RuyaTabirleri.com

Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak

Rüyada birinin öldüğünü duymak, iyi değildir ve hayırlara alamet etmediği yönünde değerlendirilir. Rüya sahibinin hayal kırıklığı yaşayacağına, umutsuzluğa ve karamsarlığa düşeceğine, hayata karşı isteksiz ve keyifsiz olacağına rivayet edilir. Kişinin beklentilerinin ve amaçlarının gerçekleşmeyeceğine, emeklerinin yarıda kalacağına, medet umduğu kapıların yüzüne kapanacağına ve rüya sahibinin güvendiklerinden yana hayırsızlık ve nankörlük göreceğine alamet eder.

Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak ve Ağlamak

Rüyada birinin öldüğünü duymak ve ağlamak, iyi sayılabilecek bir rüyadır ve rüyayı gören kişinin sıkıntıdan, üzüntüden, hastalıktan ve zorluktan sonra düze çıkacağına, rahata ve huzura kavuşacağına, hayatının kolaylaşacağına ve yüzünün güleceğine işaret eder. Rüya sahibi üzüldüğü oranda da mutlu olacak demektir.

Rüyada Yaşayan Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada yaşayan birinin öldüğünü görmek ya da başka bir tabirle gerçek hayatta yaşayan bir kimsenin rüyada ölmüş olduğunu görmek o kişi için hayır olarak kabul edilir. Bu rüya, gören kişiden çok rüyasında öldüğünü gören kişi üzerinden açıklanır. Rüyanın tam aksine sağlıklı ve huzurlu bir ömür yaşamaya yorulur.

Rüyada Ölüm Haberi Almak

Rüyada ölüm haberi almak, uğursuzluk olarak kabul edilir ve rüyayı gören kişinin çok heveslenerek ve heyecan duyarak girdiği işlerden yana tabir yerindeyse hevesinin kursağında kalacağına ve kişinin hayal kırıklığı yaşayarak çok üzüleceğine delalet eder.

Rüyada Ölüm Haberi Alıp Ağlamak

Rüyasında ölüm haberi alıp ağladığını gören kişi önce mutsuz olacağı haberler alacak, tatsız olaylar yaşayacak, insanlarla arası bozulacak sonra da hayırlı kişilerle ve hayırlı olaylarla karşılaşıp, tüm derdini, kederini, sıkıntısını unutacak demektir.

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada birinin öldüğünü görmek, rüya sahibinin kötü günler geçireceği anlamına gelir. Kişi, maddi ve manevi olarak çok zorlanacağı günler geçirecektir diye yorumlanır.

Rüyada Tanıdık Birinin Öldüğünü Duymak

Rüyasında tanıdık birisinin öldüğünü duymak, o kişi için hayırlıdır. Tanıdığınızın ömrünün uzamasına, eğer yakında başlamayı düşündüğü bir çalışma varsa başarı ile sonuçlanacağına, özel hayatında mutlu olup, eğer bekarsa sevdiği ile evleneceğine işarettir. Bazen de bu rüya, ölen kişi ile birlikte zaman geçirmeye veya ondan göreceğiniz bir iyiliğe işarettir.

Rüyada Aileden Birinin Öldüğünü Duymak

Rüyasında aileden birisinin öldüğünü duymak farklı şekillerde yorumlanır. Kardeşinin öldüğünü duymak; o kimsenin kız veya erkek kardeşinin başarılı bir insan olmasına, eğer ilim tahsil ediyorsa yakında kendisini geliştireceğine ve insanlar arasında saygın bir kişilik olacağına; anne veya babasının öldüğünü duymak, onlar için uzun ömre, eğer hastalıkları varsa şifa bulacaklarına; yakın akrabalar içinse onların da iş ve güçlerinde kar elde etmelerine, onlardan doğacak nesilden çıkan hayırlı kimselere işaret eder.

Rüyada Hasta Birinin Öldüğünü Duymak

Rüyasında gerçek hayatta hasta olan bir kimsenin öldüğünü duymak, o hastanın iyileşmesine ve şifa bulmasına; eğer hastanede yatıyorsa oradan çıkmasına , bazen de bu hastalığın bir müddet devam edip daha sonra iyileşmesine işarettir.

Rüyada Düşmanının Öldüğünü Duymak

Rüyada gerçek hayatta kendisine düşman olan bir kimsenin öldüğünü duymak, o düşmanın şerrinde emin olma anlamına gelir. Bu rüya size kötülük yapmak isteyen bir kişinin zarar veremeden ortadan kalkacağının veya güçsüz bir düşmanınız olduğunun göstergesidir.

Rüyada Bir Dostun Öldüğünü Duymak

Rüyada dostunun öldüğünü duymak, o dostunuzun uzun ömürlü olacağının ve daima birlikte olup ondan destek göreceğinizin göstergesidir. Bu rüya gören kişi için hayırlı bir rüyadır. Bazen de hastalığa veya başa gelecek küçük musibetlere işaret eder.

Rüyada Birinin Öldüğünü Sanmak

Rüyada birinin öldüğünü sanıp daha sonra o kimsenin ölmediğini anlamak, o kişinin başında bişr bela varsa yakında bu beladan kurtulmasına, alacağı müjdeli ve güzel bir habere, o kimseden bir hayır görmeye, eğer uzaktan tanıdığı bir kimse ise onunla dost olmaya işaret eder.

Rüyada Birinin Ölmesine Sevinmek

Rüyada bir kimsenin ölmesine sevinmek, gerçek hayatta o kişinin başına gelecek bir musibete sevineceğine ve bundan mutluluk duyacağınıza işarettir. Bu rüya bazen insanlar hakkında kötülük düşündüğünüze veya çoğu kez hayatta suizan ettiğinize yorumlanır.

Rüyada Birinin Öldürüldüğünü Duymak

Rüyada birinin öldürüldüğünü duymak, eğer öldürülen kişi tanıdık birisi ise, o kimsenin insanlardan haksızlıklar göreceğine veya gerçek hayatta çok ezilen horlanan biri olmasına yorumlanır. Eğer öldürülen kimse tanıdık birisi değilse, sizin yakınınızda bulunan bir adama haksızlık etmenize veya idareciler için bu rüya emrinde çalışanlara kötülük yapmasına işarettir.

Rüyada Kollarında Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada kollarında kadın veya erkek bir kimsenin öldüğünü görmek, gerçek yaşamınızda bazı tavırlarınızla insanlara sıkıntı verdiğinize, emrinizdeki bir kişiye veya sizin için çalışan bir adama sürekli kötü davrandığınıza, sizin yüzünüzden bazı insanların zarar gördüğüne işarettir. Rüyada kollarında bir kimsenin ölmesini engellemek ise insanlara yardım etmeye yorumlanır.

Rüyada Tanımadığınız Birinin Öldüğünü Duymak

Böyle bir rüya, sizinle alakası olmayan bazı hadiseler oluşacağına veya çevrenizden farklı haberler alacağınıza işarettir. Bu rüya bazen de sizden uzaktan gerçekleşecek olan mühim olayların ve herkesin bu olayları öğrenmesinin, halk içinde meydana gelecek toplumsal hareketlerin işaretidir.

Rüyada Birinin Öldüğünü Ve Tekrar Canlandığını Görmek

Rüyada tanıdık birinin ölmesi ve tekrardan canlanması, o kişinin tam ümidini kaybetmişken birçok nimete kavuşmasına, fakirlikten sonra gelecek zenginliğe, sıkıntıdan sonra ferahlamaya, her anlamda talihin yerinde gitmesine, işlerin durgunken birden canlanmasına da yorumlanır.

Rüyada Yabancı Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada yabancı birinin ölmesi, gurbete gitmeye ve orada kalmaya işarettir. Bu rüyayı gören kimse bulunduğu durumdan çok daha farklı bir hale geçer ya da yaşadığı şehri terk ederek farklı bir yere taşınır bazı alimlere göre ise bu rüya, isteğe kavuşamamaya veya arzu ettiği şeyin kendisi için hay8ırlı olmamasına işarettir.

