RuyaTabirleri.com


Rüyada Çocuk Görmek


Rüyada çocuk görmek, nasıl görüldüğüne ve gören kişiye bağlı olarak bir çok şekilde yorumlanabilir. Ancak genelde çocuk görmek gören kişinin sevineceği şeklinde yorumlanır. Birden çok çocuk görmek, özellikle de güzel çocuklarsa bir yerden para geleceğini gösterir. Bir kadının rüyasında çocuk görmesi, o kadının anne olma isteğine işaret ediyor olabilir. Çocuk aynı zamanda haber almaya işarettir.

Erkek çocuk görüldüyse iyi haber, kız çocuk görüldüyse biraz sıkıntılı ve üzücü bir haber alınabilir. Rüyada gerçek hayatta tanımadığınız yabancı bir çocuk görmeniz bir düşmanınız olduğunu gösterir. Tanımadığınız çocuğu rüyanızda nasıl gördüğünüze bağlı olarak, düşmanızın şu anki durumu ile ilgili yorum yapabilmek mümkündür. Örneğin, rüyanızda tanımadığınız hasta bir çocuk görüyorsanız, düşmanınız kötü bir durumda olabilir.

Rüyada Çocuk Doğurmak

Rüyada doğum yaptığını görmek, doğum yaptığını gören bir kadın ise sıkıntılarını içinden atacağına yorumlanır. Bir erkeğin doğum yaptığını görmesi ise hastalanacağına ya da başına kötü bir şey gelebileceğine işaret eder.

Rüyada Çocuk Emzirmek

Çocuğu olmayan bir kadının rüyasında çocuk emzirdiğini görmesi, bu kadının yakın zamanda hamile kalıp bir çocuk sahibi olabileceğini gösterir.

Rüyada Çocuk Bakmak

Rüyada çocuk baktığınızı görmek, içinizdeki çocuksu isteklere kulak vermeniz gerektiğine yorumlanır. Çocuk bakıcısı görmek ya da bir çocuk bakıcısı aramak ise, içinizdeki çocuksu istekleri anlamanız gerektiğini ve bu isteklerinizin gerçekleşmesi için biraz çaba göstermeniz gerektiğini gösterir.

Rüyada Erkek Çocuk

Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir haber alacağınıza yorumlanır. Yeni bir iş teklifi alabilir veya mevcut işinizde terfi alabilirsiniz. Bunun dışında kendinizle veya yakın çevrenizdeki biri ile ilgili sevineceğiniz bir haber duyabilirsiniz.

Rüyada Kız Çocuk

Rüyada kız çocuk görmek sıkıntılı bir haber almaya işarettir. Yakınlarınızla ilgili üzüleceğiniz bir haber duyabilir veya kendi özel hayatınız ya da iş yaşamınızda kötü bir durum yaşayabilirsiniz.

Rüyada Kendini Çocuk Olarak Görmek

Rüyada kendisini küçük bir çocuk olarak görmek, yetişkin bir kadın için, kişiliğinin erkeksi yanlarının gelişmiş olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişi yetişkin bir erkek ise, içindeki çocuğun hala ölmediğini ve içindeki çocuksu istekleri keşfetmesi gerektiğini gösterir. Ayrıca bazı olgunlaşmamış karakter özelliklerinin olgunlaşması gerektiği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Çocuk Sahibi Olmak

Rüyanızda bir çocuğunuzun olduğunu görmek, eğer gerçek hayatta henüz anne değilseniz, kaybettiğinizi sandığınız birşeyin birden ortaya çıkabileceğine, veya artık olmasından umudu kestiğiniz bir işin bir anda şaşırtıcı bir biçimde olumlu sonuçlanabileceğine yorumlanır.

Rüyada Çocuk Kaybetmek

Rüyada çocuk kaybetmek, iş ya da özel yaşamınızla ilgili bir konuda yavaş yavaş umudunuzu kaybetmeye başladığınızı gösterir. Rüyada bir şey kaybetmek genel anlamda, hayatınızda bazı şeylerin ters gittiğini, düzensiz olduğunu gösterir. Çocuk da sevinç demektir. Bu durumda çocuk kaybettiğini görmek, yaşantınızdan artık sevinç duymadığınıza, gelecek için umudunuzun kalmadığına yorumlanır.

Rüyada Bir Çocuğun Saçını Çekmek

Rüyada kendinizi bir çocuğun saçını çekerken görmeniz, borç verdiğiniz birinin borcunu geri ödemesi için biraz çaba sarfetmeniz ve o kişinin üstüne gidip hatırlatmanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Çalışan Bir Çocuk Görmek

Rüyada ders çalışan veya bir işyerinde çalışan bir çocuk gördüyseniz bu yaşantınızda sakin ve huzurlu bir dönemin başlayacağı şeklinde yorumlanır. Yakın bir zamanda çevrenizdekilerle daha iyi anlaşmaya başlayabilir, küs olduklarınızla barışabilirsiniz.

Rüyada Çocuk Kurtarmak

Rüyada bir çocuğu kötü bir durumdan kurtardığını görmek, kişiliğinizin çocuksu kalmış yönlerini kaybetmekten korktuğunuza yorumlanır. Aynı zamanda, zarar gören kişilik özelliklerinizi kurtarmak ve düzeltmek için gösterdiğiniz çabaları temsil eder.

Rüyada Ağlayan Çocuk Görmek

Rüyada ağlayan çocuk görmek sizin ya da yakınınızdan birinin hasta olabileceğine işarettir. Aynı zamanda ağlayan çocuk bir düşmanınızı da temsil ediyor olabilir. Düşmanınız olan bu kişi, kimi zaman çocukça davranabilen ve psikolojik sorunlara sahip birisi olabilir. Rüyada gördüğünüz çocuğun ağlarken aynı zamanda burnu da akıyorsa, bu düşmanınızın hasta veya kötü bir durumda olabileceğini gösterir.

Rüyada Hasta veya Mutsuz Bir Çocuk Görmek

Rüyada hasta veya mutsuz bir çocuk görmek de ağlayan bir çocuk görmekle benzer olarak bir düşmanınız olduğunu gösterir. Hasta bir çocuk, düşmanlarınızdan gelebilecek bir kötülüğü temsil eder.

Rüyada Yeni Doğmuş Çocuk Görmek

Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, bazı şeylere sil baştan başlama isteğinizi temsil eder. Yeni doğmuş gibi çok küçük bir çocuk görmek ise, bazı problemlerinizin olduğunu ancak etrafınızdaki kişilere belli etmek istemediğinize yorumlanır. Gerçek duygularınızı göstermemek için kimi zaman rol yaptığınızı gösterir.

Rüyada Bir Çocukla Birlikte Oyun Oynamak

Rüyanızda küçük bir çocukla oyun oynadığınızı görmek, aşk hayatınızda bazı umut ettiğiniz şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer yalnızsanız birisine aşık olabilir veya hoşlandığınız, ilgi duyduğunuz kişi ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Hali hazırda birisi ile bir birlikteliğiniz varsa, aranız kötüyse barışabilir veya evlenme teklifi gibi romantik bir teklif alabilirsiniz.

RÜYADA ÇOCUK GÖRMEK PSİKOLOJİK ANLAMI

Rüyada çocuk görmek, hayatınızdaki daha masum dönemlere, yani çocukluğunuza dönme isteğinizi temsil eder. Yetişkinlik dönemi sorunlarından, sıkıntılarından ve sorumluluklarından sıkıldığınızı ve daha özgür olup, hayatın tadını çıkarmak istediğinizi gösterir.

Eğer rüyada görülen çocuk daha çok küçük ise ya da yeni doğmuş bir bebek ise bu yaşantınızda yeniden başlamak istediğinizi gösterir. Yaşadığınız sorunlar veya kötü tecrübeler sonucunda bozulan, belki kötüleşen kişilik özelliklerinizi yeniden saf ve lekesiz bir hale getirmek istediğinize yorumlanır. Bebek, karakterinizin hiç bozulmamış, saf ve değişmemiş yönlerini temsil eder.

Kendini bebek veya küçük bir çocuk olarak görmek, bu özelliklerinizi özlediğinizi ve yeniden kazanmak istediğinizi, ruhen temizlenmek istediğinizi gösterir. Ayrıca geçmişte kişiliğinizi bozduğunu düşündüğünüz olayları artık unutmanız gerektiğine de işaret eder.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+
Rüyada Çocuk Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. nagehan (15 Ocak 2014 saat: 09:04)

  Hayır olsun inşallah..
  rüyamda arkadaşım ölmüş olarak gördüm ama kefenlenmemiş takım elbisesi ile (siyah) uzanmı yatıyor ona bakamadım çok üzgündüm çünkü, sonra kızı geliyor ve bana sarılıyor ağlıyor bende ona sarılıp ağlıyor kızı bana anne diye ağlıyor :(( çok etkilendim. çünkü annesi de çok önceden ölmüştü. bana anne diyerek ağlaması benide duygulandırıyor sarılıp ağlıyorum..
  onu bir büyük kızıda geliyor babam öldü diyip oda sarılıyor bana. çok üzülüyorum..:( ve hala etkisindeyim.
  yorumlarsanız sevinirim.

 2. yuksel (03 Şubat 2014 saat: 11:23)

  Merhaba,
  03/02/2014 te gordugum ruyayi anlatiyorum.
  Tanimadigim bir adamla bi bara giriyorum ve orda kavga ediyoruz baskasiyla
  daha sonra barin arka tarafinda herkes birbiri ile opusup sevisirken bn adamin kafasina bi sey vuruyorum.Ve adam.oluyor.Her yer daginik ve cio icinde polis geldigini anladigimixda ise biz o kisi ike kimse gormedi deyip bi masaya oturuyoruz.oraya mafya killikli 7 8 adam gelio ve bizi ortada duran piste goturuo ve orda kumar oynatilio ben muslumanim ve kumar oynamam diyorum zenci olana ve oda bana artik herkes iynuyo zenciler gibi diyor daha sonra barda beraber oldugum kisinin beraber calistigim adam oldugunu goruyorum once kaxsniyo alkisliyoruz sonra ise kayip ediyo bu mafya tipli adamlarin basi insanlara emir verip oldurtuyor ve yaninda devamli kizlar var kucuk kizlar ve onlari da dovdurtuyo bende kizlari aglamamasi icin onlari susturuyorum ve evinize gifin falan diyorum ilk bastaki adam oldugu ivin oolis gelmis ve beni ariyor ben kaciyorum daha sonea beyaz tastan bir merdivenin onunde iki kisi opusuyor ve ben onlarin arkasindan gecerek yukari cikiyorum ve bi araba ile sinir gibi bir yere gifiyorum donra uyandim.
  Yorum eklerseniz cok sevinirim.
  tesekkurler

 3. fatih (14 Şubat 2014 saat: 01:33)

  rüyamda en küçük oğlum kaçıyor biz bilmediğim bi yerdeyiz ben 5 yaşımdaki oğlumu kaçmasın diye yakalamaya çalışıyorum çocuk çok hızlı kaçıyor yakalayamıyorum o gün eşimle akşama kadar arıyoruz bulamıyoruz etrafta oyun oynayan çocuklara bakıyorum benim çocuğum yok ama biz çocuğu ararken bikaç kere görüyorum beni görünce hemen kaçıyor ben kış günü bu çocuk dışarda nerde kalır vs korkuyorum çok şükür ertesi gün çocuk kendi geliyor
  yorumlarsanız çok sevinirim

 4. esra (28 Mart 2014 saat: 21:50)

  Ruyamda hastanede dogum yapmisim bebegi baska odaya cocuklarin icine koymuslar herkesin cocugunu getiriyor lar ama beninki yok sonra oranin sorumlu bi kadinla ariyoruz baska kadinlarin cocuk larina bakıyoruz yok.sonra mezarliga bakiyoruz yok sonra birinin kucağında mavi gozlu bir cocuk sarışın bana veriyorlar bu olabilir diyorlar cocuk cok tatli ama kanim isinmiyo kucama aliyom ama yavrumun kokusu degil yani obu hic bulamadim cok agladi uzuldum

 5. yılmaz (04 Mayıs 2014 saat: 00:41)

  Rüyamda muhasebeci tanıdigim kiz kizina bak amcan geldi diyor cocuk ğelip bana sariliyor sonra annesinin agladigini görüyorum neden agliyorsun diyorum ve sunu diyor o cok mahsum ve huzunlu seviniyor diyor bende onu teselli ediyorum.sonra kocasini soruyorum o da demiryollarinda isi var onu hallediyor diyor.Ben o arada demir yollarinda calisan arkadasim bizim yukarimizda gozukuyor.Bu arkadas benim sinif arkadasim zaten.Bir is icin normal hayatta bir hafta once görüsmüstük.yorumlarsaniz sevinirim.

 6. fatma şimşek (11 Mayıs 2014 saat: 20:04)

  köyüme gezmeye gidiyorum 5 6 yaşlarında bir çocuğu ağaçla taşların arasına sıkıştırmışlar kafasına taş atıyolar ben bunu görüp saklanıyorum onlar gittikten sonra gidip o çocuğu ordan alıyorum ama çocuğun üstünde taş yok samanların arasında buluyorum kafası kanamış
  durumda ALLAH melekleri korurmuş diyorumbirisi peşimden kovalıyor yaralı çocukla kaçıyorum sonra o çocuğu evlatlık alıyorum 2kızım beraber büyürler işte diyorum eşim biraz karşı çıkar gibi oluyor ama oda ikna oluyor….

 7. fatma şimşek (11 Mayıs 2014 saat: 20:06)

  köyüme gezmeye gidiyorum 5 6 yaşlarında bir kız çocuğu ağaçla taşların arasına sıkıştırmışlar kafasına taş atıyolar ben bunu görüp saklanıyorum onlar gittikten sonra gidip o çocuğu ordan alıyorum ama çocuğun üstünde taş yok samanların arasında buluyorum kafası kanamış
  durumda ALLAH melekleri korurmuş diyorumbirisi peşimden kovalıyor yaralı çocukla kaçıyorum sonra o çocuğu evlatlık alıyorum 2kızım beraber büyürler işte diyorum eşim biraz karşı çıkar gibi oluyor ama oda ikna oluyor….

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , ,