RuyaTabirleri.com

Rüyada Bebek Görmek

Rüyada bebek görmek mutluluk ve neşenin habercisidir. Bazen rüyanızda bebek görmüş olsanız bile bu rüya size iç sıkıntısı verebilir. Bu gibi durumlarda olumsuz düşünmeye gerek yoktur. Rüyada bebek görmek her zaman iyiye yorulmaktadır. Bebek özellikle şansı simgeler. Şanslı günlerin kapıda olduğunun habercisidir. Beklemedeğiniz kapılar size açılabilir, gündemde olmayan maddi gelirler ortaya çıkabilir. İçgüdülerinize ve fikirlerinize güvenmelisiniz zira bu dönemde aklınıza gelen fikirler size fayda sağlayacaktır. Gireceğiniz işlerde şansınız yüksek olacaktır.

Bu rüyanın bir çok güzel anlamı vardır. Etrafınızdaki insanlardan göreceğiniz faydalar da söz konusu olabilir. Ayrıca bebek, doğumdan sonra ortaya çıkan mucizevi bir varlık olduğundan rüyalarda yeni oluşan durumları, işleri, gelir kapılarını, dostlukları ve aşkı da simgeleyebilir. Rüyada görülen bebek neşenin, huzurun ve mutluluğun sembolüdür.

Bazı durumlarda rüya, bebeğin nasıl görüldüğüne göre farklı şekillerde de tabir olunmaktadır. Örneğin mutlu ve güzel bir bebek feraha ermeye delalet ederken, ağlayan bir bebek  içinizdeki pişmanlıkların sembolü olabilir. Aşağıda rüyada bebeğin görülme şekillerine göre, çeşitli tabirler yer almaktadır. Rüyanızda gördüğünüz diğer nesneler ve olaylarla birlikte yorumladığınızda rüyanızın size ne anlatmaya çalıştığını çok daha net anlayabilirsiniz.

Rüyanızda bebek sevdiğinizi görmeniz, alacağınız güzel haberlerin müjdecisidir.

Rüyada bebek görmek tabiri

Rüyada bebek emzirmek

Rüyada bebek emzirmek bazı kayıplarınızın olabileceğine, bu konuda dikkatli olmanız gerektiğine işaret eder. Ayrıca etrafınızdaki kişilere karşı da dikkatli olmalısınız. Yakınınızda bulunan kişiler bilerek veya bilmeyerek size zararı dokunacak şeyler yapabilir. Birilerinden kötülük görebilirsiniz. Kendinizi mümkün olduğu kadar korumaya almalısınız.

Rüyada kız bebek görmek

Rüyada kız bebek görmek, işlerinizin düzgün gideceğine delalet eder. Hanenize bereket gelecektir. Rüyada kız bebek görmenin bir diğer tabiri ise çevrenize karşı itibarınızın artacağıdır.

Rüyanızda onu kucağınıza almışsanız bu rüya, yaptığınız işlerin hayırlı sonuçlar getireceğinin işaretidir. Maddi durumunuz kötü ise zengin olacaksınız demektir. Eğer sıkıntılı bir dönemdeyseniz feraha ereceğinizin müjdecisidir.

Hamile bir kadın rüyasında kız bebek görmüş ise, bebeği erkek olacak demektir.

Rüyada erkek bebek görmek

Rüyada erkek bebek görmek, alacağınız hayırlı haberleri temsil eder. Size gelecek bu haberler, sizi fazlasıyla sevindirecektir.

Hamile bir kadın rüyasında erkek bebek görmüş ise, bebeği kız olacak demektir.

Rüyada beşik sallamak

Rüyada beşik sallamak eğer çalışıyorsanız iş yerinizde olumlu gelişmeler yaşanacağının habercisidir. İş yeri sahibiyseniz bereketli bir döneme gireceğinize delalet eder. Eğer işsizseniz yakın zamanda işe girebilirsiniz.

Rüyada ağlayan bebek

Rüyanızda ağlayan bir bebek görmüşseniz, bu rüya işlediğiniz günahlardan dolayı pişmanlık duyup tövbe edeceğinize işaret eder.

Ağlayan bebek ile ilgili bir diğer yorum ise psikolojiktir. Duygusal olarak ihtiyacınız olan bazı şeyler olabilir. Etrafınızdaki insanların ilgisini ve sevgisini daha sık görmek istiyor veya  daha çok takdir görmek istiyor olabilirsiniz.

Eğer rüyanızda onu susturmaya çalıştıysanız, bu rüya, işle ilgili çeşitli gelişmelerin olacağına ve bu gelişmeler adına çaba sarf edeceğinize işaret eder.

Gülen bebek

Rüyada gülen, mutlu bir bebek görmek sıkıntılarınızdan kurtulacağınızın habercisidir. Rahat bir dönem sizi bekliyor demektir.

Eğer rüyanızda bebekle oynayarak onunla güzel bir zaman geçirmişseniz, bu rüya, dostlarınızla birlikte geçireceğiniz güzel günlere delalet eder.

Terk Edilmiş bebek

Rüyanızda terk edilmiş bir bebek görmeniz ailenizden veya akrabalarınızdan gelecek mal ve mülk şeklinde yorumlanır.

Bebeği sahiplenerek ona yardım ettiğinizi görmüşseniz, hayatınızdaki sıkıntılar kısa süre içerisinde geçmişte kalacaktır. Borcunuz varsa borcunuzdan kurtulursunuz, işlerinizde sorunlar yaşıyorsanız sorunlarınız ortadan kalkar, hanenizde bereket yoksa hanenize bolluk ve bereket gelir. Böyle bir rüya yakın zamanda menfaatinize olacak hayırlı olaylara yorulur. Canınızı sıkan ve aklınıza takılan konular varsa sıkıntılarınız yakın zamanda beklemediğiniz bir şekilde geçecektir.

Konuşan bebek

Rüyanızda bir bebeğin konuştuğunu görmüşseniz, bu rüya geleceğinizde ve ahiret hayatınızda mutlu olacağınızın müjdecisidir.

Güzel bebek

Rüyanızda gördüğünüz bebek mutlu ve güzel bir bebekse, sevinçli haberlere delalet eder.

Çirkin bebek

Rüyanızda gördüğünüz bebek zayıf ve çirkinse, can sıkıcı haberler işiteceksiniz demektir.

Kirli bebek

Rüyanızda kirli bir bebek görmeniz, beklemediğiniz bir yerden elinize geçecek paraya yorulmaktadır.

Temiz bebek

Mis gibi kokan temiz bir bebek, gönül ilişkilerinizde mutluluğa ereceğinize yorulur. Bu dönemde yeni bir aşk kapıda olabilir veya sağlam dostluklar kurabilirsiniz.

Ağlayan bebek

Sevdiğinizin, güzel sözlerle sizi hoş tutacağına delalet eder.

Yeni doğmuş bebek

Rüyada görülen yeni doğmuş bebek, yakın zamanda başınıza bazı sıkıntılar geleceğine fakat bu sıkıntıların ardından neşe dolu günlerin de sizi beklediğinin habercisidir.

Oyuncak bebek

Oyuncak bebek alacağınız bir davetin sizi sevindireceğine delalet eder. Rüyanızda birisi size oyuncak bebek hediye ederse, bu rüya, alacağınız kararlardan ilerde pişman olabileceğinize karşı bir uyarıdır.

Bir diğer rüya tabirine göre ise bu rüya aşk yaşamınızda fazla rahat davrandığınızın işaretidir.  Rüyada oyuncak bebek görmek gönül ilişkilerinizde daha düzgün davranmanız için size gelen bir uyarı niteliği taşımaktadır.

Birine oyuncak bebek hediye ettiğinizi görmeniz ise bazı konulardaki tavır ve davranışlarınızdan dolayı pişmanlık yaşayacağınıza delalet eder.

Bebek doğurmak

Rüyanızda bebek doğurmanız gelecek günlerde yeni gelir kapılarınızın açılacağına işaret eder.

Doğum

Rüyada bir doğuma şahit olmanız ve bir bebek görmeniz, eğer erkekseniz eşinizden boşanacağınıza, maddi durumunuz kötüyse kısmetlerinizin artacağına ve durumunuzun iyileşeceğine, maddi durumunuz iyiyse işlerinizin kötüleşeceğine, gurbette iseniz vatanınıza döneceğinize delalet eder.

Eğer rüyanızda doğuma doğru giderken kendinizi görmüşseniz, eskiden beri aklınızda olan ve yapmak istediğiniz şeyler için daha fazla emek vermeye başlayacağınıza delalet eder.

Emziren anne

Rüyanızda bir yakınınızın bebek emzirdiğini görmeniz, o yakınınızın yakın zamanda feraha ereceğine işaret eder.

Rüyada süt emen bir bebek görmek ise hanenizde bolluk ve bereketin artacağının habercisidir.

Uyuyan bebek

Rüyada uyuyan bebek görmek geleceğinizin güzel olacağının işaretidir.

Oynayan bebek

Rüyada oynayan bebek görmek, mutlu olacağınız şeklinde yorumlanır.

Zayıf bebek

Rüyada zayıf bebek görmek biraz sıkıntılı günler geçireceğiniz şeklinde tabir edilir.

Bebeğin altına yapması

Bebeğin altına yaptığını görmek, hanenizde bolluk olacağına delalet eder.

Şişman bebek

Bu rüya, güzel günlerin kapıda olacağının müjdecisidir.

Bebek öldürmek

Verdiğiniz kararların size fayda yerine zarar getireceğine delalet eder. Bu nedenle hayatınızla ilgili kararlar verirken ince eleyip sık dokumalısınız. Size güzel gibi gözüken şeyler aslında sizin hayrınıza olmayabilir. Bu nedenle mantıklı davranmakta fayda olacaktır. Bu rüya bir uyarı rüyası olarak dikkate alınmalıdır.

Rüyada bebeğe dönüşmek

Rüyada kendisini bebek olarak görmek, rüyayı gören kişinin maddi durumunun düzeleceğine yorulmaktadır.

Rüyada bebek sahibi olmak

Rüyanızda bir bebeğinizin olduğunu görmeniz, yeni maddi kapıların size açılacağının işaretidir. Eğer bekarsanız yeni biriyle tanışabilir veya var olan ilişkinizi evlilik yolunda ilerletebilirsiniz.  Bu rüya hasta iseniz yakın zamanda şifa bulacağınızın müjdecisidir. Rüyada bebek sahibi olmak her şekilde iyiye yorumlanabilir. Herhangi bir ihtiyacınız varsa hiç beklemediğiniz şekilde bu ihtiyacınız giderilir. Ummadığınız yerlerden maddi ve manevi destek görürsünüz. Üstelik tüm bunlar siz hiç çaba sarf etmeden gerçekleşir.

Bebeğin bir şey vermesi

Rüyanızda bebek size bir şey verirse sizi sevindirecek bir haber alacağınıza veya ummadığınız bir yerden elinize mal yada para geleceğine delalet eder.

Küçük bebek

Rüyanızda gördüğünüz bebek normalden daha küçükse, sizi kaygılandıran şeylerin aslında farazi olduğuna işaret eder.

Bebekle yolculuk

Rüyanızda yanınızda bir bebekle yola çıkmanız, gerçek yaşamınızda da bir seyahat yapacağınız şeklinde yorumlanmaktadır.

Beşikte bebek

Beşikte yatmış bebek, mutluluğa ve maddi gelirlere delalet etmektedir.

Bebek arabası

Rüyanızda bebek arabasında olan bir bebek görmeniz çok uzun sürmeyecek sıkıntılı bir dönem atlatacağınıza yorulur. Bu dönemin ardından huzurlu ve mutlu günler gelecektir.

Ölü bebek

Çok sevdiğiniz bir eşyayı veya sevdiğiniz bir yakınınızı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle ilişkilerinizde daha yapıcı olmalısınız. Maddi olarak da harcamalarınıza dikkat etmeli ve işlerinizle daha çok ilgilenmelisiniz.

Yürüyen bebek

Rüyanızda yürüyen veya oynayan bir bebek görmeniz, yaşamınızın ileriki dönemlerinin çok güzel geçeceğine yorulur. Neşeli ve huzurlu bir gelecek sizi bekliyor demektir.