Rüyada Bir Ölünün Tekrar Öldüğünü Görmek

Rüyasında ölmüş birisinin tekrar ölmesi, onun diğer alemde mutlu olduğunun ve ahirette kendisine birçok nimetin verildiğinin göstergesidir. Bu rüya bazen de, o ölünün sizden dua istediği anlamına gelir. Bir ölünün rüyada ölmediğini söylemesi, şehit olarak öldüğüne ve ahirette cennette bulunduğuna işaret eder.

Rüyada Genç Birinin Öldüğünü Duymak

Rüyada genç bir çocuğun öldüğünü duymak, eğer o çocuk tanıdık birisi ise ileride çok büyük bir mevkiye geleceğine ve maddi manevi her anlamda mutluluk bulacağına işarettir. Bu rüya bazen de güzel ahlaklı ve ailesine birçok ihsanda bulunan iyi huylu bir kimsenin habercisidir.

Rüyada Denizde Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada denizde birinin ölmesi, deniz engin ve örtücü olması nedeniyle, işlenen günahların örtülmesine, doğru yoldan ayrılmış ve kötülüklere bulaşmış bir kişinin, yaptığı hatalara tövbe edip maneviyatının güçlenmesine, bazen de deniz yolculuklarına çıkmaya, uzun süredir beklenen bir haberin alınmasına, kişinin karşısına çıkacak hayırlı olaylara işaret eder.

Rüyada Birinin Öldüğünü Ve Cennete Gittiğini Görmek

Rüyada tanıdığı birinin ölüp cennete gittiğini görmek, o kimsenin manevi anlamda çok yüksek bir dereceye sahip olmasına ve Allah katında makbul ameller işlediğine işarettir. Bu rüya o kişi için oldukça güzel ve hayırlı bir rüyadır. Her anlamda ahlaklı ve iyi karakterli bir adama, dini olarak yükselmeye ve dünya ile alakasını kesmeye de işaret eder. Rüyada birinin ölüp cehenneme gitmesi ise; o kişinin günahlarına tövbe etmesi gerektiğini hatırlatan uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Sevilen Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada herkes tarafından sevilen birinin ölmesi, o kişinin yapacağı bazı hatalardır. Bu rüya doğru yoldan ayrılan ve insanların gözünden düşen, bu nedenle de toplumdan dışlanan ve tahkir edilen bir kişiye işarettir.

Rüyada Birisinin Ölmesini İstemek

Rüyada birisinin ölmesini isteyen kii farkında olmasa da onu kıskanmakta ve içten içe ona kötülük düşünmektedir. Bu rüya artık bu düşüncelerinizden uzaklaşmanız gerektiğine dair bir uyarıdır. Bazen de bu rüya o kimse ile aranızın düzelmesine ve çok iyi dost olmaya; eğer ölmesini istediğiniz kişiyi tanımıyorsanız insanlar hakkında bazen yanlış düşüncelere kapıldığınıza ve suizan ettiğinize işaret eder.

Rüyada Sağlam Birinin Öldüğünü Duymak

Rüyada sağlıklı ve sağlam birinin ölmesi, o kişinin yaşayacağı bazı hastalıklara işarettir. Bazen de bu rüya, o kimsenin başına gelecek bazı sıkıntılara; fakat en kısa zamanda bu sıkıntılardan kurtulup ferahlamasına işarettir. Bazı alimlere göre böyle bir rüya, kişinin iş hayatında yaşayacağı zorluklardır.

Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak Psikolojik Anlamı

Bu rüya özellikle öldüğünü duyduğunuz kişiyi çok sevdiğinizi ve onun ölmesini istemediğinizi gösterir. Bilinçaltınızda kaybetmek istemediğiniz bir kişi olduğuna da işaret eder. Çünkü insan çoğu kez çok sevdiği kişileri rüyasında ölmüş olarak görür. Bazen de aile fertlerini rüyada ölmüş olarak görürüz; çünkü onları kaybetmekten korkarız. Gerçek hayatta herhangi bir konuda tedirginliği bulunan veya bazı korkuları olan kişi de böyle bir rüyayı görebilmektedir. Yani bu rüya tamamen bilinçaltı olabilir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Üzüntü ve ağlamak ile ilgili daha geniş rüya tabirini Rüyada Ağlamaksayfamızdan okuyabilirsiniz.
Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak Hakkındaki Rüyalar;

