RuyaTabirleri.com


Rüyada Ev Görmek


Rüyada görülen ev kendi benliğinizi ve yaşantınızı temsil eder. Genellikle rüyada görülen ev huzurun ve güvenliğin bir simgesidir. Evi nasıl gördüğünüze bağlı olarak kendiniz hakkında yorumlar yapabilmek mümkündür.

Rüyada evini tertemiz, yeni boyanmış, güzel bir şekilde görmek, rüyayı gören kişinin tüm dertlerinden kurtulacağına, bolluk ve berekete kavuşacağına yorumlanır.

Ayrıca, rüyada ev gören kişi bir erkekse, gördüğü ev bu erkeğin eşini temsil eder. Rüyasında kendisini bilmediği bir evde gören kişi erkekse, bu erkeğin yakın zamanda evleneceğine işaret eder. Evleneceği kadının özellikleri de gördüğü evin özellikleriyle benzer olacaktır. Örneğin, gördüğü ev kıymetli ve güzel bir evse, güzel bir hanımla evleneceğine yorumlanır.

Rüyada Ev Almak

Rüyada ev satın aldığınızı görmek, yaşam tarzınızda, iş veya özel hayatınızda bir değişiklik yapacağınızın veya yapma isteğinizin olduğunun habercisidir. Rüyada bir şey satın almak genel olarak karar verme aşamasını ya da bir konuda kararsızlık içinde olduğunuzu gösterir. Rüyada ev satın almak da kendi hayatınızla ilgili bir karar verme aşamasını ya da kararsızlık içinde olduğunuzu temsil eder.

Rüyada Ev Boyamak

Rüyada evinizi boyadığınızı görmek, içinizdeki değişme isteğine, dertlerinizin biteceğine, hayatınızın neşe dolacağına, güzelleşeceğine işaret eder.

Rüyada Ev Yapmak

Rüyasında başka bir şehirde bir ev inşa ettiğini görmek, rüyada gördüğünüz şehirde evleneceğinize ve bir aile kuracağınıza, çocuklarınızın olacağına işaret eder.

Rüyada Ev Taşımak

Rüyada evinizi taşıdığınızı görmek, içinizdeki değişme isteğini temsil eder. Rüyada taşınmak aynı zamanda çıkılacak bir seyahatin de habercisi olabilir. Rüyada evinizden taşınmak, süren bir ilişkinizin ya da işinizin sona ereceği şeklinde de yorumlanır. Küçük bir evden çıkıp daha geniş bir eve taşındığını gören kişi, sorunlarından kurtulur ve feraha kavuşur.

Rüyada Ev Değiştirmek

Rüyada evinizi değiştirdiğinizi görmek, yaşantınızda bazı değişiklikler yapacağınıza, şu an içinde bulunduğunuz koşulları kendi isteğinizle değiştireceğinize, en azından değiştirmek için çaba göstereceğinize yorumlanır.

Rüyada Büyük Ev

Rüyada büyük, geniş, ferah bir evde olduğunuzu ya da yaşadığınızı görmek, dertlerinizden kurtulup, daha güzel bir hayat yaşayacağının habercisidir. Büyük ve çok sayıda odası bulunan bir evde oturduğunuzu görmek, aynı zamanda içinizde birçok kişilik özelliğini birden barındırdığınızı da temsil edebilir. Rüyada görülen geniş bir ev, sizin veya bir yakınınızın hamile olabileceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Bilmediği Bir Eve Girmek

Rüyada görülen bilinmeyen ev, ahireti temsil eder. Rüyanızda bilmediğiniz bir eve giriyorsanız, bu günlük yaşantınızda ahiret hayatını unutmamanız gerektiğini gösterir.

Rüyada Ev Yakmak

Rüyada kendi evinizi yaktığınızı görmek, yaşantınızda kendinize ve duygularınıza zarar verebilecek bir şeyler yaptığınıza işaret eder. Aynı zamanda evinizde sizin ya da hane halkından birinin başına kötü bir şey gelebileceğinin de habercisidir.

Rüyada Evinin Yandığını Görmek

Rüyada kendi evinizin yandığını görmeniz, sizin ya da evde yaşayan herhangi birinin işlerinde büyük bir zarar edebileceğine yorumlanır. Ayrıca hane halkından birinin sağlığının bozulabileceğinin de habercisidir.

Rüyada Pis Evi Temizlemek

Rüyada görülen pis ev o evde oturanlardan birinin ahlaksız karaktere sahip olduğunu veya bir sağlık sorunu olduğunu temsil eder. Pis evi temizlemek ise bu kişinin bu sorunlarından kurtulacağına, sağlığına veya güzel ahlaka kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Dağınık Evi Toplamak

Rüyada görülen dağınık ev, kendinizi toparlayamadığınızı, sahip olduğunuz yetenekleri kullanamadığınızı ve bu yüzden tam anlamıyla başarıya ulaşamadığınıza işaret eder. Dağınık evi topladığınızı görmek ise, bu sorununuzun farkında olduğunuza ve kendinizi toplamaya başlayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Boş Ev Görmek

Rüyada boş bir ev görmek, ya da boş bir evin içinde bulunmak bilinçaltınızda güvensizlik duygusu ile ilgilidir. Kimseye kolay kolay güvenemediğinize işaret eder.

Rüyada Duvarları Olmayan Bir Ev Görmek

Duvarları olmayan, etrafı açık bir evde olduğunuzu görmek özel hayatınızın veya iş hayatınızın gizliliğinden şüphe duyduğunuzu gösterir. Örneğin iş yaşamınızda herkesin gizlice sizin yaptıklarınızı izlediğini düşünüyor olabilirsiniz.

Rüyada Evin Kaydığını Görmek

Evinizin bir yerden bir yere doğru kaydığını, hareket ettiğini görüyorsanız, bu sizin kişiliğinizde ve yaşantınızda bazı değişiklikler yapmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada Evin İçinde Gizli Geçitler Bulmak

Rüyada evinizin içinde gizli geçitler keşfediyorsanız, iş hayatınızda karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. Bütün geçitleri tam olarak keşfedemeden uyanmak ise, karşınıza çıkan bu fırsatları nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsunuz ya da yenilik yapmaktan korkuyorsunuz şeklinde yorumlanır.

RÜYADA EV GÖRMEK PSİKOLOJİK ANLAMI

Evin hangi bölümünü gördüğünüze bağlı olarak, rüyanın hangi ruh halinizle ya da hangi kişilik özelliğinizle ilgili olduğu söylenebilir. Örneğin tavan arası görmek aklınızla ilgiliyken, bodrum katı görmek bilinçaltınızı temsil eder.

Kendinizi mutfakta görüyorsanız, bu sizin duygusal olarak sıcak bir ortama ihtiyaç duyduğunuzu gösterir. Mutfak aynı zamanda değişimi temsil eder ve yaşantınızda yakında bir değişiklik olabileceğine yorumlanır. Banyoda olduğunuzu görmek ise kendinizi psikolojik ve duygusal olarak yenilemeniz, düşüncelerinizden arınmanız gerektiğini gösterir.

Rüyada bir balkonda olduğunuzu görmek, bilinçaltınızdaki başkaları tarafından fark edilme isteğinizi temsil eder. Balkon aynı zamanda belli bir olay veya durum hakkındaki kararsızlığınızı da gösterebilir. Rüyada yatak odası görmek, kişiliğinizin gizli tutmak istediğiniz yönlerini ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizi temsil eder. Rüyada evin özellikle tavanını görüyorsanız, bu sizin kendinize koyduğunuz limitleri gösterir.

Kiler görmek, geçmişinizle ilgili gizli kalmış korkularınızı temsil eder. Kendinizi kilerde ya da kilere girerken görüyorsanız, bu sizin korkularınızla ve geçmişinizle yüzleşeceğinize yorumlanır. Rüyada görülen oturma odası sizin başkalarına karşı nasıl göründüğünüzü, hayatınızı nasıl sürdürdüğünüzü temsil eder. Aynı zamanda oturma odası kim olduğunuzla ilgili fikirlerinizi gösterir. Oturma odasında aslında oraya ait olmayan eşyalar görmek, yaşantınızdaki bazı şeylerin kişiliğinizle uyuşmadığını gösterir.

Rüyada evin merdivenlerinde olduğunuzu görmek, eğer yukarı çıkıyorsanız, bazı düşüncelerinizin ve duygularınızın su yüzüne çıkacağına, aşağı iniyorsanız ise tam tersine işarettir. Evin çatısını görmek, Kişiliğinizi, duygularınızı ve inançlarınızı koruduğunuzu gösterir. Kendinizi evin çatısının üzerinde dururken görmek, çok büyük bir başarı yakalayacağınıza yorumlanır.

Evin çatısının aşağıya doğru kayması ya da düşmesi, kendinize koyduğunuz çok yüksek hedeflerin size zarar verdiğinizi, bunları biraz aşağıya çekmeniz gerektiğini gösterir. Evin avlusunu görmek, iş ve sosyal hayatınızı temsil eder. Eğer avlu düzenliyse, iş yaşamınızın çok iyi gittiğine, eğer dağınık ve kötü bir durumdaysa, hayatınıza çeki düzen vermeniz gerektiğine yorumlanır.


Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+Rüyada Ev Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. yu-em (29 Aralık 2013 saat: 15:58)

  once boyle bir kafedeyiz ben ve ciddi düşündüğüm bir kiz baskalrida var ama onlarin yuzleri secilmiyor. ayri masalarda otueuyoruz biraz sonra ben kalkip ayni cafwnin ust katlarinda bulunan bir daireye giriyorum o da geliyor ardumdan odasina giriyor beb görmüyorum ama bende salondayim aonra dis kapı sesi duyuyorum çıktığını görüyorum icimden bir gorusuru demesini bekliyordum .. sonra kapi caliyor aciyorum sarilip görüşürüz diyor .. o esnada bende itiraf ediyorum dusuncelerimi heyecablaniyor ve gitnekten vazgectigini anlıyorum ben.. sonra evin icine donup duzenlenecek biseyy varmi diye bakmaya basliyorum odalari geziyorum yanimdada işi yapacak kisi var. once banyoya bakiyorum gayet duzenki guzel burasi boyle iyi diyorum .. sonra bir odaya giriyorum labratuar halinde belki işimizden dolayi oyle gordum .. orayida oyle birakiyorum … toplamda dort oda bi salon oldugunu biliyorum ama baska odaya girmiyorum .. ev cok isildak degildi.. boyle giris kapisi bi holl e aciliyor odalar sagli sollu dizilmis kapinin karşısında salon var. banyo girisin sagindâ .. labratuaŕ solundaydi onun odasida girisin saginda 1. oda banyo ikinciydi….

  gördüklerim ev, kizin yuzu kendisi, ben kendim, gayet acik ve netti aradaki diger insanlarin yüzlerini ayirt edemiyordum bugulu gibi … vede su anda kiz bilmiyor oyle düşündüğümu ima ediyorum bazende acik acik soylemedim yani

  ýorumlarsaniz sevinirim

 2. Sila (08 Ocak 2014 saat: 13:10)

  Mehabalar,
  Asagida yazmis oldugum iki ruyayi yorumlarsaniz cok sevinirim.
  1. Ruyamda yasadigim evime eskiden begendigim erkek gayet duzgun kiyafetli ozel bir gun iicn giyimis sekilde gelmis babamla konusuyormus, hanemizde oturmus arada bana bakiyormus hic konusmadan, sadece babamla konusuyormus sanki beni istemeye gelmis gibi babamdfan, Bababm onun la konusmakan hosnutmus. Ben ise ev kiyafetleriyle elimde temiz beyaz bir kiz bebek yikiyormusum ona bakarak gulumseyerek. Ama uzerimdeki kiyafetler ve salarim ozensiz cok normal siradfan ev haliymis. Babamin onunla konusumasindan hosnut olmasindan memnunmusum. Kiz bebegi yikadigim su temiz ve berrak mis bebek hic aglamamis sessizce basindan asagiya su dokuyormus bir yandan da babamla o erkegi gorup gulumsuyormusum.

  2 . Ruya da ise bombos eski bir evde ormanin icinde dagin en zirversindeki bir evin icerisindeyim yanliz.Odalari dolasiyorum pencereden disariya baktigimda yesil huzr veren bir orman ve dagin zirvesinden oldugumuz icin hafif bulutlara ve sis gibi evin basimizin uzerinden geciyor. Sanki o evi satin alackmisiz gibi kafamda planlar yapiyorum. Burasi eski tamir edelim filan diye bir yandan da bu guzel huzurlu ev yakinlarima uzakta bir yerde nasil yasarim diye icimden geciriyorum. Bu iki ruyayida bu sabah gordum ve uyandigimda cok huzurlu kalktim yataktan. Bana tabirini yaparsaniz sevirnim . Cok tesekkurler,

 3. hülya (22 Ocak 2014 saat: 08:35)

  rüyamda büyük bir evdeyim. Ev bizimmiş kapıyı açtığımda içerde ölmüş kuşlar ve kanatları evi çok kirletmişlerdi. Yapma bir bebek onu da temizlemeye çalışıyordum ve bu bebeğin elbiselerini tekrar dikmeye çalışıyorum.evin içinde aşağıya inene bir merdiven var.Merdivenin başında yarım örülmüş bir duvar var.O duvarı beğenmiyorum tekrar örülsun istiyorum ama kuşlar evin içini çok berbat etmişti.Kuş kanatları çok fazlaydı.

 4. doğan (01 Şubat 2014 saat: 03:02)

  yılbaşı gecesi eşimle istanbul’da bi cafeye gidiyoruz. Boş yer olmadığı için bir çiftle birlikte aynı masaya oturuyoruz.Ben sigara almak için cafeden ayrıldım ve dönüş yolunu kaybettim.Eşim yalnız kaldı diye panik yapıyorum.Sonra sigarayı alıp eve dönüyorum.Eşimde eve dönmüş ve yatıyor.Abim eşimin bundan sobra hergün bir yere gidip geleceğini söylüyor.Eşimin yattığı odaya giriyorum ve yolumu kaybettiğimi anlatıp ona hergün nereye gideceğini soruyorum.Yatakta çıplak olan eşim kalkıyor ama yüzü ve sırtı al al lekeler olmuş.Ne olduğunu soruyorum ve bana daha önce iki lise öğrencisi tarafından tecavüze uğradığını anlatıyor.Yanıma gelip yatıyor.

 5. ayşe (19 Şubat 2014 saat: 17:51)

  rüyamda eşimden boşanıyomuşuz.bilmediğim bir eve gitmişiz o evde annem eşim çocuklarım bide eşimin yeni evleneceği kadın varmış bende eşime diyorum ki madem bu ev bizim biz burda dururuz oğlumda okula burdan gider sende ne yaparsan yap diyorum bana boşanma kağıtlarını imzalatıyo bi tarafdan da kıyafet katlayıp ayırıyoz.camdan baktığımı hatırlıyorum bi üst geçit gördüğümü görüyorum.

 6. fatma (22 Şubat 2014 saat: 18:41)

  ben eşimin yanına gidiyom evde hiç kise yok diyorum yatağa gidelim diyorum ve gidiyoz ben soyundum eşim soyundu bir güzel porlo yaptık 10 tane cocuğumuz oluyor sonra eşim beni odaya kapatıyor bacaklarıma seksi bacak diyo memelerime elleşiyor ve götümü kanatıyor beni agıttırıyor sonra eşim bana cicek getirimiş ben duşa girdim eşimde ardımdan girdi köpüklü suda götüme elleşdi ben eşimin kucana oturdum köpüklü su kan oldu birden bi baktım götüm kan olmuş

 7. ugur (03 Nisan 2014 saat: 14:15)

  Rüyamda köhne bir eve taşınmışız. Özellikle benim yatak odama sürünerek küçücük bir oyuk gibi bir kapıdan giriyorum. Odanın tavanı ise en fazla 1 metre yükseklikteydi. Ki zaten sürünerek ilerliyorum oda da. Sonra evin önceki sahipleri olan bir kaç kız ailesi ile birlikte bizim evden çıkarken ben o oda da yerde uzanıyorum beni görüyorlar. İlk önce utanıyorum sonra da diyorum ki neden utanıyorsam sanki… Onlar da daha önce bu evde oturuyorlardı… Ama o köhne evde yaşamak değil de tavanın bu kadar basık olması psikolojimi çok etkiliyordu. Ve çok üzülüyordum…
  şimdiden teşekkürler ederim…

 8. Hkn (20 Nisan 2014 saat: 23:40)

  Merhabalar,

  Rüyamda çok zor sartlarda dağa doğru tırmandığımı etrafımdaki her yerin uçurum olduğunu gördüm ve dağı yarıya kadar çıktığımda karşıma bir kapı çıktı zile basıp içeri girdiğimde evin kendi evim olduğunu abim arkadaşlarım tanıdığım 8 10 kişi vardı sonra çatıdan sesler geldiğini ve çıkmamız gerektiğini söylediler daha sonra evin içinden çatıya çıktığımızı ve çatıda deniz olduğunu gördüm kimi denize giriyor kimi güneşleniyor bir kaç kişide çatıdaki kiremitleri topluyordu………………………… şimdiden çok teşekkür ederimmm……

 9. esra (13 Mayıs 2014 saat: 13:36)

  Merhaba rüyamda evde bigün uykudan kalkiyorum evimiz tavandan su almis heryer su icinde halilar falan parkeler su icinde kalmis odamizin birinde tavan delinmis ust kattaki evi görüyoruz normaldede üst katta tadilat yaptiriyo komsimuz esime sesleniyorum telasli git konus ev ne hale gelmis falan diye esim cok agrasif sinirli bi birisidir fakat tepku vermiyo aman bisey olmaz bosver diyo zararimizi oderler diyo ben telesli ne yapacagimi sasirmis vaziyette onu bunu kaldirmaya calisiyorum esime kiziyorum lütfen yorumlarsaniz çok sevinirim

 10. Nursel (20 Mayıs 2014 saat: 15:52)

  Rüyamda ilgi duyduğum adamın evine giriyorum. o ayaklarını uzatmış, ekoseli pijama giymiş gayet rahat oturuyor. benim farkımda değil sanırım. ben evi temiz mi diye bakıyorum çünkü çok deri topu görünüyor. zigon sehpalara zoom yapıyorum ve kenarlarında biraz toz olduğunu ama bunun normal olduğunu düşünüyorum. ev genel olarak çok hoş. duvarda tablolar var ve aşağı inen merdiven görüyorum.

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , ,