RuyaTabirleri.com

Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik görmek evlilikle ilgili anlamlara sahiptir. Bekâr bir kızın gelinlik giydiğini görmesi yakın zamanda evleneceğine işarettir. Bazı alimlere göre ise rüyada gelinlik giymek tez zamanda duyulacak hayırlı bir haberdir. Bu nedenle bu rüyayı gören kişi eğer beklediği bir haber varsa yakın zamanda bu haberi alarak oldukça mutlu olur ve hayatını yoluna koyar. Gelinlik rüyaları genellikle iyi ve hayırlı olarak yorulmaktadır. Evli bir kadın kendisini gelinlik giymiş olarak görse bu rüya o kişinin yakın zamanda sahip olacağı hayırlı bir evlattır.

Rüyada gelinlik görmek tabiri

Güzel ve temiz gelinlik

Rüyanızda giydiğiniz gelinlik güzel ve temizse bu durumda evliliğiniz size mutluluk getirecek demektir. Yeni, temiz ve güzel bir gelinlik hayırlı haberlerdir. Kişinin iş hayatında başarılı olacağı çalışmalar yapmasına, sıkıntılardan kurtulup ferahlamaya, özel hayatında mutluluğu yakalamasına, yakında gerçekleşecek bir gönül ilişkisine, aşk hayatında renkli gelişmelere ve bekârlar için güzel bir evliliğe işarettir. Bazen de bu rüya bebek ile yorulur. Rüyada hamile bir bayanın gelinlik görmesi kız çocuğuna işarettir.

Siyah ya da kirli gelinlik

Gelinliğinizin beyaz dışında siyah, gri ya da koyu bir renge sahip olması; kirli olması evliliğinizde yaşayacağınız bazı sorunlara yorulmaktadır. Bazen de bu rüya sıkıntıdır. Özellikle çalışma hayatınızda yapacağınız bazı girişimlerden istediğiniz sonucu almamanıza, insanların tepkisini çekecek davranışlarda bulunmaya, huysuz ve ahlaksız bir kadınla izdivaca veya kendisine hayırlı olmayacak teşebbüslerde bulunup vakti boşa geçirmeye işarettir.

Rüyada Bekâr Bir Kızın Gelinlik Görmesi

Rüyasında gelinlik gören bekar bir kız eğer evlenmeye ehil bir kimse ise yakında evlenir veya aşık olacağı bir kimse ile karşılaşır. Bembeyaz gelinlik mutlu, mesut bir yuvanın; kısa gelinlik aile hayatında yaşayacağınız maddi problemlerin; uzun gelinlik uzun ve hayırlı bir ömre; kabarık gelinlik giymek maddi sıkıntılardan kurtulup zenginleşmeye ve ferahlamaya; dar gelinlik dar bir geçime ve rızkını kazanırken bazı zorluklar yaşamaya; genç kızın uzun ve oldukça kabarık bir gelinlik giymesi çok zengin, varlıklı ve saygıdeğer bir kimse ile evlenmesine işarettir.

Rüyada Duvak Görmek

Rüyada görülen duvak genellikle haber ve müjdeli havadisler olarak yorumlanır. Kısa duvak çok tez zamanda duyacağınız haber, uzun duvak biraz zaman geçmesi gereken haber, bol ve geniş duvak sizi oldukça mutlu edecek ve hayatınızı değiştirecek olaylara şahit olmanız, parlak bir duvak oldukça büyük başarılarla geçecek güzel bir ömür, kirli duvak kişinin geçim sıkıntısı yaşaması ve çiçekli duvak çok çocuklu mutlu bir aile kurmak anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Erkeğin Gelinlik Giydiğini Görmesi

Rüyada bir erkeğin gelinlik giymesi genellikle iyiye yorulmamaktadır. Bu rüya, kişinin kendi karakterine ve fıtratına aykırı davranacağına, bazı sıkıntılar içerisine gireceğine veya eşi ile problemler yaşayacağına yorulmaktadır. Böyle bir rüya kişinin kadınlara has özellikleri ve davranışları göstermesidir. Bazen de kişilerin arkasından kuyular kazmaya, sinsi davranışlarla sıkıntı yaşamalarına neden olmaya, dedikoduya ve ya insanların kötülüklerini isteyen fırsatçı ve tembel, ahlaksız bir adama yorulur.

Rüyada Gelin Görmek

Rüyada görülen gelin, eğer mutlu ise ve gelinliği de güzelse müjdeli bir haberdir. Bazen bu rüya çocuğa, evliler için hamileliğe, yakın zamanda bekar bir kimsenin evlenmesine veya doğru yoldan ayrılmamaya işarettir. Rüyada yüzü asık ve mutsuz bir gelin görmek alınacak kötü bir haberdir. Bazen de bu rüya kendisinden hayır beklenemeyen dosta, yapılan işlerde başarısız olmaya, kötü huylu bir kimse ile karşılaşıp onunla gönül ilişkisi yaşamaya, hayırsız evliliklere de yorulabilmektedir.

Rüyada Gelin ve Güvey Görmek

Rüyada hem gelini hem de güveyi görmek mutlu ve güzel bir evliliğin habercisidir. Bu rüyayı gören kimse bekar ise kendisi, eğer bekar değilse yakınlarında bulunan genç bir erkek veya kız çok tez bir zamanda nişanlanır veya evlenir. Gelin ve güvey eğer mutlu görünüyorlarsa kurulacak yuvanın oldukça mutlu, huzurlu ve güzel olacağının işaretidir. Eğer güvey gelinden ayrı olarak görülmüşse, toplumda saygın bir yer edinmeye, insanların saygısını ve sevgisini kazanmaya, çok güzel bir isimle anılıp arkadan hep güzel konuşulmasına işaret etmektedir.

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada düğün görmek, nasıl gördüğünüze göre yorulmaktadır. Şöyle ki, eğer sazlı, çalgılı bir düğünse bu günahlara, kişinin sıkıntı yaşamasına, zorluk ve meşakkat sonucu üzülmesine ve keder içinde bulunmasına yorulur. Kalabalık bir düğün görmek, gerçek hayatta da kalabalıklar arasında bulunacağınıza, oldukça hayırlı ve güzel bir cemaat arasında tanımadığınız kişilerle karşılaşmaya veya gerçek hayatta da nişan, düğün, nikah gibi bir organizasyonun içinde olacağınıza işarettir.

Rüyada Gelinliğin Eteğinin Uzun Olması

Rüyasında giydiği gelinliğin eteğinin uzun olup her yeri kapladığını gören kimse oldukça uzun bir yolculuğa çıkar. Eğer etekte kirli ve eskiyse bu yolculukta bazı meşakkatler yaşamaya, eğer temiz ve yeni ise güzel hayırlı ve oldukça huzurlu geçecek bir seyahate işarettir. Bazen de bu rüya yeni bir başlangıç yapmaya yorulur. Bu rüyayı gören kimse ya yeni bir işe girer veya evlenerek farklı bir hayata adım atar.

Rüyada Dantelli Gelinlik Görmek

Rüyasında dantelli bir gelinlik giyenin eline miras yoluyla bir para geçer veya hiç ummadığı bir yerden gelen yardımla oldukça ferah bir dönem geçirir. Dantel rüyası genellikle iyi bir şekilde yorulur. Dantel uzun ömür, ele geçecek bol miktarda para, miras veya ganimet bulmadır. Dantelli gelinlik ise bazen oldukça zengin, varlıklı ve saygın bir kimse ile evlenmeye ve ondan sadece kendisi değil tüm ailesinin yardım görmesine işarettir.

Rüyada Birinin Gelinlikle Gömüldüğünü Görmek

Rüyasında bir kimsenin kefen yerine gelinlikle gömüldüğünü gören kimse hem bu dünyada hem de ahrette çok büyük lütuflarla, mutluluklarla karşılaşır ve her iki alemde de yeri oldukça güzel ve hayırlı olur. Bu rüya kişinin ahlaklı, takva sahibi ve oldukça hayırlı bir insan ve toplum içinde saygı görülen ve çok sevilen bir karaktere sahip olduğunun göstergesidir. Bazen de bu rüya kendisine bahşedilecek mal ve mülk ile diğer bütün insanlara da yardım etmeye, kendi yanında birçok kişiye iş imkanı sağlamaya veya oldukça büyük bir menfaat elde etmeye de yorulabilmektedir.

Rüyada Gelinin Arkasından Yürümek

Rüyasında tanıdığı bir kimsenin gelinlik giydiğini ve onun arkasından gittiğini gören kimse o kadından veya onun varsa kocasından yardım görür veya onlara işi düşer. Eğer tanımadığınız bir gelinin arkasından gittiğinizi görmüşseniz, değerli, saygı duyulan ve kudretli bir insanla karşılaşacağınıza, onunla birlikte iş yapacağınıza veya ondan yardım göreceğinize işarettir.

Rüyada Ölmüş Bir Kadını Gelinlikle Görmek

Rüyasında ölmüş bir kadını gelinlikle görmek, o kimsenin ahrette güzel bir yeri ve durumunun gayet iyi olduğunun göstergesidir. Eğer ölmüş kadın tekrar evleniyorsa, şehit olarak ölmesine veya onun neslinden gelecek hayırlı ve oldukça büyük zatların varlığına işarettir. Ölmüş kadının bembeyaz gelinlikler içinde mutlu olduğunu görmek, rüya sahibine hiç ummadığı yerlerden gelecek güzel ve hayırlı haberlere ve bu haberler sonucunda yaşayacağı mutluluğa işaret etmektedir.

Rüyada Gelinliğin Eteğine Basmak

Rüyada bir gelinliğin eteğine basan kişi istemeden de olsa bazı insanların zarar görmesine neden olacak hareketler yapar veya bazı olaylar içinde bulunarak insanların öfkesini ve nefretini kazanır. Bu rüya bazen de ele geçecek haram mal ve paradır. Gelinliğe bastığını gören kimse gayri meşru yollardan oldukça büyük paralar kazanır; fakat bu paralar kendisine yar olmaz veya hayır getirmez.

Rüyada Gelinlik Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyanızda gelinlik görmeniz, ilişkinizin içinde kendinizi nasıl gördüğünüzü sembolize eder. Gelinlik güzel miydi? Güzel bir gelinlik görmek, kendinizi ilişki içinde değerli ve mutlu hissettiğinizi temsil etmektedir. Eğer giydiğiniz gelinlik çirkin ve biçimsizse bu durumda aşağılık ve değersizlik duyguları hissediyor olabilirsiniz. Bunu size hissettiren içsel bazı etkenler olabileceği gibi karşınızdaki kişinin tavırlarına verdiğiniz önem ve anlam da olabilmektedir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Gelinlik Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Cansu (23 Ağustos 2015 saat: 09:41)

  Rüyamda avm ile yurdun birleşik olduğu bir yerdeyim. Gündüz en yakın arkadaşımla geziyoruz, haberleri izliyoruz. Mezhebimle ilgili bir haber geçiyor canım sıkılıyor. Sonra içeride dolaşırken Burger King’in olduğunu görüyorum. Çalışandan burayı unutmamak için bir broşür isteyecekken iki tane 7 yaşlarında çocuk bana çarpıyor. Çok sinirleniyorum. Onları tehditle korkutuyorum. Bir adam da beni sessizce uyarıyor. Çok üstlerine gitme sana zarar verirler diyor. Sonra avm’den yurt kısmına geçiyorum ve uyuyorum. Gece uyandığımda kıyafetlerimle uyuduğumu görüyorum. Ayakkabımla yatağa girdiğimi görünce çok sinirleniyorum kendime ve şaşırıyorum. O sırada ileride bir yer yatağı görüyorum. Üstünde kabarık ve çok güzel güzel bir gelinlik var. Gelinliğin orada olmasındansa güzelliği daha çok dikkatimi çekiyor. Sonra burada ne işi var diye şaşırıyorum. Bakmak için kalkarken gelinlik de hareket ediyor. Orada bir gelin yatıyormuş. Hemen oda arkadaşlarımı uyandırıyorum. Gelin de kalkıyor. Bizden bir elbise istiyor. Ona abiye gibi bir elbise veriyorlar. Biraz bol olduğunu ama güzel olduğunu söylüyor ama gelinliği hâlâ üstünde. Çok çok teşekkür ediyor. Gelin ne mutlu görünüyordu ne de mutsuz. Bir kadın koluna girip götürüyor onu. Hiç kimse bana o gelinin neden orada olduğunu anlatmadı. Sonra uyandım.


 2. Mithat BAKLACI (04 Eylül 2015 saat: 12:22)

  Rüyamda eski eşimin eniştesiye mezarlık kenarında arabanın içinde sonbet ediyoruz eski eşimin adı fatma fatma nasıl iyimi diyorum fatma iyi isteyeni çok diyor kağıda bi sürü isim yazıyor sonra tek tek siliyor kusurlarını söyleyip sadece ahmet ismi kalıyor sonra birden onların memleketinede oluyoruz ben ve bütün ailem fatma gelinlikle geçiyor önümden çok güzel görünüyordu ama onu istemeye gelmişler kendisi gelinlikle oturuyor sonra ben üzülerek ordan ayrılıyorum az sonra ablam geliyor kızı verdiler diyor bana bende kaç kilo altına karşılık diyorum ve uyanıyorum
  Yorumunuz için çok teşekkür ederim


 3. Yasemin (09 Eylül 2015 saat: 23:28)

  Rüyadaki gelinligim cok güzeldi bembeyaz duvagim uzundu tacım papatyadı cok narin ve berrak olmustum hayatımda ilk defa böle bi rüya gördüm ve nişanlıyım gözlük takıyorum dügün günü gözlük taksam mı takmasam mı bunun tartsmasını yapıyodum ve hazırlandm nişanlım kapıdan içeri geldi beni göstermediler sonra gördü beni şakasına begenmedim bu ne hal diyordu ama onunda gözleri kamaşmışdı kulagıma gelip çok güzel olmuşsun ben çok şanlıyım diyordu


 4. Nejla (03 Ekim 2015 saat: 11:15)

  Küçük bir çay bahçesinde düğünüm yapılıyor etrafında eli silahlı adamlar dolanıyor ama silahları gormüyorum. elinde yiyecek içecek paketleri ni ben getiriyorum mutsuzum beyaz satenden basit bi gelinlik elbise gibi duruyor paketten çıkarıyorum çok kırışık ama giyiyorum annem utulemek için cıkarttırıyor(ben evliyim)


 5. Yasemim (09 Ekim 2015 saat: 07:22)

  Ruyamda annem bana gelinlik almisti dugunumun olmasina ya son gundu yada 1 gun kalmiti istedigim gelinlik degil ustu kapali uzun bi geliklikti cok agladim daha sonra nisanlim ayni gun icinde tam istedigime yakin cok guzel bir gelinlik aldi. Her iki gelinlikte tertemizdi . Ve ruyamda cok sevdigim vefat eden dedem vardi


 6. begum (09 Ekim 2015 saat: 14:16)

  Ruyamda evleniyordum bir gelinlik giyiyordum cok begeniyordum ama gercek hayatta hic begenmeyecegim bir gelinlik. Sevdigim adamla evleniyo olmama ragmen dugun gunu evlenmek istemiyordum daha cok gencim diye. Tum arkadaslarim akrabalarim geliyor geceye kadar dugunume gitmiyorum. Gittigimde damat


 7. güle (12 Ekim 2015 saat: 00:04)

  rüyamda önce gelinlik modeli beğrniyordum ama hepsi siyahtı gelinliklerin sonra düğün günü beğendiğim kabarık gelinlik yerine pek beğenmediğim eski model bir gelinlik geliyordu giymem için o anda sözde evleneceğim kişi bana merak etme şimdilik bunu giy bir kaç saate başka güzel bir gelinlik gelicek üzülme sakın diyordu bende elimi yanağına koyup kıyamam sana ben üzülmüyorumki olsun buda güzel diyordum ama damadın yüzünü hatırlamıyorum bu arada annemde yanımızda tabi lütfen yorumlarsanız çok sevinirim 2 3 kezde hep erkek bebek doğurduğumu yada hamile olduğumu gördüm bunların anlamı nedir şimdiden teşekkürler


 8. Selda (22 Ekim 2015 saat: 19:34)

  Ben evli bir bayanim rüyamda kuaföre gitmek için hazirlaniyorum fakat telasli bir şekilde oraya buraya koşuyorum gelinlimi buluyorum a ben bunu yikamaya vermemisim diye üzülüyorum çok karirisik bir şekilde bir seyimi buluyosam birini bulamiyorum


 9. Şeymd (05 Kasım 2015 saat: 22:14)

  Rüyamda kız arkadaşımla erkek Arkadaşı balkonda oturuyordu.kız Arkadaşımın üstünde dantelli inci işlemeli eskı tıp Bır gelınlık vardı kaynanasınınmıs yüzü cok asıktı.asagıdan kaynanasının Arkadaşı beğenmediysen benim gelınlıgı grtıreyım dıyordu orda uyandım


 10. gülşen (06 Kasım 2015 saat: 07:19)

  Hayirlara vesile olsun bu gün bi rüya gördüm ve oldukça etkilendim . yanimda kiz kardesim. Oluyo denizin ortasinda vapurla gidiyoruz sonra vapur kiyiya yaklasip duruyo etraf oldukça kalabalik . sonra bizi demet akalin karşiliyo ama siradan biriymis gibi . sonra onun düğünü oluyomus ona gidiyoruz sözde . sonra o gelinlik giyiyo. Banada kendi kiyafetlerinden biseyler ayarlamaya calisiyo .sonra hic tanimadigim bi ev oluyo kalablikca orda oluyoruz bircok cocuk oluyo kadin erkek karisik . sonra demet akalinla gelinligini hazirliyoruz giyiyo falan asagidan sesler geliyo güya asagidan yangin cikmis kalabaligin sesini duyuyoruz ama ortada duman falan hic bisey göremedim sadece kapidan cikan alev gördüm ama cok degil . orda yangin cikiyo ama biz hic umursamiyoruz sonra mutfakta oluyoruz . hayatimda hic tatmadigim bi sey getirdi ama tadini cok begendim böyle tatli türü gibi bisey ama ekmekle yedik . normal tanidigi bi arkadasi gibiydim yani ama o benden oldukca büyük. Yorumlayabilirmisiniz


 11. mercan (06 Kasım 2015 saat: 11:26)

  Rüyamda benim o gün düğünüm varmış ama daha gelinliğim alınmamış başımı yaptırmaya gidicem ama bi türlü işim bitmiyor damadi ariyorum hazır olmadığını ertelemek istedigini söylüyor en son gelinliği giyiyordum heralde aileme mahcup olmamak için baskasini bulup onla evleniyim diyodum


 12. gülşen (09 Kasım 2015 saat: 13:29)

  İyi günler ben 36 yıllık evli bir bayanım rüyamda düğünüm oluyormuş ayakkabı almayı unutmuşum evden terlik ayakkabı ne varsa çıkarıyorum bej rengi ayakkabı olur diyorum ama oda giyilmiş olsun diyorum başıma dantelli boru şeklinde bonu takıyorum gelinliğimi etekleri dantelli taşlı görüyorum ama giymedim düğün yerinde giyecekmişim düğün yerine gittim çok kalabalık fakat çalgı müzik yoktu daha sonra kendimi saten kırık beyaz gelinlik biçerken gördüm yomurumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum iyi günler


 13. niğmet (14 Kasım 2015 saat: 08:09)

  ben evliyim ve 1kizim var.ruyamda cok guzel benim icin hazirlanmis bir gelinlik gordum saclarimi taradilar dumduz sari ve cok guzeldi gelinligi giymeden ekmek almagya gittim daha sonra gelinligi giydimmi hatirlamiyorum ama kucagima bir erkek cocuk verdiler


 14. eda idil er (24 Kasım 2015 saat: 03:09)

  Rüyamda sevgilim ve eski kız arkadaşı evleniyorlardi ve ikisi çok mutluydu dans edio gülüp egleniyorlardi.bende uzaktan onlara bakıp agliyordum. Sonra noldu bilmiyorum bir anda erkek arkadasim benim yanimdaydi ve benim yanimda bir arkadasina eski sevgilisini soruyordu napiyor falan diye.bende orda sevgilime sanki haberin yok ben biliyorum sen onu arastiriyorsun.erkek arkadasimda güldü ve yuzume dokundu biliyorum sen arastiriyorsun dedi.bu ruyadan hicbir sey anlamadim yorumlarsaniz sevinirim


 15. Selam (13 Aralık 2015 saat: 17:39)

  Ruyamda bir deniz kenarinda ben ve bir din adami ve onun ogrencilerinden biri bulunuyor onumuzden gemiler kalkiyor ve biz birini kaciriyoruz bekleyin bizde gelecegiz diyorum hava karanlik bu arada biri bize bir tane daha gemi geliyor diyor biz ona biniyoruz gemide din adami dedigim kisi yere oturmus vaziyette ve cok uzgundu bende onu oyle gorunce uzuluyorum daha sonra bir karaya cikiyoruz ve orada bir suru bagirsak uben istifrar ediyorum onlarada siz gidin ben gelicem diyorum ve istifrar ediyorum rahatca


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,