RuyaTabirleri.com

Rüyada Hacca Gitmek

Rüyada hacca gittiğini gören kişi hayır görecek demektir. Rüyasında hacca giden kişi din ilmi üzerinde bir âlim sayılacak kadar bilgili olacak ve din konusunda tam bilgi donanımına sahip olacak demektir.

Rüyasında hac ya da her hangi bir kutsal mekânı ziyarete gittiğini görmek ya da buna niyet ettiğini görmek bolluk, bereket ve kazanç elde etmeye işaret ederken, rüyasında hacca ya da kutsal bir mekâna ziyaret niyetini gerçekleştirememek de maddi zarara uğramak ve yokluğa düşmek anlamına gelir. Rüyada kendini hacca giderken ya da hacda gören kişi, sağlık ve şifa bulur, sıkıntılarından kurtulur, aydınlığa kavuşur ve nihayet yüzü güler.

Rüyada Kâbe’yi Tavaf Etmek

Bir kimse rüyasında Kâbe’yi tavaf ettiğini ya da hac ziyareti yaptığını görürse eğer kişi dinen kudretli, faziletli ve makbul kişidir.

Rüyada Kâbe’de Namaz Kılmak

Rüyada Kâbe’de namaz kıldığını gören kişi dinden uzaklaşacak demektir.

Rüyada Kâbe’nin Yıkıldığını Görmek

Rüyada Kâbe’nin yıkıldığını görmek iyi değildir, dini vecibeleri ihmal etmeye ya da tamamen bırakmaya delalet eder.

Rüyada Kâbe’de Melek Görmek

Rüyada meleklerin gökyüzünden Kâbe’ye indiğini ve Kâbe’yi sırtlayarak olduğu yerden başka bir yere taşıdıklarını görmek, kötü olayların yaşanacağına ve bazı problemlerin baş göstereceğine delalet eder.

Rüyada Kâbe’ye Bakmak

Rüyada Kâbe’ye baktığını gören kişi endişelerinden ve kuşkularından emin olur.

Rüyada Şeytan Taşlamak

Bir kimsenin rüyasında şeytan taşladığını görmesi hurafelerden arınmaya, ilime ve bilime yönelerek, adaletin peşinden gitmesine ve kendisi gibi adalet peşinde koşanlarla bir araya gelerek, bunun için mücadele etmesine delalet eder. Rüyada şeytan taşlamak aynı zamanda rakiplerine karşı başarı ve galibiyet elde etmek anlamına gelirken, hastaların şifa bulmasına, işsiz olanların da iş sahibi olmasına delalet eder.

Rüyada Hacca Gitmek İçin Yola Çıkmak

Rüyayı gören kişinin besmele çekerek hayırlara vesile olmasını istediği ve amaçladığı bir atılım yapacağı anlamına gelir. Saf, temiz ve iyi niyetlerle bir işe kalkışmak, bunun için gün saymak, heyecanlanmak ve sabırsızlanmak demektir. Rüyada hacca gitmek için kafileyle yola çıkmak, bir emeline ulaşmak adına bir araya gelinecek ve aynı doğruda birleşilecek tanımadık kimselerin varlığına yorulur. Rüyada hacca gitmek için arabayla yola çıkmak, daha kolay ve kısa yolu varken o yolu değil de daha uğraşlı olanı kullanmayı tercih etmek ve işin sürüncemede kalmasına neden olmak anlamına gelir. Rüyada hacca gitmek için uçakla yola çıkmak, lüksünü, rahatını, zamanını ve keyfini düşünerek hareket etmektir.

Rüyada Hacca Gitmek Namaz Kılmak

Rüyada hacca gitmek ve toprak üstünde namaz kılmak, ibadette tevazu sahibi olmaya, herkese örnek davranmaya ve ibadette öncülük etmeye işaret eder. Rüyada hacca gitmek ve seccade üstünde namaz kılmak, gönlünden geçen manevi bir duyguyu yaşama kısmetine sahip olmak ve bu sayede dinde daha fazla olgunlaşmak, bilgeleşmek ve güzelleşmektir. Rüyada hacca gitmek ve cemaatle birlikte namaz kılmak,  ortakça yapılacak bir işten memnun kalmaya ve bu karardan ve girişimden pişman olmamaya alamet eder.

Rüyada Uçağa Binip Hacca Gitmek

Bir hayaline ulaşmak için yapılması gereken son hamleyi ya da görevi de yapmaya veya son prosedürü de tamamlamaya ve harekete geçmeye yorulur. Rüyada kapının önünden uçağa binip hacca gitmek rüyayı gören kişi için büyük önem arz eden bir konuda kusursuz bir hizmet alması veya eksiksiz şekilde ağırlanması ve muamele görmesidir. Rüyada havaalanından uçağa binip hacca gitmek, hedefini gerçekleştirmek için gereken her türlü cefayı çekmeye ve her zorluğu göğüslemeye işaret eder.

Rüyada Ölüyle Hacca Gitmek

Rüyada ölüyle aynı otobüste yan yana hacca gitmek, bir durumdan hoşnut olmamaya ya da kendine reva görmeyecek bir davranışla karşılaşmaya ve bu nedenle mutsuz olmaya yorulur. Rüyada ölüyle hacca gidip birlikte namaz kılmak, hayır getireceğine inanmadan yapılacak bir işin sürpriz şekilde hayır getirmesi sayesinde çok memnun olmaya, rüyada ölüyle hacca gidip birlikte Kabe’yi tavaf etmek, isteksiz bir şekilde bir yola çıkmaya, orada çok güzel zaman geçirmeye ve zoraki gidilen o yerden gelmeyi hiç istememeye alamet eder.

Rüyada Hacca Gitmek İsteyip Gidememek

Bir yola gidememek, bir muradı gerçekleştirememek, bir mala sahip olamamak ve bu nedenle hem başarısız olmak hem de hayal kırıklığı yaşamak anlamına gelir. Rüyada biriyle hacca gitmek istemek ama gidememek, bitmesi beklenen bir hasretin yine uzaması demektir. Örneğin; gurbette olan ve sevilen bir kimsenin ya da yolu gözlenen bir askerin gelişinin gecikmesi ve bunun yaratacağı hüzün ve mutsuzluktur. Rüyada başka birinin hacca gitmek isteyip gidememesi, kişinin kendisiyle ilgili olmamasına rağmen bir olumsuzluktan etkilenmesine, bu nedenle motivasyon ve enerji kaybetmesine ve sanki aynı şeyle kendisinin de sınanacağı düşüncesine kapılıp onu kendi üzerine alınmasına işaret eder.

Rüyada Sevgiliyle Hacca Gitmek

Rüyayı gören kişinin kendisine ömür boyu yaren ve arkadaş olacağı kişiyle uzun ve mutlu bir ömür süreceğine, her şeyi onunla el ele ve gönül gönüle vererek gerçekleştireceğine, onunla geçirdiği her anının tadını çıkaracağına ve en büyük hayalini gerçekleştireceğine yorulur. Rüyada sevgiliyle hacca gitmek isteyip gidememek, özel hayatla ilgili yapılan bir planın bozulması ya da bir işin ters tepmesi anlamına gelir. Rüyada sevgiliyle hacca gitmekten vazgeçmek, kuşkuya, anlamazlığa ve tatsızlığa neden olacak bir gelişme yaşamaktır.

Rüyada Yürüyerek Hacca Gitmek

Hayalinin bile kişiyi mutlu etmesine yetecek bir düşünceyi işaret eder. Rüya sahibinin gerçekleştirmeye ne maddi ne de manevi olarak gücünün yetmeyeceği bir niyetinin olmasına yorulur. Rüyada yürüyerek hacca giden bir insan görmek, birinin dışarıdan bakıldığında anlaşılamayacak ama aslında kendisine söz hakkı verilmesi durumunda mutlaka açıklaması olacak bir harekette bulunmasına alamet eder. Rüyada annenin, babanın, arkadaşın, sevgilinin ya da başka bir yakının yürüyerek hacca gittiğini görmek, sevilen bir kimseyi kendisine zarar verecek bir düşünceden vazgeçirmeye çalışmak anlamına gelir.

Rüyada Ailece Hacca Gitmek

Haneye girecek hayırlı bir habere ya da aile için uğur ve şans getirecek bir gelişmenin olmasına yorulur. Büyük bir sevinç ve mutluluktur. Örneğin; ailede yatalak bir hasta varsa onun yürümesine, birinin gelin ya da damat olmasına veya bir bebek haberinin alınmasına delalet eder. Rüyada ailece hacca gitmek isteyip gidememek de bunun tam tersine, kısmete engel olacak, mutsuzluk yaratacak, eldekini avuçtakini alıp götürecek ve aile içinde huzursuzluk yaratacak tatsız olaylar demektir. Örneğin; iflas, haciz ya da büyük bir borç gibi.

Rüyada Babamla Hacca Gitmek

Rüyada babamla hacca gitmeyi başarmak, babanın rızasını alarak yapılacak bir işin karşılığında iyiliğe, güzelliğe ve mutluluğa ulaşmak anlamına gelir. Rüyada babamla hacca gitmek isteyip gidememek, babanın istemeyeceği ve tasvip etmeyeceği bir yola çıkmaya ve sonuçlar konusunda babayı dinlememekten dolayı pişman olmaya ve babanın haklılığını geç de olsa anlamaya alamet eder. Rüyada babamla hacca gitmekten vazgeçmek, babayla bir konuda çatışma yaşamaya ve bu konuda babanın karşısında olmaya ve taviz vermeyerek kararlılığını göstermeye yorulur.

Rüyada Hacca Gitmek Ağlamak

Büyük bir sevinç yaşamaya, saadete, sıhhate, zenginliğe, sevdiklerinden ayrılmamaya, ayrı olanlara kavuşmaya ve mutluluk gözyaşları dökmeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin el açıp şükretmesine ve gerçekleştiği ya da kendisine nasip edildiği için kendini Allah’ın en sevgili ve en şanslı kulları arasında göreceği bir lütufla karşılaşacağı anlamına gelir.

Rüyada Trenle Hacca Gitmek

Sonunda kısmetin, şifanın ve kurtuluşun olduğunu bilerek yapılacak bir işte her türlü cefayı çekme sabrını göstermeye, onun için yıllarca çalışmaya ve beklemeye hazır olmaya, bu uğurda her şeyi feda edebilmeye delalet eder. Rüyada arızalı trenle hacca gitmek, yarar sağlamak için yapılacak bir girişimde yanlış yollardan gitmek, doğru teknikleri uygulayamamak ve zamanın boşa gitmesi demektir.

Rüyada Hacca Gitmek İçin Dua Etmek

Rüyayı gören kişinin gerçekten de hacca giderek en büyük ibadeti gerçekleştirmek konusundaki samimiyetine, coşkusuna, inancına ve isteğine alamet eder. Kişinin yaradanı yar bilmesi, ona sığınması, ondan medet umması, her şeyi ondan istemesi gibi bunun için de yine yaradana el açtığına işaret eder.

Rüyada Hacca Gitmenin Psikolojik Yorumu

Din ve ibadet konusundaki kuvvetin bir göstergesidir. Hacca gitmek bireyin her gün yaptığı gündelik ya da sıradan bir eylem değildir. Bilinçaltında her gün rutin olarak yapılan işlerin yer etmesi kaçınılmazdır. Fakat hacca gitmek örneğinde de olduğu gibi bazı rüyalar çok özeldir ve ancak bireyin hayalini kurması ya da amacını gütmesi durumunda rüyalarında karşılaşabileceği rüyalar arasındadır. Bu rüya için kişinin gerçekten de hacca gitmek istediğini hem de çok istediğini söylemek mümkündür. Birey muhtemelen bunun heyecanı ve beklentisi içindedir hatta nasıl olur da hacca bir an önce giderim diye planlar bile yapıyor demektir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Hacca Gitmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. ozan (05 Aralık 2014 saat: 11:35)

  Ruyamda hacca gidiyorum. Kabe’nin onunde diz cokup dua ediyordum. Dua ederken agliyirdum. Etrafimda pek fazla kimse yoktu.Kabe’yi tavaf etmeye basladigimda birden mahseri bir kalabalik sardi Kabe’yi. Ve ben tavaf ederken hem dua ediyordum hemde agliyordum.. Ruyam bu sekilde bitti. Yorumlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim…


 2. Kilinc (16 Şubat 2015 saat: 14:49)

  Ruyada hacca gittim tavaf ediyordum o arada terliklerim kayboldu sonrada bir kopek kovaladi béni bende dikenli calilarin aradindan kostum1 kopek daha béni kovaladi sonrada orda 1 yesil elma duruyordu onu kopardim ve 1 kopek cikti tekrardan bana bakiyordu konusmuyordu ama bakislarinda sen ne ediyorsun diye bakiyordu


 3. ömer (24 Mart 2015 saat: 15:38)

  Rüyamda tanımadığım orta yaşta tesettürlü bir bayanla hac yoluna çıkmıştım.Yanılmıyorsam uçakla gidecektim.İçimde öyle derin duygular hissettim ki anlatması zor.”Şimdi daha iyi anlıyorum gidip tekrar gitmek isteyenleri”diyorum kendi kendime.Mübarek beldeye vardım mı tam emin değilim.Yani kısacası hac yolunda gördüm kendimi..Rüyası bile güzeldi.. Selam ve dua ile…


 4. merve (03 Nisan 2015 saat: 09:21)

  Slm aleykum ben 37 yasindayim 3 tane cocugum var 4 de hamileyim ruyamda 7 yasnda olan kizimla haca gitik ama hic bekledigimiz gibi bir yer degildi 2 gece ahir gibi bir yerde yesil su dolu kuvet gibi bir seyin icinde yatik ikinci gunu de baska bir yerde gene suda uyuduk sonra tarla gibi bir yere gitik burasi meke dediler yerde simit gibi bir seyler vardi yemeyin denildi toprak almak istedim onu da yasakladilar sonra gar gibi bir yere gitik kizimla esime oradan bilet almak istedim daha ucuz olur diye ordan otelde yatariz diye dusunduk bukadar cok saskinim


 5. sude nur yücel (13 Nisan 2015 saat: 21:31)

  Ben rüyamda hacca girmiştim. Yanımda annem ve babannem vardı. Birde şeytan vardı. Namaz kılarken annemin başı açıktı. Namazdan sonra tesbih çekiyorduk. Ben anneme anne yanımızda şeytan var dedim.annem gülmeye başladı.sonra şeytanın yani iblisin beline sopayla gülerek vurmaya başladı. Sonra iblis at gibi kişnemeye başladı. Sonra ben ne olduğunu anlamadan rüya bitti .


 6. aysun (21 Nisan 2015 saat: 09:41)

  rüyamda kardeşim teyzem ve eltimle hacca gittiğimi gördüm. Ancak kabeyi görmedim . Farklı bir ibadet yaptık. Ama ben adettim, orada bana önemli değil dediler. Bir de deniz gibi büyük su kütlesi vardı ve insanlar yanlarında getirdiği para altın gibi şeyleri suya atıyordu ben mavi bir nazar boncuğu götürmüşüm teyzemse yarım altın götürmüş.Hatırladıklarım bunlardan ibaret.


 7. merve (02 Temmuz 2015 saat: 15:08)

  ruyamda ailem ve bi tanidigimiz yasli adam vardi hepimiz ilk olarak hac konusunu konusuyorduk bi anda yola ciktik ve yuruyerek gitmeye calistik yolda tanidigimiz adamin bildigi bi yer vardi orada kisa bi sure dinlenip tekrar yola ciktik oraya ulastik ama orayi gormedik sadecr yoldan sanki bi haritaya bakip oraya ulastigimizi gordum acaba bu ruyanin anlami nedir


 8. Burak Altınçekiç (08 Ağustos 2015 saat: 19:47)

  Rüyamda babamla hacca gitmek için gün beklerken(uçakla)rüyamı nihayete erdiremeden uyandım.Bu rüyayı gördüğüm uykuya dalmadan ilginç bi ses duydum ve korkup eve bakındığımda babamın o gece özel olarak horladığını hırıldadığını duydum ve o sesi de babamın çıkardığını düşündüm.Fakat tam dalmak üzere olduğum için sesin babamdan yoksa başka bir şeyden mi geldiğine emin değilim


 9. Osman Süzgeç (02 Ekim 2015 saat: 11:10)

  Rüyada evde oturduğum anda aniden karar verp hacca gidiyor ve orada bazıları tanıdık ve aralarında cumhurbaşkanı da bulunan bir gurupla tek tek selamlaşarak dini sohbet ve ardından ibadet ediyoruz namaz kılıyoruz. Hac yaptığımın farkındayım ama KâbeyiŞerifi hiç göremedim ve görmediğimin farkındaydım.


 10. Tgce (14 Aralık 2015 saat: 02:30)

  Rüyamda kayınvalide vefat gerçekte vefat eden annesi gibi namaza ayakta iken boynumun yana büküp dua edersem benide annesi gibi hacca götüren eklerini söyledi ben dua ettim ve takım elbiseli adamlar beni hacca götürmeye geldi tabir ederseniz sevinirim…


 11. Merve (17 Aralık 2015 saat: 11:37)

  Annem ruyasinda kendisini ve beni hacda görüyor beyaz uzun kiyafet giymistik bizim 2 tane tavugumuz var annemin akli tavuklarda kalmisti geri eve geldi evim.izin her yeri su olmustu tavuklar ördek olmustu annem bu yavru da bizim oldu artik bol bol sulari var yemek de var artik gozum arkada kalmicak dedi ve tekrar hacca donecegi I soyledi yolda giderken bir insaat gordu ve etrafi yuksek tellerle öruluydu ordakilere telleri indirin bn hacca gidecem diyodu ve ustunde geciyodu hacca giden bi otobus gordu ve bn de ordaydim nizim eski dunurumuz ordaydibiximli ko ustu ve ann ona da hacca gidecem doyodu benle annem otobuse bindik tekrar hacca gittik kalabalik vardi ve minareleri goruyodu alisveris yapacam hediye verecem diyodu o sirada bi ses duydu naza kalk dedi ve uyandi annem. Yorumlarsaniz sevinirim


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,