RuyaTabirleri.com

Rüyada Ayetel Kürsi Okumak

Rüyada Ayetel Kürsi okumak, manevi anlamda gerçekleşecek olan bir yolculuğu göstermektedir. Hac, umre ziyaretleri, çeşitli kutsal yerlerin ziyaret edilmesi bunlara örnek olarak verilmeye uygundur. Ev ile ilgili olarak yaşanacak olan güzel gelişmeler de bu rüyanın getirdiği sonuçlar olacaktır. Ev almak, yatırım yapmak gibi olaylar, maddi açıdan da iyi bir döneme işaret olarak yorumlanmaktadır. Bunların dışında, müjdeli bir haberin alınacak olmasına da delalettir. Bu müjdeli haberin uzun süredir beklenen bir konuda olacağını söylemek mümkün.

Rüyada Cin Görüp Ayetel Kürsi Okumak

Rüya hakkında, hayatınızdaki huzursuzlukların sona erecek olduğu yorumu yapılmaktadır. Bu huzursuzluklar, değişik konularda meydana geliyor olabilir. Bu rüyanın işaret ettiği de bundan sonra o huzursuzluk kaynağının kuruyacak olduğudur. Rüyanızda korkmuş ya da rahatsız olmuş da olsanız, sonuçları açısından ferah bir rüya olduğunu bilmelisiniz. Hayrını zamanla göstermesi beklenen bu rüya, hem size hem de sevdiklerinize huzur getirecektir.

Rüyada Ayetel Kürsi Okuyarak Uyanmak

Yaşamakta olunan özlem durumu, sona erecektir. Yalnızca bir kişiye karşı duyulan özlem durumu değil, genel olarak bir hasretten bahsedilebilir. Bir yere karşı duyulan özlem de buna örnektir.

Rüyada Ayetel Kürsi Okuyamamak

Bu rüya ile ilgili olarak, gerçeğin gizlenmesine delalet olduğu yorumunu yapmak mümkündür. Gizlenen gerçekten haberinizin olması, birçok olayın da beraberinde yaşanmasına neden olacaktır. Çeşitli ayrılıklar, yeni kararlar gündeme gelecektir. Bu açıdan, önemli bir değişimi de tetikleyen rüyalardan sayılmaktadır.

Rüyada Ayetel Kürsi ve Fatiha Okumak

İki farklı konuda bir kısmete kavuşmak olarak değerlendirilmektedir. Bu kısmetlerin genel olduğu ve bir duruma özel olmadığı bilinmelidir. Yani, sadece maddi açıdan düşünülmemesi gereken rüyadır. Burada hem maddi açıdan bir kısmetten hem de manevi açıdan bir kısmetten bahsedilmektedir.

Rüyada Ayetel Kürsi Yazmak

Yaşam zorluklarının, sancılarının, çaresizliklerinin, çıkmazlarının ve sıkıntılarının geçeceğine bunun için biraz daha sebat etmek ve inanmak gerektiğine işaret eder. Rüyada karanlıkta ayetel kürsi yazmaya çalıştığını görmek, her ne olursa olsun çaresini Allah’ta aramaya, ona sığınmaya, ondan medet ummaya ve bu tavrını hep sürdürmek demektir.  Rüyada camide ayetel kürsi yazdığını görmek, başarıya, sevince ve mutluluğa, rüyada suya ayetel kürsi yazmaya çalıştığını görmek de kişinin Allah aşkının büyüklüğü sayesinde onun yolunda yapamayacağı hiç bir şey olmadığına yorulur.

Rüyada Ayetel Kürsi Okuduğunu Duymak

Rüyayı gören kişinin hayatında büyük, olumlu ve hayırlı yönde değişime vesile olacak bir gelişmenin yaşanmasına ya da kendisine bu nitelikte bir haber verilmesine alamet eder. Rüyada ayetel kürsiyi ezberden ve hatasız okuduğunu duymak, her anlamda muradını almak ve yaşamdan yana ağız tadına ulaşmak demektir. Rüyada ayetel kürsiyi yanlış ya da eksik okuduğunu duymak bir girişimden dolayı ya hevesini yitirmek ya da hevesinin kursağında kalması anlamına gelir.

