RuyaTabirleri.com

Rüyada Araba Kullanmak

Rüyada araba kullanmak, genel olarak iş ve ticaret hayatına delalet eder. Rüya sahibinin kıvrak zekâsı ve çalışkanlığı sayesinde iş yaşamında her zaman başarılı olacağı anlamına gelir. Bir işinde başarısızlığa uğrasa hemen yeni bir işe girişecek kadar akıl, plan ve proje sahibi olduğu yorumu yapılır. İş hayatındaki başarısızlık kendisini kolay kolay bozguna uğratamaz, çünkü rüya sahibi için ekmek kazanmanın bin bir türlü yolu vardır.

Rüyasından araba kullandığını gören kişi bugün işçiyse yarın mutlaka büyük bir holding sahibi olacaktır. Eğer patronsa ileri de birden fazla iş yeri sahibi olacaktır.

Rüyada Araba Sürmek

Rüya sahibinin meslek hayatında gelecek vaat eden biri olduğuna, göstereceği üstün başarıları sayesinde terfi alacağına ve makamının artacağına tabir edilir. Bu kişi yeteneği ve aklı sayesinde iş camiasında herkesin aradığı özelliklerde kişidir, bu nedenle hiç iş sıkıntı çekmeyecektir.

Rüyada Otomobil Kullanmak

Rüya sahibinin ticaret hayatında neredeyse rakibinin olmayacağı anlamına gelirken aynı zamanda da çok kişiye göre başarılması imkânsız olan işleri başarma yeteneğine sahip olacağı şeklinde ifade edilir. Rüyada araba kullanan kişi özellikle ticaret hayatında birçok başarıya imza atar ve herkes tarafından takdir görür.

Rüyada Hızlı Araba Kullanmak

Düşünmeden ve acele kararlarla yapılacak bir işten zarar etmeye hatta işinden olmaya delalet eder. Rüya sahibi fevri hareket ederek attığı adım nedeni ile kendisine büyük bir zarar verecektir. Bu rüya yakın zamanda yaşayacağınız tehlikelere ve eğer dikkat etmezseniz başınıza gelecek bazı belalara da delalet edebilmektedir.

Rüyada Arabaya Binmek

Rüya sahibinin işi için bir yere gitmesine yani mekân değişikliği yapmasına yorulur. Bu gidiş, rüya sahibi için hayırlı olacaktır. Rüyada arabaya binen kişi bir makama yükselir, derecesi artar, liderlik ve yöneticilik pozisyonuna yükselir. Bu rüya bazen de evliliğe, eşiyle mutlu geçecek bir hayata, hem özel hem de iş hayatında başarıyı yakalamaya da yorulabilmektedir.

Rüyada Arabanın Altında Kalmak

Ne kadar korkunç gibi de görünse aslında o denli hayırlıdır. Rüya sahibi için zenginlik ve lüks içinde bir yaşam sürmek anlamına gelir. Bazı alimlere göre ise arabanın altında kaldığını gören kimse, büyük bir sorumluluğun altına girer ve rüya sahibine bazı kişiler yardım için müracaat ederler.

Rüyada Arabanın Arkasından Koşmak

Yokluk ve parasızlık ile geçecek kötü günlere delalet eder. Rüya sahibini zor günler bekliyor demektir. Bazen de bu rüya sizin için peşinden gidilecek, takip edilecek işler; bir kimse ile ortak yapacağınız çalışmalar, özellikle çalışma hayatınızda zorlu ve hareketli bir süreç olarak da yorulabilmektedir.

Rüyada Araba Kazası Görmek

Rüyada görülen araba kazası tehlikelere karşı dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatan bir uyarıdır. Bu rüya yakında başınıza bazı belaların gelebileceğini veya çevrenizde bulunan ve sizi çekemeyen birtakım kimselerin olduğunu gösteren bir rüyadır. Araba kazası geçirip öldüğünü gören kimse, eski kötü alışkanlıklarını bırakarak kendisine temiz bir sayfa açar. Araba kazasından kurtulan gerçek hayatında bir tehlike atlatır.

Rüyada Araba Çarpması

Rüyasında kendisine bir arabanın çarptığını gören kişi, bazı hatalar işler ve yanlış yollara sapar; bunun sonucunda da sıkıntıya girer. Bu rüya kötü hareketleriniz sonucunda başınıza bazı musibetler geleceğine bu musibetlerden ders alarak hayatınızı tamamen değiştireceğinize işarettir. Bazı alimlere göre ise araba çarpması yeni bir başlangıca, iş veya özel hayatınızda başınıza gelecek bazı olumlu hadiselere yorulmaktadır.

Rüyada Birine Çarptığınızı Görmek

Rüyanızda birisine çarptığınız görmeniz, eğer o kimseyi tanıyorsanız ona yapacağınız bir kötülüğe veya o kimse hakkında ortaya çıkaracağınız bazı söylentilere işarettir. Rüyada araba ile insanlara çarpmanız sonucu kişilerin öldüğünü görmeniz davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğinin, bazı hareketlerinizden dolayı insanların size karşı kötü zan beslediğinin ve hakkınızda çeşitli söylentilerin çıktığının göstergesidir.

Rüyada Uçan Araba Görmek

Rüyada uçan araba görmeniz imkansız gibi gördüğünüz bazı konularda dileklerinizin gerçekleşmesine ve kısa zaman içinde hayatınızda her şeyin yoluna girmesine işarettir. Bu rüyayı gören kişi arzu ettiklerine en hızlı ve güzel yollardan ulaşır.

Rüyada Araba Lastiğinin Patlaması

Bu rüya akrabalar içinde patlak verecek bir olaydır. Uzun zamandır var olan fakat sizin haberinizin olmadığı bir hadiseyi duymanıza, yakın çevrenizden bir kişinin başına gelecek tatsız bir hadiseye, çok şaşıracağınız ve hiç beklemediğiniz bir haber almaya yorulmaktadır.

Rüyada Araba İle Takla Atmak

Bu rüya gören kişi için hoş olmayan bir olayın habercisidir. Yaşamınızda her şey yolunda giderken alacağınız bir haber ile üzüleceğinizin; fakat bu üzüntünün kısa süreceğinin habercisidir. Rüyasında arabası ile takla atan kimse uzun süredir çıkmak istediği yolculuğa çıkamaz ve bu seyahati bir başka zamana erteler.

Rüyada Arabanın Çalışmaması

Rüyada arabasının çalışmadığını gören kimsenin bazı işleri aksar ve beklediği sonuçları alamaz. Özellikle çalışma hayatında baş gösterecek sorunlara, maddi problemlere, bazen hastalıklara da yorulabilen bu rüya gören kişinin başına gelecek tatsız hadiselere de işaret edebilmektedir.

Rüyada Yeni Araba Almak

Rüyada yeni araba alan kimse, mal mülk sahibi olur, eline oldukça yüklü bir para geçer veya yeni bir işe girer. B8u rüya genellikle hayırlı ve güzel bir rüya olarak görülür. Talihin artması, her yönden şanslı olunması, özel hayatında mutluluk ve huzur, iş yaşamında başarı anlamlarına da gelmektedir. Rüyasından yeni bir arabaya binen yeni bir ev alır ve gönlüne göre döşer. Bazen de bu rüya mekan değişikliğine, farklı bir şehre taşınmaya da yorulabilmektedir.

Rüyada Arabanın Çalınması

Rüyada arabanın çalınması bazı işlerinizde birtakım zorluklar yaşamanıza ve çalışma yaşamınızda meydana gelecek aksaklıklara işarettir. Bazı alimlere göre ise bu rüya sizden zorla alınacak mala, paranın elden gitmesine, haram mal kazanmaya, gayri meşru gelire de yorulabilmektedir. Bazen de bu rüya haksız elde ettiğiniz bazı kazançlarınızın elinizden gideceğinin, size verilecek bir dersin de göstergesi olabilmektedir.

Rüyada Araba Anahtarı Görmek

Rüyada görülen araba anahtarı çoğu zaman alacağınız gayrimenkul veya arabanın habercisi olmaktadır. Özellikle evi olmayan ve kirada oturanlar için bu rüya yakın zamanda ev sahibi olma anlamına gelir. Araba anahtarı gerçek yaşamınızda rahatlamanıza, sıkıntılardan kurtulmanıza özellikle maddi problemi olanlar için tüm bu zorlukları aşmaya yorulur.

Rüyada Araba Hurdası Görmek

Rüyada araba hurdası alan veya onu satan kimse değersiz gibi gördüğü bazı mülklerden çok büyük kazanç sağlar. Araba hurdası çoğu kez size büyük paralar getirecek ve rahatlamanızı sağlayacak gayrimenkule, değersiz olan bir şeyin daha sonradan kıymet kazanmasına ve bu anlamda da sizin mutlu bir yaşam süreceğinize işarettir.

Rüyada Uzaktan Kumandalı Araba Görmek

Böyle bir rüya bazı isteklerinizin gerçekleşmesi imkansız olduğunun ve kendinize daha ulaşılabilir hedefler koymanız gerektiğinin göstergesidir. Rüyasında uzaktan kumandalı araba süren kişi gerçek yaşamında geçimini zor yollardan ve güçlükle sağlar; ama bu çalışmalarının sonucunda hayatının kalan kısmında rahat eder.

Rüyada Araba Kiralamak

Rüyasında araba kiralamak, genellikle emanete yorulur. Bu nedenle böyle bir rüya gören kişi yakın çevresinden bir kişi bir söz veya bir mal emanet eder. Eğer kiraladığınız araba ile kaza yaparsanız bu emanete hıyanet edeceğinize; eğer kiraladığınız arabayı düzgün bir şekilde görürseniz bu sırrı dama saklayacağınıza delalet eder.

Rüyada Araba Pazarı Görmek

Rüyasında araba pazarına giden ve oradan araba seçen kişi gerçek hayatında bolluk ve berekete kavuşur. Bu rüya önünüze çıkan fırsatları değerlendirirseniz birçok güzel ve hayırlı olay yaşayacağınıza ve mutlu bir ömür süreceğinize işaret etmektedir. Araba pazarında dolaşan fakat bir şey almayan kimse ise önüne çıkan fırsatlardan herhangi birisini tercih edemez ve bu nedenle başarılı olamaz. Bazen de bu rüya eş seçimine, yakında taliplerinizden birisi ile evleneceğinize işarettir.

Rüyada Araba Kullanan Kadın Görmek

Bu rüya o kadının başarılı olacağına ve insanlar tarafından tanınıp, sevilen bir makama ulaşacağına işarettir. Bazen de o bayanın neslinden gelecek bir kimsenin yükselmesine, özellikle rüya sahibi ile aralarında geçecek münasebete veya o kişinin yanında çalışacağına yorulabilir. Eğer araba süren kadın yabancı birisi ise rüya sahibine bir bayan eliyle ulaşacak yardıma ve ihsana yorulabilir.

Rüyada Araba Kullanmanın Psikolojik Yorumu

Rüyada araba kullanan kişi genellikle özgürlüğüne düşkün ve daima rahat yaşamayı isteyen bir kimsedir. Bu rüya bilinçaltınızdaki özgür ruhu, gerçeklerden ve tüm sıkıntılardan kurtulma isteğinize su yüzüne çıkarır. Böyle bir rüya gören kimse eğer üzüntü içindeyse veya başında herhangi bir sıkıntı varsa tüm bunlardan kurtulmak ve uzaklaşmak için farklı yerlere gitmek ve mekân değişikliği yapmak ister. Yaşamında zorlu süreçlerden geçen ve diama sıkı çalışması gereken kimseler için bu rüya artık rahatlama isteğine ve mutlu olma arzusuna yorulur. Araba kullanmayı seve kişiler içinse bu rüya içlerindeki bu isteğin dışavurumudur.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Araba Kullanmak Hakkındaki Rüyalar;

 1. yildiz (14 Ocak 2014 saat: 10:59)

  Ruyadan hatiimda kalan ve etkilendigim kisim beyaz luks otomatik bir araci hizli bi sekilde kullaniyorum. Birini kovalamak seklinde ya da birinden kacmak gibi degil ama suratli bi yere ulasmak birine yetismek seklinde kullaniyorum. Suratle giderken arabanin sag onunu baska bi araca carptim yan koltukta tanimadigim bi bayanda var. Ona soruyorum hasar cokmudur diye yok onemli degil deyip beni rahatlwtiyor. Kaza yapmama ragmen hic durmadan hiza devam ediyorum bu arada .


 2. endişe (21 Ocak 2014 saat: 10:20)

  merhaba, karışık bir rüyaydı. öncelikle arabamızı kullanıyordum, ama süratli mi değil mi bilmiyorum.daha sonra arabalar görüyyorum ve polis beni de çeviriyordu. çıktım ve bana herhangi bi ceza yoktu.

  rüyamın diğer kısmında,büyük bir arsa gbi bi yere giriyorum.yerler yağmur yağmış da hafif sulu toprak gibi,ama balçık değil. daha sonra bakıyorum bembeyaz bir duvarla kaplı mor kapıları ve penceresi olan büyük bir yapı.çok beğeniyorum,arkama dönüp çıkacağıma yakın bakıyorum ki açılıp kapanan mor demir bir kapı var,sürgülü gibi. sonra çıkıp çıkamadığımı göremeden uyandım ,
  bu aralar bi kızla ilişkim var, ama hayrını bilemedim,nedir bunun işareti


 3. merve (05 Şubat 2014 saat: 21:16)

  Merhaba. Ben hep ayni rüyayi görüyorum. Araba kullaniyorum hizli gidiyorum ama direksiyonu düz tutamiyorum bir türlü, her seferinde kollarim aciyor zor tutuyorum düz saga sola kayiyor hep ama hic kaza yapmiyorum. Birkeresinde hatta ayaklarimla kullaniyorum dün gecede kucagimda bebek vardi kullanirken ve ayni sekildeydi rüya yine yani cok hizli kullandim ve hep saga sola kayiyorum yani araba titriyor zorluyorum direksiyonu. Anlamiyorum bu ne anlama geliyor..?
  Kafam cok karisik:(.


 4. tolga (13 Şubat 2014 saat: 14:10)

  merhaba.

  rüyamda bana ait olmayan oldukça lüx ve yarış arabasını andıran bir araca biniyorum yanımda bir kişi var ama tanımıyorum.pist şeklinde bi yerde aracı daha çok yarışa hazırlar gibi veya da aracı deniyormuş edasıyla sert ve süratli kullanıp kısa zamanda araçtan tekrar iniyorum.daha sonra bir başka araca binip aynı şekilde dvam ediyorum ve araçlar hakkında yorum yapıyorum


 5. yunus (09 Mart 2014 saat: 14:05)

  rüyamda bi arkaşımın tofaş bi arabası ve onu kullanıyodum direksiyonu çok zor döndürüyodum ve araba dar sokaklarda fazla dönmüyodu,caddede hızlı gidiyodum bi otomobilin arkasına gelice aniden frene bastım ama arka tekerler kaydı sonra okulumun önüne gittim polisler geldi saklandım arabanın sahibiyle beraber arabaya bindik araba çok doluydu ben arkadaydım arabanın sahıbıtoprak biyerde arabyı çok hızlı giderken kaydırdı ve ben düşücez sandım sonrasını hatırlamıyorum yardım edermisiniz


 6. ceyhun (12 Mart 2014 saat: 08:44)

  Merhaba ruyamda babamin arabasi bahcede duruyordu kardesimle ben arabayi bir iki tur atmak ucun babamdan gizli bir sekilde kacirdik ve kulanmaya basladik arabayi ben kulaniyordum ara cadedeydim biden nasil olduysa evin yakinlilaridan uzaklsdim ve ana cadeye cikdim birden ne yapcagimi bilmedim acemiydim daha once bukadat kalabalik bir yerde araba kulanmamisdim arabalat suratle yanimdan gelib geciyordu bende cok korkuyordum babam kizicak diye buirden amcamin olu geldi ve bize yardim etdi babam bildi amma kizmadi


 7. magical (17 Nisan 2014 saat: 08:26)

  MERHABALARR rüyamda patronumun oğlunun arabasını kullanıyorum beyaz spor bir araba öncellikle aynı işyerinde çalıştığımız ama suan işten ayrılan bir abla kendi evine kadar kullanıyor arabayı o iniyor ve arabaya ben biniyorum arıyorum arabayı nereye getiriyim die kimse telefonu açmıyor kuzenimi görüyorum yolda arabasıyla bekle beni ben hemen arabayı verip geliyorum beni eve götür diyorum tamam diyor ben arabayı sahibinin evine vermeye gidiyorum ama kimseye ulaşamıyorum ve sonra patronumla karşılaşıyorum o bana daha lüx bir araba veriyor ve ben kuzenimle bir türlü karşılaşamıyorum.acaba hikmeti nedir bu rüyanın şimdiden çok teşekkürler


 8. rüya (27 Haziran 2014 saat: 11:01)

  Rüyamda bi piknikteyiz ben arabaa kullanıyorum ama anahtar yok yokus asagı hızlıva gidiyorum annemde yanımda oturuyo. Sonra frene basıp yavaslatıyorum direksiyonu tutuyorum önümden amcalar geçiyo kornaya basıyorum ama kimseye caepmıyorum. Sonra durdugum sırada bi fren sesi geliyo hepimiz dönüp bakıyoruz. Bi kadınla adam kucagında bebekle koşmaya başlıyo o sırada bebek aglıyo tüm ormanda yankılanıyo sesi. Sonra evdeyiz benim kardesim çoktan ölmüş ama evde yürütüyorum ben onu bitkin bi sekilde yürüyo öksürerek.gömülüceği için beyaz bir elbise giydiriyoruzz.sonra bi bakıyorum mavi salaş bi kazak bar üstünde.5 yasında kardeşim. Sonra annemin telefonda konuştuğunu duyuyorum istanbula gömücez diyo ondan sonra uyanıyorum.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,