RuyaTabirleri.com

Rüyada Ceviz Görmek

Rüyada ceviz görmek, cevizin rüyada nasıl görüldüğüne bağlı olarak yorumlanabilir ancak.  Ceviz ağacı görmek art niyetleri olan, iyi kalpli olmayan bir adam anlamına gelir. Ceviz yemek kötüdür, illet bir hastalıkla uğraşmaya, ceviz toplamak, rüya sahibinin yüzünden yaşanacak tatsızlığa, ceviz ağacının yaş olamayışı, solmuş ve yapraklarını tamamen dökmüş olması zorluklara delalet eder. Rüyada cevizin sesini duymak kötülüğe ve zorbalığa işarettir.

Rüyada Ceviz Yemek

Rüyada sadece ceviz görmek henüz kimse tarafından bilinmeyen ve bulunmamış olan bir zenginliğe işaret eder.

Rüyada Ceviz Ağacına Çıkmak

Rüyada ceviz ağacına çıkmak, rüya sahibinin doğru olmayan birine sırtını dayamasına işaret eder. Eğer rüyanın sonunda kendini ceviz ağacının üzerinden inmiş olarak görürse o zaman da bu güvenilmez olan kişiyle bir türlü anlaşamayacağına işaret eder.

Rüyada Ceviz Ağacından Düşmek

Rüyada ceviz ağacından düştüğü için öldüğünü gören rüya sahibi bir cinayete kurban gitme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir, yani rüyada ceviz ağacından düşüp ölmek hiç hayırlara yorulmaz. Ama ceviz ağacından düşen kişinin sadece bir tarafının zarar görmesi o kadar kötü değildir. Başının derde gireceğine işaret eder.

Rüyada Ceviz Toplamak

Rüyada ceviz toplamak güzeldir. Zenginliğe ve mala işaret eder. Eğer cevizler kabuksuzsa o zaman rüya sahibi kendisine bir ömür yetecek kadar mal sahibi olacak demektir.

Rüyada Hindistan Cevizi Görmek

Rüyada Hindistan cevizi görmek ermiş birinin ya da abdal birinin edeceği bir lafa işarettir. Rüya sahibi eğer Hindistan cevizinden yerse bu rüya sahibine itikat edileceğine ve güvenileceğine delalet eder. Hindistan cevizi aynı zamanda bir enfeksiyon hastalığı anlamına gelirken yüz bölgesine de işarettir.

Rüyada Ceviz Kabuğu Yemek

Rüyada ceviz kabuğunu yediğini gören kişi biri hakkında gıybet edecek demektir.

Rüyada Ceviz Ağacının Kesildiğini Görmek

Güzel başlayan bir birlikteliğin bazı sebeplerden ötürü kötü bir hal alacağına, çalışmaların çok büyük bir sorunun kapısını açacağına, bilindik bir kişinin sebep olduğu sıkıntılardan ötürü  çok zor bir duruma düşüleceğine, arkadaşlardan birinin sıkıntı yaratacağına, haneye bazı kötü niyetli kişilerin gireceğine ve yalan yanlış ithamlarda bulunan bir kişi yüzünden olunan mevkinin kaybedileceğine yorumlanır. Rüyada ceviz ağacının kesildiğini ve parçalandığını görmek, iş hayatının çok sıkıntılı ve zor bir hal alacağına, maddi ve manevi olarak çok büyük bir zarara düşüleceğine, sorunların artacağına, kötü niyetli bir kişinin başa açacağı bela yüzünden uzun süre sorunlarla boğuşulacağına ve üzüntü duyulacağına delalet eder.

Rüyada Ceviz İçi Görmek

Sevmek ve sevilmek anlamına gelir. Sevilen bir kişinin, önayak olması ile girilen işte çok doğru bir kararın verilmesi sayesinde sorunların kısa zamanda çözüleceğine, hayırlı bir kişi ile dünyaevine girileceğine, aile bireylerinden kaynaklanan sıkıntıların kısa zaman içinde çözüme kavuşacağına, işle ilgili olarak yeni bir sayfa açılacağına, ana baba duasının alınması sayesinde  engellerin aşılacağına ve zenginliğe sahip olunacağına yorumlanır. Rüyada ceviz içi yemek, kapanan bir dükkanın tekrar açılacağına, rahatsızlık yaratan bir durumun düzeltileceğine, aşık olunan bir kişiden karşılık bulunacağına, yeni bir hayata adım atılacağına, bebek sahibi olunacağına ve kardeşlerden birinin desteğinin alınacağına delalettir.

Rüyada Ceviz Kırmak

Rüyayı gören kişinin, uğrayacağı haksızlıktan kurtulacağına, adının lekelemek için kurulmuş kumpaslardan kendini temize çıkaracağına, zararının bir şekilde telafi edileceğine, çalışılan işte büyük bir zam alınacağına, masa başı bir işe gireceğine, sıkıntılı bir durumdan aile bireylerinin desteğiyle çıkacağına ve açılan şansının birçok başarı sağlayacağına tabir edilir. Rüyada taşla ceviz kırmak, zor bir işin üstesinden gelinmesi sayesinde yüklü miktarda para kazanılacağına, eş, dost  ya da akrabalardan biri sayesinde bir zararın telafi edileceğine, tartışmaların sona ereceğine, sağlıklı ve mutlu bir kişi olunacağına ve rahata erileceğine yorumlanır.

Rüyada Ceviz Kırıp Yemek

Dostlara yardım edileceği şeklinde yorulur. Doğru bir adım atılması sayesinde herkesin takdir ettiği bir kişi olunacağı, zararlı bir alışkanlığın terk edileceği, sıkıntılı bir dönemin sona ereceği, kurulacak bir ortaklığın çok iyi işlere kapı açacağı, eğitim hayatının bırakılan yerden devam edeceği, hayırlı bir birlikteliğe yelken açılacağı, rakiplerin tekrar yenilgiye uğratılacağı ve yeni bir haneye taşınılacağı anlamına gelir. Rüyada ceviz kırıp yiyen birini görmek, küçük bir sorunun daha fazla büyümeden sona erdirileceğine, kazancı arttırmak için bazı kararlar alınacağına, ruhsal olarak kötü olunan bir dönemin sona ereceğine, spor yapmaya başlanılacağına ve sıkıntıların kısa bir zaman içinde çözüleceğine delalet eder.

Rüyada Ceviz Ağacı Dikmek

Rüyayı gören kişinin, hem kendisi hem ailesi için çok iyi bir yatırım yapacağına, bu sayede kısa süre içinde karşılaşacağı sorunları kolay bir şekilde aşacağına, rahat bir döneme gireceğine, işlerinin açılacağına, kuracağı bir ortaklığın yeni bir hayatın kapılarını açacağına, fakir fukaraya yardım eli uzatacağına ve bol bol hayır duası alacağına işaret eder. Rüyada ceviz ağacı dikmek ve sulamak, yapılan yatırımların devamının geleceğine, kötü niyetli bir kişinin işleri bozmak için çıkartacağı dedikoduların bertaraf edileceğine, sıkışık geçen bir sezonun ardından biraz kafa dağıtmak ve daha rahat bir nefes almak için tatile çıkılacağına rivayet edilir. Hayırlı ve mutlu bir evlilik hayatı yaşanacağına işarettir.

Rüyada Ceviz Ağacına Çıkmak

Rüya sahibine, büyük başarı kazandıracak bir çalışma için teklif götürüleceğine, bu teklifi kabul etmesinin ardından çok fazla uğraşmadan deyim yerindeyse tereyağından kıl çeker gibi yüklü miktarda kazanca kavuşacağına ve uzun zamandan beri çok istediği ancak elinde para olmadığı için bir türlü alamadığı evi alacağına tabir edilir. Rüyada ceviz ağacına çıkmak ve düşmek, yapılan ortaklığın bir anda bozulacağına, bu yüzden çok büyük bir zarar edileceğine, ortak olunan kişiden ihanet görüleceğine, aile bireylerinden birinin sıkıntısı ile uğraşılacağına ve zor bir işe girileceğine alamettir. Yapılan iyiliklerin karşılığında kötülük görüleceğine yorumlanır. Eldeki para iyi bir şekilde kullanılmalıdır.

Rüyada Ceviz Ve Badem Yemek

Birbirinden zıt karakterli kişilerle birlikte bir iş için bir araya gelmeye, çok başarılı bir kariyere sahip olmaya, çok büyük bir işin başına getirilmeye, verilen kararlar sayesinde çok iyi bir işbirliği içine girileceğine, yakın bir arkadaşın yaptığı bir hatanın kısa zaman içinde telafi edileceğine, yardım için kurulan bir kuruma destek olunacağına ve yeni bir ilişkinin başlayacağına tabir edilir. Renkli bir kişiliğe sahip bir arkadaşla yola çıkılacağına alamettir. Rüyada ceviz ve badem satmak, hayırlı bir işe girmek için ya da büyük çaplı bir projeye başlamak için bir kaynak aranacağına, kaynak bulunduğunda çok başarılı bir çalışma ortaya konulacağına, yüklü bir zenginliğe sahip olunacağına ve çalışılan işte mevki makam sahibi olunacağına rivayet edilir.

Rüyada Ceviz Ağacı Sulamak

Başın sıkıştığı bir anda gelecek yardımla sorunun çözüm bulacağına, işlerin başarılı bir şekilde organize edilmesi sayesinde tıkır tıkır işleyeceğine, eğitim hayatında bir kariyer yapılacağına, hayallerin kısa süre içinde gerçeğe döneceğine, yakında kaçırılan bir fırsatın tekrar elde edileceğine, aydınlık bir geleceğe sahip olunacağına ve sağlıkla ilgili olarak yaşanan bir sorunun düzeltileceğine alamettir. Aile büyüklerinden birinin desteğinin alınmasıyla çok rahat bir nefes alınacaktır. Rüyada ceviz ağacı sulayan birini görmek, dertlerin biteceğine, üzüntü duyulan bir konuda istenen şeylerin gerçeğe dönüşeceğine, zorlukların aşılacağına ve sıkıntı veren bir durumun aile bireylerinden alınacak destek sayesinde aşılacağına delalettir.

Rüyada Ceviz Ağacının Yıkılması

Rüya sahibinin, olmadık sebeplerden ötürü başını ağrıtan bir durum yaşayacağına, gereksiz bir kıskançlık yüzünden eşiyle tartışacağına, yaptığı iyiliğe karşılık kötülük göreceğine, ebeveynlerinden biri ile ilgili bir sağlık sorunu haberi alacağına, tartışmalı geçecek bir toplantıya gireceğine, psikolojik olarak sıkıntılı bir dönem geçireceğine ve zarar edeceğine rivayet edilir. Alınacak borçların vaktinde ödenmesine dikkat edilmelidir. Rüyada ceviz ağacının yıkıldığını görmek, istenmeyen olayların yaşanacağına, yapılan hatalar yüzünden çok büyük üzüntü duyulacağına, maddi ve manevi olarak bir sıkıntı çekileceğine ve çalışma hayatında prestij kaybı yaşanacağına yorulur.

Rüyada Ceviz Çuvalı Görmek

Kişi, kendisini maddi olarak ferahlatacak bir karar verecek demektir. Rüyada ceviz çuvalı taşımak, yeni bir haneye taşınılacağına ve bu sayede kazanılacak enerjiyle iş hayatında başarı kazanılacağına rivayet edilir.

Rüyada Ceviz Görmenin Psikolojik Yorumu

Bireyin temkinli bir kişi olduğunu gösterir. Bu rüyayı gören birey, deyim yerindeyse ayağını yorganına göre uzatan, huzurunu bozacak sağlığını ve düzenin bozacak işlere girişmeyen, böyle kimselerle dostluk veya arkadaşlık kurmayan ve komşuluk etmeyen kimse demektir. Bu kişi öncelikli olarak sağlığına, ailesine ve sevdiklerine değer verir ve bu kavramlar her şeyden önce gelir. Dolayısıyla birey kendisi için önde gelen bu değerlerin riske gireceğini düşündüğü hiçbir kararı uygulamaz bu da onun hem korumacı hem de garantici olan yanından kaynaklanır. Aynı zamanda bu rüyayı gören birey yaşama sıkı sıkıya bağlı ve hayatı çok seven kişi profiline sahiptir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Ceviz Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. tezcan gencdal (05 Temmuz 2015 saat: 09:51)

  Merhaba 40 yaşinda bir bayanim. Mali musavirim.bir bayan ortagimla 18 yildir buromuzu isletiyoruz.gelirde ve giderde yari yariya ortagiz. Ben yakinda yeminli mali musavir olacagim. Bu unvana kavusmak icin cok fazla emek sarfediyorum. 4 ayda bir sinavlarim var cok ders calisip isimden uzaklasmam gerekiyor ama Ortagim yeminli musavir olma girisimime pek sicak bakmadi. Benim burodaki islerimden uzerine yük almadi.hem buro islerimi yurutuyor hem de aileme cok daha az zaman ayirip sinava hazirlanmak zorunda kaliyorum. Ortagim buroyu birakip yeminli musavirlik burosu acmami istemiyor diye ona hep o buro da ikimizin burosu olacak gelirinde ortagiz dedim basindan beri. Ama simdi dusunuyorum ve bu vaadimi cok adaletsiz buluyorum. Ben cok fazla emek beyin cocuklarimdan zaman calma gibi fedakarliklar yapiyorum neden yari gelirime onu da ortak ediyorum. Bu dusuncelerle yattim ve ruyamda sunu gordum; ortagimla 1 yil once topraga 5-6 tane ceviz gömmüşüz, bunlari topraktan tek tek cikariyoruz. 1, 2 tanesi çurumuş, digerleri filiz vermiş hatta bir tanesinin kabugunun minik bir kismi kirilmis ve içi taptaze dolgun gorunuyor hayret ediyorum 1 yildir nasil taze kalmiş diye. Sonra filizlenen cevizleri topragiyla beraber birer posete dikkatli yerlestiriyorum. Yanimdaki bahcedeki topragi çapaliyorum ordaki topraktan poşetlere takviye yapip cevizleri sulayacaktım. Tesekkur ederim yorumunuzu bekliyorum. Adil davranmak istiyorum ortakligim konusunda.


 2. Çağl (08 Temmuz 2015 saat: 08:21)

  Tam olarak hatırlayamasamda eşimi başka biriyle aldatıyorum. ve bu kişi ile yolda yürüyoruz derken eşimle karşılaşıyorum aldattığım kişi genç . Sonrasında bu kimseyi uzaklaştırıyorum ardından eşimle konuşuyoruz çocuk çıkageliyo ben çocuğun konuşmasına izin vermede. Onu dövüyorum arkamı döndüğümde bir ceviz tezgahı gibi birşeyin üstünde cevizler var ve benim ağzını açıkta bıraktığım cevizlerim nerede diyorum, tezgahta ise şeffaf poşetlerin içinde kabuklu cevizle var. Bir tanesinin ise ağzı açık ve kimisi yarı kırık . Orada bılunan kalabalıktan bir kimse bunlar mı diyerek bana bir avuç kabuksuz ve bölünmüş ceviz içleri gösteriyo ve bende hayır diyorum

  Teşekkürederim


 3. Gülçin (18 Ekim 2015 saat: 07:49)

  Merhaba,
  Rüyamda yerden ceviz topluyordum.ağaçtan yere dusmusler ama ağaç görmedim iki cebimede doldurdum. İri ve güzel cevizleri. Yanımda ailrnfe vardı. Sonra rahmetli babaannen geldi. Güzel giyinmiş. Elini optum sarildim. Bi yerden gelmiş evine. Kalmış orda sanki. Onu görünce agladim. Geldim gelirsin gibi bisey dedi evine..ruyami yorumlarsaniz sevinirim…


 4. Burak Güngör (24 Ekim 2015 saat: 12:15)

  Rüyamda ceviz ağacının altında küçük bir erkek çocuğu gelip elinde taşla bana ceviz toplamayı öğretirmisin dedi. Bende ona elindeki taşla nasıl atacağını tarif ettim. Oda gidip içerdeki başka ağaçlara atmaya başladı. Hatta bi tanesini yere düşürdü, duran bir arabanın altına kaçtı ordan çıkardı ve aldı. Daha sonra kucağında bir sürü cevizli geldi. Abi bak topladım dedi. Bende aferin diyerek içinden kocaman büyüklerinden 2 tane aldım yanımda bir arkadaş vardı bir tanesi de onun için dedim. Ve Çocuk gitti. Yanımdaki arkadaşa çocukla anlaşmamız böyleydi dedim ve gülüştük cevizleri yemeden uyandım. :) (sizden yorumunuzu bekliyorum saygılar)


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,