Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak Görmek


Rüyada birinin öldüğünü duymak, iyi değildir ve hayırlara alamet etmediği yönünde değerlendirilir. Rüya sahibinin hayal kırıklığı yaşayacağına, umutsuzluğa ve karamsarlığa düşeceğine, hayata karşı isteksiz ve keyifsiz olacağına rivayet edilir. Kişinin beklentilerinin ve amaçlarının gerçekleşmeyeceğine, emeklerinin yarıda kalacağına, medet umduğu kapıların yüzüne kapanacağına ve rüya sahibinin güvendiklerinden yana hayırsızlık ve nankörlük göreceğine alamet eder.

Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak ve Ağlamak

Rüyada birinin öldüğünü duymak ve ağlamak, iyi sayılabilecek bir rüyadır ve rüyayı gören kişinin sıkıntıdan, üzüntüden, hastalıktan ve zorluktan sonra düze çıkacağına, rahata ve huzura kavuşacağına, hayatının kolaylaşacağına ve yüzünün güleceğine işaret eder. Rüya sahibi üzüldüğü oranda da mutlu olacak demektir.

Rüyada Yaşayan Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada yaşayan birinin öldüğünü görmek ya da başka bir tabirle gerçek hayatta yaşayan bir kimsenin rüyada ölmüş olduğunu görmek o kişi için hayır olarak kabul edilir. Bu rüya, gören kişiden çok rüyasında öldüğünü gören kişi üzerinden açıklanır. Rüyanın tam aksine sağlıklı ve huzurlu bir ömür yaşamaya yorulur.

Rüyada Ölüm Haberi Almak

Rüyada ölüm haberi almak, uğursuzluk olarak kabul edilir ve rüyayı gören kişinin çok heveslenerek ve heyecan duyarak girdiği işlerden yana tabir yerindeyse hevesinin kursağında kalacağına ve kişinin hayal kırıklığı yaşayarak çok üzüleceğine delalet eder.

Rüyada Ölüm Haberi Alıp Ağlamak

Rüyasında ölüm haberi alıp ağladığını gören kişi önce mutsuz olacağı haberler alacak, tatsız olaylar yaşayacak, insanlarla arası bozulacak sonra da hayırlı kişilerle ve hayırlı olaylarla karşılaşıp, tüm derdini, kederini, sıkıntısını unutacak demektir.

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada birinin öldüğünü görmek, rüya sahibinin kötü günler geçireceği anlamına gelir. Kişi, maddi ve manevi olarak çok zorlanacağı günler geçirecektir diye yorumlanır.

Etiketler: , , , ,
Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. feyza (28 Aralık 2013 saat: 13:10)

  rüyamda 4 yasındaki kardeşimin öldüğünü ögreniyorum, cok üzülüyorum, aglıyorum.rüyamda aglarken uyandım gercekten aglamısım.bu rüyayı yakın zamanda birçok kere gördüm.yurtdışında yasıdıgım için uyanınca sürekli ailemi arayıp kardeşimi soruyorum.bu rüyayı birçok kere görmem neye işaret eder ? ayrıca acaba rüyadan cok etkilendiğim icin mi birçok kere aynı rüyayı gördüm?yakın zamanda acıklamanızı bekliyorum.

 2. emine (15 Ocak 2014 saat: 18:34)

  14 OCAK SALI 2014 saat 4 5 arasıydı rüyamda matematik öğretmenimin öldüğünü gördüm yani televizyondan sonra annem ve yengem yazık kadının karnında bir bebeği varmış öğretmenim kapalı bir kadın dır.Odada iki tane pencere var ve dışarıdan bir ışık geliyordu bende o ışığa diğer pencereden baktığımda kap karanlıktı hiç bir şey göremedim sonra diğerine baktığımda sarı renkte simli bir şey yağmur yağar gibi yağıyordu annem o sıra mutfağa gitmişti bende annemden izin alıp dışarı çıkıp dua etmek istiyordum annem yok dedi.yengem kapalı bir kadındır
  onla birlikte aşağı inip dua etmek istiyorduk ve indik o anda birden kalktım sonra bir araba sesi duydum o ses miyav sesiydi sonra bu kedi sesiydi sonra tekrar rüya gördüm ve bunda hiç görmediğim hayvanı gördüm sahibi onunla oynuyordu ama ben oynadığımda dili dönerek dönerek çıkıyordu sonra benim elimi sokuyordu acısını hissediyordum birde dili uzun bir demirdi.

 3. Myrat (19 Ocak 2014 saat: 05:49)

  Ruyamda once arabada gidiyorduk, tanimadgm bir adam kulaniyordu. Ama ben onu sanki yillarca tanir gibi davraniyordum. Sonra birden at binmeye bashladik. Buyuk bi at. Once o bindi ati, ben arkada. Sonra ben bindim ati o arkada. Giderken yolda buyuk bisey geldi ati bökturdum. Atin on ayaklari o sheyden gecti, arka ayaklari kaldi. Karninda kaldi yani. Birden at kayboldu. Be az uzakta duran araba alev alev yanmaya bashladi. Sonra biri geldi arkadasimin silah sikilarak olduruldugnu soyledi bana. Rica etsem bu ruya’yi yorumlar misinz….

 4. Zeynep (24 Ocak 2014 saat: 11:21)

  Rüyamda eski sevgilimin ölüm ilanını gördüm ama bu ilanı bana gösteren kişi bizim aileden ve yıllardır küsüs ve bu görüşmediğimiz insan çok iyi bir insan sayılmaz. Çünkü çok insanlara kötülük yapmış. bu kişi bana eski sevgilimin ilanını gazetede gösterdi ve bir video izletti; o videoda eski sevgilim ve arkadaşlari ile birlikte bayanlarla zorla tahiz ediyordular. Ben bu ölüm haberi gazetede götdüğümde o kadar sevindim ki havalara uçuyordum. Gerçek hayatta ben hiç kimseye zarar vermedim. Bu rüyanın anlamı ne? Çok gharib gheldi bana. Teşekürler

 5. ismail (30 Ocak 2014 saat: 12:31)

  rüyamda saf olan dayımı ölmüş 2 gün sonra haberim olmuş dyımı göremediğim ve uzun süre ziyaretine gitmediğm için çok üzüldüm gittiğimde annem kardeşim sevdiğm erkek arkadaşım ve onun hiç sevmediğim erkek kardeşini orda gördüm o sevmediğm kişi badana bopyası almış dayımın evinin içini boyuyordu ve evdekieşyaların hepsini atmışlar ve bahçeye çıkarmışlardı o sevmediğim kişi ile hiçbirşey olmamış gibi konuştuk.acaba bu rüyam neye delalet ediyor.

 6. tuba (11 Şubat 2014 saat: 09:59)

  Ben ruyamda sanki yeni evlenmis ve baba evine misafir gibiyim.cay iciyorduk herkes vardi esim yoktu ailemden herkes vardi.ama ruya boyunca buruktum ruyada bana saka yapana bile bakmak istemiyordum.o sira haberler basladi ve haberde once cagla sikel 1 yada2 gun sonra emre altug oldurulmustu.habere gore kanlar haliya sicramis deniliyordu.sonra haberde yeni mezar gordum.mezar emre altuga ait ama mezarn uzerinde bekar ablam ve yegenlerim comelmis sanki emre altug benim abim.ve ben yeni mezari haberde gordum ve agladim sessizce o sira uyandim.lutfen meraktayim hemen yorumlayin lutfen

 7. mls (19 Şubat 2014 saat: 14:25)

  Rüyamda dayımın denize sıfır 3katlı bir ev aldığını gördüm ev eskiydi içinde tadilat yapıyorlardı. Ev eskiydi ama içi güzel ve genişti. Dayım mutfak duvarını kırmış mutfağı genişletiyordu. Mutfaktan çıkışta iskeleye benzeyen bir bölüm vardı ve buradan deniz uçsuz bucaksız görünüyordu eğildim suyu avcuma aldım ama içmedim. Daha sonra yukarı katlardaki odalardan birinin girişinde teyzemin kızını ağlarken buldum neden ağladığını sordum bir şey diyemedi sonrasında içeri girip baktığımda yengemin anneannemi yıkadığını gördüm ölmüştü yüzü bembeyazdı ve dudağı yarımdı. Onu öyle görünce bende ağlamaya başladım hem ağlıyor hem dudağımı ısırıyordum. Ağlarken uyandım ama uyandığımda ağlamıyordum. Lütfen yorumlar mısınız

 8. ... (28 Şubat 2014 saat: 13:55)

  Rüyamda eşimin beni telefonla arayarak görümcemin kocasını acilen hastaneye götürdüklerini kendisi (eşim yüzünden) öleceğini son isteğinin hepimizi bir arada görmek olduğunu söyledi. Görümcemle bir kız çocuğunu kendi arabama bindirip hastaneye gönderdim. Diğer görümcemi arayıp buldum taksi bekledik 7 taksi geçti durmadı 8.taksiye bimdiğimde eşimden telefon geldi dedi ki: Eniştem öldü benim yüzümden ben cezaevine yatmaya gidiyorum yetişemediniz dedi. taksiciler yüzünden durmadılar dedim. Şöför dönüp bana baktı bakarken önümüzdeki servis aracına çarptı o arada uyandım. Lütfen rüyamı yorumlarmısınız?

 9. gulten (15 Mart 2014 saat: 10:18)

  Slm ben ruyamda babamin ,gercek hayatta olmus olan dedemin ve babamin amcasinin oldugu haberini aliyorum ve kahroluyorum icim sizliyarak agliyorum aglamaktan gozlerimi acilmiyo sisiyo icimde hep bi acılar var hic gecmicekmis gb hungur hungur agladigimi gordum babamın acisina dayanamıyorum kahroluyorum ve bi daha gelmiyecegini bizimle olmuyacagini aklima getirdikce dahada üzülüyorum acaba bu ne anlama geliyor

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.