RuyaTabirleri.com

Rüyada Birinden Kaçmak

Rüyada birinden kaçmak, hayırlara alamet eder. Rüya sahibinin hayatında güzel gelişmeler olacağına, kişinin kendini çok huzurlu, mutlu ve keyifli hissedeceğine, korkularının üzerine giderek onlardan kurtulmayı başaracağına ve böylece hayatında aşama kaydedeceğine rivayet edilir. Rüyada birinden kaçmak, rüya sahibinin yapacağı işlerden emin olacağı, çevresinin hayırlı ve iyi kalpli kimselerle çevrili olacağı ve bu sayede arkadaşları, dostları ve akrabaları ile tatsız bir şey yaşamayacağı ve kötü bir anısının bulunmayacağı anlamına gelir.

Rüyada Birinden Kaçtığını Görmek

Rüyada birinden kaçmak ile aynı şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok büyük ve başarılı çalışmalara imza attığına, çok yüklü miktarlarda paralar kazandığına, çok iyi bir kariyere sahip olacağına ve aile hayatında da mutlu bir hayat süreceğine yorulur.

Rüyada Birinden Korkmak

Rüyada birinden korkmak, rüyayı gören kişinin kendisinden çok sevdiklerini düşündüğüne, hep onlar için fedakârlık yaptığına, bu durumun aslında kendini mutlu değil, mutsuz ettiğine ama bunu kimselere belli etmediğine rivayet edilir.

Rüyada Kovalanmak

Rüyada kovalandığını gören kişinin hayata dair bazı endişeleri olduğu anlamına gelir. Kişinin kendisine dahi söyleyemediği ve itiraf edemediği bazı gerçekler olduğuna ve bunların kendisini çok korkuttuğuna rivayet edilir.

Rüyada Birinden Korkarak Kaçmak

Bir kişi rüyasında birinden korkarak kaçtığını görürse eğer o kişi kariyerinde istediği noktaya gelecek demektir. Meslek hayatında uzmanlaşmaya, başarılı olmaya ve mevki atlamaya alamet eder.

Rüyada Birinden Kaçmak ve Saklanmak

Rüyada birinden kaçmak ve saklanmak, rüyayı gören kişinin, hayırlı haberler alacağına, iş hayatında ve aile hayatında çok iyi günler göreceğine ve çok para kazanacağına ancak kendisini çekemeyen insanların çıkaracağı dedikodulara maruz kalacağına ve bu yüzden sevdiği insanlar ile ara sıra tartışma yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Yaşlı Bir Adamdan Kaçmak

Rüyasında yaşlı bir adamdan kaçan, gerçek hayatta olmadık şeyler yüzünden tedirginlik yaşar ve daima kendisine ufak şeyleri dert eder. Bu rüya artık korkmadan ve çekinmeden yaşamanız gerektiğine dair bir uyarıdır. Bazen de bu rüya çok hayırlı ve iyi bir insanın kıymetini bilemeyeceğinize veya böyle bir kişiden kendinizi soyutlayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Bir Doğal Afetten Kaçmak

Rüyasında doğal bir felaket yaşandığını gören ve bundan kaçan kişinin başına bazı tehlikeli olaylar gelir veya korktuğu bazı durumlar yeniden gün yüzüne çıkar. Eğer kaçtığınız bir selse, yakında iş hayatınızda bazı çalkantıların olacağına; depremden kaçmak, gündelik hayatının zorluklarına; yangından kaçmak üzücü bazı olaylara; heyelandan kaçmak ailevi problemlere işarettir.

Rüyada Bir Kadından Kaçmak

Rüyasında bir kadından kaçan kişi dünyada yine bir kadın tarafından verilecek bir vesveseye maruz kalır. Bu rüya sizin için çeşitli planları olan kötü huylu bir kadına ve onun şerlerine; bazen de insanları kırmaktan zevk alan karaktersiz bir adama yorumlanır.

Rüyada Kendisinden Kaçmak

Rüyada kendisinden kaçan kişi, yaptığı hatalara pişmanlık duyar. Bu rüya, özellikle günah işleyen kimseler için bu günahlara tövbe etmeye veya en yakın zamanda selamete ermeye yorumlanır. Bazen de böyle bir rüya devamlı nefsi peşinde koşan, bu nedenle de daima zarar eden bir kişi anlamına gelir. Kendinden kaçmak, yeni bir başlangıç yapmanız gerektiğinin habercisidir.

Rüyada Karanlıkta Kaçmak

Rüyada karanlık bir ortamda bulunduğunuzu ve burada tehlikelerden kaçtığınızı görmeniz, sıkıntı yaşamaya işarettir. Bu rüya çevrenizdeki kötü arkadaşlar nedeni ile yoldan çıkmış bir halde bulunduğunuzun ve bu durumdan kurtulmak için her şeyden önce bu arkadaşları terk etmeniz gerektiğinin bir göstergesidir.

Rüyada Tabancalı Bir Adamdan Kaçmak

Rüyasında tabancalı bir adamdan kaçan kimse, dünya hayatında çeşitli korkular yaşar. bu rüya çeşitli konularda endişe duyduğunuzun, bu nedenle de sürekli sıkıntı içinde yaşadığınızın bir göstergesidir. Tabancalı adam sizin dünyevi korkularınızdır. Bazen de zararlı arkadaşlar, günahlar, gerçek hayattaki kötülükler ve maddi sıkıntılar anlamlarına gelir.

Rüyada Araba İle Kaçmak

Rüyada araba ile kaçmak, işinizde yaşayacağınız zorluklardan kolay bir şekilde kurtulacağınıza ve korktuğunuzdan emin olacağınıza işarettir. Bu rüyayı gören kişi çeşitli musibetlerle karşılaşır. Fakat sabretmesi sonucunda bu musibetleri kolayca atlatarak daima ferah ve güzel bir hayat sürer.

Rüyada Deli Birinden Kaçmak

Bu rüya, gerçek yaşamda dengesiz tavırları ile insanlara eziyet veren bir adamın göstergesidir. Gerçek hayatınızda böyle bir kişi ile karşılaşarak onun verdiği zararlardan size de bulaşacağına; bu nedenle böyle bir kimseyi gördüğünüzde onunla en az seviyede konuşup muhatap olmanız gerektiğine işarettir.

Rüyada Sevdiğin Birinden Kaçmak

Bu rüyayı gören kişi ile sevdiği kişi arasında birtakım yanlış anlamalar meydana gelir. Bu rüya bazen de sevdiğiniz kişi ile birlikte yapacağınız güzel işlere, bazı konularda ona muhalefet etmenize, çıkacak kısa tartışmalara da yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Birinden Kaçmak

Bu rüyayı gören uzun ömürlü olur. Eğer o kişiyi yaşarken tanımışsa, onun yaptığı hataları tekrarlamaz ve kendisi güzel bir yaşam sürer. Ölmüş birinden kaçan kişi maddi manevi her alanda başarılı olur. Bu rüyayı gören arzu ve isteklerine kavuşur. Ölmüş birinden kaçan ve sonunda onun tarafından tutulan kimse, tanıdığı o ölüye hayır dua etmelidir.

Rüyada Birlikte Kaçmak

Rüyada birlikte kaçan kişiler gerçek hayatta beraber iş yapar. Bu rüya ortaklığa yorumlanmaktadır. Bu nedenle böyle bir rüya görmeniz yakında bazı insanlarla birlikte yeni işlere başlayacağınıza ve muhtemelen bu işlerden de kar elde edeceğinize işarettir.

Rüyada Kaçarken Yakalanmak

Rüyada kaçarken yakalanan kimse, gerçek hayatta da yaptığı bir yanlışta kendisini ele verir. Bu rüya bazen de insanların gözü önünde, açık bir şekilde günah işlemeye; doğru yoldan ayrılmaya, özellikle bir suç işleyenler için hapse; tutukluluğa ve polis tarafından aranmaya; iş hayatında yapılacak olan hatalardan dolayı amirinden fırça yemeye işarettir.

Rüyada Kaçan Bir Adam Görmek

Bu rüya çevrenizde yardıma muhtaç olan ve zor durumda kalacak bir adamın varlığına işarettir. Böyle bir rüya gören kimse bu adama yardım etmeli ve onun dertlerini dinlemelidir. Bazen de böyle bir rüya arkında olmadan insanları kırdığınız için yavaş yavaş çevrenizden uzaklaşan insanlara ve toplum içinde yalnız kalmanıza işaret eder.

Rüyada Tanıdık Birinden Kaçamak

Rüyasında tanıdık bir kimseden kaçan kişi, gerçekte de insanlarla arasına mesafe koyarak onlardan uzaklaşır. Bu rüya, kalabalıklardan hoşlanmayıp daima inziva hayatı yaşayan veya insanlarla asgari seviyede muhatap olan bir adam anlamına gelir. Eğer tanıdık olan o kimse size yakında onunla aranızın açılmasına veya kısa süreli bir tartışmaya da yorumlanır.

Rüyada Babasından Kaçmak

Rüyada babasından kaçan kişinin dünyada onunla arasındaki bağlar zayıflar. Bu rüya çok çalışmanız nedeni ile sevdiklerinize istediğiniz kadar vakit ayıramadığınıza bazen de babanızın kalbini kıracak bazı hareketlerde bulunduğunuza işarettir. Rüyada aile fertlerinden kaçmak ise akraba ile ilişkilerin kopmasına, bazen de herkesten uzağa gidip orada kendisine yeni bir hayat kurmasına işaret eder.

Rüyada Ünlü Birinden Kaçmak

Rüyada gerçek hayatta çok ünlü birinden kaçmak önünüze çıkacak bazı fırsatları tepeceğinizin göstergesidir. Bu rüyayı gören kişinin ayağına kadar gelen önemli fırsatlar olur; fakat o anki durumunuz elverişli olmadığından bunları geri çevirmek zorunda kalırsınız. Bazı durumlarda bu rüya iş hayatında yaşayacağınız bazı sıkıntılara da yorumlanmaktadır.

Rüyada Görünmeyen Birinden Kaçmak

Görünmeyen bir kimseden kaçmak, hayatta beklemediğiniz bazı durumlarda kalıp hiç istemediğiniz olaylar yaşamanıza işarettir. Bu rüya genellikle başınıza gelecek ani hadiselere yorumlanır. İnişli çıkışı bir hayatınızın olmasına, hayatınızı boş korkularla geçirmenize, aslında önemli olmayan birçok şeyi kafanızda büyütüp bu nedenle de sıkıntı yaşamanıza da işaret eder.

Rüyada Tinercilerden Kaçmak

Bu rüyayı gören kişinin çevresinde kendisine zarar verecek kişiler vardır; fakat rüya sahibi bunların farkına varmaz. Böyle bir rüya çevrenizi sarmış olan kötülüklere, dost görünümlü düşmanlara, başarılarınızı çekemeyen bazı insanlara işarettir. Sağduyunuz ve ileri görüşlülüğünüzle bunlarla başa çıkıp zararlarından kurtulursunuz.

Rüyada Tehlikeden Kaçmak

Rüyada tehlikelerden kaçan kişi dünya hayatında da başına gelecek türlü musibetleri sabrı ve azmi ile atlatır ve daima huzurlu bir hayata sahip olur. Bu rüya, genellikle birtakım korkularınızın olduğunu ve bunlardan kurtulmak için çaba harcadığınızı gösterir. Rüyasında tehlikelerden kaçarak kurtulan, gerçek hayatta da kendisine ulaşacak her zararı başarı ile atlatır.

Rüyada Öğretmeninden Kaçmak

Rüyada öğretmeninden kaçan başarısız bir eğitim dönemi geçirir. Bu rüya okumakla pek ilgilenmediğinizin bunun yerine boş hayaller peşinde koşup, size faydası olmayan bilgileri öğrendiğinizin göstergesidir. Bazen de öğretmeninden kaçan kişi ileride önemli bir yere gelir.

Rüyada Birinden Kaçmanın Psikolojik Tabiri

Rüyasında birinden kaçan kişi bilinç altında bazı korkulara sahiptir. Bu korkular rüyayı gören kişiyi o kadar etkiler ki bütün bu duygusal travma rüyada ortaya çıkar. Bazen de gündelik yaşamında başarısızlık duygusu yaşayan bu rüyayı görmektedir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Birinden Kaçmak Hakkındaki Rüyalar;

 1. begüm (09 Ocak 2014 saat: 15:58)

  rüyamda babam bana çok sinirlenmişti, babamdan kaçıyordum o da beni kovalıyordu bağırıyordu. annemi gördüm annemin arkasına saklandım. o da babama bağırdı babam ona da kızarak ona bıçak fırlattı ve ben o bıçağı elimle ittim yere düştü.bu aralar babamla ilgili çok sık rüya görüyorum ve hep bana kızgın olduğunu ve benle tartıştığını görüyorum. babam su sıralar rahatsız ve çok huzursuz gerçek yasamında. acaba bunun özel bir anlamı var mıdır? yardımcı olursanız sevinirim. tesekkurler


 2. gülizar (06 Şubat 2014 saat: 07:20)

  Rüyamda abim ve kuzenim şarap içiyorduk açık bir alan ama restorantı sonra hesabi ödedik bu aRada dilenci kılıklı bir çocuk sigara karşılıgı şarap verdi ama biz ona sigarayı vermeyi unuttuk ve gittik kalabalik bir yolda yürüyerek eve gidiyorduk babami görüp dagilıp kaçarak saklandim elimde şarap şişesi varddı ve sakladım daha sonra eltim ve eşimin amcasının kizlari süslü nevresim takimi yaptirmişlar ayrı ayrı daha sonra diger eltim dokuz yaşındaki kızı hepsinin süslü yerlerjni kesmişti ve annesi onu dövdü nevresim sahipleri sinirden çatlamak üzereydi


 3. kevser (12 Şubat 2014 saat: 13:09)

  bir dugundeydik ama muzik yoktu az duyulsa da hemen geri susuyordu muzik ben mutfakta yemek yiyordum bes alti kazan sutlu serbetli tatlilar vardi kabak tatlisi vs. onun devaminda mi emin degilim ama uc farkli yerden uc tane ekmek aldim babam arabayla bekliyordu bindik sonrasi yok.butun bunlar ayni gecede bi baska ruya daha gordum kucagimda bir kopekle bir apartman dairesine girdim rica edip birkac saatligine onu saklamalarini istedim beni 20 yaslarinda bir genc kovaliyordu ondan kactim aslinda kopegi kaciriyordum onu istiyordu binalarin etrafinda ondan kactim durdum cok yakindaydi uzerime bir seyler firlatiyordu ustumde patlamasina ragmen canim acimiyordu firlattigi nesneden polis asker onu ariyordu ama o onlari atlatip beni kovalamaya devam etti taakatim kesildigi bir anda uyandim.insallah hayirlara cikar tesekkurler simdiden…


 4. imran (21 Şubat 2014 saat: 10:35)

  rüyamda yaklaşık 10 15 kişilik bir terörüst gurubundan kaçıyorum ve saklanıyorum ama kaçarken poliste görüyorum onlar yardımcı olamıyor bana saklandığım her yerde buluyorlar ama ben bir şekilde gene kaçmayı başarıyorum ilk kaçmaya başladığımda yanımda Kız kardeşim oluyor fakat yüzünü hiç görmüyorum o kaçarken düşüp yakalanıyor ben kaçmaya devam ediyorum tam uyanacam zaman birini daha görüyorum ve o sırada uyandım bu rüya ne anlama geliyor aynı bir filim sahnesi gibiydi


 5. birsen babacan (13 Mart 2014 saat: 10:43)

  meraba ıyı gunler ben rüyamda evden kaçtıgımı gördüm yanımda hiç tanımadıgım bır erekek vardı ve benı bır yere götürdü daha sonra orda kaçarak evlenen ve bu yüzden ailesıyle görüşemeyn bir çiftle tanıştırdı bişeyler konustuk ama ne konuştugumuzu hatırlamıyorum yanlız benim sölediğim söz şuydu ben kaçarak ewlenmem kaçtığımız zaman ailemiz bizi kabul etmiyo bişey oldugunda onların yanına dönersek kabul etmezler dedim ve burda uyandım lütfen açıklarmısınız e posta adresime mesaj atarmısınız


 6. xd (19 Mart 2014 saat: 11:43)

  ruyamda bi tiyatro salonundaydim midasin kulaklari oyunculariyla tiyatro salonunun kapisinin disinda muhabbet ederken kucuk bi oyun oynuyoduk ben bi sey diyodum bas lahraman bana kizip sen bizim bilmem neyinize saygisizlik yaptin deyip basliyolardi beni kovalamaya tihyatro salonunda ordann oraya kosusturuyodum bi ara koltuklarin oraya saklandim ama bu kosusturma oyle korkarak olmuyodu tatli tstli ve ben sandigim kisi aslinda ben degildim koreli unlu biriydi ama sanki bendim o sadece dis gorunusum farkliydi


 7. Elife (22 Mart 2014 saat: 13:33)

  Son bir kaç haftadır rüyalarımda sürekli birilerinden kaçıyor saklanıyorum. Ailemi ve çocuklarımı korumaya çalışıyorum ancak sonunda ya yalnız kalıyorum ya da çabalarken uyanıyorum korku filmi gibi;( ne yapacağımı bilemez halde çırpınıp duruyorum ve etkisinden kurtulamıyorum… Üstelik uzak yakın tanıdıklarım beni arıyorlar ve rüyamda seni gördüm iyimisin diye soruyorlar ;( bu ne anlama geliyor acaba


 8. suray (28 Mart 2014 saat: 22:57)

  ruyamda bırınden kacıyorum ve benı yakalıyor ama kadınmı erkekmı onu bılmıyorum yakaladıgı zaman ben uyandım bu ruyayı sabaha karsı gordum uyandıgım zaman saat 6dı bıde da once ruyamda yılandan kacıyorum yanımda cocukta var ama cocugın yuzunu hıc gormedım bız evın ıcındeyız yılan bızı yemeye calısyor odadan odaya kacıyorus butun camları kapatyorum bız arkamızı dondukten sonra evı ıcınde tımsah goryorus kapı aralıgın dan ıcerı gırıyor ve ınsana donusyor o ınsanda erkek ve benım dayım olmustu baya oldu öldügüne benım ruyama gırdı ve ruyamda yemek yedı ılk defa ruyama ölü ınsan gırdı


 9. gülbahar (13 Nisan 2014 saat: 09:11)

  rüyamda tanımadığım bir adam evimize geliyor ama bu adamdan korkuyoruz elimde bir valiz var içinde dini kitaplar var ama adamı görünce test kitaplarını yerleştiriyorum içine dini kitapları saklıyorum. daha sonra tanımadığım biri tarafından zorla kaçırılıyor um daha sonra kaçıyorum ama beni yakalıyor 3 kere deniyorum kaçmayı ama her defasında yakalanıyorum. bu adamın bir kamyonu vardı o kamyon bir eve yaslanıyordu.


 10. Havin (24 Nisan 2014 saat: 02:59)

  (Rüyamda uzun zamandir ses sanatcisi olan Kutsi’yi görmüyordum. Uzunca zaman önce cok fazla görürdüm.) Bilmedigim bir yerdeydim (disarda). Isimlerini hatirlamiyorum su an ama 2 taninmis dizi oyuncusu yanimdaydi, normal arkadastik. konusurken bir an da agzimdan Kutsi’nin adi cikti ve aglamaya basladim. Onu cok özledigimi söyledim. Birde yanimda diger bir dizi oyuncusu Cagatay Ulusoy vardi. Teselli etme amacli sardi beni. Bir an rüyam degisti, ayni 2 oyuncuyla kacmaya basladik birilrinden. Biri erkek, biri kadindi oyuncularin. Tunel gibi bir yerden kaciyorduk. biri geldi bizi baska yöne saptirmaya calisti gitmedik. daha sonra bir kadin daha geldi ve yine baska yönden gitmemizi söyledi. erkek olan gidecekti. fakat ben hislerle hareket etmemizi söyledim. kadin oyuncu evet aynen dedi. erkek oyuncu ise tamam benim hislerimle hareket edelim dedi. kadin ise neden sen, kadinlarin hisleri daha iyidir bu yönden gidiyoruz dedi. gittik, bir süre kostuk ve kadin oyuncu birazdan bahsedecegim evin mutfaginin rafinin altina saklanmisti. her yere baktilar bulamadilar ve sonunda kurtulmayi basarmistik. Sonra rüyam ilerledi yani bir an yine degisti. güzel (bilmedigim) bir evdeydim. TV bakarken bir dizide Kutsi’nin de oynadigini gördüm. Bu bir isaret olabilir mi düsüncesiyle telefonu elime aldim ve aradim. Tam olarak ne konustugumuzu hatirlamiyorum fakat, Kutsi’ye onu özledigimi söylüyordum. Uzunca konustuktan sonra kapatmadan bana icli köfte partisi var, gel yanima demisti. evden cikmaya karar verdigimi (kim olduklarini bilmedigim) birileri beni kacirmaya gelmislerdi. ev o kadar büyüktü ki, pencereleri kapatana kadar baska bir yerden evin icine girmislerdi. aklima yukarda bahsettigim kadin oyuncunun sakladigi yer geldi. gittim saklandim mutfaga ayni yere. genc bir oglan girdi önce. beni buldu fakat nedense üzgündü bulduguna. seni buldugumu söylemeyecegim dedi ve öyle de yapti. fakat iceri giren kadin beni gördü. tam beni götüreceklerdi ki, meger evin yaninda nuri alco oturuyormus. adamlariyla olanlari gördü ve bana hc birsey yapamadan kacirmak isteyenler kacti gitti. sonra rüyam yine bir an da degisti. bu sefer gerceekte de olan kendi evimdeydim. gercekte 3 kusum var onlari rüyamda gördüm. Yesil ve sari karisiminda olan muhabbet kusumun (disi) cocuklari oldugunu sandim. fakat annem yok kendisini konlonlama gibi birsey yapiyor, dün de bir sürü attim dedi. onun bebekleri sandigim kuslar kendinden kücüktü ve biri ölmüs digeri ise ölmek üzereydi. (rüyalarimi hep bir öncekilere uygun görüyorum (araya anlam veremedigim seyler karissada) ve rüyami hissederek yasiyorum. ve genelde rüyami kendim kontrol ediyorum fakat kontrol altina aldigim an tamamen uyaniyorum. yari uyanik, yari uykudayim genelde. bunun bir anlami olabilir mi ?)


 11. sedanur dönmez (06 Mayıs 2014 saat: 11:02)

  rüyamda dostum ddgm bir erkeke arkadaşımla kaçıyoruz bi kadından ama o bizim peşimize bizim aynılarımızdan klonlamış robotlar takıyo.en son bir yere saklanıyoruz bizi buluyo bir çok çocugu önüne katmış aralarında bizde varız yürüyoruz sonra ben kaçıyorum tepe tırmanıyorum bir evde konaklıyorum bi süreligine sonra gece tekrar yola koyulmak üzre çıkıyorum yolda ölmüş parçalanmış yılanlar görüyorum sonra sokakta kollarımı açarak koşmaya başlıyorum sonra bi dükkanda çalıştıgımı görüyorum birilerine tişört satıyorum sora biri gelip saat6 diyo ve ben ahhh geç kaldım deyip koşmaya başlıyorum


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,