Rüyada Deprem Görmek


Rüyada deprem görmek bebek sahibi olmayı bekleyen kişinin bebeğini kaybetmesine işaret eder. Yer, mekan ya da coğrafya değişikliği anlamına gelir. Rüyada nerede deprem oluyorsa o alanda kötü olayların yaşanacağı anlamına gelir. Depremde hem hayatta kalan hem de hayatını kaybeden insanlar olduğunu görmek viral hastalıkların baş göstereceğine ya da o bölgeye siyasi yöneticilerin geleceğine delalet eder. Rüyada deprem olduğunu görmek aynı zamanda kişinin hayatında meydana gelecek olan yeniliklere ve tazelenmeye delalettir. Yani rüyasında deprem olduğunu gören kişi için değişiklik zamanı olduğu anlamına gelir. Kimi rüya tabirlerinde deprem kişi için yola işaret ederken kimi rüya tabirlerinde de uluslar arası savaş olarak yorumlanır.

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada deprem olduğunu görmek pek hayırlı şeylere işaret etmez. Kişinin umutlarının ve tüm hayallerinin yıkılmasına, üzüntüye ve kedere işaret eder. Aynı zamanda kişinin meslek hayatında çıkacak olan güçlüklere de delalet eder. Rüyada deprem olması, savaşlara da yorulur.

Rüyada Depremde Evin Yıkılması

Rüyada evlerin yıkıldığını görmek, ülkede yaşanacak olan pahalılığa işaret eder. Eğer rüya sahibi kendi evinin yıkıldığını ve ailesinden herkesin öldüğünü görürse, rüya sahibi için ölüm anlamına gelir.

Rüyada Depremde Sağ Kalmak

Rüyada depremde sağ kalmak iyi şeylere yorulmaz. Rüya sahibi eğer depremde herkesin öldüğünü, kendisinin sağ kaldığını görürse bu, o kişinin vadesinin tamam olduğu anlamına gelir.

Rüyada Yerin Sarsılması

Rüyada yerin sarsılması güzel gelişmelere işaret eder. Rüyasında yerin sarsıldığını gören kişinin şansı açılır, işteki kısmeti açılır ve kazancı çoğalır. Fakat rüyasında yerin sarsılarak batması iyi değildir. Bu, rüya sahibinin dini vecibelerini artık yerine getirmediğine işaret eder. Aynı zamanda kuraklığa ve hiç beklenmedik, hayrete düşürecek olaylara delalettir.

Etiketler: , , , ,
Rüyada Deprem Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. SENA (22 Aralık 2013 saat: 09:01)

  Rüyamda biz sınıfta ders işliyorduk kaçıncı ders bilmiyorum ama matematik dersi idi birden bi deprem anonsu yapıldı ama aza bi sallanmaydı pencereden dışarı baktım sadece bizim okul ve karşısındaki 2-3 bina sallanıyordu yada ben o kadar gördüm. hemen eşyalarımı toplayıp dışarı çıktım . Ama montum ve resim çantam sınıfta kaldı resim çantam yanımda olduğuna göre tahminen salı günüydü zaten o gün maatematik te var. ama kesin değil gün sonra dışarı çıktık.. okul 5-6 dk sallandıktan sonra durdu.. bizde içeri girip derse devam ettikk.

 2. nurten (25 Aralık 2013 saat: 15:50)

  rüyamda gece karanlığı vardı babam ile kendi evimizin yakınlarında bir iş yeri gibi bir yerde otururken birden yer siddetli sallanmaya basladı ve daha sonrasında babam ile birlikte eve doğru gitmeye çalışıyoruz koşarak çünkü evde annem ablam ve kardeşlerim var onlara gitmeye çalışıyoruz sonra bir şey oluyor babam benden önde oluyor ben arkasından ağlayarak sesleniyorum dönüp bana bakıyor gözleri dolu haldeyken elimi uzatıp beni bırakma baba diyorum orada uyanıyorum..

 3. Recep (31 Aralık 2013 saat: 08:56)

  Merhaba, bugün gördüğüm bir rüya için sizlerden yorum isteyeceğim, araştırdım ama benim rüyam ile nasıl ilişkilendirebilirim bunu çözemedim.

  Rüyam şöyle, Arkadaşlar ile evde olduğumuz bir arada deprem oluyor şiddetli gibi, ben merdiven yerine binanın yan tarafındaki korkuluklardan aşağı kat kat kendimi serbest bırakarak iniyorum, aşağı indiğimde arkadaşlar aşağıda arabada bekliyorlardı, ben binanın yanında bulunan depo gibi birşeyin üzerine atlıyorum oradan da arabaya geçiyorum. Yola çıkıyoruz ben ailemi aramak istiyorum ama telefonum yok yanımda, dönmemiz lazım diyorum arkadaşlara telefonu almam lazım yoksa arayamayacağım… Sonra giderken nasıl oluyor grup halinde bekleyen kişiler grupların içerisinde işyerinden ve kendi çevremden tanıdığım yüzlerde var. arabadan iniyoruz ben o eve gitmeye çalışıyorum çok kalabalık olduğu için gidemiyorum… Ben aileme haber veremedim onlar ne oldu durumları nasıl diye düşünürken zıplayarak uyandım… Bu rüyayı nasıl yorumlayabiliriz… Şimdiden teşekkürler.

 4. behçet (07 Ocak 2014 saat: 10:37)

  merhaba bugünkü gördüğüm rüyam şöyle:
  kendi evimiz yada başka bir yer çıkaramadım binada arkadaşım ufukla üst kattayız .camdan dışarı baktığımda karşımızdaki binaların yıkıldığını görüyorum.Bir süre sonra askerlik yaptığım yerdeki komutanım ali şahin beliriyor binada bulunan herkezin çıkması için direktifler yağdırıyor.Ben ve arkadaşım çıkıyoruz ama sonra eşyalarım olmadığını farkediyorum ve tekrar arkadaşım ufukla(hemen yıkılacak değilya deyip)giriyoruz içeri eşyalarımızı alırken birinin evi yağmaladığını görüyorum ve tartışıp (millet canıyla uğraşıyor sen napıyorsun gibi)kovuyorum.sonra ufak tefek eşyaları alırken bir anda depram oluyor bina yan yatıyor ama yıkılmıyor.biz arkadaşımla arka taraftaki camdan çıkalım diyoruz ve çıkmaya yeltendiğimizde orası bir anda 20 yıldır oturduğum çocukluğumun gençliğimin geçtiği müstakil evin arka tarafı oluyor ve çıkıyoruz ve uyanıyorum…nasıl yorumlarsınız acaba…teşekkürler şimdiden

 5. Enes (08 Ocak 2014 saat: 12:22)

  Rüyam şu şekildeydi . Yüksek bir gökdelendeyiz bir kaç akrabamla birlikde(abim ,teyzemin oğlu ve başka bir teyzemin oğlu) . Gökdelenin en üst katındayız . Hava bozuluyor birden ,teyzemin oğlu diyor ki bu hava hayra alamet değil diyor , rüzgar felan esiyor hava kapanıyor . Ben korkuyorum ve ben iniyorum diyorum . Onlar merdivenin başına geliyor . Ben tam 1 kat assaya iniyorum ve birden büyük bi deprem oluyor . Ben ana kolonun dibine çöküyorum . ilkden birşey olmuyor banabir tane teyzemin oğlu yukarıda bir yere tutunmus duruyor . Sonra benim olduğum kısım çöküyor ve 1 kat assaya düşüyorum ve orada tutunuyorum . Ben tutundukdan sonra yukarıdaki tutunan teyzemin oğlu düşüyor ben ona ayağımı uzatıyorum ve tutunamıyor ve düşüyor kayboluyor ve uyanıyorum . Tabir ederseniz sevinirim .

 6. Oğuz (10 Ocak 2014 saat: 16:46)

  Rüyamı yorumlayıp hemen gönderirseniz, sevinirim. Şimdiden teşekkürler… “Beş katlı, her katında iki dairesi olan lojman tarzında ve etrafında kendi gibi sarımtırak veya açık kakao rengi olan, kiremit damlı pek eski olmayan, çok da yeni olmayan düzgün bir dizi halindeki apartmanların bulunduğu bir sitenin en kenarındaki apartmanın 4′ncü katındaki bie dairedeyiz. Mekan ve çevra hiç tanımadığım ve görmediğim bir yer. Esasında başka bir şehirde yaşamasına rağmen, rüyamda, yanımda annem de var. O anda, deprem başlıyor. Deprem, kayık gibi bir sağa, bir sola kayma şeklinde başladı. Yaklaşık 1 metre gibi güçlü kaymalardı. Hemen kapı eşiğine koşup sonucu bekledim. Dördüncü veya beşinci yalpalanmada/kayışta bulunduğum apartaman, son kaydığı istikamete yıkıldı. hafif bir karanlık, oldu. dışarı çıktım. bulnduğumuz kat yer seviyesi ile aynı seviyeye glemişti, alt katlar enkaz olmuştu. etrafta hiç ölü yoktu. diğer yandaki apartmanlar yıkılmamıştı. Bizim yıkılan apartmanın üst katı hasarlı, odalarının bölmeleri ve duvarları yıkılmamış, zemini yer yer çökmüşse de şeklen bir zeminden az yukarıda daire olarak konumunu düz vaziyette koruyordu, Beşinci(en üst) katın altı enkaz vaziyette duruyordu. Çöküklerin arasından bizim daire yarı enkaz olarak gözüküyordu, o arada, annemi sağ salim, dışarda gördüm elinde banka defterleri vardı ve onları inceliyordu.Deprem başladığında, banka defterlerini, yatak odasındaki dolaptan son anda kurtarmış olduğunu, diğer kıymetli şeyleri kurtaramamış olduğunu düşündüm. Ben de üst(beşinci)kattaki yatak odasına bakarak bizim yarı enkaz dairenin yatak odasını bulmayı ve dolabın içindeki diğer geri kalan kıymetli şeyleri alıp kurtarmayı tasarladım ve üst katın yatak odasındaki gömme dolabı buldum ve gördüm, hemen onun altında bizim dairenin dolabı olacağını düşündüm, çöküklerden incelemeye başladım. daha sonrasını hatırlamıyorum. sanırım rüya burada bitti. Saygılarımla, O.K.

 7. Ahmet (10 Ocak 2014 saat: 17:35)

  evde olduğumu bir anda deprem oluyor , ben merdiven inyorum. Binanın yan tarafındaki yoldan aşağı bakıyorum aşağıya atlıyorum ve iniyorum, aşağı indiğimde insanlar aşağıda meydanda bekliyorlardı,sonra ben binanın yanında bulunan dükkan gibi birşeyin üzerine atlıyorum oradan da boduruma geçiyorum. telefonumla herkesi aramak istiyorum ama telefonum yok Daha sonra orada bekleyen kişiler beni çağırıyorlar ben de o onlara doğru gitmeye çalışıyorum ayaklarım ağrıdığı için gidemiyorum…Birden ailemden halamın oğlu gelip beni kucaklıyor ve acile götrüryor.

 8. gamze dag (14 Ocak 2014 saat: 02:43)

  Gece üç kızim bir oglumla uyuyordum ama oglumu bebek olarak gördüm birden lambalar sallaniyor hemen bebegi aliyorum kizlarimi kaldiriyorum dışari cikiyoz hava soguk ben tekrar giriyorum battaniye aliyorum deprem daha hızlaniyor o arada dışari çikiyorum telefonumla eşimi arayip sormak istiyorum ama telefonumun ici dumanla kaplaniyor birden arayamiyorum ondan ve bide evden cıkarken kapinin önünde küçük üctana cocuk onlarida bir yandadan dişari yitiyorum ciksinlar diye bide bi cekyat var oradada hastalari muayne ediliyormus beni oraya oturmuyorlar

 9. meral (14 Ocak 2014 saat: 10:21)

  Esimle yerde uzniyorduk birden bi sesler duyduk debrem oldugunu anladk yer sarsiliyor ama cok korkuyoruz ben esimle sahadet getiriyoruz sonra ayatulkursu okumaya basladm sarsinti bittikten sora bu ara esimle aram kotu esimden bosanmak icin disari cikiyom kapali bir bayanim basi acik cikmimisim onu fark edince ellerimle saclarimi kapatmaya calisiyorum esim once bosanmaya karsi cikiyo sonra umursamadan arabaya binip gidiyo

 10. Fatoş (17 Ocak 2014 saat: 08:12)

  Acil yardım lütfen! Bebek bekliyorum ve evet düşük tehlikesi var:( rüyamda da deprem oluyor balkondan bakıyorum karşıda mavi boyalı bir bina yıkılıyor ama bizim ev sadece sallanıyor sokağa çıkıyoruz bazı binalar yıkılmış ölen yaralı falan yok bu arada sokağa çıkarken ayağımda ayakkabılarım olmasına rağmen ayakkabiliktan gercekte krem rengi olan ama ruyada siyah olan spor ayakkabılarımı elime alıyorum hatta neden siyah bunlar diy düşünürken ayakkabılarımın ikisinin de sağ olduğunu görüyorum biri sag biri sol olmalı neden böyle diye düşünüp yine de alıyorum. Sonra gercekte kızı olan bir komşumuz çıkıyor karşıma ama bebegi guzel bir erkek olarak goruyorum. depremden korktuğumu soyluyorum çocuğunu kucağıma veriyor ve al bebek kucagindayken dua et korkuların geçer diyor ayetel kursi okuyorum ama bazı yerlerini karıştırıyorum sonra uyandım sabah saat 5.15ti. Lütfen yorum bekliyorum

 11. tülay (19 Ocak 2014 saat: 17:17)

  rüyamda eşimle tatile gitmişiz elektrikler kesiliyor heryerde ve diyorlarki deprem olmuş ülkede o yüzden kesilmiş çocuklarımızda evimizde imiş diyoruzki çocuklara ne durumda bir otobüse binip eve gitmeye çalışıyoruz derken otobüs duruyor ne oldu diye bakarken ileride bir binanın yoldaki arabaların insanların üzerine yıkıldığını görüyoruz o sarsıntıyla bizim önünde durduruğumuz binada yıkılmaya başlıyor kapıları açıyor şöför eşimle yola atlıyoruz ama yolun kenarıda denizmiş ev yıkıntıları taşlar var bastığım yıkıntı kayalarda denizin etkisiyle kayıp hareket ediyor ama yüzme biliyorum nasılsa yüzerim diyorum ben önde eşim arkada o yıkıntılara doğru ilerliyoruz ama bir an arkamı dönüyorum eşim yokk ona seslenip ararken uyandım yorumunu yollarsanız sevinirim teşekkürler.

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.