RuyaTabirleri.com


Rüyada Baba Görmek


Rüyada babasını gören kişi içinde ukde olan ve gerçekleştiremediği bir isteğini gerçekleştireceğine yorumlanır.  Ölmüş babanın görülmüş olması ise sizden hayır ve dua istediği manasına gelir. Bu yolla bir kişiye yardım edebilir. Babanızın hayrını vermiş olursunuz. Yaşayan babayı ölmüş olarak görmek ise eskiden baştan geçen olumsuz bir olayın tekrar yaşanacağı manasına gelmektedir.

Babanın birileri ile kavga ettiğini görmek ise aileden birinin amansız bir hastalığa yakalanacağına delalet etmektedir. Babayı hastalanmış bir biçimde yatakta görmek, kazanılan paraların heba olduğunu ve boş yere harcandığına yorumlanır. Babanın tekrar izdivaç ettiğini görmek ise yeni bir hayatın başlangıcı ve güzel bir kısmet manasına gelmektedir. Rüyada babanız size sevgi gösteriyorsa ve sizi seviyor ise bundan sonraki hayatınızda sıkıntı çekmeyeceğinize ve rahat bir yaşantı süreceğinize delalet etmektedir.

Babanın görülüş biçimine göre rüya tabirleri

Rüyada baba görmek

Rüyada baba görmek gücün, iktidarın artacağını ve isteklerinin yerine getirileceğinin göstergesidir. Rüyada babasını gören kişi zorlukların üstesinden gelir ve ferahlar. Aynı zamanda rüyada babasını zorda görmek, yakın zamanda müjdeli bir haberin geleceğinin göstergesidir. Baba rızık, murat, mutluluk ve ferahlığı temsil eder. Bu sebeple hayırlı işlerin vesile olacağı manası ortaya çıkar.

Rüyada baba görmek İslami

İslamiyet inancına göre rüyada baba gören kişi, hasta ise iyileşir rahtlığa kavuşur, bir şeye hasret kalmış ise ona ulaşır. İslami inanca göre rüyada babanın ölmüş olduğunu görmek ise başa kötü bir olay geleceğinin işaretidir. Huzursuzluğa ve umutsuzluğa delalet etmektedir. Babası tarafından sevgi gören ve başının okşandığını gören kişi için çok güzel günlerin geleceğine delalet eder. Bir işe başlamışsanız ve o iş ile ilgili kaygılarınız var ise rüyada babasını gören kişi bu işten hayır görmeyecektir. Manasına gelmektedir.

Rüyada babanın ağladığını görmek

Rüyada ağlamak genel itibarı ile gerçek hayatta mutlu anların yaşanacağına ve güzelliklere işarettir. Rüyada babasının ağladığını gören kişi sevinçli ve mutlu bir hayata yelken açacak, bekar ise mutlu bir izdivaç gerçekleştirecek, evli ise evlilikteki sorunları bertaraf olacak, çocuğu hasta ise iğleşecek manasına gelmektedir. Rüyada babası ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek ise çok müjdeli bir haberin yaklaştığını haber verir. Maddi durumu zayıf ise biraz daha iyi bir duruma erişeceğine haber verir.

Rüyada baba olduğunu görmek

Rüyada çocuk sahibi olup baba olduğunu görmek bir gücün ve iktidarın göstergesidir. Bu yolla kişi zorlukların üstesinden çok rahat bir biçimde gelecek ve sorunlardan yılmayacaktır. Her ne olursa olsun büyük bir mücadelenin temsilcisi olunacağının göstergesidir. Zor bir durumda olan kişi için rüyada baba olduğunu görmek bu zorluktan kurtularak ferahlığa kavuşmaya delalet etmektedir.

Rüyada ölen baba görmek

Rüyada ölmüş olan babayı görmek, babanızın sizden memnun olduğu ve hakkını size helal ettiği manasına gelmektedir. Geçmiş yaşantılarınızda yaptığınız hareketler ile babanızın sizi takdir ettiği anlamı çıkmaktadır. Aynı zamanda sizin babanızı çok sevdiğinizi ve ömür boyu onu çok özleyerek yad edeceğiniz manasına gelmektedir.

Rüyada üvey baba görmek

Rüyada üvey baba görmek ile ilgili olarak çok değişik ve zıt söylemler olmak ile genel olarak ticaret yaşantısında büyük başarılar kazanılacağı manası ortaya çıkmaktadır. Rüyada üvey baba gören kişi için sürekli bir yükseliş söz konusu olmaktadır. Olumsuz yorum göre ise rüyada üvey baba görmek yakın çevrenizden birilerinin size çok büyük bir ihanet gerçekleştireceğine delalet eder. Aynı zamanda çevrenizdeki kişileri çok ciddi bir biçimde etüt etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada babayı hasta görmek

Rüyada babayı hasta görmek sıkıntıların azalacağı ve huzurlu bir yaşantının başlayacağı manasına gelir. Aynı zamanda hasta görmek bazı şeylerden feragat edilmesi gerektiği ve bazı kavramlara da çok sıkı bir biçimde sarılması manasına gelir. Rüyada babayı hasta görmek aynı zamanda bir ihanetin de göstergesi olarak görülmektedir. Bu sebeple arkadaş çevrenizden insanlar ile samimi olmadan önce iyice araştırmanız gerektiği manasına gelir.

Rüyada babayı öpmek

Rüyada babayı öperken görmek giriştiğiniz bir işte yaşadığınız zorluklar sebebi ile birinden yardım alacağınız manasına gelir. Eğer ölmüş olan babanız sizi öpüyor ise evlat ile baba arasında bazı konuların hasrete dönüştüğü ve geçmişte kırgınlıkların yaşandığı manasına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada babasını öpen kişi mutlu bir zaman dilimi geçirecektir.

Rüyada babasının boşandığını görmek

Rüyada babasının boşandığını gören kişi aile ilişkilerinin g-daha sıkı olmasına ve bazı konularda yaşanan sıkıntıların aşılacağına delalet eder. Evli bir erkek rüyada babasının boşandığını görmüş ise ticarette bol kazancının olacağına delalet etmektedir. Evli bir kadın rüyada babasının boşandığını görmüş ise evlilikte sorunların başlangıcı olarak yorumlanmaktadır. Bekar bir kişi babasının boşandığını görmüş ise bulunduğu durumun yanlış olduğuna kendisinin düzeltilmesi gereken bir özelliğinin olduğuna delalet eder.

Rüyada babanın cenazesini görmek

Rüyada babasının cenazesini gören kişi için hayatında çok büyük bir değişiklik yakındır. Hayatını baştan sona değiştirecek olan bir yeniliğe delalet eder. Aynı zamanda rüyada babasının cenazesini görmek içerisindeki ölüm korkusunun dışa vurumudur. Bu anlamda sürekli bir ölüm korkusu içerisinde olduğunuzu ve bu korkuyu yenemediğinize delalet eder. Rüyada cenaze görmek kişinin geçmişteki bir defteri kapatacağına ve yepyeni bir sayfa açacağı manasına gelir.

Rüyada babanın bağırması

Rüyada babasının bağırdığını görmek geçmişte yapılan bir tanıklığa ve bu tanıklığın ortaya çıkması gerektiğine delalet eder. Siz geçmişte olumsuz bir duruma tanıklık etmiş ve bunu görmezden gelmiş olabilirsiniz ama bu durumun ortaya çıkması haksız bir durumun bertaraf edilmesine neden olur. Bu sebeple rüyada babasının bağırdığını gören kişi vicdanının sesini dinleyerek doğruları gün yüzüne çıkarmalıdır.

Rüyada babanın yandığını görmek

Rüyada babanın yanmış olduğunu görmek acı bir haberin yaklaştığını ve kötülüklerin olacağı şeklinde yorumlanır. Eğer babanız haykırışlar içerisinde yanıyor ise sizde onu izliyor iseniz geçmişte yaptığınız kötü bir olaydan dolayı vicdanınızın rahat olmadığı ve sürekli bir vicdan azabı ile baş başa olacağınız manasına gelir. Babanız yanıyor ise ve siz onun üzerine su döküyorsanız sıkıntılarınızın hafifleyeceği ve rahata edeceğiniz manası çıkmaktadır.

Rüyada babanın para vermesi

Rüyada babasını gören ve ondan para alan kişi rahata ve huzura erişecektir. Eğer başına büyük bir olay var ise bu yolla bertaraf olması yakındır. Babanın mutlu bir biçimde para verdiğini görmek refaha yorumlanır. Bu sebeple kişi bu para ile derdine derman bulacaktır.

Rüyada Baba Görmek Psikolojik Analiz

Rüyada baba görmek ile ilgili genel anlamlara baktığımız zaman iyilikleri, güzelliklerin ve huzurun habercisi olduğunu görüyoruz. Baba kısmet, bereket, mutluluk, güç ve iktidarın habercisidir. Rüyada babanın mutlu bir biçimde görülmesi, baba ile geçirilmiş olan zamanın kaliteli ve mutlu olduğuna yorumlanır. Babanın rüyada zor durumda olduğunun görülmesi ticaret yaşantısında veya aile yaşantısında baştan geçen olumsuzlukları ifade eder. Babanın ölümü veya ölüm haberi ise kötü günlerin başlangıcı olarak yorumlanmaktadır. Babanın rüyada sizle iletişime geçemeye çalışması baba ile evlat arasında bazı duyguların hasret olduğu manasını ortaya çıkmaktadır.


Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+Rüyada Baba Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. mustafa (13 Ocak 2014 saat: 15:21)

  babamın ölümünden yaklaşık 15 gün sonra babamı kendi babasının evinde saçı sakalı bıyığı uzamış ve tamamen ak olarak gördüm ve biraz da kızgın idi.bu rüyamdan daha sonra ikinci olarak babamı ; babamdan daha önce vefat etmiş olan küçük amcamın evinin çatısını onarır iken gördüm ve konuştum orda ne yapıyorsun baba diye daha sonra sende gel yanıma dedi bende çatıya uzun bir ağaç merdiven dayayarak çıktım evin çatısı tamamen üzüm yaprakları çevrilmiş yemyeşildi babama sen buraya nasıl çıktın diye sordum oda gülerek gayet mutlu bi şekilde çık sende bir şey olmaz dedi yanına çıktım ve çatıyı onardık çok mutlu ve neşeli idi.daha sonra işimiz bitti babam çatıdan indi ve aile mezarlığımıza yani şuan defnedildiği yere doğru giderek gözden kayboldu ama giderken de gayet mutlu ve neşeli idi.not: vefat etmiş olan rahmetli amcamın evini babamla biz yaptık her şeyini.Bu rüyanın yorumunu mailime gönderirseniz çok sevinirim.

 2. veysi (15 Ocak 2014 saat: 11:45)

  merhabalar ruyamda biri beni bir masaya baglamis ve beni oldurecegini soyluyordu yaninda da bir bayan vardi emirleri o bayandan aliyordu once kulaklarima bisey tikki ve tikarken goz isareti ile yanindaki bayan duymayacak sekilde bunlar kursunlarin derine gitmesini engelleyecekler dedi bende cobuk olmasini istedim cunku o sekilde cok korkuyordum ve bir an once yapmasini istedim tam o sirada silahini cekti ve ben gozlerimi kapattim dua etmeye basladim sanki semada Allaha ellerimi acmistim gibi ve duanin sonunda uyandim dua ederken son sozum ( Allahim bizi hz. Muhammed in ummetinden eyle yarab oldu) simdiden tesekkur ederim.

 3. sebahattin (25 Ocak 2014 saat: 04:49)

  Ruyamda babam ile ailem birlikte köye gidiyorduk giderken babam araci surdugu sirada gozum saatine takildi o anlik sadece.koye vardigimizda babam kalbinde bir ağrı oldugunu soledi neyse koyden geldik hastaneye gittier sonra duydum babam ölmüş agladm çok .. koye gittim tekrar orda babamin ölmüş annesi ve ablam halam vardi ölmüş babaanne me sarildim babam öldü diye agladim sonra halam lara bir cocuk geldi konuşurken bilgisayar om yk falan diyordu bende babam in bilgisayar i var onu size vereyim dedim duruyorsa eğer dedim şehir e geldiğim de bir ayakkabı boyacisi ayni babama brnziyordu koştum yanina o degildi yine ağladım … Yorumlar saniz sevinirim

 4. sebiha (06 Şubat 2014 saat: 01:42)

  Ben rüyamda sürekli eski gecekondu evimizi görüyorum ,son rüyamda da aynı evin kömürlüğünde bir beyaz kedi koluma tırnaklarını geçiriyor ,tırnakların etin bir tarafından geçip öbür taraftan çıktığını görüyorum ama canım acımıyor gibi ve kedi ile karşımda insan varmş gibi konuşuyorum,o sırada babamıda görüyorum oda bana birşeyler söylüyor ama ne kızarak nede keyifli normal konuşur gibi ( babam vefat etti 2004 yılında ve rüyalarıma pek girmedi şimdiye kadar) yorumunuz için şimdiden teşekkür….

 5. betul (10 Şubat 2014 saat: 20:31)

  Merhabalar benim babam yakin zamanda vefatvetti oldu ruyamda birkaç kez gördüm ilk defa perşembe gunu onun vefatiyla ayni zamanlarda elini optum babamin elini optum ve o kanserdir ruyamdaysa çok kilolu eski hali gibi sapasaglamdi hatta dedim babama ne kadar kilo almissin diye cevap vermedi daha defalarca gördüm dun tekrar ggördüm annem ssağ onunla beraber bir kitap okuyordu biraz ciddiydi bu şekildeg görüyorum daha bir iki defa daha gördüm yorumunuz içinsşimdiden tesekkur ediyorum ve bekliyprum

 6. Ismail yurur (17 Şubat 2014 saat: 04:02)

  Selam ben Ismail sakaryaliyim babamı 4ay önce kaybettm akciğer kanserıydı çok agrastm ama kutaramadık ve 3 kere babmı gördüm rüyamda ılkte çok güzeldi 2nc beraber namaz kıldık ama babam bana gargın duruyordu ve 3nc de bı cenazede bırlkteydık tabut vardı cenaze namazını kılcaktık ve sarılmak istedim babama ama soğuk oldu bana ve sabah kalktgım zaman çok agladım bana ndn sogukkı babam ve dini butun bı babam vardı bnm ıslamıyetı anlatırdı hep insanlara ve ben hep yannda oldum babamın ama bana soğuk rüyamda ve üzülüyorum rüyam tabıl edillirse çok sewınırım Ismail yurur Sakarya

 7. yaprak durdi (02 Mart 2014 saat: 15:00)

  mrb ben Yaprak, babam bir ay kadar zamandır hasta. bende onu her gece rüyamda hasta olarak görüyorum. bu günde babamın hasta olduğu gördüm. amcam da onun doktoruydu, baba solgun ve çok terlemişti…gözlerinin içine bakıyordum bende hep ama konuşamıyordum. yalnız bırakırsak kötü bir şey olucak ve sakat kalcak diye konuşuyorduk…rüyam yorumlanırsa cok mutlu olurum…şimdiden teşekkr ederim.

 8. Sevil Sevinç (10 Mart 2014 saat: 16:10)

  Merhaba, geçen hafta rüyamda 24 yıl önce ölmüş olan babamı; halen annemin yaşadığı evde annemin yatağında sessiz ve ifadesiz bir şekilde yatıyor, annemde oda kapısından tutmuş babama bakarken gördüm.Annem babamın öldüğü yaşlarda genç ve sağlıklı Rüyamda. Şuanda ise hasta, kendi tuvalet,yemek ihtiyacını karşılıyor zorda olsa. Yorumlarsanız sevinirim etkisinden kurtulamadım.

 9. kübra (30 Mart 2014 saat: 22:12)

  merhaba ruyamda bı ormandaydım yanı agaclık bı alanda annem ve kız kardesım de vardı ama bn sureklı onları arıoyordum bagırıordum bırseylerde koruyordum ne oldugunu hatrlamıorum..bu ruyayı gordukten bıkac gun sonra bı bankda oturyrm yanıma yaslı bı nıne gelıyor elınde bastonu vaar sonra cevremı bır suru yaslı nıne sarıyor bastonlaryla bna vurup vurmadklarnı bılmıyorum bırının bna yardm ettıgnı hatrlıyorum… cvp yazrsnz svnrm..

 10. mustafa (09 Nisan 2014 saat: 16:40)

  iyi günler bundan iki gün önce rüyamda bana bir telefon geldi açtım baban öldü dediler hemen şok oldum ağlaya ağlaya doğruca hastaneye gittim babam yatıyordu ve yanında biri vardı ben ağlaya ağlaya eve gittim önüme duvar çıktı duvarı aşamadım başta sonra aştım ve sonra eve gidince hayatım bitti dedim ve gece uyandım sanki gerçekmiş gibi üzülmeye başladım ve tekrar yattım sabah oldu

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , , ,