RuyaTabirleri.com

Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek, rüya tabircilerine göre birçok farklı şeyi temsil etmektedir. Rüyada görülen dişler aile üyelerini, gelirdeki artışı, kederi, gereksiz para harcamayı ve akrabalarla araya mesafe girmesini temsil etmektedir.

Diş genellikle rüyalarda sık görülen bir semboldür. En çok da dişlerin çürümesi ve dökülmesi rüyalara girer. Bu tür rüyalar genellikle kabus halini alır. Rüyalarla ilgili yapılan araştırmalarda yetişkinlerin dişle ilgili rüyaları çocuklardan daha fazla gördüğü sonucuna ulaşılmıştır. Dişi rüyada ne şekilde gördüğünüze bağlı olarak yorumu da farklı olacaktır. Aşağıda diş ile ilgili çeşitli rüya tabirlerini göreceksiniz. Size en uygun olan başlığı bularak rüya yorumunuzu incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Rüyada diş görmek tabiri

Diş dökülmesi

Dişlerinizin tümünün döküldüğünü görmeniz alacağınız haberlerin sizi üzeceğine delalet eder.

Dişleriniz döküldükten sonra onları elinize almanız ise, akrabalarınız arasındaki dargınlığı çözeceğinize ve onları barıştıracağınıza yorulmaktadır.

Dişleriniz döküldüğünde yere değmeden onları yakalamanız ise aile bağınız olan kişilerden birinin bir rahatsızlık atlatacağına delalet eder. Bu rahatsızlık canınızı sıkabilir fakat şifa haberini almanız uzun sürmeyecektir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise dişlerin tümünün dökülmesi, hane içinde yaşayan kişilerin artacağına işaret eder. Bu size gelecek misafirler olabileceği gibi, yeni doğan bir bebeğin müjdecisi de olabilir.

Rüyanızda dişleriniz döküldükten sonra onları kaybeder ve bir daha bulamaz iseniz, kaç tane dişiniz dökülmüş ise bir o kadar da akrabalarınızın çalışmak amacıyla şehir ya da ülke değiştireceğine delalet eder. Bu iş yolculuğu ve gurbet durumu onlara son derece hayırlı gelecektir. Döndüklerinde durumları çok daha iyi olacaktır.

Eğer dişleriniz döküldükten sonra ağzınızdan düşmezlerse ve yerlerine geri gelirlerse bu rüya akrabalarınızın sizden memnun olmadıklarına işaret eder. Sitemlerini size doğrudan söyleyebilecekleri gibi arkanızdan farklı kimselerle de paylaşabilirler.

Bir başka rüya tabirine göre ise rüyada dişlerin dökülmesini görmek, ağır bir rahatsızlık atlatacağınıza delalet eder.

Diş ağrısı

Evlatlarınızla ilgili konularda canınız sıkılabilir. Söyleyecekleri sözleri yanlış anlayabilir ve gereksiz yere üzülebilirsiniz. Diş ağrısı ayrıca beklenmedik can sıkıcı olaylara da delalet etmektedir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada diş ağrısı görmek planlamadığınız bir harcama yapacağınıza işaret eder. Bu harcama yüzünden maddi zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bir şey alırken dikkatli olmalı ve maddi durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Çok lüks harcamalara yönelmemeli ve mümkün olduğu kadar şu sıralar harcamalarınızı kısıtlayarak paranızı biriktirmeye çalışmalısınız.

Rüya tabircisi Cabir Mağribi ise diş ağrımasıyla ilgili farklı bir yorumda bulunmuştur. Eğer dişleriniz ağrıdığında onları acıya dayanmak için elinizle tuttuğunuzu görmüş iseniz, hayrınıza olacak olaylara delalet eder. Dişlerinizi tutmak amacıyla iki elinizi birden kullanmışsanız bu eve girecek eşyalara veya satın alınacak taşınmaz mallara delalet etmektedir.

Ön dişler

Ön dişlerin yerinden çıkması erkek çocuğunuzla ya da kız – erkek kardeşinizle bir tartışma yaşayacağınıza ve söylediklerinizle onların kalbini kıracağınıza işaret eder. Söyledikleriniz yüzünden uzun süre küs kalabilirsiniz. Bu nedenle ne kadar sinirli olursanız olun ağzınızdan çıkanlara dikkat etmeye çalışın.

Ön dişinizin düşmesi yeni bir doğum haberine delalet eder. Erkek çocuğunuz ya da kardeşiniz olabilir.

Ön dişlerinizin artması ya da güzelleşmesi, makam sahibi insanlar tarafından yardım alacağınıza delalet eder. Bu yardım size tam da ihtiyacınız olduğu zamanda gelecektir.

Ön dişlerin uzun olması genellikle halk arasında beğeni toplar. Bu nedenle rüya tabircileri bu rüyayı olumlu yorumlamışlardır. Rüyanızda ön dişleriniz uzamışsa bu durumda babanız ve babanızın tarafından akrabalarınız

Yeni çıkan diş

Rüyanızda yeni bir dişinizin çıktığını görmeniz evlat sahibi olacağınıza yorulmaktadır. Eğer bu yeni diş üst çene kısmınızda çıkmışsa evladınız erkek, alt çene kısmında çıkmışsa evladınız kız olacak demektir.

Kürdan

Kürdanla dişlerinizi temizlediğinizi görmeniz şerre yorulur. Bazı rüya tabircileri kürdanla diş temizlediğini görmenin parasal sıkıntılar getireceği konusunda hemfikirdir.

Diş çekmek

Rüyasında dişini çektiğini gören kimse, akrabalarıyla daha az görüşmeye başlar. Eğer aynı anda kan görmüşseniz bu durumdan dolayı günaha gireceğinize işaret eder.

Eğer rüyanızda siz birilerinin dişlerini çekmiş iseniz bu rüya etrafınızdan birinin başına gelen kötü bir olaydan fayda sağlayacağınıza delalet eder.

Dişin kırılması

Rüyanızda dişinizin kırıldığını görmeniz, eğer bir borç içerisindeyseniz parça parça borcunuzu ödemeye nail olacağınıza delalet eder.

Altın dişler

Rüyasında altın dişe sahip olduğunu gören kişinin evinde yangın çıkacağına dair rivayetler bulunmaktadır. Bir diğer rivayete göre ise bu rüyayı gören sarılık olur.

Bir kısım rüya tabircileri ise rüyada altın diş görmenin hayırlı olduğunu belirtmişlerdir. Bu yorumculara göre rüyayı gören kimse girdiği işten çok fazla kazanç sağlar ve feraha erer.

Gümüş dişler

Rüyasında gümüş dişi olduğunu gören kimsenin maddi durumuyla ilgili dedikodular yapılır. Bu dedikodular size zarar verebilir. Bu nedenle maddi durumunuzla ilgili herkese bilgi vermemeli, sadece yakınlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmalısınız.

Diş kamaşması

Rüyasında dişlerinin kamaştığını gören kimsenin zor gününde yanında olacağını düşündüğü kişiler onu hayal kırıklığına uğratır.

Çürük diş

Rüyanızda dişlerinizin çürümesi, hanedeki bereketin azalacağına işaret eder. Eğer dişleriniz çürümekle birlikte aynı zamanda sallanmaya başlamışsa bu durumda gelir azlığının yanında ayrıca elinizdeki paraları da yok yere harcayacağınıza delalet etmektedir.

Rüyanızda dişi çürüyen kişi başkalarıysa, bu işinize yaramayacak bir konuşma yapacağınıza işaret eder. Karşınızdaki kişi densiz bir kimse olabileceği gibi size yardım etmek istemeyen bir kimse de olabilir.

Aralıklı diş

Dişlerinizin aralıklı olduğunu görmeniz, hane içindeki fikir ayrılıklarından dolayı huzursuzluğa ve gelirin azalmasına yorulur.

Diş lekelenmesi

Rüyanızda dişlerinizin lekelendiğini görmeniz, sıkıntılı günler geçireceğinize delalet etmektedir.

Misvak

Rüyada dişleri misvaklamak, ödemelerinizi yapacağınıza ve peygamberimizin yaşam tarzına uygun şekilde hayatınızı yaşayacağınıza delalet eder.

Güzel görünen dişler

Güzel dişlere sahip olduğunuzu görmeniz akrabalarınız tarafından takdir edileceğinize delalet eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada güzel dişlere sahip olmak, gireceğiniz işler dolayısıyla büyük gelirler elde edeceğinize işaret eder. Ayrıca şanslı bir dönemdesiniz demektir. Hiç beklemediğiniz ve aklınıza gelmeyen yerlerden elinize büyük paralar geçebilir.

Çağdaş Ulema ise bu konuda farklı bir yorumda bulunmuştur. Eğer gördüğünüz güzel dişler başkalarına ait ise, bu rüya, etrafınızdaki ve yakın çevrenizdeki kişilerin zengin olacağına delalet eder.

Çirkin görünen dişler

Çirkin dişlere sahip olduğunuzu görmeniz akrabalarınız tarafından alaya alınacağınıza delalet eder.

Diş çektirmek

Dişlerinizi çektirdiğinizi görmeniz gelirinizin artacağı şeklinde tabir edilir.

Diş kararması

Diş kararması kederli ve tasalı günler yaşayacağınıza delalet etmektedir.

Dolgu yaptırmak

Rüyanızda dişlerinize dolgu yaptırdığınızı görmüşseniz bu rüya parasal anlamda bazı sıkıntılar çekeceğiniz anlamına gelir.

Takma diş

Rüyanızda takma diş taktığınızı görmeniz bir işte başarı sağlayacağınıza delalet eder. Bu rüya aynı zamanda istediğiniz şeylere sahip olacağınıza da yorulmaktadır.

Bir başka kimsenin takma diş taktığını görmeniz ise, riyakar bir kimsenin size zarar verebileceği konusunda bir uyarıdır. Etrafınızdaki kişilere karşı dikkatli olmalı ve her söylenene itibar etmemelisiniz.

Diş doktoru

Rüyanızda bir diş doktoru görmeniz, ikilemde kalacağınız bir konu olacağına delalet eder. Altı sakal üstü bıyık durumları olabilir. Arada kaldığınız konu içinden çıkılamaz bir hal alabilir fakat karamsarlığa kapılmayın. Bir dostunuz sizi bu can sıkıcı durumdan kurtaracak. Beklemediğiniz bir anda gelecek bu yardım eli sıkıntılarınızı üzerinizden alıp götürecek.

Rüyada diş görmek psikolojik yorumu

Binlerce yıldır insanların rüyalarında en sık gördüğü şeylerden birisi de dişlerdir. Dişler en sık rastlanan rüya sembolleridir. Rüyada diş görmenin hastalıkla veya ölümle bağdaştırılması eski Yunan kültürü ile ilişkilidir. Uzakdoğu’da ise dişlerin dökülmesi genellikle kişinin yalan söylediği ya da kişiye yalan söyleneceğini ifade eder. Bununla birlikte İslami rüya tabirlerine baktığımızda dişin maddi zararları ifade ettiğini görürüz. Peki psikoloji rüyada diş görmek için nasıl yorumlarda bulunuyor?

Çürük dişler

Rüyanızda çürümüş dişlerinizin olduğunu görmeniz söylediğiniz şeyler yüzünden içten içe pişmanlık yaşadığınızı göstermektedir. Bazen ne kadar haklı olsak da söylediklerimizi kendimize yakıştıramayabiliriz. Sözlerinizden dolayı gelen bu kötü hisler rüyanızda çürümüş dişler olarak sembolize edilir.

Parlak dişler

Rüyanızda parlak, bembeyaz ve ışıl ışıl dişlere sahip olduğunuzu görmeniz; içsel olarak huzurlu ve mutlu olduğunuzu temsil etmektedir. Herhangi bir konuda başarı sağlamış olabilirsiniz.

Dişlerin düşmesi

Rüyanızda dişleriniz ağzınızdan dökülüyor ve siz bir yandan onları geri takmaya çalışıyor idiyseniz, bu öz güven eksikliğine işaret etmektedir. Utandığınız durumlarla karşılaşmış veya sizi utandıran ve kendinizi iyi hissettirmeyen ortamlarda bulunmak zorunda kalmış olabilirsiniz.

Rüyasında dişlerinin döküldüğünü gören bir kişi büyük ihtimalle öz güven eksikliği yaşıyor olabilir.

Alternatif olarak, bu rüya genellikle gören kişide negatif hisler uyandırmaktadır. Bu belki de var olan negatif hislerin bilinç üstünüze yansıması olabilir. Yaşamınızda sizi kaygılandıran ve kontrol edemediğiniz bazı durumlar içerisinde bulunuyor olabilirsiniz. Bu rüyayı görme sebebinizi bulabilmek için iyi düşünmeniz gerekir. Muhtemelen hislerinizi bastırdığınız için bu duyguların farkında bile değilsiniz. Böyle bir rüya görmenin sebepleri arasında belirsiz iş durumları, cinsel yetersizlik, utangaçlık, kandırılma korkusu veya yakın ilişkilerde başarısızlık korkusu bulunmaktadır.

Dişlerin kaybolması

Rüyanızda dişlerinizi kaybettiğinizi görmüşseniz, şu sıralar yoğun bir stres altındasınız demektir. Her ne kadar görmezden gelmeye çalışsanız da bazı korkularınız sizi rahatsız ediyor demektir. Bu korkular genellikle başarısızlık, ilişkilerinizde bireyselliğinizin silinmesi olabilir. Ayrıca kendinize ulaşabileceğinizden daha yüksek hedefler koymuş olabilirsiniz. Başarısızlık korkusu kendinize güven eksikliğinden de kaynaklanabilmektedir. Etrafınızdan gizlemeye çalıştığınız şeyler de sizde stres yaratıyor olabilir. Maddi sıkıntılar da gündemde olabilir. Maddi kaygılar ve yalnızlık korkusu da böyle bir rüya görmenize neden olmuş olabilir. Rüyanızda dişlerin kaybolması genellikle kaybetme korkusuyla ilintilidir. Kaybetme korkusunun altında ise farklı korkular yatabilir. Biraz önce bahsettiğimiz yalnızlık ve terk edilme korkuları kaybetme korkusunun en büyük tetikleyicisidirler.

Yirmi yaş dişleri

Yirmi yaş dişlerinizin çıktığını görmeniz genellikle yeni bir şeyin başlangıcını göstermektedir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Diş Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. elifcelik (19 Ocak 2014 saat: 01:28)

  rüyamda bir baskasini gördüm kendisi kimrem ve bir disinin yok oldugunu gördüm anlami nedir ? o gün rüyamda esimin arkadsi vardi kendisine sordum neden bu kadar kara olmussun güldü ve onlar evden cikti sonra uyuyorum rüyamda sonra bir folklor ekibi ama hepside bayan ve güzel kapali giysililer sonra bir ses duydum eglence var hemen yakinimizda gitsemmi acaba davul zurna sesini duymaya basladim birden uyandim rüyamda keke gibi konusuyorum sanki dilimi yutmustum.o anda fark ettim 2 cocugum evde yok pencereyi acip el kol hareketleri yapiyorum ama kisik kisik konusuyorum penrenin önünde genc kizlara ve cocuklara soruyorum berdani özlemi gördünüzmü hayir yanitini aldim sonra dedim kendi kendime bendemi gitseydim eglenceye ama cocuklari nasil bulucam eger o eglenceye gittilerse cok kalabalik sonra rüyamdan uyandim ter icinde ve korku icinde uyandim…yorumu ilkez burada yaziyorum neden kabul edilmiyor


 2. Yasemin (16 Şubat 2014 saat: 20:58)

  Rüyamda dişlerimden alta olanlardan sol taraftakilerden sadece birini n siyahlaşıp düştüğünü gördüm onunda tamamı değil yarısı elime düşüyordu diğer dişlerim ise beyazdı bende hem aynadan dişlerime bakıyordum hepsi beyazlı sadece o düşmüştü.elime aldığımda dişin iç kısmı çürümüş dış kısmı ise beyazdı sonra siyahlaşmaya başlıyordu elimde yarısı elimde yarsı halen yarısından daha az kısmı ise yerinde duruyoru bana artık nasıl güleceksin diyorlardı birşey olmaz diyordum


 3. Mikail UĞUZ (26 Şubat 2014 saat: 10:22)

  rüyamda üst sağ azı ila köpek dişleri arasında kalan 2 dişimimin elime düştüğünü gördüm, düşmeden önce ağzımda ağrı falan yoktu sadece bir et parçası gibi hissettim o et parçasını asılıp koparayım dedim zorlayınca elime dişim çıkan yerine bakim diye elimi bida soktum ağzıma, bir dişim daha elime geldi durum böyle olunca üzüldüm dişler elimdeyken uyandım.


 4. Mikail UĞUZ (26 Şubat 2014 saat: 10:25)

  rüyamda üst sağ azı ila köpek dişleri arasında kalan 2 dişimimin elime düştüğünü gördüm, düşmeden önce ağzımda ağrı falan yoktu sadece bir et parçası gibi hissettim o et parçasını asılıp koparayım dedim zorlayınca elime dişim geldi çıkan yerine bakim diye elimi bida soktum ağzıma, bir dişim daha elime geldi durum böyle olunca üzüldüm dişler elimdeyken uyandım çıkan dişlerim sağlamdı


 5. yasemin (23 Mart 2014 saat: 07:39)

  rüyamda önce bir çikolata yiyorum ama paketi aciyorum icinde bitane daha paket var var ondada cikolata var onuda açtıktan sonra yiyorum çok lezzetli daha sonra araba sürüyorum güya yoldan çıkıyorum düşüyorum ama bisey olmuyo.bir yaşlı yenge geliyo dişleri altın bildiğim kadarıyla altın ďis herkese vermiyomuş bana atıyo bitane cadı diye düşünüyorum almiyorum gümüş oluyo yerde daha sonra seni sevdim korkma diyo 2 tane daha atıyo altın dislerinden seviniyorum kayboluyo ne anlama geliyo bu.


 6. duygu (06 Nisan 2014 saat: 23:01)

  Rüyamda alt köpek dişim sallaniyordu ve elimi dişime deydiğimde dişim elimde kaldi ve bende alip masaya koydum. Dişime baktiğimda kökü çürümüştü.içimden düşen diş yerine yenisinin çıkacağını biliyordum ve acaba ne kadar sürede yenisi çıkar diye düşünüyordum. Yanımda annemde vardı. Bir de kız arkadaşım vardı. Arkadaşım bebeğimi görmeye gelmiş. Ona sordum acaba dişim ne zaman çıkar diye o bir iki güne diye cevap verdi. Yorumlarsanız sevinirim.


 7. süleyman bahar (14 Nisan 2014 saat: 00:02)

  selamun aleykum ismim süleyman bahar dün gece rüyamda bır ülke ıle savasa giriyoruz mıllet hep bayrakları almıs at ustunde savasa gıdıyor benımde ön dişim oyle bır çürümüş durduk yere bırı var yanımda senın dişler gitmiş dıyor hem savasa gıdenlerı ızlıyoruz hemde ayak ustu muhabbet edıyoruz bende elımde bır ayna dişime bakıyorum allah ım ne oldu ben hergun fırcalıyorum doyorum hemde uzuluyorum sonra uyandım yorumunuz ıcın sımdıden tesekkur ederım kolay gelsın.


 8. aslı yıldız (19 Nisan 2014 saat: 08:25)

  Merhaba rüyamda ön üst dişim çürümüş ucuda kırılmış sallanıyor aynada dişime bakıyorum ama dişim beyaz ucu kırık sallanıyor düşmemiş içe dönük ben dilimle düzeltiyorum sonra dişim kanıyor arkasında affedersiniz burun pisliği görüyorum burnuma doğru bakıyorum orda da pislik var kimseden görmeden temizleyeyim diyorum ams bakıyorum yok oluyor hayır olsun izah eder misiniz…


 9. gülcan (24 Nisan 2014 saat: 11:58)

  rüyamda sevdiğim kişi veakrabaları ben ve kız kardeşim erkek kardeşim kız kardeşim onun akrabasıyla tanışıkmiş sarılıyorlar annesi arkası dönmüş pozisyonda ama ortalık aydınlık iyi hoş yakınlaşmalar . gerçekte ben ve erkek kardeşim sıgarayı bıraktık sevdiğim kişi içmez rüyamda ona sıgara veriyoruz oda içiyor.ortam hoş iken onda mimik yok aslında birden gülumsüyor dişler çürk ve siyah sanki o değil o an anlamsız sevimsiz ve soğuk birisi


 10. sümeyye (25 Nisan 2014 saat: 14:58)

  rüyamda ilkokulu okuduğum okula benzer bi yerde merdivenlerde duruyorum.. ve birden ağzımın içinde bişeyler çevirip avuç içime tükürüyorum ve simsiyah çürümekten un ufak olmuş bir dişim avucuma dökülüyor ve içinde bir tane de sağlam düşmüş bir diş görüyorum .. ve dişim düştü diye panik içinde etrafa bakınıyorum ama bi taraftanda etrafımdaki insanlar konuşuyo gülüyo ve ben utandığım için ağzımı açamıyorum. dişime bakmak için bi ayna benzeri bişey arıyorum. lütfen rüyamı yorumlayın..


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,