 1. feyza (28 Aralık 2013 saat: 13:10)

  rüyamda 4 yasındaki kardeşimin öldüğünü ögreniyorum, cok üzülüyorum, aglıyorum.rüyamda aglarken uyandım gercekten aglamısım.bu rüyayı yakın zamanda birçok kere gördüm.yurtdışında yasıdıgım için uyanınca sürekli ailemi arayıp kardeşimi soruyorum.bu rüyayı birçok kere görmem neye işaret eder ? ayrıca acaba rüyadan cok etkilendiğim icin mi birçok kere aynı rüyayı gördüm?yakın zamanda acıklamanızı bekliyorum.


 2. emine (15 Ocak 2014 saat: 18:34)

  14 OCAK SALI 2014 saat 4 5 arasıydı rüyamda matematik öğretmenimin öldüğünü gördüm yani televizyondan sonra annem ve yengem yazık kadının karnında bir bebeği varmış öğretmenim kapalı bir kadın dır.Odada iki tane pencere var ve dışarıdan bir ışık geliyordu bende o ışığa diğer pencereden baktığımda kap karanlıktı hiç bir şey göremedim sonra diğerine baktığımda sarı renkte simli bir şey yağmur yağar gibi yağıyordu annem o sıra mutfağa gitmişti bende annemden izin alıp dışarı çıkıp dua etmek istiyordum annem yok dedi.yengem kapalı bir kadındır
  onla birlikte aşağı inip dua etmek istiyorduk ve indik o anda birden kalktım sonra bir araba sesi duydum o ses miyav sesiydi sonra bu kedi sesiydi sonra tekrar rüya gördüm ve bunda hiç görmediğim hayvanı gördüm sahibi onunla oynuyordu ama ben oynadığımda dili dönerek dönerek çıkıyordu sonra benim elimi sokuyordu acısını hissediyordum birde dili uzun bir demirdi.


 3. Myrat (19 Ocak 2014 saat: 05:49)

  Ruyamda once arabada gidiyorduk, tanimadgm bir adam kulaniyordu. Ama ben onu sanki yillarca tanir gibi davraniyordum. Sonra birden at binmeye bashladik. Buyuk bi at. Once o bindi ati, ben arkada. Sonra ben bindim ati o arkada. Giderken yolda buyuk bisey geldi ati bökturdum. Atin on ayaklari o sheyden gecti, arka ayaklari kaldi. Karninda kaldi yani. Birden at kayboldu. Be az uzakta duran araba alev alev yanmaya bashladi. Sonra biri geldi arkadasimin silah sikilarak olduruldugnu soyledi bana. Rica etsem bu ruya’yi yorumlar misinz….


 4. Zeynep (24 Ocak 2014 saat: 11:21)

  Rüyamda eski sevgilimin ölüm ilanını gördüm ama bu ilanı bana gösteren kişi bizim aileden ve yıllardır küsüs ve bu görüşmediğimiz insan çok iyi bir insan sayılmaz. Çünkü çok insanlara kötülük yapmış. bu kişi bana eski sevgilimin ilanını gazetede gösterdi ve bir video izletti; o videoda eski sevgilim ve arkadaşlari ile birlikte bayanlarla zorla tahiz ediyordular. Ben bu ölüm haberi gazetede götdüğümde o kadar sevindim ki havalara uçuyordum. Gerçek hayatta ben hiç kimseye zarar vermedim. Bu rüyanın anlamı ne? Çok gharib gheldi bana. Teşekürler


 5. ismail (30 Ocak 2014 saat: 12:31)

  rüyamda saf olan dayımı ölmüş 2 gün sonra haberim olmuş dyımı göremediğim ve uzun süre ziyaretine gitmediğm için çok üzüldüm gittiğimde annem kardeşim sevdiğm erkek arkadaşım ve onun hiç sevmediğim erkek kardeşini orda gördüm o sevmediğm kişi badana bopyası almış dayımın evinin içini boyuyordu ve evdekieşyaların hepsini atmışlar ve bahçeye çıkarmışlardı o sevmediğim kişi ile hiçbirşey olmamış gibi konuştuk.acaba bu rüyam neye delalet ediyor.


 6. tuba (11 Şubat 2014 saat: 09:59)

  Ben ruyamda sanki yeni evlenmis ve baba evine misafir gibiyim.cay iciyorduk herkes vardi esim yoktu ailemden herkes vardi.ama ruya boyunca buruktum ruyada bana saka yapana bile bakmak istemiyordum.o sira haberler basladi ve haberde once cagla sikel 1 yada2 gun sonra emre altug oldurulmustu.habere gore kanlar haliya sicramis deniliyordu.sonra haberde yeni mezar gordum.mezar emre altuga ait ama mezarn uzerinde bekar ablam ve yegenlerim comelmis sanki emre altug benim abim.ve ben yeni mezari haberde gordum ve agladim sessizce o sira uyandim.lutfen meraktayim hemen yorumlayin lutfen


 7. mls (19 Şubat 2014 saat: 14:25)

  Rüyamda dayımın denize sıfır 3katlı bir ev aldığını gördüm ev eskiydi içinde tadilat yapıyorlardı. Ev eskiydi ama içi güzel ve genişti. Dayım mutfak duvarını kırmış mutfağı genişletiyordu. Mutfaktan çıkışta iskeleye benzeyen bir bölüm vardı ve buradan deniz uçsuz bucaksız görünüyordu eğildim suyu avcuma aldım ama içmedim. Daha sonra yukarı katlardaki odalardan birinin girişinde teyzemin kızını ağlarken buldum neden ağladığını sordum bir şey diyemedi sonrasında içeri girip baktığımda yengemin anneannemi yıkadığını gördüm ölmüştü yüzü bembeyazdı ve dudağı yarımdı. Onu öyle görünce bende ağlamaya başladım hem ağlıyor hem dudağımı ısırıyordum. Ağlarken uyandım ama uyandığımda ağlamıyordum. Lütfen yorumlar mısınız


 8. ... (28 Şubat 2014 saat: 13:55)

  Rüyamda eşimin beni telefonla arayarak görümcemin kocasını acilen hastaneye götürdüklerini kendisi (eşim yüzünden) öleceğini son isteğinin hepimizi bir arada görmek olduğunu söyledi. Görümcemle bir kız çocuğunu kendi arabama bindirip hastaneye gönderdim. Diğer görümcemi arayıp buldum taksi bekledik 7 taksi geçti durmadı 8.taksiye bimdiğimde eşimden telefon geldi dedi ki: Eniştem öldü benim yüzümden ben cezaevine yatmaya gidiyorum yetişemediniz dedi. taksiciler yüzünden durmadılar dedim. Şöför dönüp bana baktı bakarken önümüzdeki servis aracına çarptı o arada uyandım. Lütfen rüyamı yorumlarmısınız?


 9. gulten (15 Mart 2014 saat: 10:18)

  Slm ben ruyamda babamin ,gercek hayatta olmus olan dedemin ve babamin amcasinin oldugu haberini aliyorum ve kahroluyorum icim sizliyarak agliyorum aglamaktan gozlerimi acilmiyo sisiyo icimde hep bi acılar var hic gecmicekmis gb hungur hungur agladigimi gordum babamın acisina dayanamıyorum kahroluyorum ve bi daha gelmiyecegini bizimle olmuyacagini aklima getirdikce dahada üzülüyorum acaba bu ne anlama geliyor


 10. zübeyde (12 Ekim 2014 saat: 11:50)

  rüyamda teyzemin eşi eniştemi ölmüş olarak duyuyorum. evdeyiz ev kalabalık gibi. ben tam bir yere gidecekken onun öldüğünü duyuyormuyum yoksa hissediyormuyum tam olarak anlayamıyorum. genellikle rüyamda beyaz renkler hakimdi. fakat rüyamda teyzem ağlamıyordu. ben ağladımmı hatırlayamıyorum. fakat çok üzüntü duydum kalben. bir tek o eniştem yaşıyordu o da gitti diye çok üzülüyorum. birde rüyamı sabah namazından sonra gördüm.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,