Rüyada Besmele Çekmek

Olgun, anlayışlı, bilge, yüce ve muhterem bir insan olmaya, insanları alttan almayı, idare etmeyi ve onlara karşı sabırlı davranmayı bilmeye delalet eder. Rüyada korkudan besmele çektiğini görmek, esenlik ve kolaylık bulmaktır. Rüyada ibadet sırasında besleme çektiğini görmek, Allah’tan gelen acı tatlı her şeyi kabullenmek, boyun eğmek ve kader bilmek demektir.

Rüyada Felak Nas Okumak

Zeka ve üstün yetenek gerektiren konularda başarı göstermeye, herkesin önüne geçmeye bu sayede nitelik kazanarak çok başarılı olmaya yorulur. Rüyada yatmadan önce felak nas okuduğunu görmek, rüya sahibinin yarınlara dair hep hayaller ve umutlar taşıdığına bunları hiç kaybetmediğine alamet eder. Rüyada cemaat içinde felak nas okumak makam edinmek ve büyük bir itibar kazanmaktır.

Rüyada İhlas Suresini Okumak

Rüya sahibinin araştırmacı ve girişimci kişiliği sayesinde niyetlendiği her işi alnının akıyla gerçekleştirmeyi başardığına, iş ve para kaybı yaşamadığına, kendisi adına doğru olmayacak işlerden de geri durduğuna yorulur. Rüyada ölü için ihlas suresi okuduğunu ve mezarın başındakilerin kendisini dinlediğini görmek, sözü geçen ve otoritesi kabul edilen kimse olmaya delalet eder. Rüyada ihlas suresini okumak isteyip de bunun kendisine nasip olmadığını görmek, elde edilenin azlığının sebebinin kişide olduğuna bu nedenle gayretinin ve özverisinin artması gerektiğine yorulur.

Rüyada Şeytan Görmek

Nefis anlamına gelir. Elini, dili ve belini kötülüğe bulaştırmak isteyenin yine kişinin kendi nefsi olduğuna ve ona uyması durumunda cenabı hakkın katındaki rütbesini yitirebileceğine bu nedenle nefsine yenik düşmekten kaçınması gerektiğine alamet eder. Rüyada şeytan görüp onu kovmayı başardığını görmek, tüm zayıf yönlerinden ve kötü alışkanlıklarından ruhunu arındırmayı bilmeye, rüyada şeytana teslim olduğunu görmek de kendine yenilmek demektir.

Rüyada Sesli Ayetel Kürsi Okumak

Kişinin elde edeceği zaferler ve başarılar sayesinde çevresindekileri kendine hayran bırakacağına yorulur. İnsanlar arasında sivrilmeye ve fark edilmeye vesile olacak kadar özel becerilere sahip olmaktır. Rüyada ayetel kürsiyi ağlayarak sesli okuduğunu görmek, çok büyük bir müjde ile karşılaşılacağına alamet eder. Rüyada ayetel kürsiyi zoraki ve isteksiz şekilde sesli okuduğunu görmek vurdumduymaz şekilde tavır sergilenecek bir olayda çevreden tepki alınacağına delalettir.

Rüyada Birisine Ayetel Kürsi Okumak

Rızıktan ve kazançtan yana nasibini paylaşmak demektir. Çok eli bol olmaya ve ekmeğinin hemen hemen herkesin boğazından geçmesi anlamına gelir. Rüyada birisine evde ayetel kürsi okuduğunu görmek bir kimseye evini açmak, onu başının üstünde ağırlamaktır. Rüyada birisine topluluk içinde ayetel kürsi okuduğunu görmek, örnek davranışlar sergilemek ve toplum tarafından artı puan almaktır.

Rüyada Mezar Başında Ayetel Kürsi Okumak

Rüya sahibinin çevresi için çok faydalı bir insan olduğu anlamına gelir. İnsanlarla dayanışma içinde yaşadığına, ahlaki ve toplumsal değerlere önem verdiği ve onların gelecek nesiller arasından da yaşaması için uğraştığına yorulur. Rüyada mezar başında içinden yani sessizce ayetel kürsi okuduğunu görmek, içinde kötülük olmayan, iyi kalpli, iyi niyetli ve güzel huylu olmaya işaret eder. Rüyada mezar başında sesli ayetel kürsi okuduğunu görmek, özü sözü bir, dürüst ve tabiri caizse gözünü budaktan esirgemeyen karaktere sahip olmak demektir.

Rüyada Şeytan Görmek ve Ayetel Kürsi Okumak

Rüya sahibinin doğruluktan şaşmayan, kötü kimselere uymayan ve Allah tarafından kendisine helal kılınmayan yollara sapmayan kimse olduğuna delalet eder. Rüyada şeytan görmek ve korkudan ayetel kürsi okuyamamak korkularını yenmek için çaba göstermeye ama yine de bu konuda tam cesaret gösterememeye yorulur.

Rüyada 7 Tane Ayetel Kürsi Okumak

Rüyayı gören kişinin eline geçecek çok büyük bir fırsat sayesinde tüm düşlerini gerçekleştirmeyi başaracağına alamet eder. Rüyada 7 tane ayetel kürsi okumaya niyetlenmek fakat bunu başaramadığını görmek, kişinin maddi ve manevi olarak beklenti içinde olduğu bir işte yeterlilik gösteremeyerek amacına eremeyeceğine, rüyada 7 tane ayetel kürsiyi okumak isterken unuttuğunu görmek, umduğunun tam aksi ile karşılaşmaya mutsuz, çaresiz ve aciz olmaya yorulur.

Rüyada Bağırarak Ayetel Kürsi Okumak

Rüya sahibinin kişisel kazanımlarını herkesin ama en çok da rakiplerinin, düşmanlarının ya da onu sevmediği için yükselmesini istemeyen kişilerin duymasını ve görmesini istediği anlamına gelir. Rüyada ayetel kürsiyi hem bağırarak hem de sonuna kadar okuduğunu başardığını görmek, çevre, güç ve para sahibi olmaya alamettir.

Rüyada Deprem Anında Ayetel Kürsi Okumak

Yerli yerinde davranmaya ve en kötü zamanlarda bile inancını yitirmemeye işaret eder. Bir diğer yandan da kişinin daha sıklıkla yerine getirmesi gerektiği şeyleri biraz aksattığı anlamına gelir. Rüyada deprem anında ayetel kürsi okumak isteyip de okuyamadığını görmek, kendini zor anlarda sahipsizmiş gibi hissetmeye ve duygusal olarak zayıf olmaya delalet eder.

Rüyada Şeytana Ayetel Kürsi Okumak

Düşmanını dost eylemek ve ondan medet ummak fakat tersine en büyük darbeyi ondan yemektir. Kendisi için emek verilen ve özveride bulunulan bir kimse ile çıkılan yolda onun tarafından yalnız bırakılmaya ve onun yüzünden kötü şeyler yaşamaya maruz kalmaya işaret eder. Rüyada şeytana zorla ve isteksiz şekilde ayetel kürsi okuduğunu görmek, tövbenin kabul olması anlamına gelir. Rüyada şeytana bilmeden ayetel kürsi okuduğunu görmek, kişinin iyi niyetinin su istimal edecek bazı art niyetli kimselerin varlığına yorulur.

Rüyada Ayetel Kürsi Okumanın Psikolojik Yorumu

Maneviyatın birey için ne denli değerli ve gerekli olduğunu ifade eden bir rüya türüdür. Manevi olarak zengin olmak insana rahat ve lüks bir yaşam sunabilir ve elbette yaşamın idame ettirilmesi için olmazsa olmaz öğelerdendir. Fakat parasal olarak güçsüzlük ne denli zorsa bireyin maneviyatının zayıflığı da aynı oranda onu mutsuz kılar çünkü bilindiği üzere paranın alamayacağı çok büyük değerler vardır ki bunların yeri başka hiçbir şeyle doldurulamaz. Örneğin parayla çok güzel evler, arabalar, yatlar ve katlar alınabilir ama sağlık ya da mutluluk parayla satın alınamaz. İşte bu rüya, kişide maneviyatın önemine vurgu yapar. Dolayısıyla dünyevi şeylerden edinmek birey için ne kadar ihtiyaçsa ruhu besleyecek değerlere sahip olmak da en az o kadar gereklidir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Ayetel Kürsi Okumak Hakkındaki Rüyalar;

 1. melek (16 Nisan 2014 saat: 03:39)

  Rüyamda bir ev vardi ve o evdeydik biraz ötede kendi evim vardi ailem ordaydi ben arkdslar vardi yanimda bisey ariomusuz sanki sonra bi sure sonra ben rahatsizlandim yere dustum bayildim sanki sonra bi kiz bakti bana gogsumden ses geliodu sanki üc harfli icime kacmis gibi sonra gogsume yapisan aleti aldi kiz sonra ben 7 kere besmele cektim ayetel kursiyi okudum ardindan kaldigimiz evden tabi disarda gok gurultusuyle karla karisik buyuk topraklar yere dustu sanki toprak kaymasi gibi ev sallaniodu ama ben kendimi degil obur evdeki yani bizim evdeki ailemi dusunuodum kelimeyi şahadet getirmeye basladim en sonunda tam uyandim kelimei sahadet getirrken uyandim dudaklarimin kibirdamasini farkettim sonunu getirdim kalktim.. bana aciklarmisiniz ne anlama gelior..


 2. sehriban (07 Temmuz 2014 saat: 11:15)

  rüyamda. kalabalik bir yerdeyim böyle tanıdık. birinden kaciyrm ama herkeze saldriyo ona dyorumki sen böyle fegildin ne oldu sana dyip yakaliyorm onu adam dgil yarım metre bi yaratikgbi böyle bi adama goturuyrum surekli. ayetel kursi okuyrm. yüksek sesle oda çırpınıyor ama birakmiyrum ellerini avuclarma sikistiriyorm. Bn okuyorum hem kuluvalla. Hmm ayetel kursi içinden böyle siyah bi duman çıktı. oh dyrum kurtuldu ama bkiyrmki o duman bnm etrafimda. gezmeye. basliyor bu sefer kndime. okuyorum ve gdiyo yanıma. bnden uzun bi genç gelito ona. sarildim uyandum ve halen ayetel kursi okuyarak buldm kndmi yatakta yorumlariniz için simddidn teşekkürler


 3. necati (31 Temmuz 2014 saat: 04:23)

  ruyamda yolda yururken arkadasımı goruyorum birden değişik bir hale burunuyor bısey onu bir yere çekiyor bende arkadasından gidiyorum cinler arkadasımı rahatsız edıyormus bende besmele cekmeye calısıyorum kekelemeye baslıyorum ve zorda olsa soyluyorum onu kurtarıyorum onu alıp ordan gitmek gidiyoruz bırden durup yıne o yere gidiyor bu sefer euzu besmele cekıp ayetel kürsiyi okuyorum arkadasım o halden çıkıp bayılıyor…..


 4. İrfan Demir (10 Eylül 2014 saat: 08:19)

  Rüyamda önce çok güzel tesettürlü bir kadın gördüm, eşim olacakmış yakında. (Normalde evliyim ve eşim tesettürlü değil). Bu gördüğüm kadın eşim değildi. Bir salon gibi yer altında bir yere indik, orada masada annesi sanırım biriyle oturuyordu. Sonrasında yüzleri nursuz tesettürlü ve zayıf başka kadınlar gördüm onlarda büyü yapmaya çalışıyorlardı. Ellerinde çubuk gibi küçük şişe gibi şeyler vardı. Birinin üstüne yürüdüm ayet-el kürsiyi gözlerinin içine baka baka okudum. Sonra kaçtı benden.

  Aynı rüyada heykeller gördüm ve önünde yine tesettürlü bir kadın vardı ama bu diğerlerinden farklıydı. tesettürü uygun değildi.


 5. derya (17 Ekim 2014 saat: 07:33)

  Rüyamda annenin evinde yataktan kalkarken ayetel kürsü okunmaya başlıyorum.önce aynaya bakıyorum gözlerim yıldız gibi parlıyor.Sonra odadan çıkarken üzüm yapraklarının arasından geçerek açık bir havada yüksek sesle ayetel kürsüyü okunmaya devam ediyorum göğe yükseliyorum gezintiden keyif alıyorum sonra tekrar annenin evine dönerken elime kitap veriyorlar ve iniyorum.Uykudan ayetel kürsü okuyarak kalktım.


 6. hacer (18 Ekim 2014 saat: 23:22)

  Rüyamda ben ve kardeşlerimin bi evdeyiz seytanin evde olduğunu konuşuyoruz kendi aramizda sonrada ßeytanı ariyoruz evden cikarmak icin bn onu ararken kapinin alt kısımdaki araraliktan onu górüyorum ve kapı açilip o içeri giriyor ve bizi bi odaya topluyor bnim ûzerime gelip eger ayetel kürsiyi okumazsam bizim pesimizi bırakmayacaginı söylüyor bnde ayetel kürsiyi okuyorum okuduktan sonra kapidan çikıp gidiyor aacaba ne anlama gelıyor sóyler misniz


 7. birgul (19 Ekim 2014 saat: 01:18)

  calisanim ruyasinda isyerimizi ekmek fabrikasi olarak gormus her yer ekmek cesitleri pastalar ve ekmek kirintilariyla doluymus ayni gun bi ogrencimde beni ayetel kursi okuyaraka dua ederken gormus ben ona cok istedigim bisey var onun icin dua ediyorum demisim ve yine ayni gun babam beni bi cesme basinda avuclarimla su icerken gormus bu ucunun ortak noktasi oldugum icin yorumlayabilirseniz cok memnun olurum..


 8. Aslı (30 Kasım 2014 saat: 11:12)

  Rüyamda hayır olsun kabeye gidiyorum ve yanımda babaannem ve iki kuzenim var babaannem yatalak ve nasıl tavaf edecek diye soruyorum kuzenim tekerlekli sandalye ile tavaf ettireceğiz diyor ama bana dönüp biz babaanneyle tavafa başlıyoruz sende abdest al gel diyor onlar gidiyorlar ben abdest almaya başlıyorum ve onların arkasından çıkıyorum ama ben tavafa yalnız başlıyorum bir taraftan kabeye elimi yüzümü sürüyorum ağlayaraktan hamd ederekten bir yandanda babaannemleri merak ediyorum neredeler diye öyle uyanmışım teşekkürler şimdiden yorum için


 9. ertan (06 Aralık 2014 saat: 20:05)

  Ruyamda rahmetli agabeyimi gordum uzunca dalyan gibi ve yakisikliydi onu karaciger kanserinden kaybettik olmeden once cokmustu ama hastalanmadan once cok yakisikli biriydi.ruyamda evimizin salonunda babam ben rqhmetli agbeyim ve iki kisi daha vardi onlardan dua ogrenmelerini istedim fakat beni umursamadilar sonra salonun kapisindan cikarken agabeyim beni cagardi gel bana dua oku dedi.bunun uzerine yanina gittim koltuga uzanmisti alnina elimi koydum ve ayetel kursi okudum.


 10. ceyda (07 Aralık 2014 saat: 13:11)

  Ruyamda Japon bir adamdim. Ben japon bir adam olarak hordum kendimi ve japonyadayim. Benimle birlikte bir hapon daha var ve bize ilaclarla deney yaparak kobay olarak kullaniyorlardi. Deneylerin en yuksek safhasina geldik ve igneler yapilarak bizi uyutup parcalayacaklar oldureceklerdi ve ben korkarak o binadan kacmaya calistim. Pesime doktorlar polisler herkes dustu. Herkes pesimde beni yakalamaya calisiyordu. Ben binadan binaya atlayip kacmaya calisiyordum o an hep ayetel kursiyi okuyordum. Tekrar tekrar sesli bi sekilde ayetel kursiyi okudugumu cok iyi hatirliyorum. Binadan bi diger binaya atlarken halen pesimdeydiler. Ve cokca binalarin oldugu yere yonelfim hava karanlikti rehavet vardi ve gordugum o binslardan birinin icine girip siginmam gerekiyordu. Hepsi japondu beni ele vermeleri cok normaldi ama benim sigindigim bi yerde adamlar beni evine aldi ve sakladi. Ev buyuk bi apartmandi ve beni arayan japon doktorlar polislerher kati tek tek ariyorlardi. Sonra beni gizleyen o japon adamlar meger bir aileymis. Beni gizlediler ve o kotu japonlardan ölmekten kurtardilar. Bana evlerinde bir oda verdiler ve onlarla yasamaya basladim. Cok iyi insanlardi.
  ev buyuk bi apartmanin dairesiydi ve sekli cok garipti. Ok sekli gibiydi. < aynen bu sekildi <


 11. fatih (13 Aralık 2014 saat: 09:03)

  Ruyamda arkadasin evine gittim ve arkadas beni uyardi üc harflilere karsi evde var ve korkuyorum dedi o yuzden birseyler icip benim evime gidecektik ben mutfakta tost yapiyordum ve tostumu yerken gördüm ki tost makinasi havaya yukselmis hafiften ve ben biliyorum ki ayetel kursuyu yedi defa okuyunca bana zarar veremez ben kendi duyabilecegim.bir seste ayetel kursuyu okuyorum o sirada üç harfli sinirleniyor ve birden kendimi bodrum katta buluyorum büyük konteynirlar üstüme üstüme geliyor hem ayetel kursuyu okumaya devam ediyorum hemde konteynirlardan zarar gormemek icim zipliyorum kosuyorum vs kaçıyorum o sira arkadasim sesleniyor ve fatih bir sorun var mi iyi misin diyor bende o korkmasin diye iyiyim diyorum ve ayetel kursuyu bitirip bitirmedigimi hatirlamiyorum ama üç harfli gidiyor ve arkadasa diyorum ki artik seni rahatsiz etmez bu evden gitti . Ve bu ruya ile alakasiz ama hemen pesinde kendimizi sokakta buluyoruz ve guzel yenecek seyler satan birisini görüyorum ve bir tava alıyorum kenarda arkadasimla yiyecekken iki tane sesi cok guzel genc geciyor ve ilahi söylüyor lardi sanirim benim hosuma gidiyor ve cagiriyorum az birsey bizim tavadaki yiyeceklerden vereyim diye yiyecekler tavada kat kat bir kat altindaki hep daha guzel daha guzel neyse birer avuc alir sanıyordum cocuklari ve ellerine iyicene alıyor lar ve alttakini görüp ustekini dokuyorlar ve böyle yapa yapa tavanin dibi geliyor ben yere bakiyorum üzülüyorum su kadar yiyecek israf oldu Allah bize bunun hesabini soracak diye ve ruyam bitiyor bu arada arkadasimin ismi (kürşat).


 12. muhammed (24 Ocak 2015 saat: 21:18)

  rüyamda ailemle yolda seyir halindeydik. belli bi süre gittikten sonra yolun bir kisminin yapılmadığını gördüm ve babamda bunu gec fark etti. aşağı düşerken bende Allah’a sığınarak ailemebirsey olmaması icin ayetel kursi okumaya basladim. o sırada ablam yanımda oturuyordu. ona birşey olmamasi için üstüne kapandim. ve duayi bitirince heryere üfledim. Sağ salim yere inebildik. açıklayan birisi olursa simdiden Allah razı olsun


 13. öykü (15 Şubat 2015 saat: 09:35)

  ruyamda ben ve ablamla beraberiz anlam bana deprem olucak diyo tabiki de ben inanmiyorum sonra iki dakika sonra deprem olmaya basliyor herher sallaniyor ablam kolumdan tutuyor sonra birlikte yere dusuyoruz deprem bir dakika suruyor ve ben ayetel kursi okumaya basliyorum ve deprem duruyor


 14. Derya (15 Şubat 2015 saat: 11:27)

  Merhaba. Ben rüyamda namaz kılıyorum o esnada bir erkek bebek beliriyo içinde şeytan var ve namazımı bozmaya çalışıyo. Ben bebeğe karşı sesli bir şekilde defalarca ayetel kürsi yi okuyorum ve o şeytan bebeğin kusmasıyla birlikte içinden çıkıyor. Yorumlarsanız sevinirim teşkkr ederim


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,