Rüyada Balık Tutmak Görmek


Rüyada balık tutmak, büyük kısmet olarak tabir edilir. Rüya sahibinin uzun yıllar çalışmasının ve emeğinin karşılığı olarak maddi anlamda eline rahat edeceği oranda mal ve kazanç geçeceği şeklinde ifade edilir. Rüya sahibinin bundan sonraki hayatını ya da emekliliğini artık geçin sıkıntısı olmadan, bir sahil kasabasındaki yazlık evinde tüm gün dinlenerek ve çalıştığı yılların acısını çıkararak geçireceği anlamına gelir. Bazı rüya tabirleri, rüyada balık tutmayı, rüya sahibinin çalışmadan elde edeceği ama hak etmiş olduğu kazanç olarak tabir eder.

Rüyada Oltayla Balık Tutmak

Rüya sahibinin zorlanarak, çok emek harcayarak ve çok uzun saatler çalışarak ama mutlaka elde edeceği kazanca delalet eder. Kişi, oltayla kaç tane balık tutarsa kazancı da o oranda olacak demektir.

Rüyada Balık Yakalamak

Rüya sahibinin büyük bir kısmet yakalayacağına ve eline hatırı sayılır miktarda bir para geçeceğine delalet eder. Balık yakaladığını gören kişinin işleri de açılır ve bu sayede parasızlıktan kurtulur.

Rüyada Elle Balık Tutmak

Rüya sahibinin alacağı bir işi yaparken çok zorlanıp, çok büyük zahmetlere gireceği şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi için büyük bir meşakkat anlamına gelir. Zar zor, ancak rüya sahibinin kararlı ve hırslı olması sayesinde ele geçirilecek olan kısmet olarak yorulur.

Rüyada Büyük Balık Tutmak

Büyük balık, büyük kısmettir. Rüyada görülen balık ne kadar büyükse, kısmet ve kazanç da aynı oranda büyük olacak demektir.

Rüyada Balık Yemek

Gönül macerası ve hovardalık peşinde olan, eşini her gün başka kadınlarla aldatan, paralarını o kadınlara yediren bir erkek ile tabir edilir. Bu erkeğin karısı kendisinden hiç hayır görmüyordur.

Rüyada Olta Görmek

Rüya sahibinin işlerini büyütmesi için uzun zamandır beklediği o büyük fırsatı yakalamasına işaret eder.

Etiketler: , , ,
Rüyada Balık Tutmak Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. saadet aslan ayan (26 Aralık 2013 saat: 10:03)

  rüyamda köpek havladı ve ipini kopardı küçük kızımı bir tepeye koydum tam beni yakalıyacaktı elimdeki pişmiş tavuğu köpeğe attım ve bende tepeye çıktım..sonra bulanık bir gölde yüzdüm yarım metre uzunluğunda bir balık tuttum 2 tane daha vardı yakalamak için çok uğraştım birini daha tuttum üçüncüsünü aradım aradım ve kumu eşelemeye başladım çıktı ve elimdeki birşeyle vurdum iki başlı bir balıktı bir başı kanadı obur başı duruyordu..

 2. pinar (02 Ocak 2014 saat: 13:22)

  Ruyamda abimle beraber bir iskelede balik tutuyorduk iskele kalabalikti .o bana yardim ediyodu elle atilan misinalardan hazirladi suya attik balik cekince ben zorlandim bana yardim etti birakma siki tut diyerek destek oldu ilk baligi yakaladim sudan cikardik buyuk ve dolgun bi balikti ama sudan cikinca biraz karardi ilk basta hosuma gitti ama sonra rengi koyulastikca sogudum o baliktan…abim bak ben sana dedim guzel olucak hadi devam et dedi 2.misinayi tekrar attim denize misinanin etrafi islak yosunlu olmustu elimin kirlenmesi hosuma gitmemisti denizde kirli degildi ama baligi tuttugumuz kiyi biraz yosunluydu ve cok temiz de degildi.yinede 2.defa misinayi attim yine hemen balik geldi misinayi zorladi pes etmedim kendi basima cektim cikardim ilk baligin benzeriydi ama kuyruk kismina dogru baligin yarisi yoktu sanki baligi icerden baska bisey koparmis yarisi gelmisti De baligin agzi ve disleri kocaman sanki azgin bir kopeginki gibiydi hirlayarak disini gosteren ama cani gitmis bi balikti..korkarak uyandim..

 3. Resul (16 Şubat 2014 saat: 09:59)

  Küçük bir tekne de giderken bir. balığın başka bir balığı ağzına aldığını gördüm. Tekneden atladım balığı diger balığın ağzından 1-2 uğraşta aldım. 10 Kilo vardı balık büyüktü baya. Sonra balık elimde kıyıya yüzerek vardım ama kıyı yakındı hemen vardım. Sonra elimi cebime attım telefonum biraz nemlenmişti ama hep ıslanmamıştı hemen telefonu anneme verdim. Ve yine denize gittim.

 4. sari lacivert (09 Mart 2014 saat: 10:30)

  rüyamda büyük balık gördüm 60 çıkan altınlar sana tapmak sen koşa koşa gittim altından aldım ama altından yaklaşık 2 metre var sonra çıkartılan getiremiyor asardım bak bunda var arda sana da baktım bulamadım balıklar ama benim yakaladığım balıklar yar dedim soma birkaç insanlar yazdı babalık içinden kavga etti sana askerler geldı askerler bizden bizim taraftan da kavga ettiniz insanların götürdüler sonradan uyandım

 5. ÇİĞDEM3437 (02 Nisan 2014 saat: 08:29)

  merhabalar ben rüyamda Ömerli barajında olta ile balık tutuyordum ilk başta çekerken zorlandım sonrasında oltanın ucunda tavuk vardı çengelin ucunda havada uçuyordu sonrasında kenara düştü ve birden büyük ve geniş balık olarak çrpınmaya başladı. balığı almak için koştum ama ağzında küçük köpek buna izin vermedi tekrar suya girdi. bunun üzerine bende demekki benım kısmetim değilmiş diyerek üstelemedim

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.