RuyaTabirleri.com


Rüyada Evlenmek


Rüyada evlenmek ile ilgili olarak çok çeşitli söylemler bulunmaktadır. Evlenmek genel anlamda yüce güç tarafından size gelecek olan yardımın göstergesidir. Bunu yanında evlenmek büyük borç dibine girmeye, üzüntüye, kötülüğe, bir üst mertebeye geçmek için birilerine ağız bükmeye delalet eder. Eğer kişi tanıdığı biri ile rüyada evlenirse bu kişi onun geçimine katkıda bulunacaktır. Eğer hiç tanımadığı biri ile evlendiğini görüyor ise bu kişinin ölümünün yaklaştığı veya evini başka bir yerden başka bir yere taşıyacağı manasına gelmektedir. Rüyada şahitler huzurunda evlenmek Allah u Teala’nın rızasını almak olarak yorumlanmaktadır. Evlenmek bazı rüya tabircilerine göre sanat ile uğraşmak manasına gelmektedir. Bu amaçla rüyasında evlenen kişi bir sanata ilgi duyacaktır.

Rüyanın görülüş şekline göre evlenmek

Rüyada evlenmek

Rüyada evlendiğinin görülmesi Allah tarafından alınacak bir yardıma delalet etmektedir. Bu anlamda rüyaların en anlamlısı ve en güzellerinden biridir. Rüyada evlenmek. Kişi rüyasında daha önce ölmüş olan bir kişi ile izdivaç gerçekleştiriyor ise daha öncelerden umutsuz olarak gördüğü bir olayı gerçekleşeceğini bilmelidir. Rüyada annesini tanımadığı bir adam ile evlendiğini gören kişi mallarının büyük bir bölümünü kaybedecektir. Şeklinde yorumlanmaktadır. Çocuğu olan bir kadın rüyada evlendiğini görmüş ise çocuğunu evlendireceği zaman yakınlaşmıştır.

Rüyada evlenmekten vazgeçmek

Rüyada evlenmekten vazgeçen kişi eğer evlilik hazırlıkları yapıyor ise kendinden ve evlilikten emin değildir. Bu konu ile ilgili zamana ihtiyacı vardır, diye yorumlanmaktadır. Eğer bu kişinin evlilik ile ilgili bir durumu yok ise kötü bir evliliğe delalet etmektedir. Evleneceği kişi ondan menfaat ummakta ve onun duygularını kullanmak istemektedir.

Rüyada evlenmek, gelinlik giymek

Rüyada evlenip gelinlik giydiğini gören kişi eğer bekar biri ise yakında evlenecektir. Eğer gelinlik ışıltılı ve parlak ise ömür boyu mutlu olunacak bir evliliğe delalet ederken, kirli ve çamurla dolu bir gelinlik giymek ise sonu kötü bitecek bir evliliğe delalet etmektedir. Rüyada temiz gelinlikler içerisinde evlenildiğinin görülmesi daima güzelliktir. Çünkü gelin huzur, mutluluk, saflık ve güzelliğe yorumlanmaktadır. Bu sebeple güzel bir gelinlik içinde evlilik gerçekleştirilmesi kişi için çok güzel şeyler olacak demektir. Kişi eğer kendini ya da evleneceği bir kişiyi yırtık bir gelinlik içerisinde görmüş ise bu evliliğin belirsiz olduğu ve soru işaretleri barındırdığı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada evlenmek üzere olduğunu görmek

Kişinin rüyada evlenmek üzere olduğunu görmesi içerisindeki korkuların gün yüzüne çıkması manasına gelmektedir. Genel anlamda evlilik ile ilgili yapılacak olan hatadan korkulsa da genel olarak yapılacak olan bir hatadan veya geçmişte yapmış olduğu bir hatanın ortaya çıkacak olmasından korkması şeklinde yorumlanmaktadır. Kişinin masum duyguları yok etmesi ve mahremiyetini ortaya atmış olması şeklinde de belirtilmektedir.

Rüyada evlenmek istememek

Rüyada evlenmek istemediğini gören bir kişi muhtemelen bir konu hakkında zorlanmaktadır. Ayrıca bazı rüya tabircilerinin söylemlerine göre bir konu hakkında zorlanmak ve bunu yapmak istememek ise huzurun kaçmasına ve gerçek yaşantıda evlilikten murat görmemek olarak değerlendirilmektedir. Kişi eğer zorlanıyorsa ve bu işin üstesinden geliyor ise güzel günlere işaret edilmekte iken zorlanma sonucunda boyun eğme ve kabul etme oluyor ise bir kötülüğün başa geleceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada yeniden evlenmek

Rüyada yeniden evlendiğini gören kişinin hayatında çok önemli hayatını değiştirecek bir olay yaşanacaktır manası çıkmaktadır. Yaşayacağınız bu olay karşısında aile bireyleriniz ve çevrenizdekiler size destek olacaklar ve izi yarı yolda bırakmayacaklar. Hayatınızda köklü bir değişiklik olmuş olsa da bir süre sonra her şey düzelecek ve normal akışına devam edecektir. Ayrıca yaşanılan bu durumdan sonra hayatınızdaki bireyler ile aranız her zamankinden daha iyi olacak ve dayanışma artacaktır.

Rüyada babasıyla evlenmek

Rüyada babanın görülmüş olması huzura, berekete, mutluluğa ve rahatlığa işarettir. Bir kişi rüyada babası ile evlendiğini görüyor ise evleneceği kişinin onu hayatta çok mutlu edeceği ve bütün isteklerini yerine getirerek karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde bir hayatın geçeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Babanın güven duyulan ve değer verilen bir kavram olması insanın ruhuna güç vermekte ve bu yolla her türlü zorluğun üzerinden gelmeye çalışmaktadır.

Rüyada sevdiğiyle evlenmek

Rüyada sevdiği kişiyi gören ve onunla mutlu bir izdivaç gören kişi için mutluluk ve huzur yakındır. Kısa süre sonra güzel bir evliliğe adım atacak ve güvenilir bir yuvaya sahip olacaktır. Eğer sevdiği kişi ile kötü bir biçimde evlenildiği görülmüş ise kişi sevdiği ile uzun süreli bir tatile çıkacaktır. Eğer sevdiği ile evlenildikten sonra mutsuz olduğunu gören kişi, hayatında yaşadığı bir pişmanlıktan ötürü duyduğu vicdan azabı ile kahrolmaktadır.

Rüyada akrabayla evlenmek

Rüyada akrabası ile evlendiğini görmek sorunların başlangıcı ve kötülüklere yorumlanır. Kişi eğer istemediği halde bir akrabası ile evlendiriliyor ise hayatında kavga ve temaşa olarak yorumlanmaktadır. Bazı tabircilere göre ise rüyada akraba ile evlendiğinin görülmüş olması huzurlu bir evliliğin yaşanmasına ama sonunun kötü bitmesi şeklinde belirtilmektedir.

Rüyada eşiyle evlenmek

Rüyada eşiyle tekrar evlendiğini gören kişi çok hayırlı bir rüya görmüştür. Bu rüya hayra, güzelliklere, uzun ömre ve mutlu bir geleceğe delalet etmektedir. Ayrıca uyum içerisinde yaşamak ve büyük bir aile olarak yaşamına devam etmek şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada kardeşiyle evlenmek

Rüyada kardeşiyle veya üzerine nikah düşmeyen biri ile evlenmek büyük bir işin başına geçmeye ve adil bir biçimde yönetim yapmaya yorumlanmaktadır. Eğer bu kişi öz kardeşi ile evlilik ise ailenin başına geçmek manasına gelmektedir.

Rüyada evlenmek psikolojik analiz

Rüyada evlenmek ile ilgili çok değişik yorumlamalar bulunmaktadır. En fazla yapılan yorumlar ise yüce yaratıcı tarafından gelecek bir yardım şeklinde belirtilmektedir. Bu sebeple yapılacak olan gayretlerin boşa çıkmayacağı ve yerine getirileceği düşünülmektedir. Bu sebeple kişi helal para kazanarak helal işler yapmaktadır. Allah da ondan razı gelerek ona yardımlarını esirgemeyecektir. Bunun dışında çevresindeki tanıdık bir insan ile evlendiğini gören kişi ise onun eşinden bir konuda menfaat sağlamaya çalıştığı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişinin hiç tanımadığı bir insan ile evlenmesi ise bulunduğu evden taşınarak başka bir eve yerleşmesine delalet etmektedir.

Rüyada evlenen ve evlendiği kişiyi öpen kişi ise hayatında yaşadığı bir kırgınlığın ortadan kalkacağı şeklinde belirtilmektedir. Rüyada karısı ile tekrar evlenmek ve nikah memurunu görmek ise ortak arkadaşa ve ortak kadere işaret eder. Biz zaman bu üç kişinin kaderi ortak bir çizgide birleşecektir şeklinde belirtilir. Rüyada şaşaa’lı bir biçimde evlendiğini gören kişi ise zengin olacaktır şeklinde bir yorumlama yapılmaktadır. Yakından biri ile veya üzerine nikah düşmeyen biri ile evlenilmesi ise bir makama yükselme ve yönetme manasına gelmektedir. Bir erkeğin hiç tanımadığı bir kadın ise izdivaç etmesi bu kişinin ecelinin yaklaştığı manasına gelmektedir. Bazı alimler ve rüya tabircileri evlenmeyi sanat ile yorumlamışlardır. Evlilik bir sanat olarak görülmekte ve bir kadın ile evlenilmesi yakın zamanda bir sanat ile haşır neşir olunacağı şekline yorumlanmaktadır.


Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+Rüyada Evlenmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Ela (20 Aralık 2013 saat: 12:10)

  Rüyamda istemeye geldiklerini ve sözlendigimi gördüm ve sonra gelinlik giyip evlendiğimi yalnız evlendiğim gece gelinlikle korkup kaçtığımı gördüm daha sonra beni ailem arıyor buluyor tekrar eve dönüyorum ve ben eşimi ilk defa görüyorum ondan hoşlanmaya sevmeye başlıyorum ailelerle beraberken o elimden tutuyor yalnız kalalım diyor eşimsin diyor yanında durmamı istiyor sonra dudaktan öpüyor ben utanıyorum ama sevmeye aşık olmaya başlıyorum böyle bir heyecan dolu duygu içindeydim

 2. fadime (24 Aralık 2013 saat: 09:20)

  Rüyamda sevdiğim kişiyle evlendiğimi gördüm ve ikimizde çok mutluyduk ben kendimi gelinlikle görüyorum onun üzerinde ise damatlık vardı ve çok şenlikli bir ortam vardı. Düğün salonu gibi bir yerdeydik ve kalabalıktı.Evlendiğim kişnin annesini de gördüm bişeyler konuşuyoruz ama ne konuştuğumuzu bilmiyorum.Detaylarını çok hatırlamıyorum ama rüyamın yorumunu öğrenmeyi çok isterim.bu konuda yardımcı olur musunuz?

 3. Hasan (28 Aralık 2013 saat: 23:42)

  Rüyamda sevdiğim kızla evlendiğimi görüyordum.Defalarca gördüm o rüyayı. Fakat sevdiğim kız kısa bir süre önce vefat etti. ALLAH’ ım affetsin. Bunun anlamı nedir bilmek istiyorum. Birbirimizi çok seviyorduk, çok mutluyduk. Bunun anlamını öğrenmek istiyorum yardımcı olur musunuz?
  Şimdiden teşekkür ederim…
  Hayat işte kimini kötü, kimini de iyi yönde buluyor… Herkes sevdiğine değer vermeli. Bugün değer vermediği yarın hayatta olmayabilir. Pişmanlıkla yaşamasın bu yüzden kimse…

 4. kemal (29 Aralık 2013 saat: 15:36)

  rüyamda eski sevgilimle evlendiğimi gördüm ama düğünü falan hatırlamıyorum. evlenmişiz ama hiç ilişkiye girmemişiz ona 1 aydır hiç ilişkiye girmedik neden böyle oldu diye sordum hiç cevap vermedi sonra tam bir şeyler söyleyecekken uyyandım.. bu ne anlama geliyor lütfen yardım edin sabahtan beri etkisinden kurtulamadım…

  Hayat işte kimini kötü, kimini de iyi yönde buluyor… Herkes sevdiğine değer vermeli. Bugün değer vermediği yarın hayatta olmayabilir. Pişmanlıkla yaşamasın bu yüzden kimse…

 5. dilek (10 Ocak 2014 saat: 12:37)

  Rüyamda eşimden ayrılıp dayımın oğluyla evlendim.Ama hep eşim nolucak ben onu seviyorum neden başkasıyla evleniyorum diye düşünüyorum.Eşim sürkli yanımızda dayımın oğluna akıl veriyor.Şöyle davran böyle davran yoksa onun mutlu edemezsin diyor.İki olmuş evleneli otobüsle bir yer gidiyoruz dayıoğlu ben arkada oturmuşum.o arada sol bacağımı diz altından itibaren prüzsüz görünüyor ama üzerinde biraz kıllar var.Tüh diyorum bunları nasıl görmemişim temizlememişim.Sonra bizim eski bir evimiz var ninem hala orda yaşar,etrafımda tanımadığım bir kaç kadınla ordaydık.Bİrisi zaman kavramıyla oynamış ve düzeltemiyorlarlar.Her yerde karlar var hava bulutlu bir garip…gökyüzünde güneş ve ay birbrine sarılmış gibi dönüyorlar dans eder gibi.Ama bu yüzden dünyanın düzeni bozulmuş,ne yapabilirm diye düşünüp üzülüyorum.Onlar dönerlerken bulutların arasından ay ışıgı sızıyor, sanki biri gümüş renginde diğeride siyah renkte(güneş ve ay)…

 6. Ati (12 Ocak 2014 saat: 01:55)

  Rüyamda görücü usuluyle evlenecektim. gelini taaki düğün salonunda gördüm ve biraz hadiseye birazda ruslara benziyordu. ama ben gelini hiç beğenmedim çünkü mini etek gibi gelinlik giymişti. salona normal kıyafetlerle gittim ve içeri gizliden baktım, annem babam sevinçli, gelinin ailesi çok şık, neyse ben hala gizliden içeri bakarken bana bi çocuk liste getirdi, getirdiği liste kıyafet listesiydi, marka ve en pahalı giysilerdi. bir listeye baktım bir cebe baktım cep boş, sonra döndüm ve düğünden öğlece ayrıldım.

 7. Melike (04 Şubat 2014 saat: 20:04)

  Rüyamda,önceden tanıdığım eski bi arkadaşım bana büyük bir yemek masasında çok şık bir şekilde arkadaşlık teklif ediyor, beni sevdiğini söylüyor. Bana sarılmaya çalışıyor, ben sert bir şekilde bana sarılamayacağı söylüyorum. Ve arkadaşlık isteğini kabul etmiyorum. Daha sonrasında iki yakın arkadaşımın aynı gün düğünü olucak ve ben onların nedimesiyim, onlar eşleriyle beklerken bi anda yanıma bir erkek geliyor yüzünü görmüyorum ve bizde gelin ve damatlarla yürümeye başlıyoruz. 3 tane nikah masası var 3. masa kimin için diye düşünüyorum. Ve o 3.masanın benim için olduğunu anlıyorum, şaşırıyorum. Ve üzerimdeki elbise, gelinlik olmuş, temiz bir gelinlik. Ama evlenmek istemiyorum içten içe ne yapacağımıda bilemiyorum ve uyandım.

 8. zozan (08 Şubat 2014 saat: 13:06)

  Merhaba, ben bekarım rüyamda bu sabah bir evdeydim ve orada bayıldığımı gördüm sonrasında kendimi yeşillik güzel bir alanda bembeyez başı örtülü bir grlinlik ile gördüm karşımdada tanımadğım daha önce yüzünü hiç görmedim bir adam takım elbiseli karşımda duruyordu. güzel yüzlüydü ben La İlahe İllallah dedikçe yüzü gözümün önünde daha çok nettleşiyordu. sonrasında denizin kenarındaydık sanırım ve 4 tane çocuğum olmuş onlarla beraber eğleniyordum rüyam mutlu bir şeklde son buldu. yorumlarsanız çok mutlu kalırım şimdiden tşk ederim.

 9. cansu (15 Şubat 2014 saat: 02:14)

  henüz başımdan bir evlilik geçmemis biri olarak…rüyamda kendimi beyaz güzel bir gelinlik içinde, gerçek hayatta uzaktan tanıdığım birisiyle evleniyormuşum. Dışarda düğünle ilgili birşeyler olurken yağmur yağıyor ve kendimi çamurun içinde buluyorum. Çamur elbiseme bulaşacak korkusuyla çamurun içinde geziniyorum. Ama üstüme çamur bulaşmıyo. Sadece ayakkabılarım çamur oluyo :s bana garip gelen iyiyle kötünün gelinlikle, çamurun çok uc noktalar olması.

 10. filiz (15 Şubat 2014 saat: 08:35)

  merahaba
  ben yıllar önceydi anlatacağımı rüyayı görmem..unutmadığım ve merak ettiğim..komşumuz var deste abla islama uygun yaşayan bir ailedirler..onların kapısın önünden geçerken tam odalarının camının önünde ayağım taşa takılıp düşüyorum ama canım yanmıyor kalktığımda üzerimi karıncaların sardığını görüyorum.ellerimle silkeliyorum ama kurtulamıyorum……iki oğlum var büyük oğlum şimdi şırnakta asker vatani görevini yapmakta..asker oğlum çok küçükken rüyamda gördüm evliya olmuş uzun boylu delikanlı il il geziyor ilim dağıtıyormuş..o sırada kendimide görüyorum beyaz bir başörtü başımda yerde otur oğlumu da çok özledim diyorum..çok güzel bir rüyaydı uyandığımda sabah ezanı okunuyordu..çok isterdim oğlum rüyamda gördüğüm gibi olsun..böyle uyanıyorum……birde ormanda birinden kaçıyorum ama kimden kaçtığımı bilmiyorum karanlık tanımıyorum bana yaklaştığını hissettiğimde önüme çıkan bir gölvar içinde küçük küçük balıkların olduğu berrak bir su içine girip saklanıyorum.böyle korkuyla uyanıyorum..rüya yorumumu merakla bekliyorum..rüya yorumumumu demem yanlış olur sanırım rüya yorumlarımı demem daha doğru ;)
  yorumlarınız için şimdiden çok tşkr ederim..
  sevgilerimle…

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , ,