Rüyada Böcek Görmek


Rüyada görülen böcek her zaman için sıkıntı yaşanacağı anlamına gelmektedir. Bu açıdan pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Kişilerin yaşayacağı büyük sıkıntı ve zorlukları ifade eder. Rüyada görülen böcek ikili ilişkilerde yaşanılan sorunları ifade etmektedir. Aynı zamanda mutsuz bir evlilik ve anlayış göstermeyen bir eşi çağrıştırmaktadır. Rüyada görülen böcek kişilerin içsel huzurunu bozacak çeşitli yönlerden üzüntüler yaşamalarını sağlayacak olanların yaşanacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Bazı rüya yorumcuları tarafından rüyada görülen böcek kişinin hayatında yaşayacağı olumlu gelişmeleri ifade etmektedir. Rüyaların net bir şekilde yorumlanabilmesi için kişinin rüyalarını en iyi şekilde analiz etmesi gerekmektedir. Rüyada böcek görmek çoğu zaman karşılaşılacak bir felaketi simgeler. Bu açıdan kişinin mutlaka dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca kişilerin aile arasında huzuru bozacak birtakım tartışmalar yaşayarak bazı problemler yaşamalarına neden olacak şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada böcek yemek

Rüyasında böcek yediğini gören bir kimsenin ikili ilişkilerde çok mutlu olmayacağı söylenir. Ayrıca geveze biriyle yapacağı evlilikten dolayı işlerinin yolunda gitmeyeceği bu durumda büyük sıkıntılar yaşayacağı söylenir. Rüyasında böcek yediğini gören bir kimsenin huzursuz bir hayatı olacaktır. Evliliğinde mutlu olmayan ve çeşitli sorunlar ile boğuşan kişi için çok daha farklı sorunlar eklenerek hayatının bir kısmının kötü geçeceği söylenir.

Vücutta dolaşan böcek

Bir kimse rüyasında böceğin tüm vücudu üzerinde dolaştığını görüyorsa bu o kişi için hayırlı bir şekilde yorumlanır. Aynı zamanda kişinin bazı sıkıntılar yaşadığını ancak bu sıkıntıların kısa bir süre içerisinde tamamen ortadan kalkacağı ifade edilir. Vücutta dolaşan böcek hayırlı bir haber olarak müjdelenir. Kişinin kısa bir süre içerisinde istediği ve uzun süredir beklediği bir haberi alacağı söylenir. Bu yüzden rüyada görülen vücutta dolaşan böcek hayırlı bir haberi ve sıkıntıların kısa süre içerisinde ortadan kalkacağına delalet eder.

Böcek tarafından ısırılmak

Rüyada kişi kendisinin böcek tarafından ısırıldığını ve bunun sonucunda acı çektiğini görüyorsa rüya sahibi için pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Böcek tarafından ısırıldığını gören bir kişinin yakın zamanda hastalanacağına ve uzun zaman boyunca bu hastalığın etkisinden kurtulamayacağı konuşulur. Böcek tarafından ısırılan bir kişinin hali hazırda hastalığı varsa bu hastalığının bir müddet daha devam edeceği ve kişinin bazı üzüntülü olaylar yaşayacağı şeklinde yorumlamalar yapılır.

Rüyada böcek öldürmek

Rüyada kişi kendisini böcek öldürürken görüyorsa bu rüya onun için farklı anlamlarda yorumlanabilir. Rüyada öldürülen böcek işlerinizin sizi kıskanan ve sizinle yarışan bazı kimseler tarafından elinizden alınacağına işarettir. Rüyada böcek öldürmek aynı zamanda bazı kararlarınızın arkasında durmanız gerektiğini bildirmektedir. Rüyada öldürülen böcek işlerinizin bozulacağına ayrıca vermiş olduğunuz bazı sözlerin tutulma zamanının geldiğine işarettir. Bu açıdan pek hayırlı bir rüya yorumu olarak ifade edilmez.

Rüyada böcek görmek

Rüyada herhangi bir yerde görmüş olduğunuz böcek etrafınızda dikkat edilmesi gereken kişilerin olduğunu ifade etmektedir. Rüyada görmüş olduğunuz böcek çevrenizde sizin dedikodunuzu yapan sizi kıskanan ve bu şekilde insanların gözünde değer kaybetmenizi sağlayan bir kadın olduğuna delalettir. Bu en yakınım dediğiniz insanlar arasında da bulunabilir. Ayrıca dedikodunuzu yapan düşmanınızın zayıf olduğuna ve istediğiniz takdirde onu kolayca alt edebileceğine işarettir.

Rüyada böcek yakalama

Rüyada yakalanılan böcek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Etrafınızda bulunan dedikoducu çirkin ve kötü kalpli insanların varlığını haberdar eder. Rüyasında böcek yakaladığını gören bir kimse için üzücü bir evlilik yapacağı söylenir. Bu durumda rüyasında böcek yakalayan kimsenin mutlu bir aile kurması imkansız hale gelir. Çevresinde bulunan kötü kalpli harama el uzatan dedikoducu ve çok konuşan biriyle evleneceği bu şekilde mutsuz bir hayata adım atacağı söylenir. Kısmetinin kapanacağı ifade edilir.

Dişi böcek

Rüyada görülen dişi böcek ölümü çağrıştırır. Özellikle rüyayı gören yeni doğum yapmış loğusa bir kadın ise rüya o kişi için oldukça kötü bir şekilde yorumlanmaktadır. Rüyasında dişi böcek gören loğusa kadının kısa bir süre içerisinde öleceği söylenir. Aynı zamanda rüyada görülen dişi böcek gelecek olan musibetleri sembolize etmektedir. Kişilerin kötü şeyler yaşayarak içinde bulundukları durumdan kötü bir şekilde etkilenecekleri etrafındaki yakınlarından çeşitli kötülükler görecekleri ve üzücü haberler alacakları söylenir. Dikkatli olmakta fayda vardır.

Böceğin akrebe dönüşmesi

Rüyada bir böceğin akrebe dönüştüğünü görmek etrafımızda bulunan gizli düşmanlarımızın varlığına delalet etmektedir. Böceğin akrebe dönüştüğünü görmek yakınımızdaki dost dediğimiz insanların rüya sahibine çeşitli zararlar verebileceğini ve kişinin savunmasız yakalanacağına delalettir. Bu açıdan etrafımızda bulunan dostlarımıza kolaylıkla güvenmemeli ve önlemimizi almalıyız.

Rüyada erkek böcek

Rüyada görülen erkek böcek oldukça pis bir düşmanın varlığına delalet eder. Böcek rüyalarının birçoğu kötülüğü ve şerri çağrıştırmaktadır. Size yardım etmek isteyen bir kadının varlığını ifade eder. Ancak bu kadının oldukça sinirli kötü kalpli kötü niyetli harama el uzatan ve rüya sahibinin kötülüğünü isteyen bir kadın olduğunu ifade etmemiz gerekmektedir. Rüya sahibi eğer erkek ise bu hizmetçi ile evlenebileceği söylenir.

Böcek rüyaları genel olarak oldukça tehlikeli olduğu söylenilen rüyalardır. Kişilerin yanlış ve mutsuz bir evlilik yapabileceğini ifade eder. Aynı zamanda etrafımızda kötülüğümüzü isteyen arkamızdan kuyumuzu kazan ancak yüzümüze dostumuz gibi görünen gizli düşmanlarımız olduğu söylenir. Böcek rüyaları karşımıza şirret kötü kalpli ve bizim kötülüğümüzü isteyip çeşitli şekillerde elimizdekileri ele geçirmeye çalışan insanların çıkacağını ve bu insanlara olan güvenimiz sayesinde büyük zararlar göreceğimiz şeklinde yorumlamalar yapılır. İşlerimizi elimizden kaybedebileceğimiz bu açıdan daha sıkı bir şekilde çalışmamız gerektiği yorumlanır.

Rüyada böcek görmenin psikolojik anlamı

Rüyalarımız bizlere içinde bulunduğumuz ruh hali kafamızın içinden geçirip dile dökemediğimiz daha pek çok şey hakkında çeşitli ipuçları sunmaktadır. Bu açıdan rüyaların belirli oranda ciddiye alınması çok önemlidir. Rüyada görülen böcek kötü bir evliliğe işarettir. Evli birinin bu rüyayı görmesi ikili ilişkilerinde başarısız olması ve çeşitli tartışmalar yaşayarak aileye olan inancını yitirdiğini gösterir. Rüyada görülen böcek aynı zamanda etrafımızda bizim kötülüğümüzü isteyen insanların varlığını ifade eder.

Bu durumda kişinin insanlara olan inancını kaybettiği ve bu durumda etrafındaki dostlarına dahi güvenmediği anlaşılır. Kişinin aileye olan inancını kaybetmesi zaman içerisinde en yakınım dediği dostlarından dahi çeşitli kötülükler görmesi sonucunda hiç olumlu olmayan bir ruh hali içerisine girdiğini söyleyebiliriz. Böcek görmek işlerin iyiye gitmediğini ve sizi kıskanan bazı kimselerin sizin işlerinizi elinden alacağı söylenir. Bu durumda kişinin iş hayatındaki isteksiz çalışmaları ve etrafında bulunan birçok akbabanın olması kişinin kimseye güvenmeden tek başına yaşayacağı bir düzen oluşturmuştur.

Kişinin kötü bir ruh hali içerisinde bulunduğu ve bu şekilde mutlu bir hayat yaşamadığı gözlenmektedir. Rüyada görülen böcek çoğu zaman yaşanacak bir felakete işaret etmektedir. Kişinin oldukça sıkıntılı bir hayatı olduğu ve bu durumda üzücü olaylar karşısında büyük bir yıkım yaşadığını görebiliriz. Rüyalar yaşantılarımızı hayallerimizi isteklerimizi hatta çoğu zaman düşüncelerimizi yansıtmaktadır. Tüm bu olumsuzluklar zor bir dönem geçirdiğimize işarettir.

Rüyada Böcek Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Janny (28 Aralık 2013 saat: 15:34)

  İstanbul da su an yaşadıgımız eve Ankara dan yeni taşındık tam bir hafta doldu ve bazı sıkıntılar yüzünden oldu bu değişikliği, fakat yeni eve geldigimden beri uzun süredir aradıgım huzuru buldum diyebilirim, bu arada rüyalarımı çok ciddiye alan biriyim ve genel olarak da her sabah uyandıgımda rüyalarımı hatırlarım. ve bu sabah rüyamda nedense; sanırım bu yeni evde olacak bir voodoo bebeği buldum ve onu evde görür görmez inanılmaz tedirgin olup bunu kimin bırakmış olabilecegini düşünmeye başladım daha evi kimse bilmezken!! sonra filmlerden gördügüm kadarıyla işe yarayacağını düşünerek elime bir iğne alıp bebeğe bir kaç kez batırdım ki büyüyü yapanın etkisini hiçe sayabilmek adına ama hala cok tedirgindim ve üzülmüştüm böyle bir şeyi kim yapar diye ve sonrasında da o büyüden kaynaklanan yılan, akrep gibi hayvanlar gördüm yine evde.. dolayısıyla uyandıgımda da aklımı cok kurcaladı bu rüya, merakımı giderirseniz cok sevinirim..

 2. Adsız (17 Ocak 2014 saat: 11:32)

  Ben rüyamda evimizin salonunda iri siyah bir böcek gördüm ilk başta çok korktum ve hemen ondan uzaklaştım ama daha sonra onu yakalamaya karar verdim bu böcek değişik birşeydi istediği zaman ayaklarını içeri çekiyor ve bir tür çekirdeğe benziyor istediği zamansa ayaklarını tekrar çıkarıyordu ben yakalamak için çok uğraştım fakat bir türlü yakalayamadim bu ne anlama geliyor

 3. elif (25 Ocak 2014 saat: 07:36)

  mrb, ölmüs annanemin evindeydik,salonu birdenbire karafatmalar sardi( annanem hayattayken evinde karafatma ve hamambocegi olurdu, eski bir evdi, tek korktugum bocektir bu arada) kiz kardesim yanima yaklasan bocekleri öldurdukce daha da fazlasi cikiyordu, teyzemin odasina kactik ( bu arada teyzem hayatta ve ben kendisiyle gorusmuyorum, aramiz pek sicak denemez) orada hic bocek yoktu. şu sira eşimle yeni bir iş kuruyoruz ve cok buyuk sorunlar yasadigimiz zorlu bir donemden gectik, önumuzde yine mucadeleli bir donem var, o yuzden bu ruya beni inanilmaz etkiledi, yine yanlis bir adim mi atiyoruz acaba diye telaslandim. yorumlarsaniz mutesekkir kalirim. saygilar

 4. sema (28 Ocak 2014 saat: 00:09)

  neresi olduğunu bilmediğim bir oda var (kaynanamlarin olabilir emin değilim) yanimda biri var o odaya girmeyelim orda böcek var ayagimizi işidir diyorum.Önce bir iki tane böcek geliyor daha sonra bocek istilasına ugruyorum ayaklarimdan başlayarak bütün vücudumu sariyorlar her yerimi isiriyorlar üstümü cikariyorum her yerim alerjik yaralar gibi kipkirmizi yara olmuştu daha sonra çok Lisa bir surede o yarardan acisida geçmişti.ruyamin yorumunu çok merak ediyorum bu rüyadan çok etkilendim içim çok sikiliyor çok huzursuzum ceaplarsaniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim…

 5. asi (13 Şubat 2014 saat: 16:33)

  rüyamda bi apartmandaydım, misafirliğe gitmiştik. annemler aşağıda beni çağırıyorlardı bende çantamı aldım aşağı inecektim çantam benim olduğu halde bu çanta benim değil diyordum kapıyı çaldım misafirliğe gittiğimiz evin kızı açtı kapıyı dedim çantamı getirsene sonra gitti çantamı getirdi. koyu yeşil biraz uzun bi çantaydı ama o kızın annesinin çantasıydı bunu biliyodum hem o çantayı hemde kendi çantamı aldım aşağı iniyodum. merdivenlerden inerken kollarımda karıncalanma hissettim bi baktım vücudumda bisürü böcek dolaşıyor çırpıyodum aşağı düşüyolardı ben çırptıkça hiç bitmiyordu ama. bunu yorumlar mısınız bana?

 6. kadirhan (18 Şubat 2014 saat: 08:24)

  Rüyanda daire şeklinde kısa ayakları olan ve ayakları oldukca çok olan yatsı böcek gördüm. Sanki paketlenmiş. Camın arkasına saklanmış bekliyoruz. Herkes kaçıyordu. Paketin biri camın altından içeri giriyor bende yakalamaya çalısıyorum elime alıp ateşe atacakken kutunun içinden bir sürü böcek daha çıkıyordu. Rüyam bu şekilde. Ne anlama geldiğini çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler ederim

 7. sevgi (18 Şubat 2014 saat: 10:50)

  rüyamda geniş bir ev gördüm,ev her tarafı rengarenk boyalı,panjurlu güzel bir evdi,2.bir evimiz oluyor ve bu ev nereden geldi diye rüyada kendime eşime herkese soruyorum ,evde ilaçlanmak istiyor küçük küçük böcekler çıkıyor,ve tekrardan boya istiyor, yatak odasında yatağım ve örtüsüyle duruyordu,ev temizlik ve boya istediği için evden çıkıp şimdi oturduğum evime gittik,rüyamı yorumlarsanız sevinirim,rüyadan çok etkilendim,yorumlarsanız sevinirim,teşekkür ederim.

 8. bahri (18 Şubat 2014 saat: 12:58)

  evimin tuvalet kapısından çıktığım anda birşyin üzerine bastım 2-3 adım attıktan sonra ayağımın altına yapışan iki tane böcek gördüm 1 tanesi kırkayak denilen diğeri halk arasında domuz burnu denilen böcek kırkayak ezilmiş kıvranıyor domuzburnuda mutfakta tezgahın altına kaçmıştı evde böcek ilacı vardı ilacı heryere sıktım ilacı kullandığım sırada evin her yerinde ölü ve canlı hamam böcekleri vardı.

 9. aysun (11 Mart 2014 saat: 20:52)

  Ruyamda annemin evinde kalmisim.Sabah olmus abimle ikimiz kalkiyoruz.Mutfaga gidiyorum.Annemde mutfakda.Mutfak dolabini aciyorum kocaman tabakda annemin yaptigi bir suru bogrek.Sonra mutfak camindan baktigimda eskiden kesilmis olan incir agacinin yapraginda kocaman iki bocegin ciftlestigini goruyorum.Buyuk bir korkuya kapilip cami kapatiyorum.Boceklerde uzaklasmaya basliyorlar.Ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim.Simdiden tesekkurler.

 10. ZUHAL (17 Nisan 2014 saat: 11:49)

  Bugün önemli bir iş toplantım vardı.Bu yüzden göreceğim rüyanın niteliği çok önemliydi.Toplantı öncesinde gördügüm riyada evimizi taşıyorduk.Ama sadece bizim aile bireyleri yoktu.İş arkadaşı olduğunu düşündügüm ama tanımadığım insanlarda vardı.Taşıdığımız ev kötü ve her halının altında böcek çıkıyordu.Taşındığımız ev ise biraz daha yüzek güzel ve ferah bir evdi.Lütfen yorumlarmısınız.Yorumunuzu bekliyorum teşkekkürler..

 11. Tuğçe (25 Nisan 2014 saat: 03:58)

  Bi tuvalet gibi bi yer var. Rüyanın oraya kadar nasıl geldiği önemli değil. 3-4 defadır bu rüyayı görüyorum ve oraya her gittiğimde orda böcekler ölüyo. Havada ölüyolar yerlere düşüyolar. Zaten yerler de ölü boceklerle dolu. Ölen böcek sayısı her seferde artıyo. Bu seferki rüyamda da tam suratıma önce 3, o üçünü yüzümden alır almaz da 5 tane düştü. Bunun ne anlama geldiğini çok merak ediyorum rüyamı yorumlarsanız çok mutlu olurum

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , ,