RuyaTabirleri.com

Rüyada Elma Görmek

Rüyada elma görmek çok güzel ve mutluluk verici şeylere işaret eder. Hayırlı çocuklara ve güzel kısmetlere delalet eder. Kırmızı elma ile yeşil elma farklı şekillerde tabir edilir. Kırmızı elma yemek ağız tadıyla olacak hayırlı işlere, yeşil elma yemekse bir karmaşaya yahut kavgaya, moral bozukluğu ve sıkıntıya ya da kedere işaret eder. Elmayı yemek çok güzel ve hayırlı gelişmelere işaret eder. Kişinin alın teriyle, hak ederek kazandığı bol kazanca, kendisine ve çevresine dokunacak hayırlı işlere delalet eder. Rüyada başka birinin rüya sahibine hediye vermesi o kişinin çok istediği bir şeyin gerçekleşeceğine yorumlanır. Daldaki elmanın koparılması soylu ve zengin birine, kutsal bir mekanda bir elma görmek de güzel bir izdivaca işaret eder.

Elmanın anlamı rüyadan rüyaya değişse de genel anlamda hep iyi ve güzel şeylere işaret eder. Örneğin rüyada elma fidanı görmek çok kutsal görevlere gönüllü olmak ve ömür boyu duası yetecek ola garibanlara yardım etmek anlamına gelir. Elmanın güzel bir meyve olması ve keyifle yenmesi nedeni ile rüyada görülen elma tatlılıklara, hoşluklara, iyiliğe ve hayra işarettir. Rüyada elma ile yapılan herhangi bir tatlı görmek madalya ya da taçla ödüllendirilecek bir başarıya nail olmaya işaret eder. Eğer elma ağacından elmaların düştüğünü gören bir kimse olursa bu da onun hayatı boyunca önüne çıkacak olan şansının çokluğuna, bahtının açıklığına ve kısmetinin bolluğuna işaret eder.

Rüyada Elma Yemek

Rüyada elma yemek kısmet olarak tabir edilir. Kişinin bir kısmeti olacağına, evlatlarının hayırlı olacağına, etrafında nur yüzlü ve temiz kalpli insanlar olacağına işaret eder. Özellikle de kırmızı elma görmek çok güzeldir, bu kişinin kazancını gönül rahatlığıyla yiyeceğine işaret eder. Çünkü rüyasında kırmızı elma gören kişinin kazancında hile, fesat ya da haram bulunmaz. Mayhoş bir elma aynı anlama gelmeyeceği gibi bazen ruhun sıkılacağına, kişinin içinin daralacağına bazen de hileye başvurmak yoluyla bir şeyler elde etmeye işaret eder.

Rüyada Elma Toplamak

Güçlü, kuvvetli, görkemli ve soylu birine işaret eder. Rüyasında elma toplayan kişi para, mal ve mülk sahibi olur. Yani toplanan elmalar rüya sahibinin ileride sahip olacağı kazancın ve malın bir sembolüdür. Bu rüya, rüya sahibinin ileride maddi olarak güçlü bir kişi olacağının bir işaretidir. Çünkü elma bol kazanç ve bol kısmet anlamına gelir.

Rüyada Elma Ağacı Görmek

Elma ağacı din kardeşlerinin birbirine olan yakınlığına işaret eder. Elma ağacının dibinde oturup, soluklanmaksa mutlu ve uzun sürecek olan bir izdivaç anlamına gelir. Rüyasında elma ağacının gölgesinde ya da dibinde nefeslenmek için oturduğunu gören kişi sevdiği kişiyle evlenir ve mutluluğu daim olur.

Rüyada Elma Isırmak

Elma ısırmak kişinin eline geçen fırsatlardır. Rüyasında elma ısırdığını gören kişi aslında kısmetini yakalamış demektir. Bu da işinde bol kazanca, hayırlı, temiz ve helal kazanca delalet eder.

Rüyada Elma Ağacı Dikmek

Rüyada elma fidanı dikmek çok kutsal işlere atanmaya işaret eder. Kişini Allah yolunda gönüllü olarak düşkün olan kimselere yapacağı hayrın bir işaretidir. Rüyada kim ki bir elma fidanı diker o kişi Allah katında en temiz işleri yapmaya nail olur.

Rüyada Ekşi Elma Yemek

Rüyada ekşi elma yemek de ekşi elmaları ağaçta görmek de aynı anlama gelir. Ekşi elma yaşanacak tatsızlığa işaret eder. Rüyada ekşi elma yediğini gören kişi bir münakaşa ortamıyla karşı karşıya kalabilir.

Rüyada Elma Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüya tabiri yapan kişiler rüyada yenen tatlı şeylerin kısmet olduğuna ve güzel şeyler anlamına geldiğine dair yorumlar yaparlar. Aslında elma kişinin bilinçaltında ve iç dünyasında da aynı şeyi ifade eder. Güzel yüzlü kişilere elma benzetmesi bile yapılır. Elma kişi için ağız tadı ve kazancı ifade eder.

Bazı kişiler için de elma yemek, ruhunu beslemektir, çünkü elma yerken helal kazançla kazandığı para sayesinde boğazından helal şeyler geçtiğini bilir bu da kişinin ruhunu beslerken içini de rahatlatmasını sağlar. Rüyasında elma gören kişinin bilinçaltında hep gönül hoşluğu vardır. Ağzının tadının kaçmaması ve mutlu bir yaşam isteği kişinin rüyalarına bu şekilde yansıyabilir.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+'da Paylaş
Rüyada Elma Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. firdevs yabacı (04 Ocak 2014 saat: 01:16)

  Bahçede büyük demlik gibi birşeyin içinde ıhlamur varmış sözde bende içine elma koymuşum yeşil kabuklu dilimli kabukları soyulmamış pişmiş ama suyu gitmemiş çok tatlıydı babaannem o pişmiş suyu gitmiştir dedi ben pişmiş ama hala suyu var dedim ısırdım yedim ben babaannemede tatlı bak sende ye dedim rüyam devam ederdi ama telefon çaldı uyandım birde saat akşam 5 20 de gördüm işlh anlamı güzeldirr tşkler

 2. arg (06 Mart 2014 saat: 15:24)

  çalışma arkadaşıma Öğle yemeğine gitmeyeceğimi ve biraz kestirecegimimi söyledim , o da bana ‘aç kalma ofiste elma var yersin’ dedi. Uykuya daldım ve çeşitli rüyalar gördüm 4-5 tane birbirinden bağımsız ruyalardi fakat tek hatırladığım bir kamyonetle yoldan çıkıp kar yığınına saplandigimiz ve aniden uyandığım…çok geçmeden gözüm tekrar dalmıştiki sibiryada yemyeşil bir bahçede ağaçtan kırmızı elma topluyoruz, hem kendim hem arkadaşim.elmalar hafif ham arkadaş bir isirik atıyor ve yüzü değişiyor sanki ham tadı,eksi tadı varmış gibi. O an da alarm çaldı uyandım… Hayırdır inşallah..

 3. Yasiny (09 Nisan 2014 saat: 07:51)

  Rüyamda halamin kızı ve ben varım. Bilmediğimiz bir şehirdeyiz rüyada 1 kırmızı elma var. Elma onunla benim elim arasında onu beraber tutuyoruz. Elma kırmızı renkli. Aynı elmayı yiyoruz. Sanki akraba değilde sevgili gibiyiz. Rüyamda o hukuk bölümü okuyor. Ama aslında okuduğu Bölüm bu değil. Birbirimiz ile kovalamaca oynuyoruz. Eve giderken evin yolu düz değil. Yani zik zak gibi. Rüyanın sonunda yoldan gecerken bir bayan gördüm.

 4. ümit (12 Nisan 2014 saat: 09:32)

  Rüyamda ya birine kız istiyoruz yada birileri kız kardeşimi istemeye gelmiş.onlara elma ikram ediyoruz.daha sonra dagılıyoruz.sonra babamın bahçesine gidiyoruz.bahcede ağaçların üzerinde kırmızı elmalar görüyorum.ve onları toplamaya başlıyorum.daha önce elma ikram ettiğimiz misafirler tekrar gelecek ve onlara ikram etmek için.eve gelecek misafirlere ikram etmek için.bazı ağaçlarda az elma var.en son birkaç ağaca rastlıyorum.üstleri kırmızı elma dolu.epeyce topluyorum.elmalarda kıpkırmızı ve sulu bir sekildeydi.bu rüyanın anlamı nedir?

 5. asya (02 Mayıs 2014 saat: 13:36)

  Rüyamda yeşil erik ağacından erik toplicaktim dalı kendime doğru çektim birden baktım elimde iki tane küçük hafif çürük kırmızı yeşil karışık elma var o iki elmayı amcama veriyodum sonra elma agacının dalını tutup kendime doğru çektim çok güzel kırmızı ikitane Birleşik taze elma vardı dalda bu da benim diyodum rüyamda ve ve elmayı o daldan alıyodum daha ben elmaya elimi uzatır uzatmaz elma elime geldi.ağaçta çok güzel yeşildi yaprakları.

 6. gulhan (20 Mayıs 2014 saat: 20:00)

  sayın rüya yorumcusu ben 14 yaşındayım bn bi rüya gördüm elma ağacı vardi bizim sınıf arkadaşlarımızda o elmalardan koparıp alıyordu sadece bit tane kızarmakta olan elma vardı sevdiğim çocuk o elmayı bana verdi ama bn almadım bu çocuğu normal hayatta pilotenik seviyorum . bide rüyada onu sevenler ona para verip paranın üstüne adını yazıyormuş ama hepsi kağıt para dantelli kırmızı bi küçük kesedeydi bana bak dedi bende baktım ya bn hep sevdiğim kişiyi rüyamda görüyorum bikerisindede biz normalde çıkmıyoruz ama rüyada çıkıyo gibiydik böyle rüya çok görüyorum

 7. cns (11 Ekim 2014 saat: 11:14)

  Merhabalar, Rüyada köy gibi biryerdeyim yanımdada iş arkadasım var onunla beraber once arabayla gezerken goruyorum kendimi sonrada birdenbire bi derede buluyoruz kendimizi dere cok berrak tertemiz gözlerimi deredeki taslarım guzelliginden alamıyorum derede yuruyoruz uzun uzun sonra derede koskocaman bi elma dilimi göruyorum köydeki kadinların hepsi derenin yanında oturmus elma dilimliyolar hepsinide dereye koyuyolar. Rüyamı yorumlarsanız cok sevinirim tesekkur ederim..

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , ,