RuyaTabirleri.com

Rüyada Demir Para Görmek

Rüyada demir para görmek ağırlık olarak ifade edilir. Rüya sahibinin hastalanması, kederlenmesi, üzülmesi ve kötü haberler alması şeklinde yorumlanır. Rüyada demir para görmek hayal kırıklığı yaşamak, ticaret hayatında mağlup olmak, aşk hayatında kıymet görmemek şeklinde tabir edilir. Bir kişi rüyasında kendisine birinin avuç dolusu demir paralar uzattığını görürse o kişi, rüyasında parayı kendisine uzatan kişinin sıkıntısını alacak yani onun hastalığına yakalanacak ya da negatif elektriğinden etkilenecek demektir.

Bunun tam tersi şekilde rüya sahibi, rüyasında bir kişiye cebindeki ya da elindeki tüm demir paraları uzattığını görürse eğer, hastalığından ve mutsuzluğundan kurtulacaktır. Rüyada demir para bulmak hayırlıdır, rüya sahibi için mutluluk ve başarı anlamına gelir.

Rüyada Demir Para Almak

Sıkıntı ve zorluk yaşamaya delalet eder. Rüya sahibi işinden olup ekmeğini kaybedebilir ya da üzüleceği haberler alabilir.

Rüyada Demir Para Vermek

Sevinç ve mutluluk bulmak anlamına gelir. Rüya sahibi çok güzel şeyler yaşayacak, olumlu ve güzel sözler işitecek, işleri ve hayatı yoluna girecek demektir.

Rüyada Demir Para Saymak

Rüya sahibi için şans ve fırsat anlamına gelir. Rüyasında saydığı para miktarı ya da sayısı kadar şan elde edecek ve kısmete kavuşacaktır.

Rüyada Demir Para Yutmak

Rüya sahibinin taşıdığı yük olarak değerlendirilir. Fakat bu yük artık rüya sahibine fazla gelmeye başlamıştır, rüya sahibinin isyan etmesi çok yakındır diye tabir edilir.

Rüyada Kâğıt Para Görmek

Maaş gününün yaklaştığı anlamına gelir. Rüya sahibinin ana sütü gibi helal olan kazancı ve rızkıdır. Her kuruşu helal olan, alın teri ile kazanılan maaş anlamına gelir. Aynı zamanda kişinin layığı ile yaptığı ve zamanında teslim ettiği bir işin karşılığı da olabilir.

Rüyada Kağıt Para Ve Demir Para Görmek

Gelirin yeteri oranda kazanıldığına, bu sayede giderlerin karşılanabildiğine ve rüya sahibinin kendi halinde geçinip gittiğine işaret eder. Rüyada birinden kağıt ve demir para almak, bir borcu kapatmaya ya da tam tersine zamanında borç verilmiş kimseden onu geri almaya yorulur. Rüyada birine kağıt ve demir para vermek, alınacak birşey konusunda bir kimseyi aracı etmeye, rüyada birinin başkasına kağıt ve bozuk para vermesi ya da birinin başkasından kağıt ya da bozuk para alması, kişiler arasındaki fikir alışverişi  ya da iyi niyetli olarak iki tarafın birbirine tavsiyelerde bulunması demektir.

Rüyada Topraktan Demir Para Toplamak

Tutumlu davranmaya, gerekmediği sürece masraf yapmamaya ve sadece zaruri ihityaçları karşılamaya yani maddi harcamanın azaltılması gerekecek sıkışık bir dönem geçirmek ya da ileriye yönelik hiç birikim yapmadığının farkına varıp ilerisi için köşeye birkaç kuruş atmaya delalet eder. Rüyada topraktan çamurlu demir para toplamak, tahmin edildiği gibi kötü değil bilakis iyi, hayırlı ve olumlu yönde sonuçlanacak bir gelişme yaşanmasıdır. Rüyada topraktan çok fazla demir para toplamak, parasızlık nedeniyle alınamayan bir eksiğin alınması için gereken maddi güce ulaşmak anlamına gelir.

Rüyada Tuvalette Demir Para Görmek

Rüyada tuvalette demir para görmek ve almak  rüya sahibinin çok uğraşmak zorunda bırakılacağı bir alacağını tahsil etmesine demekttir. Kişinin bunun için çok fazla cefa çekmek mecburiyetinde bırakılmasından ötürü o parayı rahat ve keyifle harcamayacağına tam tersine o paradan deyim yerindeyse midesinin bulanacağına ve onu bir an önce eliden çıkarmaya bakacağına delalet eder. Rüyada tuvalette demir para görmek ve almamak, geleceği öngörülen bir soruna ya da sıkıntıya karşı bazı hazırlıklar yapılması anlamına gelir. Rüyada tuvalette demir para görmek ve sifonu çekmek, tabiri caizse haydan gelip huya gidecek bir parayı elinin tersiyle itmeye ve onu kabul etmemeye yorulur.

Rüyada Çocuğa Demir Para Vermek

Rüyada kendi çocuğuna demir para vermek, tanıdık birini mutlu etmeye yönelik bir davranışta bulunmaya ve onun gözünün yaşını silmeye işaret eder. Rüyada başkasının çocuğuna demir para vermek, bir kimseye karşı ilk adımı atmak, onunla komşuluk, ahbaplık etmek ya da dostluk kurmak demektir. Rüyada kardeşinin çocuğuna demir para vermek, aile içinde eli sıkı olarak bilinmek anlamına gelir.

Rüyada Yabancı Demir Para Görmek

Marka ve prestij bakımından daha kazançlı ve daha saygın bir işe atılmaya, normalden daha fazla kazanmaya ve bu girişiminden uzun süreli gelir sağlamaya yorulur. Rüyada yabancı demir para almak, rüya sahibine yabancı olan yani daha önce hiç denemediği bir işten kazanacağı bol para demektir. Rüyada yerde yabancı demir para görmek ve almak, yeni br fikir geliştirmeye ve bunun üzerinde çalışarak büyük gelir elde etmeye alamet eder. Rüyada yabancı demir para biriktirmek, ileriye dönük bir işin alt yapısını ve hazırlıklarını şimdiden yapmak anlamına gelir.

Rüyada Delik Demir Para Görmek

İdealler ve amaçlar konusunda kendini sınırlandırmaya, standartların dışına çıkmaktan korkmaya, meslekte geçmiş kalıpların, bilgilerin ya da tecrüberlin dışına çıkarak yeni şeyler deneme cesaretini gösterememeye alamet eder. Rüyada delik demir para bulmak ve almak, bir kimsenin tavsiyesi doğrultusunda hareket etmek demektir. Rüyada delik demir para bulmak ve almamak, kişisel bir fikir ve istekle yola çıkmaya ve iş yapmaya yorulur. Rüyada delik demir para biriktirmek, geçmişe dair çok anı ve yaşanmış hikaye dinlemek ve buna karşı büyük bir ilgi duymaktır.

Rüyada Demir Para Yemek

Rüyada bir tane demir para yemek, bir karardan ya da davranıştan yana beklenmedik sonuçlar almak ve onu tekrar etmeme konusunda kararlı davranmak, rüyada birden fazla demir para yemek de bir başarısızlık karşısında çok hırslanmak ve istenilen başarıyı yakalayana değin sürekli olarak o işi denemek anlamına gelir.

Rüyada Yerden Demir Para Toplamak

Rüyayı gören kişinin uzun zaman işsiz kalması nedeniyle diplomasının çok altında bir iş yapmak mecburiyetinde kalmasına işaret eder. Örneğin, rüya sahibi üniversiteyi birincilikle bitirmişken iş bulamayışı nedeniyle karnını doyurmak ve geçimini sağlamak için pazarda tezgahtarlık yapmak zorunda kalacak demektir. Rüyada yerden tarihi geçmiş demir para toplamak, zarar getirecek bir iş yapmaya ya da böyle bir düşünceyi benimsemeye veya böyle bir yolu tutmaya yorulur. Rüyada yerden küçük demir para toplamak, elde edilecek az bir rızka razı gelmeye ve buna boyun eğmeye delalet eder.

Rüyada Başkasına Demir Para Vermek

Birine bir konuda öneride bulunarak ona dolaylı da olsa yardım etmek anlamına gelir. Rüyada başkasına eğri demir para vermek, birini önemsiz nitelikte yanlış yönlendirmeye örneğin ona yanlış bir adres tarifi vermeye yorulur. Rüyada başkasına paslı demir para vermek, bir kimseye işine yaraması amacıyla verilecek bir fikrin işlememesi anlamına gelir.Rüyada başkasına çamurlu demir para vermek, ona kötülük yapmış gibi algılanacak fakat aslında tamamen onun iyiliği için yapılacak bir iş demektir. Kişi bunun kendisi için ne kadar büyük bir iyilik olduğunu sonradan anlayacak ve rüya sahibine bunun için minnettar kalacaktır.

Rüyada Bir Avuç Demir Para Görmek

Bir derde ilaç olacak ama bununla sınırlı kalacak yani ardı gelmeyecek bir gelirdir. Kişinin sürekli olsa düzenli maaşı olacak bir işi sadece bir defa yapma şansı elde edeceğine yorulur. Yani tek seferlik yapılacak ve tekrarı olmayacak bir iştir. Rüyada bir avuç demir para almak ve vermek, gelen kazancın tamamının faturalara, kiraya ve mutfak masrafına harcanmasıdır. Yani alacağın borca eşit olması anlamına gelir. Rüyada bir avuç demir para biriktirdiğini ya da topladığını görmek, rüyayı gören kişinin tüm varı yoğu sayacağı birikimine işaret eder.

Rüyada Dilenciye Demir Para Vermek

Rüyayı gören kişinin hayır yapmak ya da bir adağını gerçekleştirmek için feda edeceği ya da gözden çıkaracağı bir miktar paraya delalet eder. Rüyada dilenciye çok sayıda demir para vermek, büyük bir sevap ve iyilik anlamına gelir. Rüyada dilenciye birkaç demir para vermek, maddi gücün yettiği oranda ama çok büyük içtenlikle yapılacak bir hayır işi demektir. Rüyada dilenciye yarım demir para vermek, zoraki bir yardımda bulunmaya yorulur.

Rüyada Demir Para Görmenin Psikolojik Yorumu

Demir para maddi anlamdan daha çok manevi anlamıyla değerlendirilir. Bireyin çocukluğuna dair anılarına ve yaşadığı güzel günlere yönelik bir rüyadır. Kumbrada biriktirilen bozuk paraları ifade eder ve o bozuk paraların bireyde nedenli önemli olduğunu ve nasıl büyük bir anlam taşıdığını yansıtır. Kumbarası olmamış bir çocuk yoktur. Toplumsal bir gelenek ve kültür sayılacak bu alışkanlık ve toplumsal davranış ebeveyinlerin çocuklarına tutumlu olma alışkanlığı edindirmek amacıyla nesillerden nesillere taşınmaya bugün bile devam etmektedir. Demir para ya da bozuk para birey için babayı, dedeyi, amcayı, dayıyı hatırlatır ya da bayramlarda komşu teyzeden ya da mahalle esnafından alınan harçlıkları ve o kimseleri ifade eder.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Para hakkında her türlü konunun incelendiği rüya tabirini Rüyada Para Görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz.
Rüyada Demir Para Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. emine (22 Aralık 2013 saat: 12:08)

  rüyamda bir okulda imişim bir kaç kızla konuşuyormuşum sonra para biriktirmem gerekmiş nışanlıma hediye alıcakmışım daha sonra cebimdeki paraları sayıyorum her cebimden 3 lira çıkıyor sonra onların arasındada bozuk 5 kuruş 10 kuruş var ama var baya bende okulun kantinine yaklaşıyorum orda nışanlım duruyor bu arada gerçekten nışanlıyım nışanlıma bir şeyler soruyorum işte onla biraz konuştuktan sonra bir tane adam yaklaşıyor bir fakir varmış ona kantinden yemek alıcakmış çay alıcakmış bende diyorum ki bari bu bozuk 5,10 kuruşları adama verim bir hayıra geçsin diyorum daha sonra nışanlıma dönüp kızıyorum sende yardım et bir çay fazladan olsun diyorum nışanlımda yok falan diyor ben ama yine kızarak diyorum ver falan ama sonunda veryordu sonra bir bilmediğim sınıfa gidiyorum onlarla oturup sohbet ettikten sonra eve gelmişim ve hemen kek yapmışım kalabalık evin içi herkese birer dilim veriyordum herkes yiyordu böyle sabahtan beri içim çok sıkılıyor rüyada para görmek sıkıntılıymış kötü diyor herkes


 2. esra kocak (23 Ocak 2014 saat: 13:49)

  rüyamda amcamlarinin dugunu varmis ve gelini almaya gitmek icin kamyona binenler oluyo bende binmek istiyorum ama ben binerken kamyon hareket ettigi icin binemiyorum o anda abim ve ben vefat etmis amcamin oglunu goruyorum hayatta olan karisi ve cocuklariyla , o ara kiziyla konusuyorum , sonra kamyona gelin almaya gitmek icin binenlerin kamyonun arkasindan dustuklerini gordum bu ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim iyi gunler dilerim .


 3. eda (15 Nisan 2014 saat: 08:54)

  Ruyamda bir cekyatin altini kaldiriyotum belki 200 300 tane demir 1lik siralanmis ama oyle karisik degil dizilmiş oraya nisanliminmis o paralar sinra ben onlari sayarken gozucuyla nisanlim geliyor ayakta duruyor yüzüne karanlık çökmüş sanki Üzgün duruyor alma sakın diyor ben de yüzüne baka baka bi avuç aluyirum cok almicam söz diyorum elime alinca küçük demir paraları farkediyorum 5tane 1 lik aliyorum her biri kocaman gorunuyordu cekyatin icinde elimde sayarken küçük olduğunu farkediyorum. Birsürü gazete var orada paralarin yaninda en usttekini aliyorum arkasinda tam sayfa Atatürk un Kocatepe deki fotografi var cok seviniyorum onu da istiyorum gazetenin kenari eskimis fotoğraf kiremit rengi taban üzerine basilmis.nisanlim napicaksin eski gazeteyi bosver diyor ben de olmaz Atatürk un fotografi cok güzel diyorum alıyorum. .uyaniyorum


 4. fatma (29 Nisan 2014 saat: 16:15)

  ben rüyamda kuruş para görüyordum babam bana veriyordu ve ben gerçekten pra topladığım için babam harçlık olarak bana biriktiyeyim diye bana kuruş oaraları bana verdi bunun anlamı ne çok merak ediyorum ve ben sema dan ve ailesinden nefret ediyorum ve onları hep rüyamda görüyorum ve benim düşmanım olan yaşarı da seviyorum hep rüyama giriyor neden acaba onuda çok merek ediyorum bunların cevaplarını çok merak ediyorum ve ben kendik kendime konuşuyorum bunun nedeni ne acaba bekliyorum şimdiden teşekürler ama benim gerçek ismim sevda belki lazım olur fatma ismini çok sevdiğim için kullanıyorum


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,