RuyaTabirleri.com


Rüyada Çamur Görmek


Rüyada çamur görmek hastalık ve zillete düşmeye tabir olunur. Çamur rüyası bazı hallerde de ecelin yaklaştığına delalet eder, zira insan topraktan yaratılmıştır ve yine toprağa dönecektir.

Rüyasında çamur gören kişi hasta bir adamsa, ecel şerbetini içmesine fazla bir zaman kalmadığı rivayet edilir. Bazı rüya tabircilerine göre rüyasında çamur gören bir kişinin öleceğinden korkmak gerekir. Çamur rüyası hemen her zaman sıkıntı ve üzüntüye, kötüye yorulan bir rüyadır. Hasta olmayan bir insan rüyasında çamura girdiğini veya çamurda yürüdüğünü görürse o insanın bir belaya maruz kalacağı, hapse düşebileceği veya çeşitli mihnetler yaşayacağı rivayet edilir.

Rüyada çamur görmek aynı zamanda bir uyarıdır; bazı yanlış işler içinde olduğunuza ve dikkatli olmanızı gerektiren olumsuz olayların yaşanabileceğine işaret eder. Rüyada görülen çamur balçık halindeyse sıkıntının daha da büyük olacağı rivayet edilir.

Bazı çağdaş ulemaya göre rüyada çamur görmek veya çamura düşmek; kişinin servet sahibi olacağının ya da saygısızca bir davranışa maruz kalacağının alametidir. Rüyada çamurun; akla gelebilecek her türlü sıkıntının simgesi olduğu ve kişinin aile hayatında da gergin ve sıkıntılı günler yaşanacağına işaret ettiği rivayet edilir.

Rüyada çamur görmek bir tabire göre de paranın ve zenginliğin simgesidir. Çamur rüyası, ekmeğini çamur yaparak  veya toprakla uğraşarak kazanan biri için hayırlı bir rüyadır. Bir kişi rüyasında çamura girdiğini ve üstüne başına çamur sürdüğünü görürse o kişinin hastalığa maruz kalacağı ve perişan bir duruma düşeceği rivayet edilir.  Bina için çamur yapmak rızık gelecek olmasına ve faydaya yorumlanır.

Rüyasında yerden çamur aldığını gören kişinin düşmanına yenik düşeceği, boyun eğeceği rivayet edilir. Kişinin rüyasında çamurun içinde bir şey bulması o kişinin eline piyango veya benzer bir kaynaktan para geçeceğine delalet eder. Rüyada yağmur suyundan veya su yolundan ötürü oluşmuş çamur görmek hayra yorulmaz.

Rüyasında çamur kullanarak bina yaptığını gören kişinin din ve iman yönünden güçlü bir kişilik olduğu rivayet edilir. Bir kimse rüyasında peygamberimizin mübarek kabrini çamurla sıvadığını görürse, bu rüya o kimsenin hacca gideceğine ve O’nu ziyaret sırasında brilikte haccedeceğine şeklinde yorumlanır.

Kişinin rüyasında kendi evini yaş çamur kullanarak sıvaması onun düzgün, yararlı, iyi bir adam olduğunun alametidir. Rüyada Kabe duvarını çamurla sıvadığını gören kişinin hac yolculuğu yapacağı rivayet edilir. Rüyada çamurla cami sıvamak bunu yapan kişinin İslamiyete hizmet ederek şeref ve sevap kazanacağına yorumlanır.

Rüyasında çamurları yıkayıp temizlediği gören kişinin bir süre sonra sıkıntı ve üzüntülerinden kurtulacağı rivayet edilir. Rüyada çamur yapmak ise iyi ve faydalı bir iş yapılacağına işaret eder. Bazen çamur yapan bir kişiyi görmek üzüntü, sıkıntı ve kedere yorumlanır.

Rüyasında çamurdan kurtulduğunu, vücudunu ve giysilerini çamurdan temizlediğini gören kişinin dini bakımdan ona yazılı olan günahlardan veya dünya kederlerinden kurtulacağı rivayet edilir. Çamurdan kurtulamaması, bedenini ve elbiselerini temizleyememesi ise üzerine isabet eden çamurun miktarı kadar günah ve keder yaşayacağına yorumlanır.

Çamura basmak dünya işleriyle ilgili düşünce ve uğraşıların yoğun olduğuna da işaret eder. Kişinin rüyasında bir çamura düştüğünü görmesi beklenmedik bir mirasa konacağının işaretidir. Sokakta giderken üzerine çamur sıçradığını gören bir kimsenin bu rüyası ise onun yeni bir iş imkanına kavuşacağı şeklinde tabir edilir.

Kuru Çamur Görmek

Rüyada katı ve kuru çamur görmek para cinsinden olan mala yorumlanır.

Yaş / Sulu Çamur Görmek

Rüyasında yaş çamur gören kişinin iyi, doğru ve makbul bir insan olduğu rivayet edilir. Yaş çamur mevcut durumun düzeleceğinin de alametidir. Sulu çamur rüyası kötü ahlaklı bir kadına da yorumlanır.

Rüyada Çamura Batmak

Rüyada bir göl veya nehirde çamura batmak hükümet tarafından gelecek bir keder ve sıkıntıyı işaret eder. Çamura batmak, dünya işleri üzerinde çok fazla düşünmeye de yorumlanır.

Çamur Yemek

Rüyasında pişmiş çamur yediğini gören kişinin bu rüyası, o kişinin gıybet ve iftiraya maruz kalacak olması ile tabir edilir.  Rüyada çamur yemek; yenen çamur miktarınca mal yeneceğine de delalet eder. Bu rüya kişinin malını eşi için harcayacağı şeklinde de tabir olunur. Çamur yeme rüyası mal biriktirmeye de yorumlanır.

Rüyada Renkli Çamur Görmek

Rüyada görülen çamurun siyah olması üzüntü ve sıkıntıya sebep olacak durumlara yorumlanır. Yeşil, beyaz veya kırmızı çamur ise kişinin boş işlerle uğraştığının işaretidir.

Çamurda Yürümek

Rüyasında çamurda yürüdüğünü gören kişinin edep ve ahlaka aykırı olan bazı tutum ve davranışları nedeniyle saygınlığını kaybedeceği rivayet edilir. Rüyada sulu bir çamurda yürüdüğünü görmek ise üzüntü ve kedere düşecek, fitne ve meşakkate uğrayacak olmakla tabir olunur.

Rüyada Çamur Görmek / Psikolojik Yorumu

Rüyada çamur görmek kişinin dağınık bir durumda olduğunu, kendini daha iyi hissetmek için ruhsal bir temizlik yapması gerektiğini simgeler. Rüyada çamurda yürüdüğünü görmek kişini kendini sinirli hissettiğine, bir sorunun onu rahatsız ettiğine ve yaşadığı bir ilişki yüzünden aşağıya çekildiği duygusu içinde olduğuna yorumlanır.

Kişinin üstündeki giysilerin çamurlu olması ise onun kendini sorgulanıyor, hesap vermek durumunda bırakılıyor ve itibarına saldırılıyor gibi hissettiğini simgeler.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+
Rüyada Çamur Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. kemal ayaz (23 Ocak 2014 saat: 10:42)

  selam rüyamda bir yoldan giderken birde çamur balçiğin içinde buldum kendimi çamura batıp çıkıyorum kurtulmaya çalişiyorum sonunda ayağa kalkiyorum ama üzerim heryerim çamur içinde sonra ilerliyorum bir adam görüyorum sokakda yatan biri gibi ona sana ayakabı alımmı diyorum al diyo bende ona ayakabı aliyorum onları giyiyor denize yakın sahil gibi daha once bildim bir yerdeyiz yorumlarsanız sevinirim tşkler

 2. Hacıbala (06 Şubat 2014 saat: 20:57)

  Merhaba; rüyamda yolda yürürken aniden bataklık gibi bir yere düştüğümü gördüm. Katı bir çamurun içine doğru batıyordum, ama birden ordan kurtuldum ve üzerimdeki çamurun kuruduğunu, sorada onu temizlediğiumi gördüm.
  Sonra yaşadığım eve geldim, kapıyı açmak istedim anahtarım olmadığını fark ettim. Sonra sokağa indim annemi ve ablamı gördüm. Kardeşimin ve eniştemin evde olduğunu dediler. Sonra tekrar yukarı çıktım bu kez kardeşim kapıyı açtı ve ben içeri girdim ama kapıyı kapatmadım.

 3. arzu (04 Mart 2014 saat: 08:04)

  merhaba. rüyamda bir arkadaş topuluğu ile tatile gitmiştik hava çok sıcak benm ğzerimde kalın uzun kollu bir bluz var. biri bizi topladı yeşil bi alana bişeyler anlatmaya başladı çoğu kişi sıkılıp ayrıldı ordan daha sonra bende ayrıldım. aşağıya doğru indim. arkadaşlarımı buldum orda. bide yaşlı bi amca vardı asansörle inmiş oraya ekmeğini de yukerıda unutmus bi arkadaşa getirmesini rica ettiler o da para istedi bende ben getiririm diye atladım. yokuş ve çamurlu bi yoldan gitmeye başladım düşe kalka üzerim hep çamur oldu. öyle düşe kalka tırmanırken uyandım.

 4. burcak (18 Mart 2014 saat: 10:16)

  bi erkek arkadaşım var motosiletle gidiyoruz karşımıza bi adam çıkıyor bahçedeyiz tellerden atlayıp yürüyerek el ele kaçmaya çalışıyoruz adam bizi büyük büyük taşlarla taşlıyor o sırada yolun ortasında dev gibi bir şişe dikkatimi çekiyor ama adamın attığı taş ayak bileğime isabet edince hemen bileğimi tutuyorum ve yanımdaki arkadaşıma bakıyorum sonra hastanedeyim odanın pembe kapısı var ailem yanımda arkadaşım odaya girmiyor ama ailem onunla sevgili olduğumu biliyor ( o erkekte gerçekte benim ilk okul arkadaşım Mah.den ama goruşmuyoruz onunla )sonra bütün bu olaylardan farklı bir yerdeyim oturuyorum ablamla (beton bir zemin) araba geliyor diye kalkıyoruz ablam farklı yoldan ben farklı yoldan gidiyorum ama kendimi evin çatısısında buluyorum(bir suru dipdibe çatılar var)karsı tarafa nasıl geçicemi bulamıyorum yan evin merdivenindeki birine diyorum nasıl gidicem diye sonra diyorum Allah belanızı versin sonra diyorum allah benim belamı versin çatıdan düşüyorum naylona tutunarak düştüğümde çamurlu kısa bir bot görüyorum pencerenin kenarında ve öle uyandım.

 5. vilaroc (12 Nisan 2014 saat: 08:14)

  Selam,rüyamda tanımadığım kişilerle bir derede sandalla ilerliyoruz,lakin Derenin suyu gitgide azalıyor ve ilerleyen mesafede biraz daha sandalla gittikten sonra nerdeyse su hiç kalmıyor,sulu çAmurlar kalıyor.diğerleri sandaldan inerek yoluna devam ediyor ama ben bir müddet daha sandalla o sulu çamurlar üzerinden gidebiliyorum. Sonra sandaldan inip yürüyorum ben de.eve vardığımda da ayakkabılarım çok çamur olmamıştı,ama yine de siliyorum çamurları.ailemle bir yere gidecektik,hazırlık yapıyorduk ki uyandım. Bunun ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , ,