RuyaTabirleri.com

Rüyada Cemaat Görmek

Rüyada cemaat görmek, rüya sahibinin Allah’a karşı olan kulluk görevini aksatmadığına onun yolundan ayrılmadığına, dinden sapmadığına, hayırsız ve günahsız kullara karışmadığına, inancına sıkı sıkıya bağlı olduğuna ve kitaba aykırı hiçbir iş yapmadığına işaret eder. Rüya sahibi haramdan, zinadan, hırsızlıktan, hileden, fesattan, iftiradan ve kul hakkından çok korkan ve uzak duran kimse olarak tasvir edilir. Dinde ve ahlakta, olgun ve güzel bir kişiye işaret eder.

Rüyada Cemaatle Namaz Kılmak

Rüyasında cemaatle namaz kıldığını gören kişi iyiliklerle ve hayırlarla karşılaşır. Çok zor ve sıkışık anında kendisine desteğe her zaman hazır olan kişiler olduğu fakat bu kişilerin alçakgönüllü oldukları nedeniyle, rüya sahibine bu güce ve imkâna sahip olduklarını belli etmedikleri yorumu yapılır.

Rüyada Cemaate Namaz Kıldırmak

Rüyasında cemaate namaz kıldırdığını gören kişi, gerçek hayatta da kötülüklere ve kötü kişilere karşı savaşan, imansız olan kişileri imana getirmeye çalışan, kitabı tanımayanlara doğru yolu öğreten bir kişi olacak ve kendini Allah yoluna adayacak demektir.

Rüyada Hoca Görmek

Rüyada hoca görmek, gerçek anlamına yakın şekilde tabir edilir ve rüya sahibinin dinde kendini geliştirmek istemesine, din öğrenme ve dini bilgin olma hevesine bu sayede inanmayan kişileri doğru yola döndürme isteğini yerine getirmesine delalet eder.

Rüyada İmam Görmek

Rüyada imam görmek, rüya sahibinin toplumda çok önemli bir kimliği olduğuna ve bu nedenle herkesin kendisinden yardım beklediğine ve kapısının birileri tarafından sürekli çalınıp, makamının hiç boş kalmadığına delalet eder.

Rüyada İnsan Topluluğu Görmek

Rüyada insan topluluğu görmek, imanın, inancın ve korkunun güçlü olduğuna, rüyayı gören kişinin Allah ve kitap aşkıyla yandığına, bu dünyadan çok diğer dünya için vazife üstlendiğine tabir edilir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Cemaat Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Bilge (17 Haziran 2014 saat: 09:18)

  Bu sabah ezandan önce gördüğüm rüyayı pek etkisinde kaldım ve yorumlayamadım yardımcı olursanız sevinirim .Rüyamda elimde iki büyük valizle bir camiye girdim ve camiye adımımı atar atmaz dilime ihlas suresi düştü istem dışı olarak sürekli bu sureyi okuyordum . Camideki cemaatin arasında geçen yıl vefat eden babamda vardı ilk önce sadece bana göründüğünü düşündüm sonra cemaatin babamı işaret ederek kendi aralarında bu adam ölmemiş miydi diye fısıldaştıklarını duydum . tüm bunlara rağmen halen ihlas suresini okumaya devam ediyordum ve bir süre sonra ayaklarım yerden kesildi caminin en yüksek kubbesine kadar yükseldim başım hafifçe kubbeye değdi ve yavaş yavaş alçaldım indim aşağı namazımı kılıp camiden çıktım . Camiden çıkarken yanımda annem ve abim vardı babam içerde kalmıştı .


 2. coşkun (20 Şubat 2015 saat: 06:05)

  Rüyamda eski oturduğum camiyi görüyorum.İnsanlar toplaşmaya başlıyor.Güya İkindi namazı kılınacak ama cemaate bakınca genç-yaşlı kadınlar,çocuklar,erkekler karışık saf tutmaya başlıyor.Bende imama böyle namaz kılınamaz en azından kadınlarla aramızda bir engel olması gerektiğini ve çocukların cami dışına çıkması gerektiğini söylüyorum ve imamla ağız dalaşına giriyorum.İmam bana ithafen kılmazsan kılma diye terslenirken bende imama böyle bozuk namazı kılmam diyerek geriye dönüyorum ve bir anda pantolonum yok onun yerine beyaz renkli uzun bir donla kalıyorum.Ordan koşarcasına çıkıyorum


 3. rabia (09 Nisan 2015 saat: 08:46)

  Ruyada bir dügüne gidiyorum.herkes halaya durmus ama kimse oynamiyor müzikte calmıyor.sonra birden bire halaydakilerin hepsi namaza duruyo.erkekler hemn one geciyor namaz kiliyor kadinlar da arkada namaz kilmaya basliyor.Yönleri ters oluyor diye hepsi birden dogru yone dönuyorlardi.Dısarida yagmur yagmaya basliyor ve ben yagmurda ıslanıyorum


 4. ferman (06 Ağustos 2015 saat: 11:06)

  ruyamda ben ciplak oldugum icin amcam beni gormesin diye onun dukkanindan uzaklasiyordum. ciplak dedim ama uzerimde ip kollu ve sort vardi. Tabi ben hayatta boyle giyinmem . bende ondan uzaklasmak icin kactim eve gidip giyinecektim baktim odaya bir suru topluluk geldi . Bende uzerimi bil elbiseyle kapattim enistem bana cik dedi ve toplu olarak namaz kilacaklarini soyledi . bende hemen ciktim baktim herkes uc sirali olmuslar ve topluca namaz kiliyorlar. Bende annemle yengemlerin yanina gittim. Ama yengem durmadan laf atiyordu bana .


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,