RuyaTabirleri.com

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada düğün görmek hayırlı anlamlara sahiptir. Rüyada düğün, sıkıntınızın ve üzüntünüzün yakın zamanda kaybolacağına yorulmaktadır. Bazı yorumcular rüyada düğün görmek için olumsuz yorumlarda bulunmuşlardır. Kimi yorumlara göre rüya sahibi başına gelecek olaylardan dolayı üzüntü yaşayacaktır fakat genel olarak düğün, rüya sahibinin sıkıntılarının gideceğine ve konumunun yükseleceğine işaret eder.

Rüyada Düğün Rüya Tabirleri

Rüyada Kendi Düğününü Görmek

Rüyanızda kendinizin düğününü görmüşseniz, size uzak olan bir dostunuz veya akrabanızın size hoş olmayan haberler vereceği anlamına gelir. Bazen de bu rüya kişinin hayatını boş işlerde harcadığına, zamanını kendisine faydası dokunmayacak kişilerle veya olaylarla geçirdiğine işarettir. Bu rüya çoğu alime göre bela ve musibettir. Fakat eğer gördüğünüz düğünde yemek, içmek yoksa ve eğlence yapılmıyorsa o zaman sevince ve sıkıntılardan ferahlamaya işarettir.

Rüyada Müziksiz Düğün Görmek

Eğer rüyanızda bir düğün görmüşseniz fakat bu düğünde herhangi bir eğlence yapılmıyor ve müzik çalmıyorduysa, hanenize ve iş yerinize bereket gelecektir. Bu bereket haneye giren paranın miktarının yüksek olabileceği gibi, hâlihazırdaki paranızın ve elinizdeki nimetlerin kolay kolay elden çıkmayacağı doğrultusundadır. Eğer düğünde müzik varsa ve insanlar eğleniyorsa, yakın zamanda bir bela ile imtihan edileceğinize ve eğer sabrederseniz bu imtihanı kazanacağınıza işaret eder.

Rüyada Düğün Yemeği Görmek

Rüyanızda düğün yemeğine davet edilmiş veya düğün yemeği tertip etmişseniz, sıkıntılı günleri arkada bırakacağınıza delalet eder. Eğer kederli bir dönemdeyseniz, içiniz rahat edebilir çünkü mutluluk çok yakında kapınızda belirecek!

Bir diğer taraftan düğün yemeği vermeniz, dost ve yakınlarınızın işlerinde onlara yardım edeceğiniz ve faydanızın dokunacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Oyunlu Düğün

Bazı dini rüya tabirlerinde, gördüğünüz düğün oyunlu idiyse olumsuz ve kötü olaylarla karşılaşacağınız şeklinde yorumlar bulunmaktadır. Aynı şekilde içkili düğünler de musibete yorulmaktadır. Eğer oyunlu, sazlı ve sözlü bir düğünden ayrılmışsanız bu rüyanız, kendinize faydası olmayan her türlü eylemi, arkadaşı ve olayı terk edeceğinize, doğru yolu bularak yakın zamanda tüm hatalarınızdan döneceğinize yorulabilmektedir.

Rüyada Bir Düğünde Bulunmak

Rüyasında davetli olduğu bir düğünde bulunana ve o düğünde oturan kimsenin tüm üzüntüsü ve sıkıntısı giderek ferahlar ve rahata kavuşur. Eğer bulunduğunuz düğünde yemek de veriliyor ve siz bu yemekten yemişseniz tüm hastalıklarınıza bulur ve yeniden eski sağlığınıza kavuşursunuz.

Rüyada Şatafatlı Ve Parıltılı Bir Düğün Görmek

Böyle bir rüya çoğu âlim tarafından hayırlı bir şekilde yorulmaz. Genellikle sıkıntı, gelecek bela, musibet veya günah işlemeye işaret eden bir rüyadır. Sürekli insanların oynadığı, pırıl pırıl ışıkların yandığı bir düğün bazen de kişinin gösterişi sevdiğinin ve kibirli bir kimse olduğunun göstergesidir. Düğünde ne kadar çok şatafat ve şaşaa varsa o kimse de gerçek hayatta o miktarda kibirli ve insanları küçük gören bir karaktere sahiptir.

Rüyada Sakin Bir Düğün Görmek

Rüyasında sakin bir düğün gören kimsenin bu rüyası, hayırlı, bereketli bir yaşamın, feraha ermenin, huzur içinde geçecek bir ömrün ve ailesi ile birlikte mutluluk ile yaşamasının habercisidir. Böyle bir düğünde bulunduğunu gören kimse eğer sıkıntıdaysa bu sıkıntılardan kurtulur ve koşuşturmaca ile geçen zamanlar biterek daha sakin, huzurlu ve dingin bir hayata sahip olur.

Rüyada Bir Düğünde Çalıştığını Görmek

Rüyasında bir düğünde çalışan, getir götür yapan veya düğün sahibine yardım eden kişi rahatsızlanır veya önemli bir hastalığa tutulur; fakat bu rüya bir müddet hasta kaldıktan sonra tekrar iyileşeceğinize ve tüm hastalıklarınıza şifa bulup eski sıhhatinize tekrar döneceğinize yorumlanabilmektedir.

Rüyada Bir Hastanın Evinde Düğün Görülmesi

Rüyada tanıdık bir hastanın evinde düğün olduğunu, kalabalık bir grubun bulunduğunu görmek o hastanın ağırlaşmasına veya vefat etmesine yorulmaktadır. Eğer düğün rüyada sona ererse, o hasta da ne rahatsızlığı varsa şifa bularak iyileşir ve tekrar sağlıklı bir insan olur. Bazen de bu rüya o kişi hakkında hayır dua edilmesi gerektiğinin göstergesidir.

Rüyada Düğün Davetiyesi Görmek

Rüyada görülen düğün davetiyesi yakında alacağınız bir haberdir. Bu haber bazen üzücü bazen de sevinçli olabilmektedir. Rüyada düğün davetiyesini eline alan kişi uzun süredir arzu ettiği bir şeye kavuşur. Bu rüya ne isterseniz gerçekleşeceğine işaret eder. Bazen de böyle bir rüya gören kişinin yakın çevresinde bir kişinin evlenmesine de delalet edebilmektedir.

Rüyada Düğünde Gelin Damat Görmek

Rüyada bir düğünün gelin ve damadını görmek yakın zamanda çok sevineceğiniz müjdeli bir haber alacağınıza, bu haber sonucunda oldukça büyük bir menfaat elde edeceğinize işarettir. Gelin ve damat genellikle mutlulukla, ferahlamayla ve yaşanan sıkıntılardan kurtulmayla tabir olunur. Rüyada gelin ve damadı tebrik eden kişi herkesin takdirini kazanacağı bir şey yapar veya iyilikleri ile anılan hayırlı bir kimse olur.

Rüyada Düğün Çiçeği Görmek

Rüyada görülen düğün çiçeği çektiğiniz sıkıntıların ve zorlukların sonucunda oldukça büyük bir paraya veya menfaate kavuşacağınıza; zorlukla kazanılan paraya işaret eder. Bazen de bu rüya gelecekte yaşayacağınız mutlulukların habercisidir. Böyle bir rüya gören kimse istediği şeylere biraz sıkıntı çekerek ve bazı sınavları yaşayarak ulaşır.

Rüyada Düğün Kalabalığı Görmek

Rüyada görülen düğün kalabalığı gerçek hayatta da böyle bir grup insanın toplanmasına ve sizin de bu kalabalık içinde bulunmanıza yorulur. Bu rüya ister nişan, düğün ister cenaze sebebiyle olsun, insanların bir araya geleceklerinin ve sizin de böyle bir ortamda diğer kişilerle birlikte bulunacağınızın habercisidir.

Rüyada Düğün Pastası Görmek

Rüyasında düğün pastası gören kimse gerçek hayatta büyük bir nimete erişir. Bu rüya geçim bolluğuna, her anlamda bereketin artmasına, yapacağınız işlerde hep menfaat ve güzellik elde etmeye yorulmaktadır.

Rüyada Kızına Düğün Yapmak

Rüyada kızına düğün yapmak, kızının yakında güzel bir başarı elde etmesine veya anne babasını sevindirecek bir tavır, hareket sergilemesine yorulmaktadır. Rüyasında kızını evlendişren kişi onun mürüvvetini görür veya onu bir işe sokar. Bu rüya çocuğu sayesinde mutlu olmaya, onun başarıları ile övünmeye, herkesin takdir ettiği ve sevdiği bir evlada sahip olmaya da işarettir.

Rüyada Düğün Hazırlığı Yapmak

Rüyada düğün hazırlığı yapan kişi gerçek hayatta da yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanır. Yalnız bu başlangıç kişi için hayırlı da hayırsız da olabilmektedir. Düğün hazırlığı yapmak bazen de yolculukla tabir olunur. Bu yolculuk uzun bir yolculuk olabileceği gibi kişinin kısa sürede gidip geleceği bir yer de olabilir.

Rüyada Düğün Alışverişi Yapmak

Rüyada düğün için alışveriş yapan kişi, alışveriş sırasında ne almışsa onların değeri miktarınca gerçek hayatta menfaate ve güzel nimetlere erişir. Aslında bu tarz rüyalar alınan şeyin nispetince yorulur. eğer alışverişte güzel ve helal şeyler almışsanız bu her anlamda kazanç elde etmeye ve mutlu olmaya; eğer haram bir takım mallar alınmışsa günah işlemeye veya sıkıntıya girmeye işarettir.

Rüyada Düğün Salonu Görmek

Rüyada düğün salonu gören kimse farkı cemaatlerin arasında ve farklı topluluklarla birlikte hiç olmadığı meclislerde bulunur. Eğer düğün salonunda oynanıyor ve çalgı da varsa bulunulacak toplulukta kötü, hileci ve zararlı insanların bulunmasına; eğer düğün salonu sakin ve huzurlu bir yerse, bulunulacak topluluğun da hayırlı ve kişiye faydalı olmasına işarettir.

Rüyada Düğün Konvoyu Görmek

Rüyasında düğün konvoyu gören kimse, kendisine düşman olan dost görünümünde kimselerle arkadaşlık kurar. Bu rüya gören kişinin saflığından faydalanan ve ona kötülüğü dokunan kimselerin bulunduğuna ve onlar yüzünden rüya sahibinin üzüleceğine işarettir.

Rüyada Düğün Arabası Görmek

Rüyasında düğün arabası gören kişi, sonu zararlı bitecek bir yolculuğa çıkmak için ısrar eder. Bu rüya genellikle kişinin kendisine faydası olmayan ameller işlediğinin ve bu yüzden de çoğu zaman üzülüp, sıkıntıya girdiğinin göstergesidir. Rüyada düğün arabasına binmek sonu bilinmeyen bir yolculuğa çıkmaktır.

Rüyada Düğün Ertelemek

Rüyasında düğün erteleyen kimse, yanlış bir hareketten dönerek feraha kavuşur. Bu rüya kişinin doğru yoldan sapıp sonunda tekrar hidayete ulaşmasına ve yaptığı tüm günahlara tövbe ederek kulluk anlamında derecesinin yükselmesine işarettir. Bazen de bu rüya işlerini bitirememeye ve bazı konularda yarım kalmaya yorulabilir.

Rüyada Düğün Fotoğrafı Çektirmek

Rüyasında düğün fotoğrafı çektiren kimse eğer gurbette ise yakında sevdiklerine ve ailesine kavuşur. Bu rüya yolculuğa çıkmaya ve uzun süre gurbette kaldıktan sonra tekrar memleketine dönüp sevdikleri ile kavuşmaya işaret eder.

Rüyada Düğün Görmek Psikolojik Anlamı

Rüyanızda kendi düğününüzü görmeniz veya bir yakınınızın düğününe katılmanız yeni bir başlangıç ve geçiş dönemindeki sıkıntılarınızı yansıtır. Bu tür rüyalar genellikle olumsuz duyguları ve bazı korkuları vurgulamaktadır. Eğer düğünün bir felaketle bittiğini veya düğün içerisinde bazı yanlışlıklar olduğunu görmüşseniz, o zaman bazı olumsuzlukları ele almalı ve çözmeye başlamalısınız. Böyle bir rüyayı evlilik hazırlıkları içerisinde olan bir kişinin görmesi, evlilikle ilgili korkulara işaret eder. Düğün detayları, aile ile gerginlik, bağlılık korkusu ve bağımsızlık kaybı üzerinde çatışmalar bu tür rüyalara neden olabilir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Düğün Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. tuğçe (27 Aralık 2013 saat: 12:35)

  rüyamda eski okulumun bahçesinde bi düğün gördüm kimin düğünü bilmiyorum ama çok güzel bi düğündü havada parlak tüyler uçusuyordu yemekli bir düğündü kantine gittim ve orda bi fatoş ablam var düğünde yemek olmasından dolayı kimsenin ondan bişey almadıgını üzgün oldugunu söyledi bende takmamasını ona bi kaç yiyecek getirecegimi söyledim ve tam yemeklere giderken herkez halay cekmeye basladı damat gelin hepsi ve sabah ezanında uyandım cok etkilendim ne olur acıklar mısınız


 2. nurdan (07 Ocak 2014 saat: 16:49)

  Rüyamda zaten halihazırda evli olan ablam be eniştemin düğünü vardı ve ben bi türlü hazır olamıydum. kıyafet almaya gidiyorm mağazalar kapalı kuaför arıyorm yok. ablamların çocuklarıyla ilgileniyorm bırakıp hazırlanamıyorum. ki çocuklarından biri gerçekte lösemi hastası rüyamda da öyle. arada zaten evli olmalarına rağmen neden tekrar düğün yaptıklarını düşünüyorm. ama çok bunaldığım bir rüyaydı.


 3. sibel (17 Ocak 2014 saat: 09:55)

  Ruyamda bi akrabamin dugunune katilmistim ama dugunun icinde herkes oynuyordu fakat ben bi turlu o dugunun icine giremiodum dugun sahibinin evin icindeydim dugunun icine girmek icin can atiyodum ama bi turlu icime giremiodum hep engeller oluyodu ve disari ciktigimda tam dugunn icine girecektim sonra disari ciktm ama kimseler yoktu dugun dagilmisti yani bana nasip olmadi sizce bunun anlami.nedirrr


 4. elif (04 Şubat 2014 saat: 00:41)

  rüyamda kendi düğünümü gördüm. damat tarafı gelin almaya gelmemişti daha. üstümdeki gelinlikten sıkılıp gelinliği cıkardım normal bir kıyafet giydim. nedendir bilmem kuzenimin evindeydim. gelin almaya oraya geleceklerdi. kuzenim gelinliği giymemi soyledi ve tekrar giydim.ancak bu olay üc kere tekrarlandi ve sonuncusunda bana çok kızdı .gelinliği giydiğim gibi damat tarafi geldi saçım salikken sonradan toplamısım aynaya bakıp saçım böyle mi dursun diyorum damada yok salikken saçın daha güzel diyor bende saçımı salıyorum tam damadın yüzünü görecekken uyanıyorum


 5. Mlsbsr (09 Şubat 2014 saat: 07:43)

  Rüyamda 4 ay önce evlendiğim eşimle tekrar evlendiğimi gördüm, gelinlik bakıp seçtikten sonra düğün günü kayınvalidem gelinliği istediğimin tam aksi gibi yaptırıp duvağımı siyah duvak yaptırıyor ben ağlıyorum üzülüyorum ama cok takmıyorum nasılsa eski gelinliğim var oda yeni onu giyerim diyorum, ama bu 2.düğünümüz daha sıradan biyerde yapılacağı için takmıyorum kafama,düğün saçımı bile kendim yapıyorum, o gün için gayet özensiz ve heyecansızım, eşimde öyle, hazırlanıp indiğimizde düğün neredeyse bitmiş nerdeyse herkes gitmiş buluyoruz, be gercekten cok kötü bi düğün olmuş. Bir çanağa para toplanmış görüyorm, rahmetli babanem elime para sıkıştırıyo, bikaç el öpüyoruz düğün bitio, çok huzursuz uyandım rüyadan cok merak ediyorum ilk defa böle bir rüya tabiri yazıyorum, kolay gelsin teşekkürler


 6. nazife (02 Mart 2014 saat: 13:52)

  Abla evli ruyamda ablamin evli oldugunu gordum once kopek baligi bize saldiriyo ikimize ablamda meyve bicagi var bende de normal bicak var olduruyorum ama olmuyo nizi ordan oraya firlatiyo ben benimkini olduruyorum sonra ablama salduran kopek baligini oldurmeye calisiyorum ben bana saldiranin kafaaini kesiyorum ama geri diriliyo bi sekilde kayip oluyo bi arabaya biniyoruz bu an da kendimi ablamin dugunun dugununde buluyorum ama gelinligi giyen ablam degil dayimin kizi
  İdi oyun yoktu daha ayarlanacakti cok sacma bi ruya iei..


 7. selin (18 Mart 2014 saat: 20:17)

  ben bir kac ay sonra evlenecegim.ruyamda ise kendi dugunumu gordum.dugunum kasvetliydi.yani canli muzik vardi eglenceli muzikler caliyordu fakat birseyler eksikti.mesala canli muzik yapan sarkici kiza bi sarkiyi tekrar soylemesini rica ediyorum gelinden istek var diyorum belki daha sonra diye reddediyor beni.acayip üzülüyorum.sonra onlar muzige ara veriyor.dugun yerinin etragi karanlik beyaz plastik cardaklar var.o tarafa gidiyorum.muzik grubuna sikayet maili atiyorum.gelin olarak ben burda uyucam,size iyi eglenceler diyorum.muzik grubu sahneye tekrar cikiyor fakat herhangi ozel bir muamele gene yok.dans pistine dogru gidiyorum.annem beni uzak tutmaya calisiyor kafami bi donduruyorum annemlerin masasinda eski esim ve yaninda da bir kiz davetli gibi gayet rahat oturuyor.bu arada ben hep yalnizim uzerimde gelinlik var dugun benim dugunum fakat evlenecegim adam ortalikta hic yok.bende esli esime nispet yapmak ister gibi pistte dans ediyorum,mutlu oldugumu gorsu diye.o an sag parmagimda olan tek tasima evlendim artik diye dans ederken sola takmaya calisiyorum fakat takamiyorum.parmagimin sismis oldugunu farkediyorum.o an muzik bitiyor,baska bir tarafta daha kisik seste daha slow sarkilar calmaya basliyor.bahceye cikiyorum cikarken hic eglenemedigimi boyle hayal etmedigimi dusunuyorum.bu arada damat cardakta karanlikta erkek kardesim ve bir kac erkekle oturuyor.yanina gidiyorum boz hic dans etmedik gel dans edelim diyorum.dans etmeyi pek beceremiyor.icimden uzuldugumu hissediyorum.sonra biz dans etmeye calisirken ne alakaysa metin senturku goruyorum bizden ona kapinin yolunu tarif etmemizi istiyor.sag sol derken uyandim.


 8. Nuran (09 Mayıs 2014 saat: 13:23)

  Rüyamda zaten 14 yıldır evli olan en yakın arkadaşımın düğününü görüyorum. Bir taraftanda niye tekrar düğün yapıyorlar diyorum arkadaşım şu an olduğu haliyle bembeyaz bir gelinlik içinde tam misafirlerin yanına çıkacak gelinliğin içine atlet giymiş ve orası dan burasında görünüyor ben bu böyle olmaz başka bir çamaşır giymelisin diyorum oda sende varmı bir baksana diyor ve ben çabucak eve gidiyorum ve eskiden olduğu gibi divanın altından çamaşır sepeti arıyorum çamaşırlarım oradaymış, bakıyorum yok sepetlerin içinde başka ıvır zıvırlar var ve bulamayınca bağırmaya başlıyorum anneme kızıyorum annemde bana bağırıyor o sırada uyuyan babam uyanıyor ve bu ne gürültü deyip kavgaya dahil oluyor başlıyor ortalığı kırıp dökmeye ve o an (eski köy evi) evin çatısı aşağı iniyor bir bakıyorum yıldızlar görünüyor. Bu seferde ya yağmur yağarsa ne yapıcaz bu gece biz diye kızıyorum babama ve düğüne gitmiyorum o kızgınlıkla bir taraftanda arkadaşım çamaşırı bekliyor diyorum uyumuşum ve uyandığımda düğüne gidiyorum bitmek üzere arkadaşım halayda değil binada ve yanına gitmek istiyorum ıslak merdivenlerden çıkarken elbisemin eteklerini topluyorum kirlenmesin diye bir kaç basamak çıkıyorum ama çıkarken korkuyorum sanki o merdivenler başka bir yere çıkıyor ve başıma kötü birşey geleck diye çünkü bina kapısında sağa ve sola iki ayrı merdiven göstermişlerdi ve ben 2 kere bu merdivenler mi diye sordum ama karşımdakine güvenmesemde çıkmaya çalıştım çıkıp çıkmadığımı hatırlamıyorum. Bu arada babamı 8 yıl önce kaybettim ve ilk defa rüyamda görüyorum oda çok kızgındı.


 9. Yasin YAVUZ (27 Haziran 2014 saat: 13:34)

  Rüyamda aile büyüklerimi anne babamı bir göl kenarında görüyorum , annemin sutan oltaya benzer bir şeyle yaprak ( üzüm yaprağına benzer) toplamaya çalıştığını görüyorum. Şuan ki nişanlımın nikah için beni beklediğini ancak ben eski beraber olduğum kızarkadaşım ve ailesi ile birlikte bir arada evlilik planları yaparak görüyorum . Tam bütün halinde değildi ama bu kesitleri hatırlıyorum çok etkisi altında kaldım rüyanın şimdiden teşekkürler.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,