RuyaTabirleri.com

Rüyada Dut Görmek

Rüyada dut görmenin birçok anlamı vardır. Rüyayı gören kişinin rüyasında gördüğü dutun rengine, tadına ve biçimine göre açıklanmaktadır. Dut görmek eğer o meyvenin mevsiminde ise hayırlı ve bol kazançlar elde edeceğine işaret eder.

Rüyada Dut Yemek

Kişinin rüyasında dut yediğini görmesi kişi için önündeki zaman diliminde sıkıntıya, kedere düşeceği anlamına gelmektedir. Rüya da dut görmenin bir diğer anlamı da çevrenizde olan kişilerin sizi çekemediği ve sizin statünüzde gözünün olduğudur. Dut rengine göre farklılık gösterir. Eğer dut beyaz ise beklediğiniz, istediğiniz kısmettir. Siyah dut ise ailevi hayatınızda sizi zor günler sizi beklemektedir. Ama şayet dut olmamış ise yani tam olgunlaşmamışsa sizin duygusal hayatınızda, sevdiğinizden ya da değer verdiğiniz birinden bir cevap beklerken ciddi olarak düş kırıklığı yaşayabilirsiniz. Rüyanızdaki dutun rengi hafifçe sarıya çalıyorsa bu rüyayı gören kişi açısından hastalığa delalet eder. Bazı rüya tabircilerinin dediklerine rüyada göre beyaz ve olgun dut yiyen birisi, eli açık birisi tarafından hayır ve menfaat görür. Rüyada siyah dut yemek ailesi içerisinde çocuğu ile ya da hanımı ile ilişkileri bozulup kavga çıkacağına işarettir.

Rüyada kırmızı dut görmek

Rüyasında kırmızı dut görüp onu yediğini görmek, tasavvufi yönden açıklanmak gerekirse dini vecibelerini yerine getiren hayırlı biri olacağına, aynı zamanda da kırmızı dut görmek rüyada eğlence ve huzurdur.

Rüyada kuru dut görmek

Rüyada kuru dut görmek, iş hayatınızda bol kazançlı günlerin sizi beklediğine işaret eder. Kişi rüyasında kuru dut toplanmış bir kova yahut tepsi görürse, malının daha çok artması ve bunları harcamadan biriktirmesine işarettir. Rüyasında kişi dutu bir başkasına veriyor ise kazandığı malından mülkünden, parasından eşine dostuna vereceğine işaret eder.

Rüyada dut ağacını kesmek

Rüyada dut ağacını kesmek kişinin, sevdiklerinden ayrılmasına, gittiği yerden hasret çekmesine ve elde ettiği gelirin eksilmeye başlayacağına işarettir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Dut Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. halime (21 Ekim 2014 saat: 12:02)

  Ben 4aylık evliyim eşim mardinde görev yapıyor kendi evimizin önünde bi dut ağacı görüyorum ben topluyorum bişeyin içine dut rengi kırmızı bianda babamın ewine gidiyorum misafir war erkek kardeşim dutları yıkıyor tepsinin içinde yıkıyor ve suyun yüzüne sarı sarı küçük kıllar çıkıyor iki üç defa yıkıyo temizleniyo ve bi anda dut rengi sarıya dönüşüyor.Kendi evimin önünde dut toplar iken eşim ve kalabalık bi ortam eşyalarımızı topluyor taşınıyoruz diye görüyorum.
  Şimdiden teşekkürler


 2. ilyas (10 Mart 2015 saat: 03:50)

  ruyamda halamin ogluyla sokakta yururken evin onundeki dut agacinin yanindan gecerken agaca bakiyorum agac yaprak acmis ve meyve vermis bende agacin altina girip dut ararken dalda uc dut goruyorum biri olmamis biri orta biride kıp kıp kirmizi kuzenime agacta cok guzel dut oldunu soyluyorum fakat o bana cevap vermiyor. ruya bukadar bu arada ben dut sevmem ve yemem ve normal hayatta kuzenimle cok cok az gorusurum


 3. ayşenur çağlar (22 Kasım 2015 saat: 09:05)

  rüyamda merdiven yıkarken suyun Onunden beyaz iri dut topladım biran önce yıkayıp yemek istiyorum Ama yemiyorum aynı zamanda da binanın bir dairesinde kuran öğreten bir bayanla tartışıyorum bana gürültü yaptığımi biran önce binayı yıkayıp bitirmemi söylüyo Bende yardım et ki Bitsin diyorum bir yandan da dutları toplamaya çalışıyorum 10 tane filan var


 4. Zübeyde Badan (21 Aralık 2015 saat: 09:37)

  Merhaba ben rüyamda önce cok kalabalık insanlar vardı düğün gibi onlara baklava dahitiyordum sonra baklava yetmeyince merdiven kurup dut toplamaya basladim kırmızı değildi siyah da degildi pembeydi ve toplarken dengemi kaybedip cok yüksekten sırt üstü yere düştüm


 5. Anonim (21 Aralık 2015 saat: 09:41)

  Merhaba ben rüyamda önce cok kalabalık insanlar vardı düğün gibi onlara baklava dahitiyordum sonra baklava yetmeyince merdiven kurup dut toplamaya basladim kırmızı değildi siyah da degildi pembeydi ve toplarken dengemi kaybedip cok yüksekten sırt üstü yere düştüm


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,