Rüyada bebek psikolojik yorum

Rüyada görülen her şeyin bilinçaltımızda bir sembol olduğunu biliyoruz. Rüyanız gelecekten haber verebileceği gibi bilinçaltınızın size gönderdiği bir mesaj da olabilir. Genel olarak bebeğin sembolize ettiği şeylere bakarsak çoğunlukla bunların masumiyet, sıcaklık ve yeni başlangıçlar olduğunu görürüz.  Bebekler, saf savunmasız, çaresiz ve bozulmamış olan kendi iç duygularımızı temsil eder. Rüyanızda gördüğünüz bebeğin neler yaptığına bakarak farkına varmadığınız arzularınızı ve duygularınızı daha rahat görebilirsiniz.

Rüyada bebek görmek ayrıca karakterinizde ki değişimlerin ve gelişimlerin de yansıması olabilir.

Bu rüya ile ilgili bir başka yorum da günlük yaşamın koşuşturmasında içinizdeki çocuğa yeterince ilgi göstermeyişinizdir.

Mutlu bebek

Rüyanızda gördüğünüz bebek gülümsüyorsa ve mutlu ise bu rüya içsel olarak huzurlu ve mutlu olduğunuzu ifade eder.

Bebek bulmak

Rüyanızda bir bebek bulmanız, aslında içinizde gerçekleştirmek istediğiniz arzularınızla ilgili gerekli potansiyelin olduğunu ifade eder. Herhangi bir isteğiniz gerçekleştirmek için bilinç üstünüzde kendinize güvenmiyor veya kendi kendinize çeşitli bahaneler üretiyor olabilirsiniz. Bilinçaltınız size bunun doğru olmadığını söylüyor. Belki de bilinçaltınızı dinlemeniz gerekiyor.

Bu rüya başka şekilde de yorumlanabilir. Yaşamınızda değişen koşullar nedeni ile bir yere koyup unuttuğunuz bazı yetenekleriniz rüyanızda bulduğunuz bir bebek şeklinde karşınıza çıkmış olabilir. Bu rüya size rafa kaldırdığınız projeleriniz, hobileriniz ve ilgi alanlarınızla ilgili çalışmalarınız için şu anda doğru zamanda olduğunuzu anlatmaya çalışıyor olabilir.

Ağlayan bebek

Rüyada ağlayan bir bebek görmek içinizde ilgi isteyen bir parçanızı simgeler. Sevgiye muhtaç olan bu parçanız gerek başkaları tarafından gerekse sizin tarafınızdan yeterince kabullenilememiştir. Kendinizde beğenmediğiniz yönler yüzünden belki de kendinizi kötü hissediyor olabilirsiniz. Öncelikle kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeli, olumsuz gördüğünüz özellikleriniz de dahil olmak üzere bütünüyle kendinizi kabullenmeli ve sevmelisiniz. İç çatışmalarınızdan dolayı kendi içinizde sevmediğiniz bu parçanız bilinçaltınızdan bu rüya yoluyla açığa çıkmış olabilir.

Alternatif olarak, bu rüya yerine getirilmemiş hedefleri ve hayatınızda eksik olan şeylerin temsili olabilir. Böyle bir bebek, ihmal ettiğiniz hayallerinizi ve isteklerinizi simgelemektedir.

Bir diğer taraftan rüyada ağlayan bebek görmek kendinizi ve ailenizi korumak için yeterli özelliklere sahip olmadığınızla ilgili kaygılarınız olduğunu ifade ediyor olabilir.

Aç bebek

Rüyada aç bebek veya açlıktan ağlayan bebek görmeniz, başkalarına olan bağımlılığınızı yansıtmaktadır. İlgi çekme, takdir edilme gibi konularda kendinizi eksik hissediyor olabilirsiniz. Çaresizlik, başkalarına olan muhtaçlık ve güvensizlik duygularınız bu rüya yoluyla bilinçaltınızdan size yansıyor olabilir.

Yürüyen bebek

Rüyanızda yürüyen, koşan veya dans eden bir bebek görmeniz hayatınızda sizin için potansiyeli yüksek birçok imkanın varlığından haberdar olduğunuzu sembolize etmektedir.

Eğer bir bebek sahibi iseniz, rüyanız bebeğinizle ilgili umutlarınızın bir sembolü olmaktadır.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Bebek Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Hülya Güvenir (23 Aralık 2013 saat: 17:56)

  Rüyamda eltimin 2-3 yaşındaki erkek bebeğini tutuyorum.ortam bir hayli kalabalık.komşular ne güzel gülüyor bebek diyorlar bebekte sadece hülya yengeme gülüyorum diyor. bebek birden kan kusuyor,ellerim sulu kan içinde kalıyor.ağızından bütün sucuğa benzer birşey çıkıyor.eltm bu bebek kanser zaten diyor.diğer bir odaya giriyorum eltim bir tezgahın başında,tezgahta bebek taputu,bir yandan kazanda sular kaynıyor.eltim diyorki bu çocuk saat 4 e çıkmaz o yüzden hazırlık yapıyorum.yorum yaparsanız sevinirim zira çok etkilendim selamlar.


 2. muzeyyen (04 Ocak 2014 saat: 00:36)

  eski eşimın bebeği varmı ve ona çok guzel
  yemek yedırıyor öoncesındee eski komşularım bakarımış bebeğe bende yanına gıdıyorum artık ben bakarım dıyorum ve içimden bır ses babsı ona guzel yemk yedırmış dıyorum sonra annem kızıyor sen nıye yanındasın o nankor dıoyr ve denız oluoyrbıranda annme dıyorum denıze gırelım dolap oluyor eski eşimın ceketleri hep pısmış sevgıler yorumunzu beklıyorum


 3. Bahar (06 Ocak 2014 saat: 09:09)

  Ben bekar bir insanım, rüyamda rahatsızlanıyorum yüzlerini simalarını hatırlamadığım kişiler muayene için geliyorlar aile fertlerim dışarda beklerken beni bayıltıp muayene ediyor dışarı çıktıklarında ellerinde bulunan bir bebeği göstererek doğum yaptı bir bebeği oldu diyerek bebeği aileme vererek ortadan kayboluyorlar. böyle birşeyin imkansız olduğunu düşünüyoruz ve yaptığımız araştırmada bebeğin bize ait olmadığını anlıyoruz. bu rüyamı size yazmamdaki amaç evde yaşlı bir hastam var ona birşey olmasından korktuğum için acaba bu bir uyarımı diye düşünmekten kendimi alamıyoru. en kısa zamanda yardımcı olusanız çok sevinirim. selam ve dua ile.


 4. asi (07 Ocak 2014 saat: 16:43)

  rüyamda komşumun 1 yasındaki kız bebeği benimle ata binmek istiyordu kıyamayıp kucağıma aldım ve annesinden izin alıp ata bindirdim çok güzeldi. o da bende çok mutluyduk eğleniyorduk evleri uzakmış güya evlerine kadar gidiyoruz çok güzeldi ama böyle bir rüya ne demek tabirlerde baktım ama bebekle ata binmeyi bulamadım yorumlarsanız sevinirim


 5. sudem sudem (08 Ocak 2014 saat: 10:14)

  hamileyim ve rüyamda evli kız kardeşimin erkek bebeği olmuş oluyor. annemin evinde toplanıyoruz. bebek belki 2 yada 3 aylık gibi tam bilemiyorum. bebek çok sevimli hemen kime benziyor diye bakıyorum. gözleri tıpkı babası gibi diyorum ve enişteme dönüp bebeğin gözleri tıpkı sana benziyor diyorum. abim yengem yegenlerim benim kızım hepimiz bebeğin başında sevmek için sanki sıra bekliyoruz. sabah uyandığımda bile hala rüyanın etkisindeydim. yorumlarınızı bekliyorum selamlar…


 6. ebubekir (11 Ocak 2014 saat: 06:33)

  Ruyamda bir odaya giriyorum en sagda ortada ve solda toplam 3 bebek var sagdakinin yanina gidiyorum bebek guzel bir bebek uyuyor ortadakine gidiyorum normal bebekten daha buyuk gozleri kapkara uyaniyor gozume bakiyor ruyamda onu cin gibi hissediyorum ben beele cekiyordum ayaklanan bebek kafasini yere dayadi kulagina yaklastim ya Allah Ya Fettah ya Rahim diyordum ve birden bi adam girdi iceri tanimiyorum adami.cocuk benim kooumdan tutarak salladi kandirdim dedi bende bir dua okudum birden eve uctuk adamla borlikte oyun oynuyordum bilgisyarda icine girmisti cocuk uyandidimda daha Ezanin okunmasina 25 dakika vardi


 7. neşe (15 Ocak 2014 saat: 17:12)

  rüyamda bir kız çoçuğu gördüm daha yeni kundakta onu elini filan güzelce içine koydum ve beyaz bir kundak yapıp sardım ve o benim ablamın kızıydı bir münübüse binmişiz ve bir yere gidiyoruz ablam münübüsten indi bende az ilerde inim dedim ve bebeğin 2 mendili vardı beyz ve yanları pembe oyalıydı şöför mendilin tekini aldı cebine koydu bende ona kızarak elinden aldım be arabadan indim ve ablama niye beklemiyosun diyerek kızdım bebek güzel sevimli bişeydi


 8. emine (22 Ocak 2014 saat: 09:02)

  ben ruyamda erkek cocuk doğuruyorum ve uyandıgımda cocugumu bana göstermiyolar ama herkesn uzgun oldugunun farkındayım bebegımın ölmedgnı bılıyorum ama yuzu bi tuhaftı gozleri yoktu ben sureklı aglıyordum bebgi görmek istiyordum gostermıyorlardı.hastaneden cıkıyorum sadece ben bebek hastanede kalıyo apar topar canta yapıyolar bizi zorla tatile göndermek için.çok sacma biliyorum ama cok etkilendım..


 9. merve (30 Ocak 2014 saat: 13:09)

  Merhaba ben 8 aylik evliyim.Ruyamda iki tane erkek cocugum olmustu. Esim hastane bahcesinde bekliyordu. Ilk bebegim dogdu ve bi odada yatagin ustundeydi digeride dogdu bebekle beraber ilk oglumn yanina gidiyoduk erkek bu hemsire cikti karsima bebegim abisini gorebilir mi diyerek gulumsedim oda tabi dedi ve ikisini yan yana yatrdim dunya tatlisiydi ikisidr cok guzellerdi buyuk olani kucugunun yuzune dokndu cizicekti yuzunu esim geldi cok mutluyduk ve ben bu ruyayi sabah ezanindan sonra gordum ezana kadar uyuyamamistim ezandan snra uyuyp gordum acaba nasil yorumlanabilir ?


 10. feray (10 Şubat 2014 saat: 10:01)

  Ben bekarım ve 15 gün içinde önemli bir karar vermek üzereyim Rüyamda bir odaya giriyorum yanya yatan dört beş adet yeni doğmuş bebek yanyan yatıyordu. bunlar nerden gelmiş diyorum. sadece bakıyorum. bebekler kundaklı olduğu için kız mı erkek mi oldukları görünmüyor. ağlamıyorlardı öylece orsa yatıyorlardı. kimin çocuğu neresi olduğunu görmedim.sadece çocuklara baktım.bunun yorumunu yapabilirmisiniz.


 11. Kader (14 Şubat 2014 saat: 19:44)

  Rüyamda uzun zamandır bebek görüyorum ve bebekleri çok seviyorum.amcamın 3 çocugu olmasına ragmen 2tane cok güzel evletlık erkek bebek aldıgını gördüm. 2. Eskı erkek arkadasımla evlenmısız ayrılma asamasındayken bi oğlumuz varmış onu seviyomusuz beraber. 3.hamileymisim suyum geliyomus sonra doguruyomusum ama dogum anını gormedim, sonra bebeyı annem alıyomus bakmak ıcın bnde kendı kendıme dıyomusumki artık anne oldum bebeği emzirmem gerek deyip bebegi alıyorum ve emzırıyorum ama emzirirken canım acıyodu… Yorumlarsanız sevınırım


 12. yusra can (12 Mart 2014 saat: 10:11)

  ruyamda annemle oturmus, ceyız duzuyoruz konusmadıgım eltımde var sonra nasıl oldu bılmıyorum kaynanan gelıyor. kayınım elınde valızı dıger elınde kızı var bana uztıyor tutormısın dıye bende onunla konusmadıgım ıcın sasırıyorum ama bebegını alıyorum kucagıma sevıyorum ilgilenıyorum. sonra kendıkendıme bu ne zaman hamıle kaldı ne zaman dogurdu dıyıyorum . mavı gozlu bır bebek


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,