RuyaTabirleri.com

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek farklı manalara sahiptir. Rüyada altın görmek genel olarak arzulara ulaşmaya, sevince ve neşeye işaret eder. Gerçekleşecek dilekleriniz parasal mevzularda olabileceği gibi manevi yaşamanızla da ilgili olabilir. Maddi ve manevi dilekleriniz yakın zamanda gerçekleşecek ve siz rahata ereceksiniz. Ayrıca yakın çevreniz ve dostlarınızdan da destek görebilirsiniz. Rüyada altın görmek, rüyayı gören kişinin hasta olması durumunda, kısa süre içerisinde şifa bulacağı müjdesidir. Herhangi bir işle uğraşmak veya bir başlangıç yapmak istiyorsanız tereddütünüz olmasın çünkü rüyada altın görmek yolunuzun açık olduğunu işaret eder.

Elinizi atacağınız her işte beklediğinizin çok daha üstünde ve çok daha iyi bir şekilde muvaffak olacaksınız. Çevrenizdeki kişilerin takdirini toplayacaksınız. Hatta zengin bile olabilirsiniz. Bazı durumlar ise yapmak istediğiniz şeylerin olumlu sonuçları olacağı konusunda size gelen bir uyarıdır. Bu konularda adım atmaktan çekinmemelisiniz. Ayrıca yakınlarınızla ilgili içinizde duyduğunuz şüphelerin yersizliğine de dikkat çeken bir rüyadır. Karşınızdaki kişilerin samimiyetini ifade eder. Altın bazen de sizin hakkınızda çevrede dönen dedikoduları işaret eder. Bir noktada yığılan altınlar görmeniz, etrafınızda olan ve hatırı sayılır bir kişi hakkında gizli bir bilgiye sahip olacağınıza delalet eder.

Altın kişiliğin en iyi ve en değerli yönlerine işaret eder. Bir kişi rüyasında altın bulursa, kendindeki bu özellikleri keşfedeceği anlamına gelir. Altın güç, saygı, nüfuz ve parayı simgeler. Bununla birlikte değerli zihinsel-ruhsal niteliklerin rüya sahibinde bulunduğuna ancak kendisinin farkında olmadığına da delalet etmektedir. Altın, rüyada görüldüğü şekle göre anlamı değişen bir semboldür. Gelecekten emin olmanız gerektiğini, her koşulda ilerleme sağlayacağınızı, sizin için büyük önem taşıyacak ilişkilere başlayacağınızı, şanslı bir döneme gireceğinizi işaret eder. Altını gömüyorsanız, bir şeyleri saklamaya çalışacaksınız demektir. Altınınız olduğunu ve altınınızı kaybettiğinizi görmeniz, sadık bir dostunuzla aranıza mesafe gireceğini veya bu kişiyi kaybedeceğinizi delalet eder. Altını yıkamak çok çalışmak zorunda olduğunuz bir işin üstesinden başarıyla geleceğiniz anlamını taşır.

Altın rüya tabiri

Rüyada birinin altın vermesi

Bir ölü tarafından size hediye edilen altın, sıkıntıdan ve cefadan kurtulacağınızı işaret eder. Eğer altını almamışsanız, bir konuda bazı insanlar yüzünden canınız sıkılacak demektir.

Size verilen altının miktarı çok ise veya külçe halinde altın verilmişse, iş yerinizde çok yüksek bir makama geleceksiniz demektir. Eğer kendi işinizin sahibiyseniz, yeni bir işe daha el atabilirsiniz.

Rüyayı gören kadınsa ve altını kendisine bir erkek vermişse, bir erkekle gizli bir ilişki yaşayacağına delalettir. Fakat rüyanız size bu durumun er ya da geç ortaya çıkacağı konusunda sizi uyarıyor.

Rüyada altın dağıtmak

Eğer rüyanızda çok miktarda altına sahipseniz ve bu altınları çevrenize dağıttığınızı görmüşseniz, borçlarınızı yakın zamanda kapatacaksınız demektir.

Bir kişiye kırık, bozuk veya ezilmiş bir altın vermeniz o kişiyle aranızda ufak çaplı bir tartışma yaşanacağını ifade eder. Bu tabir, bir kişinin size kırık, bozuk veya ezilmiş bir altın vermesi durumunda da geçerlidir.

Hamile kadının altın görmesi

Hamile bir kadının rüyasında altın görmesi, bebeğin kız olacağının müjdecisidir.

Rüyada altın saklamak

Rüyanızda altın bulup, bu altınları sakladığınızı görmeniz yakın zamanda, size şaşırtıcı bazı sırlar verileceği manasına gelir.

Altın para basmak

Rüyanızda altın para basıyorsanız, dini yaşamınız hayatınızın içerisinde daha fazla yer tutmaya başlayacak. Temel dini vazifelerinizi yerine getirmeye başlayacaksınız.

Rüyada altın toplamak

Rüyanızda altın topladığınızı görmeniz yeni bir işe gireceğinizin veya bir işyeri açacağınızın habercisidir.

Rüyada altın bulmak görmek

Rüyanızda bir tane altın bulursanız, size emanet edilen mal sebebiyle şahitlik yapmak durumunda kalacaksınız demektir.

Bir diğer rivayete göre de böyle bir rüya, gerçek yaşamınızda da alın bulacağınıza delalet eder.

Altın bulduktan sonra, altının erimesi veya kaybolması, rüyayı gören kişinin annesinden dolayı kısa süreli bir üzüntü yaşayacağını işaret eder.

Eğer bulduğunuz altınlar 5 tane ise, yakın zamanda namaz kılmaya karar verebilirsiniz.

Sahte altın

Rüyanızda gerçek zannettiğiniz ve sonradan sahte olduğunu anladığınız altın görmeniz, bir arzunuzun tam gerçekleşecekken bir anda işlerin ters gideceği ve arzunuzun gerçekleşmeyeceği manası taşır.

Rüyada altın bilezik görmek

Rüyasında altın bilezik gören bir kişi, beklemediği bir yerden zenginliğe kavuşur.

Altın kıyafetler

Rüyanızda altından yapılmış kıyafetler kuşandığınızı görmeniz, seçeceğiniz eşin sizinle eşit statüde olmayacağı anlamını taşımaktadır.

Rüyada altın külçesi görmek

Altın külçesi her ne kadar olumlu bir anlama sahipmiş gibi görünse de, eski rüya tabircilerine göre bunun tam zıttı bir anlama sahiptir. Rüyasında altın külçesi gören kişi, maddi kayba uğrar.

Altın ev

Rüyasında evinin altına dönüştüğünü gören kişinin evinde yangın çıkar.

Ellerin altına dönüşmesi

Elleriniz altına dönüşürse, çalıştığınız işle ilgili sıkıntılı bir döneme girersiniz.

Altın işçisi

Rüyanızda altını şekle sokan ve madenden çıkaran bir işçi görmeniz size yol gösterecek ve yanlışlarınızı dürüstçe söyleyecek bir dosta işaret eder.

Altın ustası

Rüyada altını işleyen bir usta veya kuyumcu görmeniz neşe ve mutluluğu temsil eder. Bir diğer taraftan kuyumcu görmek bir çocuğunuzun olacağının müjdesi olabileceği gibi etrafınızda dönen hile ve yalanların da tezahürü olabilir.

Rüyanızda altın ustası, altın bir ziynet eşyasının üzerini değerli taşlarla süslüyorsa; düşmanlarınızla anlaşma sağlayacaksınız demektir. Etrafınızdaki kötü kişilerden kurtulacaksınız. Aynı zamanda bu rüya olumsuz bir dönemin sonu, bolluk ve bereket dolu bir dönemin başlangıcı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Altın hurdası

Altın hurdası görmek aile ve dost çevrenizde sizi hoşnut edecek kişilerin olduğunu ifade eder.

Altın eşyalar

Rüyada altın eşyalar görmek, mutlu günlerin sizi beklediğinin habercisidir. Rüyanızda altından yapılmış yemek takımları, bardaklar veya tabaklardan yemek yer veya bir şeyler içerseniz sıkıntılarınız yakın zamanda geçecektir.

Altın ziynet eşyaları

Rüyada görülen altın ziynet eşyaları her zaman olumlu yorumlanır.

Altın gerdanlık

Rüyanızda gördüğünüz altın gerdanlık; eğer rüyayı gören kadınsa evliliğe, eğer rüyayı gören erkekse devlet kapısında gireceği bir iş ve saygınlığa işaret eder.

Altın yüzük

Rüyada altın yüzük takmak, evlilikle müjdelenir.

Altın kolye

Rüyada görülen altın kolye hayırlı kabul edilmektedir. Mutlu olacağınız haberler ve gelişmeler yaşayacaksınız.

Altın taç

Rüyada görülen altından yapılmış bir taç güç, onur ve saygınlığı simgeler. Aynı zamanda bilinç ya da ruhsal farkındalığın daha yüksek seviyelerine ulaşacağınızın bir işaretidir. Başarı ve üstesinden geleceğiniz olayları da sembolize ediyor olabilir. Bu rüya yorumlanırken, rüyanızda gördüğünüz taçı kimin taktığı da önemlidir.

Altın yemek

Rüyanızda altınları yediğinizi görmüşseniz, ilerleyen dönemlerde birikim yapacaksınız demektir.

Sandıkta altın

Sandıkta veya sandık gibi kapalı kutularda bulunan altınlar yeni mallar edineceğinizin işaretidir.

Altınlar eğer kese gibi şeylerle bağlanmışsa rüya yine aynı şekilde yorumlanır.

Altın tutmak

Rüyanızda birkaç tane altın parayı tutuyorsanız, karşılaşacağınız bazı olaylardan dolayı kederlenebilirsiniz. Hakkınızda dedikodular dolaşıyor olabilir. Eğer beş adet altın tutuyorsanız, çevreniz tarafından onaylanan bir işe girişebilirsiniz. Bir tane altın tutuyorsanız yeni bir ev alırsınız.

Altın para basmak

Rüyada basılan altın paralar, dini vecibelerinizi yerine getireceğinizin işaretidir.

Resimli altın

Rüyada görülen üstünde resim bulunan altınlar, doğru yolu şaşırabileceğiniz konusunda size gelen bir uyarıdır. Gelecek dönemlerde sergileyeceğiniz davranışlar ve vereceğiniz kararlar hususunda ciddiyetle düşünmeli ve ince eleyip sık dokuyarak hareket etmelisiniz.

Altın kaybetmek

Rüyanızda elinizdeki altınları kaybetmeniz, dini vecibelerinizi yerine getirmediğiniz manası taşımaktadır.

Bir diğer rüya tabirine göre ise kaçıracağınız fırsatları simgeler. Karşınıza çıkacak fırsatları kaçıracak olabilirsiniz. Bu rüya geleceğe işaret ettiği gibi geçmişi de simgeliyor olabilmektedir.

Büyük altın

Rüyada görülen büyük bir altın size verilecek bir emanete veya bir konuda kazanacağınız uzmanlığa işaret eder.

Allah yazılı altın

Rüyada üzerinde Allah yazılı veya Allah’ın isimlerinden biri yazılı bir altın görürseniz yakın zamanda hayırlı olaylarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Rüyada altın psikolojik anlamı

Rüyanızda altın görmeniz zenginlik ve servet beklediğinizi ifade eder. Bir diğer yandan zaten bu zenginlik ve servete sahip olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.

Rüyada görülen altın bilinçaltınızdaki beklentileri de ifade ediyor olabilir. Rüyada altın şifa, aydınlanma, içsel gelişim ve zenginlik beklentilerinin sembolüdür. Altının olumsuz anlamları da olabilir. Hırslarınız ve günah olarak anlamlandırdığınız davranışlarınız bu rüya ile açığa çıkmaktadır.

Altın manevi ödülleri işaret eder. Zenginliği, zarafeti ve kendinizi geliştirmekle ilgili azminizin sembolüdür.

Rüyada altın bulmak

Rüya altın bulmak kendi içinizde değerli bir şey keşfettiğinizi gösterir. Bu bazı gizli yetenekler ya da bilgi olabilir.

Rüyada altın gömmek

Rüya altın gömmek  kendiniz hakkında bir şeyler saklamaya çalışıyor olduğunuzu göstermektedir.

Altın madeni

Rüyada altın madeni görmek başarı ve zenginlik göstergesidir.

Altın tozu

Rüyanızda gördüğünüz altın tozu bazı kişisel ilişkilerinizin sona ermesi ile ilgili pişmanlıklarınızı gösterir. Bu konuda hata yapmış olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.

Altın kaybetmek

Rüyanızda altın kaybetmeniz aynı altın tozu gibi yorumlanmaktadır. Hayatınızda önemli olan bir kişi veya bir nesneyi kaybetmiş olabilirsiniz. Bu kaybınız sizi, kendinizin bile fark etmediği kadar üzmüş. Bu üzüntü bir suçluluk duygusunun da tezahürü olabilir.

Rüyanızdaki altın kısaca sizin için değerli olan maddi ve manevi her şeyi simgeleyebilir. Rüyanızda gördüğünüz durumlarla birlikte yorumladığınızda aslında bilinçaltınıza neleri ittiğinizi açığa rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Altın Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. veliefendi (24 Aralık 2013 saat: 00:16)

  eşim tuvalete gitmişti,geç kaldığını düşündüğümden onun yanına giderken ahşap merdiven den çıkıyorum yaklaşık 8-10 basamak, son 2 basamak kırık olduğundan zor ulaşıyorum , çıktığımda eşim tuvaletten çıkıyor,aa diyor bileziklerimi tuvalette unuttum diyor geri dönüp alıyor, çıktığımı yer ikinci kat ve biraz şehirden uzak bir yer,alt katta fotografcı dükkanı olduğundan eşim bana bak diyor, burada adam iş yapıyor sen korkuyorsun işyeri açmaya diyor.


 2. cem (02 Ocak 2014 saat: 05:45)

  Yüzünü göremediğim biri bana bulgur taneleri veriyordu,avucumu açıp içine 15 adet bulguru koydu ve bunu cebime koymamı,dikkatli olmamı,kimseye söylemeyip göstermemem gerektiğini söyledi.Bu söyledikleri bittiğinde 2 tane köpek beni kovalamaya başladı,ben bunlardan kaçarken bir anda bir ejderha geldi,köpeklerle kavga etmeye başladı kuyruğundan yaralandı ve daha sonra daha büyük bir ejderha yaralı olanı kanatlarının altına aldı,şaşırmış gibiydim sonra benim gitmem gerek dedim ve uyandım…Bunu bana yorumlarsanız sevinirim,Teşekkürler.


 3. serhat (03 Ocak 2014 saat: 14:51)

  rüyamda gerçekte bildiğim bir yerde taştan yapılmış kapalı bir bölmede yaklaşık bir sandık altın sikke buldum. babamı aradım ve tarif ettiğim yere gelmesini söyledim. Altınları alıp sakladık. Babam 3, 5 tanesini alıp sormak için kuyumcuya gitti. Saf altın olmadığı için değerleri düşükmüş. Bunun anlamı nedir? Hayırlı bir yorum bekliyorum inş.


 4. hatice (25 Şubat 2014 saat: 22:45)

  rüyamda tuvalete gidiyorum birşey oluyor birden bi karar verıp tuvaletın delıgıne kova sokuyorum içinden bir çift sıyah bayan botu cıkıyor. babama gosterıyorum oda dıyor o tuvalette altın olabılır.babaannen saklamıstır dıyor . bende baslıyorum tuvalttekı pıs suyu kovayla dısarı cıkarmaya her kovadan bır tane altın cıkıyor. tamamen boşaltıyorum tuvaletı ve elımde 14 15 tane altın oluyor. bunun anlmı nedır sımdıden teşekurler.


 5. ahmet (08 Mart 2014 saat: 13:49)

  parmağımda 4 tane altın yüzük vardı bunu gören yemekhanemizde çalışan bunu görür ve ben onun demesiyle parmağımdan çıkarırım bir anda altın yüzük birden yuvarlak biraltına dönüşür bu sırrı ebru adında bir arkadaşıma söylerim o da bana bende buldum der ben bunu kime vereceğimizi sorar o da irfan abiye verelim dedi bende esat hocaya verelim dedim gerisini hatırlamıyorum


 6. mahsun (13 Mart 2014 saat: 13:20)

  1.RÜYA:Rüyamda yaşlı kısa saçlı sakalsız bir adam gördüm herhalde bakıkçıydı o yaşlı adam bana denizin kenarında dur balık sana değerse hastalığına şifa olur yunus balığı gibi büyük bir balık sağ tarafımdan başımdan aşağıya doğru kendini bana sürttü yine suya düştü uyandım… 2.RÜYA:babamla yola çıktık tesiste durup yemek yedik çıkarken sigara içmek için sol merdivenden aşağı indim babamlar beni orda bırakıp devam ettiler aradım mesaj attım cevap vermedi başka bir arabayla eve geri döndüm annem neden eve geri döndün niye babanla gitmedin dedi bende beni orda bırakıp gittiklerini söyledim ve uyandım


 7. ilke (16 Mart 2014 saat: 07:22)

  Rüyadamda ailece akşam gezmeden eve geliyoruz.kapıyı açıyorum, ev karmakarışık. Bütün eşyalar yere saçılmış.eve hırsız girmiş.plazma tv çalınmış. Arabanın anahtarını alıp arabayı da çalmışlar.evde kız kardeşimin dügünündeki altınlarını tv dolabına saklamışız.onu bulamamışlar, seviniyoruz .ayrıca soyulan ev benim evimmiş ama hiç birşey benim evime eşyalarıma benzemiyor. Bunu uyanınca farkettim. Sadece araba,tv ve kızkardeşi min altınları bize ait.


 8. Mehmed (18 Mart 2014 saat: 08:32)

  Rüyada karşımda bir adamin eritilmiş altınları sekillendirdigini görüyorum. Ardindan altinlarin yarisini bir torbada tanımadığım bir kadin öğretmene veriyorum. Ama daha sonrasinda altinlari çikolata gibi yiyebildigimide görüyorum. Geriye kalan altinlarda elime alıp bir topluluğun içine giriyorum. Topluluk üzerime yürüyor ama ben gayet sakin hic bir şey yapmıyorum. Sonrasında rüya bitiyor.


 9. gunes (23 Mart 2014 saat: 16:32)

  Ruyamda bir kil torbasinin icinde kulce altinlar buluyorum.iste diyorum bburdaymis altinlar.sonra birden altinlar beyaz peynire donusuyor….2.ruyam bir dagin zirvesinde bir kayanin altinda 10293 adet uzerinde allah yazan 1800 yili tarihli resat gibi altin buluyorum.yanimda biri var yuzu gorunmuyor adeta yuzu sisli.diyorum bu altinlari paylasmam lazim tamam diyor ama altinlar cok agir onlari seffaf kutulara koyuyorum sonra uyanmisim…


 10. sevda (28 Mart 2014 saat: 08:22)

  Beni istemeye geliyorlar, erkek arkadaşımin ailesi isteniyor babamda veriyor, normalde babam verme taraftarı değildir gerçek hayatta, daha sonra ben kahve hazırlıyorum büyük bir cezvede köpüklerını alıyorum annem bakıyor diyor ki kızım niçin bu kahvenin rengi böyle koyu ben de kahvesi fazladır diyorum, daha sonra içeriye gidiyorum ben uzun bir süre gelmiyorum üzerimi falan değiştiriyorum elbise falan giyiyorum yüzük takılacak galiba düşüncesi ile babam beni tel ile caldırıyor sürekli içeriye girmem için içeriye geç gidiyorum iki adet yüzük açık koyulmuş şekilde taşları parlıyor, erkek arkadaşımin ailesi gidiyorlar apartmanın merdivenlerinde yakalıyorum el öpmeden nereye gidiyorsunuz diyorum o sırada hemen görümce bileklık takıyor bileğime daha sonra el öpüyorum erkek arkadaşımin annesinin elinde de pembe taşlı bir kolye var altın yine oda bu kadar, teşekkürler yorumlarınız için.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,