RuyaTabirleri.com

Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak, bazen mutlulukla yorumlanırken bazen de kederle yorumlanmaktadır.  Rüya tabirleri rüyanın nasıl gözüktüğüne ve rüyada görülen diğer şeylere bağlı olarak yapılmaktadır. Dolayısı ile bu noktada rüyanızda gördükleriniz önem kazanır. Aşağıdan rüyada ağlamakla ilgili doğru tabiri okuyabilirsiniz.

Rüyada ağlamak rüya tabirleri

Avaz avaz ağlamak

Rüyanızda ağlarken bağırıyor, hıçkırıyor, kendinizi paralıyor idiyseniz, gerçek yaşamınızda yakın bir süre içerisinde bu şekilde ağlayacağınız anlamına gelir. Kırmani’ye göre böyle bir rüyayı gören kişinin başına bir bela gelir.

Tövbe ederek ağlamak

Rüyanızda bir konuda pişmanlık yaşayarak tövbe eder ve bir yandan da ağlarsanız, kısa süre içerisinde manevi huzura erersiniz. Bu tarz bir rüya mutlu günlerin yaklaştığına delalet eder.

Gözyaşı birikmesi

Rüyanızda ağladığınızı ve gözyaşlarınızın bir noktada biriktiğini görmeniz hayra yorulmaktadır. Rüyada ağlamak ve bununla birlikte gözyaşı biriktirmek, çok çalışarak mal mülk edineceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.

Bu rüyayı gören kişi su kıtlığı çekiyorsa, yakın zamanda suya kavuşur. Eğer maddi bir kıtlık içerisindeyse, maddi sıkıntılarından kurtulur.

Gözden yaş gelmesi

Rüya sahibi rüyasında ağlamıyor fakat gözlerinden yaşlar damlıyorsa arzularına kavuşur ve istekleri gerçekleşir.

Ağzı kapatarak ağlama

Rüyanızda kendinizi yatağa atarak yastık veya yorgan ile ağzınızı kapayıp ağlamışsanız, gelecekte bazı sıkıntılarla karşılaşacak fakat bu sıkıntıları ailenizden ve dostlarınızdan saklayacaksınız demektir.

Sessiz sessiz ağlamak

Rüyada ses çıkarmadan içli içli ağladığını görmek, madden ve manen bereketli günlerin kapınızda olduğuna işaret eder.

Caferi Sadık rüya tabirlerinde, bu rüyayı binden fazla kişide denediğini ve hepsinde de hayırlara vesile olduğunu ifade etmiştir.

Sessiz sessiz ağlayan kişinin gerçek yaşamında içinde Allah korkusu belirir. Rüya yorumcularına göre bu rüya Allah’ın rahmetinin geleceğine delalet eder. Rüya sahibi sevinç ve mutluluk yaşar.Fakir bir kimse bu rüyayı görmüşse bolluk ve berekete nail olur.

Ağlayan çocuk

Rüyada ağlayan bir çocuk görmek, bazı sıkıntıların yakın olduğunu fakat bu sıkıntıların son derece önemsiz olduğunu gösterir. Kısaca aslında önemi olmayan şeyleri gereğinden fazla kafanıza takacaksınız. Bir diğer rüya yorumuna göre, böyle bir rüya gören kişi ahiret yaşamı için çalışmayı bırakmış ve kendisini tamamen dünyevi işlere adamıştır.

Uçurum kenarında ağlamak

Kişinin rüyada uçurumun kenarında ağladığını görmesi, verdiği karardan pişmanlık duyacağına delalet eder.

Ağlayarak rahatlamak

Rüyanızda ağladıktan sonra içinize bir ferahlık gelmişse, bu rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına gelir.

Bir diğer taraftan, ağladığınız sırada kendinizi iyi hissetmeniz mutlu günler yaşayacağınıza yorulur.

Soğuk gözyaşı

Gözlerinizden akan gözyaşları, soğuksa ve yüzünüzü üşütüyorsa, bir konuda kaygılanacak ve sıkıntı çekeceksiniz.

Kan ağlamak

Rüyada kan ağlamak, ailenizden birinin veya bir dostunuzun sıkıntısını paylaşacağınıza ve onun için üzüleceğinize işaret eder.

Gözlerin dolması

Rüyada gözlerinin dolduğunu fakat ağlamadığını gören kişi, çalışarak alın teri ile para sahibi olur.

Sağ gözden yaş akması

Rüyasında sağ gözünden akan yaşın sol gözüne gördüğünü gören kişi sevdiği birine kavuşur.

Kuran okuyarak ağlamak

Kuran okuyarak veya Kuran dinleyerek ağlamak hayırlara yorulur. Rüyayı gören kişi büyük bir sevinç yaşar. Derdi sıkıntısı varsa hepsi geçer.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

İş hayatında ya da aile hayatında yaşanacak üzücü bir olaydan ötürü büyük bir sıkıntı çekileceğine, sorunların birbiri ardına geleceğine, dertlerin artacağına, parasal ve ruhsal olarak kötü bir döneme girileceğine ve gözyaşı döküleceğine alamet eder. Aynı zamanda, yapılan bir işte meydana gelen sorunlar yüzünden işin askıya alınacağına ve yeni bir iş için çok acil olarak çalışmalara başlanacağına yorumlanır.

Rüyada Sesli Ağlamak

Sorunlu bir işe girmeye ve sıkıntı çekmeye yorulur. Rüyayı gören kişinin, yaptığı işte atacağı hatalı bir adımdan ötürü çok zor bir duruma düşeceğine, hayalini kurduğu şeylerden günden güne uzaklaşacağına, sevdiği kişi ile ilgili olarak kıskançlık duyacağına, anne babası ile ilgili kötü bir haber alacağına ve bir sağlık sorunu yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Gerçek hayattaki anlamıyla aynı şekilde yorumlanır. Mutlu ve huzurlu bir aileye sahip olunacağına, zor zamanların geride kalacağına, yaşanılan semtte ortaya çıkan bir soruna çözüm bulunması sayesinde herkesin sevdiği bir kişi olunacağına ve daha rahat bir hayata adım atılacağına işaret eder.

Rüyada Bağırarak Ağlamak

Maddi ya da manevi olarak bazı kayıplar yaşanacağına alamettir. Yakın bir akraba ile ilgili üzücü bir haber alınacağına, kardeşler arasında bir tartışma yaşanacağına, iş hayatındaki rakiplerin çok istediklerin bir şeyin meydana geleceğine ve aile hayatına nifak sokan bir kişinin çok başarılı olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, eğitim hayatının tıkandığı bir noktada istenen bir yardım isteğine destek gelmeyeceğine delalet eder.

Rüyada Biri İçin Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, ortaya koyacağı bir çalışma sayesinde büyük bir kazanca ve zenginliğe sahip olunacağına, bu sayede borçların kısa süre içinde ödeneceğine, kazancın Allah yolunda yardıma muhtaç kişiler için kullanılacağına ve kurulacak olan bir ortaklıkla birlikte büyük bir zahmetten kurtuluşa erileceğine tabir edilir. Ayrıca, hasretin biteceğine, uzun zamandan beri beklenen bir haber geleceğine ve zorlukların daha kolay şekilde aşılacağına yorumlanır.

Rüyada Gelinlikle Ağlamak

Yaşanacak çok güzel ve hayırlı bir olay için gözyaşı döküleceğine işaret eder. Yabancı bir ülkeye yapılacak bir seyahatin ardından iş ile ilgili hayırlı ve kazançlı bir adım atılacağına, bu adımın ardından yeni bir proje için çalışmaya başlanacağına, karşılaşılacak engellerden ötürü sıkıntı çekileceğine ancak daha sonra da işlerin iyi bir noktaya doğru ilerleyeceğine işarettir.

Rüyada Sarılarak Ağlamak

Adım atılacak bir projede çok büyük bir değişim rüzgârı estirileceğine, deyim yerindeyse insanların nutkunun tutulmasına sebep olacak bir işe imza atılacağına, rahatsızlık yaratan bir işin sonunda çözüme kavuşacağına, verilecek olan bir kararın güzel bir birlikteliğin kapısını açacağına ve ferahlığa çıkılacağına alamet eder.

Rüyada Çok Ağlamak

Sevinçli bir haberin geleceğine yorumlanır. İş dünyasında yeni bir yol açmaya çalışılacağı, ancak bir aksaklıktan ötürü işlerin yavaşlayacağına ve gerileyeceğine, sıkıntı yaratan bir durumla karşı karşıya kalınacağına, verilen emeklerin boşa gitmekten son anda kurtulacağına ve yeni bir çalışma ile devam etmek zorunda kalınacağına delalet eder.

Rüyada Mezarda Ağlamak

Sorunlu bir dönemin ardından beklenmeyen bir ayrılık geleceğine tabir edilir. Hiç umulmadık bir anda yakın bir arkadaş yüzünden bir ihanete maruz kalınacağına, bu yüzden çok üzüntü duyulacağına, ele geçen kazancın kısa süre içinde biteceğine ve sağlıkla ilgili olarak yaşanan bir sorunun devam edeceğine yorulur.

Rüyada Camide Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, yaptığı yardımların ve ettiği duaların Allah katında kabul görmesi ile büyük bir başarıya ve kazanca sahip olunacağına, korkuların ve kaygıların yakın zamanda ortadan kalkacağına, rutin bir şekilde ilerleyen bir birlikteliğin yakın zaman içinde sona ereceğine ve bu yüzden taraflardan birinin üzüntü duyacağına rivayet edilir.

Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek Ve Ağlamak

Çok sevilen ve hayalleri süsleyen bir iş için yapılan yatırımın karşılaşılacak kötü bir durum yüzünden boşa gideceğine, maddi açıdan büyük bir sıkıntı vereceğine, eşler arasında bazı sürtüşmeler yaşanacağına ama daha sonra sorunların çözüleceğine ve sıkıntıların sona ereceğine delalet eder. Aynı zamanda, rakiplerle yaşanan bir tartışmanın kötü, uğursuz ve melanetli bir durumla karşılaşmaya neden olacağına yorumlanır.

Rüyada Babasının Öldüğünü Duymak Ve Ağlamak

Aile büyüklerinden birinin yaşadığı bir sağlık sorunu ile ilgili olarak büyük üzüntüye neden olacak bir haber alınacağına, bu haberin ardından bazı araştırmalar yapılacağına ve tam ümitlerin bittiği bir anda araştırmaların sonuç vereceğine tabir edilir. Ayrıca, eğitimi alınan işle ilgili olarak bir işyeri açılacağına, zaman zaman bu işyerinde verilen hizmetle ilgili olarak seminerlere gidileceğine ve konusunda uzman bir kişi olunacağına alamet eder.

Rüyada Ağlamak Ve Ağlayarak Uyanmak

Rüyayı sahibinin, kendisi için çok değer verdiği, büyük saygı ve sevgi duyduğu bir kişinin yaptığı bir işte kendisine yardımcı olacağına, bu sayede sorunların teker teker çözüleceğine, işlerin yoluna gireceğine, hayırlı haberler alınacağına, dertlerin biteceğine ve askıda bulunan projelerin yakın bir zaman içinde tamama erdirileceğine yorumlanır.

Rüyada Mezar Başında Ağlamak

Yapılan bir hatadan ötürü pişman olunacağına ve geri adım atılacağına, işlerin aksayacağına, yani kısa süreli de olsa kötü durumlarla karşılaşılacağına, ancak daha sonra verilecek kararlar sayesinde sıkıntıların ve sorunların geçeceğine, elde bulunan ve aynı zamanda ele geçecek yeni fırsatların doğru ve kazanç getirecek bir şekilde değerlendirileceğine işaret eder.

Rüyada Ölen Birine Sarılarak Ağlamak

İş konusunda sıkıntıya düşülen bir anda bir desteğe ihtiyaç duyulacağına, bu yardım çağrısına yakın bir arkadaştan cevap geleceğine, zor zamanların böylece geride kalacağına, aydınlık bir geleceği doğru adım atılacağına ve yapılmak istenen bir işte güzel bir gelişme yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Gelinlikler İçinde Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, sahip olduğu gayrimenkulleri ile ilgili olarak yaşanacak bir problemin giderilerek geride kalacağına, zor durumda kalan bir arkadaşa yardım eli uzatılacağına, bu sayede sıkıntıların ve sorunların üstesinden rahatça gelineceğine ayrıca hayırlı bir kısmet ile kısa süre içinde evlilik yolunda mutluluk verici, çok hayırlı, önemli ve büyük adımlar atılacağına işaret eder.

Rüyada Ölen Babasına Ağlamak

Yaşanan sıkıntılı bir dönemde maddi ve manevi açıdan gerek iş, gerek özel hayat konusunda sorunların çözülmesini sağlayan bir akrabanın başının sıkışması üzerine kişinin de onun yardımına koşacak ilk kişi olacağına, bu sayede aradaki akrabalık bağının, samimiyetin ve ilişkinin daha da kuvvetleneceğine ve belki işle ilgili bir ortaklık kurulacağına alamettir.

Rüyada Düğünde Ağlamak

Sevinçli bir haber alınacağına, bu haberle birlikte güzel bir birlikteliğe başlanacağına, eğitim hayat ile ilgili olarak bazı adımlar atılacağına, tecrübe sahibi bir kişinin yanında işe başlanacağına ve bu kimse sayesinde kısa sürede büyük deneyim elde edileceğine, zor zamanların ve sorunların geride kalacağına, stres nedeniyle uzun zamandan beri yaşanan bir sağlık sorununun tedavisi için bir hekime başvurulacağına yorulur.

Rüyada Ölmüş Anneye Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, sorumsuz bir kişi yüzünden düştüğü kötü durumdan kurtulacağına ve kısa süre içinde parasal olarak iyi bir noktaya geleceğine delalet eder. Aklına uyularak yola çıkılan bilgisiz ve cahil bir insanın yarattığı olumsuz izlerin silinmesi demektir.

Rüyada ağlamak görmek psikolojik yorum

Rüyada ağlamak aslında hissettiğiniz olumsuz duyguların açığa çıkmasıdır. Rüyada ağlamak, güven ve korkuların, hayal kırıklıklarının yeniden dengelenmesini sağlamanın bir yoludur. Günlük yaşamımızda bazı duygularımızı görmezden gelmeye bastırmaya çalışırız. Ama rüya halinde, savunma mekanizmaları tetikte olmaz ve böylece gün boyunca bastırılmış olan bu duyguların serbest bırakılması için izin verir.

Rüyanızda başkası için ağladığınızı görmüşseniz, kendi duygularınızı bir başkasının üzerine yansıttığınız anlamına gelir. Aslında üzüntü duyan sizsinizdir.

Ağlayarak uyanmak bazı bastırılmış acı ya kederinizin yüzeye çıkmasından kaynaklanır. Artık bu duygularınızı bastırmamalı ve bu duygular üzerine kafa yormalısınız. Eğer sizi üzen ve sıkan bir şey varsa kendi içinizde bu durumu çözmelisiniz. Acı çektiğinizi ve mutsuz olduğunuzu kabullenmeli fakat bunun aslında bir süreç olduğunu ve bir süre sonra duygularınızın değişeceğini de unutmamalısınız.

Rüyanızda ağlarken çevrenizde kimsenin olmaması veya sesinizi kimsenin duymaması sizin çaresizliğinizi gösterir. Başkalarıyla iletişim kurmaya çalışmış fakat beklediğiniz yanıtları alamamışsınız. Derdinizi anlattığınız kişilerin sağır gibi davrandığını düşünüyor olabilirsiniz. Belki de bu rüyanız size daha fazla çalışmanız ve çaba sarfetmeniz konusunda bilinçaltınızın bir uyarısı olabilir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Ağlamak Hakkındaki Rüyalar;

 1. ayfer (04 Mart 2014 saat: 08:22)

  Ruyamda aylayarak kosuyorum.biraz kostuktan sonra duruyorum bir dereye geliyom bir turlu karsiya gecemiyom.o sirada karsimda olmus dedemi gordum beyaz attin ustunde bana gulumsuyo ben agliyarak yanina gidiyorum elini tutuyorum bi huzur gelmis gibi rahatliyorum.ama ben dedemle konusuyorum o benle hic konusmuyo hep gulumsuyo sanki melek gibi huzur verrdi bana elimi tuttu karsiya kadar gecirdi kayboldu


 2. elif (06 Mart 2014 saat: 17:06)

  rüyamda okula gidiyorum kardeşimin kitaplarını almak için okulda bana kardeşimin öldüğünü söylüyorlar ve ben onlara bağırıyorum yalan söylüyorsunuz diye görevlilerden kitapları alıp eve koşmaya başlıyorum ama kitaplar çok ağır olduğu için tek taşıyamıyorum arkadaşlarım yardım ediyorlar ben ağlıyorum hıçkıra hıçkıra onlar gülüp eğleniyorlar ölmemiştir boşuna ağlıyorsun diyorlar ve eve varıyorum. Kardeşimi sağlam görüyorum bir sürü kalabalık var sofra başında herkes ve bana dönüp bakıyorlar. Ben babaanneme sarılıp hıçkırarak daha fazla ağlıyorum.sonrasında sıçrayarak uyandım.

  bunun bana acil olarak yorumlarsanız sevinir.


 3. gülşah (27 Nisan 2014 saat: 12:16)

  Şuan açık öğretim okuyorum ve son sınavım kaldı rüyamda da sınavım saat 2 de imiş ev işi yapacam diye saatin farkına varmamışım.eşim de saatin farkında olduğu halde bana haber vermemiş. Saati fak ettiğim anda ağlamaya başladım hayatım mahvoldu bir daha şansım yok ne yapacağım diye gözlerimden ılık ılık gözyaşları fazla miktarda akıyor. Sürekli eşime kızaraktan ağlıyorum rüyam iyimidir kötümü yorum yaparmısınız.


 4. saadet (07 Mayıs 2014 saat: 11:12)

  iyi günler,
  ben 29 yaşında bir bayanım. 4 yıllık evliyim.
  rüyamda genelde hep yükseklik korkusu yaşıyorum. yüksek bir yere çıkıyorum inemiyorum,aşağıya bakamıyorum.birde 2 yıl önce vefat eden babaannemi çok görüyorum.sarılıyoruz muhabbet ediyoruz. dün gecede düğünüm varmış ama ben babamın karşısında ağlıyorum evlenmek istemiyorum diye.banyoya giriyorum duş alıyorum. evde saçımı falan yapıyorlar ama ben sürekli ağlıyorum.


 5. bayram (06 Ekim 2014 saat: 06:36)

  selamların en güzeliyle hayırlı geceler benim bir sevdigim kız ben bayadır olsun diye urasıyorum ama o istemiyo olmaz diyo kacıyo aradan biraz zaman gecti ben onu rüyamda alarken görüyorum oda beni üzgün aglarken görüyo ben cok üzülüyorum basına bisey gelcek diye biraz yaklasır gibi oldum ama sen üzülme diye kabul ettim dedi aradan zaman gecti ben tekrar rüya gördüm sevdigim kız …. rüyamda hamile olarak gördüm ben cok seviniyorum aynı rüya devam ediyo aradan 1 gün geciyo ve cocugu oluyo ben cok seviniyorum 1 tane beyaz tenli erkek cocuk masallah ama etrafıma bakıyorum babası kım diye ama göremiyorum :( ben cok mutluyom o mutlu deyil aradan biraz zaman geciyo üzgün olarak alarken görmüstüm en son rüyamda bize 1 kız arkadasıyla misafirlige geliyo ve sevdigim kız ve o mutlu 2 de ama hic onla kavga etmedık ben ona sevdigimi söyledim o olmaz dedi ama 1 kac kere konusmamızda ben seni hak etmiyorum demisti hayırlıı neyse olsun isallah… onun birazda evinde sorunlar ailevi


 6. seyda (10 Eylül 2015 saat: 09:23)

  Rüyamda sevgilimle tartisiyoduk sonra ben sinirden etrafi toplamaya başlıyorum ve bi yandanda aglamaya başlıyorum ama sevgilime gostermemeye çalışıyorum odadan çıkarken agladigimi görüyor ve agla yine agla falan diyor bende aglamıyorum falan diyorum ama aglarken göz yaslarim su gibi akıyor bardaktan bosalircasina


 7. Fehmi (13 Ekim 2015 saat: 19:17)

  Ben rüyamı hatırlamıyorum. Yanımda uyuyan arkadaş bana anlattı. Ustüm açıkmış ve arkadaşım üzerimi örtmüş ondan sonra aglamaya başlamışım. Şu an çok huzursuzum başıma bir iş gelmesinden korkuyorum. Bu konuda bilgisi olan lütfen yardımcı olsun


 8. Esra (16 Aralık 2015 saat: 10:27)

  Rüyamda ablam beni sinirlendiriyordu benimle arkadaşlarının yanında dalga geçiyordu.Bende artık dayanamayıp ağlamaya başladım.Hıçkıra hıçkıra ağlıyordum.Sonra yanıma annem anneannem geldi.Beni sakinleştirmeye çalıştılar ve sonra uyandım.


 9. merve (19 Mart 2016 saat: 09:17)

  Rüyamda babamın aslın ölmüş olduğunu ama ölmeyip bulunduğunu görüyorum…biz. bi düğünde bi akraba düğünündeymişiz…ben ggiycek elbise bulamıyormuşum anem bana bir elbise buluyo…babamlada annemi ayırmaya çalışmışlar ve babamı saklamışlar babamı bulunca biz kardeşimle çok seviniyoruz…düğünde ben bi kenara çekilip ağlıyorumm…


 10. Sevda (09 Nisan 2016 saat: 11:22)

  Rüyamda bi dügündeydim pembe elbise giyindim o elbiseyi bi kuzenimde giyinmisi Aynisi ondada vardi Bende kararsiz kalmisdim giyiniyimmi giyinmiyimmi diye iste o kuzenim rüyamda ve diger kuzenim dügünde yanima geldi Bana cok kirici seyler söylediler Ama hatilamiyorum nedediklerini bende rüyamda kactim eve gittim aglamaya basladim Annem geldi dedi Noldu kizim anlatmadim üzülmesin diye sonra cok sessli aglamaya basladim kardesim ve Baska kuzenlerim önümden gecti aralarindan bi kuzenim Instagram da yazdi Sevda Niye agliyor diye sonra kalktim. Rüyamda 3 kuzenimi gördüm ücüde Bana karsi öfkeliydi sanki


 11. Gamze (28 Nisan 2016 saat: 17:56)

  Rüyamda en yakın arkadaşımı gördüm. Arkadaşım bir kac ay önce evlendi rüyamdada bana evleneceğini söylüyordu. Bende duyunca bağıra bağıra ağlıyordum ona kızıyordum niye evleniyosun diye. Koşuyodum sonra. Ama gercekten çok ağlamıştım iki gözüm iki çeşmeydi bukadar sonrada uyandım zaten.


 12. Filiz (30 Nisan 2016 saat: 08:09)

  Rüyamda sözde bir yetişkin kadın ölmüştü defnedilirken kefeni açıyorlar bi bakıyorum emzik ağzında erkek bebek oluyor cemaat toprak atacakları sırada gözlerini açıyor emziyi ağzından çıkıyor ve üstünü toprakla kapatıklarında gözlerini yumdunu görüyom annesiymiş gibi içli içli ağladım ordan iki vatanda koltuk altıma girerek beni ordan uzaklaştırdılar


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,