RuyaTabirleri.com

Rüyada Balık Tutmak

Rüyada balık tutmak, büyük kısmet olarak tabir edilir. Rüya sahibinin uzun yıllar çalışmasının ve emeğinin karşılığı olarak maddi anlamda eline rahat edeceği oranda mal ve kazanç geçeceği şeklinde ifade edilir. Rüya sahibinin bundan sonraki hayatını ya da emekliliğini artık geçin sıkıntısı olmadan, bir sahil kasabasındaki yazlık evinde tüm gün dinlenerek ve çalıştığı yılların acısını çıkararak geçireceği anlamına gelir. Bazı rüya tabirleri, rüyada balık tutmayı, rüya sahibinin çalışmadan elde edeceği ama hak etmiş olduğu kazanç olarak tabir eder.

Rüyada Oltayla Balık Tutmak

Rüya sahibinin zorlanarak, çok emek harcayarak ve çok uzun saatler çalışarak ama mutlaka elde edeceği kazanca delalet eder. Kişi, oltayla kaç tane balık tutarsa kazancı da o oranda olacak demektir. Bazen de bu rüya kişinin yapacağı çalışmalardan kar elde edeceğine, yakın zamanda tüm yatırımlarından oldukça büyük paralar kazanacağına işaret eder. Olta ile balık tutan kişinin karşına tam istediği gibi bir kısmet çıkar.

Rüyada Balık Yakalamak

Rüya sahibinin büyük bir kısmet yakalayacağına ve eline hatırı sayılır miktarda bir para geçeceğine delalet eder. Balık yakaladığını gören kişinin işleri de açılır ve bu sayede parasızlıktan kurtulur. Balık tutmak kişinin elde edeceği para veya kazançtır. Tuttuğunuz balığın durumuna göre elinize para veya önemli bir nimet geçer. Büyük ve taze balık çok büyük mal veya ganimete, küçük balık ise kişinin elde edeceği az bir kazanca işarettir.

Rüyada Elle Balık Tutmak

Rüya sahibinin alacağı bir işi yaparken çok zorlanıp, çok büyük zahmetlere gireceği şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi için büyük bir meşakkat anlamına gelir. Zar zor, ancak rüya sahibinin kararlı ve hırslı olması sayesinde ele geçirilecek olan kısmet olarak yorulur. Elle balık tutan kişi yakın zamanda çalışmalarının sonucunu görür ve güzel bir gelir elde eder.

Rüyada Büyük Balık Tutmak

Büyük balık, büyük kısmettir. Rüyada görülen balık ne kadar büyükse, kısmet ve kazanç da aynı oranda büyük olacak demektir. Büyük balık büyük bir kısmettir. Bu rüya, yakın zamanda karşısınız iyi bir kısmet çıkacağının ve bu kısmeti kaçırmamanız gerektiğinin habercisidir. Büyük balık tutan kimse eğer bir işin sonucunu bekliyorsa en hayırlı şekilde istediği sonuca ulaşır veya uzun süredir almak istediği müjdeli habere kavuşur.

Rüyada Balık Yemek

Gönül macerası ve hovardalık peşinde olan, eşini her gün başka kadınlarla aldatan, paralarını o kadınlara yediren bir erkek ile tabir edilir. Bu erkeğin karısı kendisinden hiç hayır görmüyordur. Bazı tabircilere göre ise rüyasında balık yiyen kimse yediği balık miktarınca mal kazanır veya o nispette büyük bir para elde eder. Balık yemek kısmettir ve genellikle hayırlı işlerdir. Bu nedenle bu rüyayı gören kişi eğer bir işe başlayacak veya yeni bir başlangıç yapacaksa tüm işlerinde başarı ve mutluluk elde eder.

Rüyada Olta Görmek

Rüya sahibinin işlerini büyütmesi için uzun zamandır beklediği o büyük fırsatı yakalamasına işaret eder. Çoğu âlime göre rüyada görülen olta, ya sizin ya da başkalarının yapacağı hiledir. Avlanma ile ilgili görülen tüm malzemelerin yorumu genellikle bu şekilde yapılır. Rüyada olta ile avlanmanın hayırlı olanı avladığınız her ne ise onun sayısını fazla olması ile sağlanır. Eğer rüyada çok sayıda balığı olta ile avlarsanız bu rüya sizin için iyi olarak tabir edilir. Rüyasında olta gören fakat bir şey avlamayan kimsenin gördüğü bu rüya, kendisine kısa zaman içerisinde bir hile yapılması ile tabir olunur.

Rüyada Balık Ağı Görmek

Rüyada görülen balık ağı farklı şekillerde yorumlanmıştır. Rüyasında balık ağı gören kimse kısa süreli bir üzüntü yaşar veya duyduğu bir haber üzerine kederlenir. Bu rüya avcılıkla geçimini sağlayanlar için oldukça hayırlı ve güzel bir rüyadır. İşlerinizin açılacağına ve büyük kazançlar elde edeceğinize yorulabilir. Rüyasında balık ağına dolanan kimse işlediği bir suç üzerine hapse düşer veya yargılanır. Rüyada balık ağı tutan kimse huyunu beğenmeyeceği, kendisine hayırlı olmayan, kötü karakterli bir kadın ile evlenir. Balık ağı ile balık tutan kişinin bu rüyası, kişinin eline geçecek helal kazanca ve hayırlı mala tabir olunur.

Rüyada Balıkçı Görmek

Rüyasında balıkçı gören kimse tedbirsiz davranışları ve kaba hareketleri ile aile büyüklerinin üzülmesine ve kendisinden uzaklaşmalarına sebep olur. Bu rüya akraba ile ilişkinizi keseceğinizin ve uzak bir yere gidip orada yerleşeceğinizin göstergesidir. Bazı alimlere göre ise rüyada görülen balıkçı, üzüntüden sonra ferahlamaya, korkudan sonra kurtuluşa ve emin olmaya işarettir.

Rüyada Sayısı Bilinen Balık Görmek

Rüyada sayısı bilinen balıklar genellikle kadın ve kızlara işarettir. Bu nedenle rüyasında sayısını bildiği miktarda balık yakalayan kişi eğer evli ise yakında bir kız çocuğu olur. Bu rüyayı bekar ve evlenmek isteyen birisi görse yakında önüne çıkan bir kısmet sonucunda evleneceğine ve huzurlu bir yuva kuracağına işarettir. Sayısı bilinmeyen çok miktardaki balık ise çoğu kez mala, ele geçecek ganimete veya paraya yorulur.

Rüyada Ölmüş Balık Görmek

Rüyasında ölmüş balık gören kişi kötü bir söz işitir veya hiç istemediği ortamlarda bulunmak zorunda kalır. Ölmüş balık bazen de eldeki paranın ve malın bir kısmının kaybedileceğine, zorlukla elde edilecek hayırsız kazançlara veya geçimini sıkıntı ile sağlamaya işarettir.

Rüyada Yatağında Balık Görmek

Rüyasında yatağında balık gören kimsenin ya kendisi ya da yakınlarında bulunan birisi hastalanır veya bir sıkıntı yaşar. Bu rüya bazen de kişinin uzun bir yolculuğa çıkmasının göstergesidir. Bu yolculuk deniz de kara da olabilir. Bu yolculuğu sağ salim yapan rüya sahibi sonunda güvenle ve sağlıcakla evine geri döner.

Rüyada Çiğ Balık Yemek

Rüyada çiğ balık yemek genellikle dedikodu ve kötü sözdür. Bu rüyayı gören kimse, aslında iyi huylu ve masum olan diğer bir kişi hakkında çirkin sözler söyler ve onun dedikodusunu yapar. Çiğ balık çevrenizdekileri üzeceğinizin ve onların sizden uzaklaşacağının habercisidir. Bu nedenle rüya sahibi sözlerine, davranışlarına daha fazla dikkat etmeli; böylece üzücü durumlarla karşılaşmadan önlemini almalıdır.

Rüyada Temizlemeden Balıktan Bir Şey Almak

Rüyasında bir balığı temizlemeden yiyen veya ondan bir şey yapan kişi zina işler veya zinaya yaklaşır. Bu rüya genellikle haramla tabir edilir. Bu haram ya zina olarak ya da haram para olarak gerçekleşebilir. Aldığınız ne ise onun durumuna nispeten birinden para çalar veya zina ederek günaha girersiniz. Balığı temizleyip yemek ise çoğu kere helal kazanca işaret eder.

Rüyada Karada Balık Görmek

Rüyasında kara üzerinde bir balığı dururken veya çırpınırken görmek, özellikle tüccarlıkla uğraşan bir kimse için başarıya ve kazancını helal yollardan elde etmeye işarettir. Bu rüya bazen de tersi ile çıkar ve rüyayı gören kimse bir deniz yolculuğuna gider veya denizde bir gezinti yapar.

Rüyada Gökten Balık İnmesi

Rüyasında gökyüzünden kendisine balık indiğini gören kimse neyi arzulamışsa, istemişse ve dilemişse hepsi gerçekleşir. Bu rüya genellikle edilen duaların hayırla gerçekleşeceğinin ve isteğine yakın zamanda ulaşılacağının göstergesidir. Eğer gökten inen balık kızartılmışsa dileğiniz istediğinizden de güzel bir şekilde yerine gelir.

Rüyada Yunus Balığı Görmek

Rüyada yunus balığı görmek, Yunus kıssasına telmihle zorluklardan, sıkıntılardan, tüm keder ve üzüntülerden kurtulmadır. Bu rüyayı gören kimse eğer zor bir durumda ise hiç ummadığı bir anda Allah tarafından kendisine yardım ulaşır. Her türlü sıkıntının biteceğine işarettir bu rüya. İş arayanlar işe, bekarlar hayırlı bir kısmete, korkusu bulunanlar ise emniyete kavuşur.

Rüyada Alabalık Görmek

Rüyada görülen alabalık hayırlı, güzel ve beklenen habere ulaşmadır. Bu rüya bazen de kişinin yeni bir işe başlayacağının göstergesidir. Rüyasında alabalık yiyen kimse eğer bekarsa gerçek hayatta sarışın bir kadınla evlenir. Alabalığı pişirdiğini görmek insanlara yardım edeceğinize ve onların sıkıntılarını gidereceğinize işarettir.

Rüyada Balık Satmak

Rüyasında balık satan kimse oldukça büyük bir güç ve kuvvet sahibi olan herkesin saygı duyduğu bir adamdan menfaat görür veya böyle bir kimsenin yanında yer alır. Rüyada balık satmak bazen de elindeki malı kendi isteği ile çıkarmaya veya bulunduğu işten yine kendi isteği ile ayrılarak daha büyük ve güzel bir işe girmeye işarettir.

Rüyada Balıklarla Konuşmak

Rüyasında balıklarla konuşan kimse nasıl bir muradı varsa hepsine kavuşur ve tüm istekleri gerçekleşir. Bazen de bu rüya, dünya hayatında hep mutluluk yaşamaya, imkânsız olarak gördüğünüz pek çok şeyin size kolaylaşmasına ve hayırlısıyla isteklerinizin gerçekleşmesine işarettir.

Rüyada Kurtulmuş Balık Görmek

Rüyada kurtulmuş balık görmek ya hastalık ya da üzüntüdür. Bu nedenle böyle bir rüya gören kimse, yakın zamanda bir hastalık atlatır veya üzüleceği bir olay yaşar; fakat bu sıkıntıların ve hastalıkların hepsi geçicidir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Balık hakkında en ayrıntılı rüya tabirini Rüyada Balık Görmeksayfamızdan okuyabilirsiniz.
Rüyada Balık Tutmak Hakkındaki Rüyalar;

 1. saadet aslan ayan (26 Aralık 2013 saat: 10:03)

  rüyamda köpek havladı ve ipini kopardı küçük kızımı bir tepeye koydum tam beni yakalıyacaktı elimdeki pişmiş tavuğu köpeğe attım ve bende tepeye çıktım..sonra bulanık bir gölde yüzdüm yarım metre uzunluğunda bir balık tuttum 2 tane daha vardı yakalamak için çok uğraştım birini daha tuttum üçüncüsünü aradım aradım ve kumu eşelemeye başladım çıktı ve elimdeki birşeyle vurdum iki başlı bir balıktı bir başı kanadı obur başı duruyordu..


 2. pinar (02 Ocak 2014 saat: 13:22)

  Ruyamda abimle beraber bir iskelede balik tutuyorduk iskele kalabalikti .o bana yardim ediyodu elle atilan misinalardan hazirladi suya attik balik cekince ben zorlandim bana yardim etti birakma siki tut diyerek destek oldu ilk baligi yakaladim sudan cikardik buyuk ve dolgun bi balikti ama sudan cikinca biraz karardi ilk basta hosuma gitti ama sonra rengi koyulastikca sogudum o baliktan…abim bak ben sana dedim guzel olucak hadi devam et dedi 2.misinayi tekrar attim denize misinanin etrafi islak yosunlu olmustu elimin kirlenmesi hosuma gitmemisti denizde kirli degildi ama baligi tuttugumuz kiyi biraz yosunluydu ve cok temiz de degildi.yinede 2.defa misinayi attim yine hemen balik geldi misinayi zorladi pes etmedim kendi basima cektim cikardim ilk baligin benzeriydi ama kuyruk kismina dogru baligin yarisi yoktu sanki baligi icerden baska bisey koparmis yarisi gelmisti De baligin agzi ve disleri kocaman sanki azgin bir kopeginki gibiydi hirlayarak disini gosteren ama cani gitmis bi balikti..korkarak uyandim..


 3. Resul (16 Şubat 2014 saat: 09:59)

  Küçük bir tekne de giderken bir. balığın başka bir balığı ağzına aldığını gördüm. Tekneden atladım balığı diger balığın ağzından 1-2 uğraşta aldım. 10 Kilo vardı balık büyüktü baya. Sonra balık elimde kıyıya yüzerek vardım ama kıyı yakındı hemen vardım. Sonra elimi cebime attım telefonum biraz nemlenmişti ama hep ıslanmamıştı hemen telefonu anneme verdim. Ve yine denize gittim.


 4. sari lacivert (09 Mart 2014 saat: 10:30)

  rüyamda büyük balık gördüm 60 çıkan altınlar sana tapmak sen koşa koşa gittim altından aldım ama altından yaklaşık 2 metre var sonra çıkartılan getiremiyor asardım bak bunda var arda sana da baktım bulamadım balıklar ama benim yakaladığım balıklar yar dedim soma birkaç insanlar yazdı babalık içinden kavga etti sana askerler geldı askerler bizden bizim taraftan da kavga ettiniz insanların götürdüler sonradan uyandım


 5. ÇİĞDEM3437 (02 Nisan 2014 saat: 08:29)

  merhabalar ben rüyamda Ömerli barajında olta ile balık tutuyordum ilk başta çekerken zorlandım sonrasında oltanın ucunda tavuk vardı çengelin ucunda havada uçuyordu sonrasında kenara düştü ve birden büyük ve geniş balık olarak çrpınmaya başladı. balığı almak için koştum ama ağzında küçük köpek buna izin vermedi tekrar suya girdi. bunun üzerine bende demekki benım kısmetim değilmiş diyerek üstelemedim


 6. MELTEM (30 Nisan 2014 saat: 09:03)

  Rüyamda olta ile balık tututordum 2tane büyük balik 5-6tane kadar kucuk balık tuttum hatta küçük baliklar farkli farkli olduğu için inceleyip tuttugum baliklar için seviniyordum.Biri tuttugum yerde duruyorum diye beni kovar düşüncesiyle hızlı hizli tuttugum balıkları da alıp uzaklastim uzaklasirken son 1 büyük balık suyun yüzünde gördüm onuda tutabilirdim dedim ve uzaklastim


 7. esma (07 Mayıs 2014 saat: 21:50)

  Merhaba. Rüyamda amazon ormanındaydım tekneyle bulanık küçük bi göle yaklaştım oltayla balık yakalamaya çalışıyordum, o sırada hic tanimadıgım bir adam geldi ve elimden oltayı alıp beni engellemeye çalıştı. Mücadele ettim ve balığı çektim fakat hiç baliga benzemiyordu yesil yuvarlak biseydi ve dokundum canım yanar gibi oldu hemen elimi çektim sonra uyandim hayr olsun inşallah.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,