RuyaTabirleri.com

Rüyada Ekmek Görmek

Rüyada ekmek görmek yaşayacağınız güzel günlerin habercisidir. Zenginlik ve renkli bir yaşantının göstergesidir. Eğer fırından yeni çıkmış taze ve dumanı üzerinde bir ekmek görmüş iseniz, maddi sıkıntıdan kurtulup rahat bir yaşama ereceğinize delalet etmektedir. Rüyada somun yani beyaz ekmek görmek rahatlığa ve güzel bir yaşantının geleceğine haber verirken, sarı ekmek yani buğday ekmeği görmek ise darlığa ve sıkıntının işaretidir. Yufka olarak tabir ettiğimiz ekmeği görmek ise uzun bir hayat sürüleceğinin göstergesidir. Aynı zamanda rüyada ekmek görmek genel itibarı ile birikim yapmaya ve elindeki malların fazlalaşmasına yorumlanmaktadır. İslamiyet’e göre ekmek yeniden doğuş ve bereketin temsilcisidir. Bu sebeple ekmek rüyalarda olumlu olarak yorumlanmaktadır.

Ekmeğin görülüş biçimine göre rüya tabirleri

Rüyada ekmek görmek

Rüyada ekmek görülme biçimine göre farklı yorumlara gelebilmektedir. Taze sıcak ve yumuşak ekmek görmek, dünyada helal mal yemeye ve helal kazanca delalet etmektedir. Küflenmiş ve kokuşmuş ekmek görmek, mağdur bir biçimde hayatını idame ettirmeye ve yalnız bir biçimde ölmeye yorumlanmaktadır. Yumuşak açılmış yufka ekmeği ve sıcak pide ekmeği bol kazanca ve başarılı işlere yorulur. Buğday zenneleri içerisinde ekmek görmek ise dünya üzerinde uzun yıllar sağlıklı ve mutlu bir yaşantının gerçekleşeceğine ve sıkıntıların çok az yaşanacağına delalet etmektedir.

Rüyada ekmek yemek görmek

Rüyada ekmek yemek görmek ferah bir yaşamın başlangıcı anlamına gelir. Bolluk içinde yaşamanız ve zengin bi yaşam sürmenize işarettir.  Bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağınız manasına gelir.

Rüyada ekmek görmek nedir

Ekmeğin rızka, rahata, berekete, bolluğa çağrışım yaptığı bilinmektedir. Bu sebeple rüyada görülmüş olan ekmek eğer hoş ve taze ise hayatta güzel şeylerin olacağı ve helal bir para ile hayatın kazanılacağı manası ortaya çıkmaktadır. Rüyasında kokuşmuş veya çöplükte ekmek gören kişi haram para kazanmış ve hayatını haramdan yana seçmiştir. Bu sebeple olumsuzlukların sürekli başında olacağı manası ortaya çıkmaktadır. Rüyada fazlaca ekmek görmek ve bunları çevresindeki insanlar ile paylaşmak, ömrünün artmasına ve kaliteli bir yaşam sürülmesine delalet etmektedir.

Rüyada ekmek görmek neye işarettir

Rüyada ekmek gören kişi için rüya yorumu sıkıntıdan rahatlığa, azlıktan bolluğa, kederden sevince geçen bir aşamanın habercisidir. Eğer kişinin maddi durumu orta ve alt seviyede ise helal para kazanıyor ise bu onun için yükselişin habercisidir. Rüyada fırından yeni çıkmış bir ekmeği görmek ve ondan bir parça yemek bolluk ve bereketin yakın olduğu manasına gelmektedir. Kişi ekmeği kendisi pişirirken görüyor ise sürekli birilerinden menfaat beklediği manasına gelmektedir. Bu yolla kazanç elde etmek ve kötü düşünceleri bünyesinde barındırmak ve saflıktan uzak olmak manası ortaya çıkmaktadır.

Rüyada ekmek aldığını görmek

Kişinin rüyada ekmek aldığını görmesi bol kazancın ve helal paranın göstergesidir. Eğer aldığı ekmek sıcak ve taze ise iş hayatında çok büyük başarılar elde edeceği ve maddi durumunun yükseleceği manasına gelmektedir. Eğer kişi rüyasında çok ekmek görmüş ise uzun ve sağlıklı bir ömür onu bekliyor demektir.

Rüyada fırından ekmek aldığını görmek

Ekmeğin yapıldığı fırın ve tandır gibi elde olunan malların korunması ve bütün halinde muhafaza edilmesi manasına gelmektedir. Tandır veya fırın para saklanan bir kasa olarak yorumlanmaktadır. Bu sebeple oradan çıkartılarak verilmiş olan ekmek kısmet ve rızık olarak görülmektedir. Maddi yükselişin yanında manevi bir güzelliğinde de ortaya çıkacağına delalet etmektedir. Ayrıca fırından toplu bir biçimde alınan ekmek de uzun soluklu saadet dolu bir yaşantının habercisidir. Fırından yanmış ekmeğin çıkması ise olumsuz bir duruma işaret etmektedir. Yanmış ekmek görme yakınlarından birinin sana ihanet edeceğini ve teyakkuzda olunması gerektiğini belirtir.

Rüyada ekmek arası peynir görmek

Ekmek ile peynirin bir arada güzel bir biçimde görülmüş olması malının artmasına, bereketlenmesine ve güzel bir geleceğin yaklaşmasına delalet etmektedir. Beka bir kişinin peynir ve ekmek görmesi mutlu bir evlilik yapmasına, çocuğu olmayan birinin ekmek ve peyniri görmesi çocuğunun olmasına, darda olan birinin görmesi ise sıkıntılarının biteceği manasına gelmektedir. Rüyada tadı kötü kokmuş ve çürümüş ekmek ve peynir görmek ise kötü duygulara işaret eder.

Rüyada ekmek yapmak

Rüyada ekmek yapmak ve pişirmek helal kazanca ve güzel yaşantıya delalet eder. Eğer yapılan ekmek beyaz ise maddi kazancın artması ve sürekli yukarıya doğru bir yükselmeden bahsedilecektir. Bu ekmeği etrafınızdaki kişiler ile paylaşıyorsanız. İnsanlar ile iyi geçindiğiniz ve başarılı bir amir olacağınız mamasına gelmektedir. Eğer pişirdiğiniz ekmek siyah ise kötülüğe işarettir. Yapacağınız bir işten zarar göreceğiniz veya harama bulaşmış olacağınıza haber vermektedir.

Rüyada ekmek kırıntısı görmek

Rüyada ekmek kırıntılarının görülmesi ufak çaplı sorunlara işaret eder. Ama bu sorunlar çok büyük sorunlar değildir. Bu kırıntılar eğer temizleniyor ise bir süre zahmet çektikten sonra çok güzel bir yaşantıya kavuşulacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada ekmek vermek

Rüyada birine ekmek vermek fedakarlığa işarettir. Ekmeği parçalayarak vermek küçük fedakarlığa yorumlanırken, tüm halinde vermek ise büyük ve hayati bir fedakarlığa delalet eder. İslami inanca göre ekmek dinin direklerinden biridir. Çok büyük bir öneme sahiptir. Hatta ekmek ile ilgili birçok hadis vardır. Ekmeğin İslami inanca göre ilim ile bağdaştırılması, rüyada ekmek verilmesini ilmin paylaştırılması ve birinin gelişimine katkıda bulunulması manasına gelmektedir.

Rüyada ekmek kızartmak

Rüyada ekmek kızartma bir insana faydalı olmak, onu mutlu etmek ve hayır dualarını almak olarak yorumlanmaktadır. Ekmek ilme, rızka, berekete işaret ettiği için ekmek kızartmak bolluktan faydalanmış olmak manasına da gelmektedir.

Rüyada ekmek kesmek

Ekmek genel itibarı ile hayırdır. Rüyada görülen ekmek bir isteği kısa sürede gerçekleşeceği ve muradın olacağı manasını ortaya çıkarmaktadır. Rüyada ekmek kesmek ise çok zor bir durumun ortadan kalkacağı ve rahata erişileceğini müjdelemektedir. Bekar birinin taze bir ekmeği kesip paylaşması ise mutlu bir birlikteliğe atılacak olan adım olarak görülmektedir.

Rüyada ekmek atmak

Rüyada birine ekmek attığınızı görüyorsanız yaptığınız bir yardımın karşılığını bulduğu ve o kişinin size dua ettiği manası ortaya çıkmaktadır. Ya da yakınlarınızdan birine vermiş olduğunuz sadaka o kişinin çok işine yaramış ve onu çok mutlu etmiştir.

Rüyada ekmek bölmek

Rüyada ekmek böldüğünü gören kişi gerçek hayatında adaletten şaşmayan ve her zaman doru yolda olan bir kişi olduğu manasını ortaya çıkarmaktadır. Ekmeği aile fertlerinden biri için bölmüş olan kişi akraba evliliğini yaşayacağına yorumlanmaktadır. Eğer bayt ve küflenmiş bir ekmek bölüştürülüyor ise kötü işler ve kötü olayların yaşanacağına ve bağların kopacağına işaret edilmektedir.

Rüyada ekmek görmek psikolojik analiz

Rüyada ekmek görmek genel itibarı ile güzelliklere ve hayırlara vesile olan durumları çağrıştırır. Eğer kişi bir haber bekliyor ise, o haberi kısa sürede alır. Eğer istediği bir şey var ise, ona sahip olur. Ekmek eğer taze ve sıcak görülmüş ise çok başarılı bir iş yaşantısının olacağına ve bolluk ve refah içerisinde yaşanılacağına delalet etmektedir. Eğer ekmek yanmış, çürümüş, küflenmiş ve çamurlu gibi görünür ise kötülüklere ve kötü yaşantılara sebep olmaktadır. Çürük ekmek insanın vicdanıdır. Yaptığı yanlışlar ve kötülükler olarak karşısına çıkmakta ve ondan hesap sormaktadır.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Ekmek Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. fatihuslu (22 Ocak 2014 saat: 11:56)

  Rüyamda bir bakkaldan ekmek çaldığımı görüyorum. Bakkalın alarmları ötmeye başlıyor tabi bu arada. Ara sokaklardan kaçmaya çalışıyorum izimi kaybettirmek için. Ekmekleri büyük bir ağaca tırmanıp dalları arasına sıkıştırıyorum. Ağacın dibinde çocuklar oynuyorlar. Ekmekleri ağaçta bırakıp hemen ötede olan arkadaşlarımın yanına gidiyorum. Az sonra çocuklarla beraber askerler gelip beni sorguya çekiyorlar. Ekmekleri ben çalmadım desem de kurtulamıyorum ve beni götürüyorlar. Çok korkuyorum tabi. Bu esnada uyanıyorum ve sabah namazına kalkıyorum.

 2. ugur (06 Şubat 2014 saat: 21:49)

  rüyamda yüzü güzel ama katlarını actıgımda küflenmiş yenmeyecek kadar tamamen küflenmiş yufka ekmek gördüm

  bu günlerde ev almak için emlakçıyla anlaşmış tım ama emlakçı anlaştıgımız evde sorun cıktıgını ve bana başka ev satmak istediklerini söyledi ve daha önceki sözlesmede ki eksik bilgiler dahilinde eger almak istemezsem beni dava edeceklerini söyleyerek baskıda bulundular iş büyüdü ve verdeğim kaporoyla birlikte baya maddi zararım oldu bu başımdan gecen olaydan sonra gördüğüm rüyayı burdan baktıgımda şoke oldum ve ğördüğüm rüyayı ve başımdan gecenleri paylaşmam gerektiğimi hissettim son olarak yüce rabbimiz hepimize her işte hayırlısını nasip etsin

 3. BUSE (16 Şubat 2014 saat: 10:15)

  rüyamda bildiğimiz ikilik ekmeklerin uzunca ve fırının önünne 5-6 tane sermişlerdi…
  benimde o sıcak ekmeklerde gözüm kalıyordu ve üstüne yani yumuşak olduğu için üstüne bastırıyordum .çok güzel ve sıcak görünüyorlardı.bende param olunca bende alırım diye mırıldanıyordum …
  inşallah denilen gibi rahat bir hayata ve işlerde başarıya ve istediğim bir şeye kavuşurum…
  AMİN…

 4. mihirban (08 Mart 2014 saat: 12:27)

  rüyamda marketen bir şeyler oluyorduk küçük kızımla sonra kuru kalabalık birden aralarında biri bayan diğer iki erkek olmak üzere polis geldi elimde alışveriş yaptığım poşetlerle beraber benide karakola götürdü orda bekler memurlardan biri ekmeğinin biri alıyorum müsaden var mı dedi bende afiyet olsun bir ekmeğin lafı yok bize yaptıklarınıızn yann da dedim sonra kimlik falan istediler bir de2 lira bozuk para aldılar benden sonra eve döndüm kız kardeşim uzaktan gelmiş bu v.b şeklinde devam etti rüyam

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,