Rüyada Arapça Yazı Görmek


Rüyada Arapça yazı görmek, kötü ve zararlı alışkanlıklardan, huylardan, duygu ve düşüncelerden arınarak, daha huzurlu olmaya, hak yolunu tutmaya, bir lokma da olsa helal ve rahat yemeye, şükrü eda etmeye, makbul olanın peşinden gitmeye, nefsine hâkim olmayı öğrenmeye ve Allah katında haram olana tenezzül etmemeye rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin alın teri ile çalışarak yaşadığına ve kendini dinine adadığına işaret eder.

Rüyada Arapça Yazı Yazmak

Rüyayı göre kişinin hayırlara vesile olacak ve aciz, çaresiz, fakir ya da hasta durumda olan kişilere fayda sağlayacak işlerin altına imza atacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin kadri ve gönlü yüce olması sayesinde yardıma muhtaç olan kişileri hiçbir zaman görmezden gelemediğine ve Allah aşkı için onlara malından ve parasından harcadığına yorulur.

Rüyada Arapça Yazı Okumak

Bir kişi eğer rüyasında Arapça yazı okuduğunu görürse o kimse din adına savaşan ve inanmayanları doğru yola çağıran kimselerden olacak demektir. Rüya sahibinin dünya yaşantısında sadece geçici olan yaşamı değil aynı zamanda ahiret hayatını da düşündüğüne ve daha ziyada diğer alem için secde ettiğine tabir edilir.

Rüyada Arapça Harfler Görmek

Rüyayı gören kişinin ettiği duaların ve tövbelerin Allah katında kabul olması sayesinde kaderinin yüzüne gülmeye, şansının ve kısmetinin de açılmaya başlayacağı şeklinde rivayet edilir. Rahata ve huzura ermeye, sağlığa, huzura, neşeye ve kazanca kavuşmaya ve yaşamdan zevk almaya başlamaya alamet eder.

Rüyada Kuran Yazısı Görmek

Rüya sahibinin dileklerinin gerçekleşeceğine ve kişinin muradına ereceğine delalet eder. Kötü günlerin son bulmasına, işlerin ve maddi yükümlülüklerin azalmasına, hayatın daha yaşanılır hale gelmesine, kişinin çalışmalarının karşılığını almasına, hedeflerine yakınlaşmasına ve başarıya giden yollardaki engellerin de kalkmasına işaret eder.

Rüyada Arapça Yazı Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. fatma (28 Aralık 2013 saat: 10:30)

  rüyamda başka br şehre gidiyorum. giderken yolda kumların üzerinde çıplak ayakla tepiniyorum. sonra bir arkadaşımı arayarak burası çok güzelmiş diyorum. çiçekler görüyorum toprağa ekili çiçekler suluyorum onları çok güzellerdi. kırmızı , mavi ve yeşil renkte idi. sonra bir eve giriyorum orada sevdiğim adamın annesi ile büyük bir poşet onu boşaltıyoruz içinden bir bebek yastığı kırmızı şeritler var çevresinde beyaz bir yastık , sonra poşetin içinden eski antika altın yaldızlarla işlenmiş bir kur-an ı kerim çıkıyor. açıyorum içini arapça yazılar ve arasında gizli bir bölme içinde arapça yazılmış bir kağıt parçası buluyorum o büyümüş sözde. aaa diyorum büyü bu sevdiğim adamın annesi dokunma diyor bana ben kur-an ı kerim i alıyorum o şekilde bir rüya gördüm allah hayırlara çıkarsın rüyamı yorumlarsanız sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim..

 2. Hasan (02 Ocak 2014 saat: 23:05)

  Rüyamda uyuduğum yerde uyanıyorum ve uyandığım zaman pencereye yeşil bir ışık çarpıyor ve evin perdesini kaldırıyorum ve gökyüzünde yeşil renkte ve gökyüzünün büyük bir bölümünü kaplayacak şekilde arapça yazılar görüyorum .Yazıları görürken galiba yandan arapça cümleler duyuyordum. Bi anda bütün vücuduma baskı yapılıyor ve bağırmaya başlıyorum karabasan gibi bir etkisi vardı lütfen rüyamı yorumlayın

 3. hacer genç (06 Ocak 2014 saat: 07:39)

  rüyamda,eski bir çay fincanı takımı görüyorum.beyaz üzerine mavi çiçekli,fincanı kaldırıp altına bakıyorum arapca bir kelime var.tarih olabilir diye bakıyorum.fincanlar şeffaf bir kutu içinde ve tabaklık gibi bir raf da duruyor ve takım halinde yani tabakları da var ve amcamın karısına ait.ben merdivene çıkarak bakıyorum onlara.sonra evimin balkonundan aşağıdaki belki 20 tane beyazlı renklerdeki köpeğe ekmek doğrayıp atıyorum.eski komşularım var yanımda adıyla hitap ediyorum ona,adı zeki.yorumlarsanız sevinirim,teşekkürler.

 4. gonca (04 Şubat 2014 saat: 18:22)

  rüyamda, kızımın (henüz daha bebek) sırtına (boynundan kuyruk sokumuna kadar) kına sürüyordum. yalnız bir boşluk bıraktım ve o boşluğa arapça harflerle HABİB yazdım. yanımda tanıdığım ama kim olduğunu bilmediğim bir bayan vardı.”madem birşey yazacaksın neden habib yazıyorsun Allah yazzasana” dedi. ben de ona Alla yazmam üzerine yatarsa iyi olmaz saygısızlık olur. habib yazayım ki Allah’ın sevgilisi olsun.dedim. güzelce parmaklarımla kınayı kullanarak sırtının ortasına Habib yazdım ve uyandım.

 5. Yorum (24 Şubat 2014 saat: 09:41)

  Ruyamda safak veya gece karisimi bir vakiti, bir arkadasim holandadan gelmis onunla sohbet ediyoruz ama uzanmis birsekilde idik, ben arkadasima soyle soyluyordum koyumuzde okadar taslar var onlardan kendime bir ev bile yapamadim, derken tam o sirada gokten tam uzerimize kesik kesik su dokulmeye basladi sanki birisi su dapancasiyla su atiyor sandik ama su havadan geldigini anlayinca kacdik, geriye bakinca o suyun dokuldugu yer maytap yanargibi yanmaya patlamaya basladi, ates okadar buyuduki dunyadan ayin gorunusu buyuklugu halini aldi, yuvarlanarak batiya giti ama atesin ustunde arapca ALLAH yazisi belirdi ben yaziyi gorunce ayetel kursuyu okumaya basladim, sesli bir sekilde bide baktimki dogu tarafinda gok yuzunde parlak ve yesilimsi devvasa sekilde arapca Allah yazisi yaziyordu cok sasirip kaldik ama cokta rahatlati bizi o yazi.

 6. ayşen (13 Nisan 2014 saat: 00:31)

  Rüyamda elimde çok sayıda beyaz kağıtlarla bir kafeye geliyorum. bir arkadaşımın masasına oturuyorum. Bende karşısına oturuyorum. Üzerimde beyaz bir gömlek var. Arkadaşım elimdeki kağıtları gülümseyerek alıyor ve Arap harflerinden “ha, dal, zel, ra” harflerini yazıyor. “Arapça biliyor musun?” dediğimde “ben her dili bilirim” yanıtını veriyor. Elindeki kalem hat kalemi ve siyah çok mükemmel bir yazı gördüm.

 7. canan (19 Mayıs 2014 saat: 10:06)

  Ruyamda denizin kenarindaydim bir oglum olmasina ramen kucagimda baska bir kiz cocugu vardi deniz cok buyuk bir dalgayla boyumu asti gozlerimi kapattim ve denizin beni yutacagini sandim bebegi korumak icin smski sarildim ama deniz beni yutmadi basimi kaldirdim ve gordum kocaman dalgayi ve kosarak uzaklastim sonra gozlugumde kurani kerim yazisi gordum harfler cok netti ama cozemedim halama goturdum ruyamda oku diye o kuran biliyordu oda hepimiz geldik hepimiz gidicez yaziyoe kizim dedi ama oule yazmiyordu basinda o yazinin Allah yaziyordu bunun amlami ne?

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , ,