RuyaTabirleri.com

Rüyada Hastanede Olmak

Rüyada hastanede olmak, dini olarak affedildiğinize ve Allah’ın merhametini kazandığınıza işarettir. Hastanede olmak bazen de kişinin güzel bir ölümle öleceğine ve ahiretinin iyi olmasına işarettir. Bazı alimlere göre ise bu rüya günahlardan pişmanlığa ve tövbeye; bunun sonunda da affedilmeye, günahların bağışlanmasına işaret etmektedir.

Rüyada Hastaneye Girmek

Rüyada hastaneye giren kimse şehit olarak ölür. Bu rüyayı gören kişi eğer doğru yoldan sapmış birisi ise kısa sürede doğru yola erişeceğine, günahlarına tövbe edeceğine ve bunun sonucunda da manevi olarak değerinin artıp derecesinin yükseleceğine işarettir.

Rüyada Hastane Yemeklerinden Yemek

Hasta birisi rüyasında hastane yemeklerinden yediğini görse bu rüya o kimsenin şifa bulmasına, iyileşmesine işarettir. Hastane yemeği, normal insanlar içinse kısa süreli hastalıklara, bazen hastaneye yatmaya delalet eder.

Rüyada Bakımlı Hastane Görmek

Rüyasında temiz ve bakımlı bir hastanede olduğunu gören kimse daima sağlık ve afiyette olur. Bu rüya, selamete ermeye, sapkınlıktan sonra hidayete, insanlara yol gösteren ve onları günahlardan koruyan bir adama, bazen kişinin güzel ahlakına, uzun bir ömürden sonra şehit olarak ölmeye delalet eder.

Rüyada Hastanede Hasta Görmek

Bu rüya hastaların durumuna göre yorumlanmaktadır. Rüyasında hastanedeki hastaları iyi ve sağlıklı görmek, içinde yaşanılan toplumun refahına, kalkınmasına ve her yönden mutlu, huzurlu ve zengin olmasına işarettir. Eğer hastanedeki hastalar kötü bir durumda ise bu rüya da toplumun bozulmasına, halkın içinde fitne çıkmasına veya bazı kargaşaların gözlemlenmesine yorumlanmaktadır.

Rüyada Hastane Koridoru Görmek

Rüyasında hastane koridoru gören kimsenin önüne farklı fırsatlar çıkar. Bu rüyayı gören kimse önüne çıkan fırsatları değerlendirirse, dünyevi olarak huzur ve mutluluğu yakalar. Bazen de bu rüya dosdoğru bir ömre, kişinin daima doğru yolda bulunmasına işarettir.

Rüyada Doğum İçin Hastanede Olmak

Rüya sahibinin iyi ameller peşinde olduğuna ve hayatındaki her detaya dikkat ettiğine, Allah’ın emirlerine uyarak, haram ve günahtan sakınarak yaşadığı hayatında şerle karşılaşmayacağına, başına iyilikler geleceği gibi, hanesinde de dert yüzü görmeyeceğini bildirir. Hamile kişiler için evlatlarını sağlıkla kucaklarına alacaklarını ve aile hayatlarında hiçbir sıkıntılı gün yaşamayacaklarını, çocuklarından yana şanslı olacaklarını tabir eder.

Rüyada Devlet Hastanesinde Olmak

İyileşmek, yardım alarak zor günleri daha hafif şekilde geçirmek ve aksaklıklar olsa da hayat düzeninde büyük sıkıntılar yaşamamak demektir. Rüya sahibinin insanların yararını gözeterek hareket edeceğine ve yaptığı işler sayesinde toplumsal refaha da hizmet edeceğinin, özellikle sevabı bol bir hayat yaşayacağının alametidir.

Rüyada Özel Hastanede Olmak

Vicdanen rahatsız olunan bir konuda kişinin kendisini sorguya çekeceğini ve af dilemek için her gece Allah’a yakaracağını ifade eder. Kalbini doğru tutan rüya sahibinin başına gelecek felaketlerde duruşunu bozmayacağını ve moralsizliğe yer vermeyerek her türlü zorluğu atlatacağını bildirir. Özel hastanede yattığını görmek iyileşmeye, maddi rahatlığa, ameliyat olduğunu görmek ise kişiye zararı dokunan birinin yaptığı kötülükten pişman olacağına yorumlanır.

Rüyada Hastanede Doktor Olmak

Rüya sahibinin elindeki her türlü imkanı zor durumdaki kişiler için iyiliklere vesile olacak şekilde kullandığını, aldığı dualarla sırtının yere gelmeyeceğini bildirir. Üst düzey bir makamda bulunmak, zor durumda olanlara yardım etmek, işini geliştirmek ve mesleğini erken yaşta eline alarak hayatını düzene koymak manasına da gelir. Doktor olduğunu gören kişiler etraflarında alim biri olarak değer görürler ve hayatları boyunca sevilirler.

Rüyada Hastanede Çalışmak

Kamu yararına işler yapmak, bencillikten uzak yaşamak demektir ve rüya sahibinin yaptığı iyiliklerin karşılığını göreceği günlerin yakın olduğunu ifade eder. Hastanede idari işlerde çalıştığını görmek yönetici olmaya veya kendi şirketini açmaya, temizlik görevlisi olduğunu görmek hastalıktan kurtulmaya, borçlarını ödemeye, hemşire olarak çalıştığını görmek ise hayırlı bir evlat olunduğunu, kişinin her işinde ailesinden aldığı duayla hareket edeceğine tabir edilir.

Rüyada Kaza Yapıp Hastaneye Gitmek

Büyük yankı uyandıran bir başarının ardından kişiyi çekemeyen kimselerin ortaya döküleceğine, uluorta yapacakları dedikodular yüzünden rüya sahibini zor durumda bırakacaklarına yorumlanır. düşmanlarını daha net görecek olan kişinin bundan sonraki adımlarını dikkatli atacağına, hayatıyla ilgili kararlar almadan önce muhakkak ailesine danışacağına ifade edilir. Sevilen birinden görülen yanlışın kişide yaratacağı hayal kırıklığına da tabir edilir.

Rüyada Hastane Bahçesinde Olmak

Tedirgin bir bekleyişin ifadesi olan rüya, mahkemelik olunacak bir soruna işaret eder. İş konusunda yaşanan anlaşmazlıkların neticesinde bir ayrılığın gündeme geleceğini, rüya sahibinin elinden yüklü miktarda para çıkacağını ve bundan sonraki yolda tek başına yürüyeceğini tabir eder. Hastane bahçesinde kalabalıkla beraber beklediğini görmek ise kişiye tavır alan yakınların varlığına ve aile içindeki karmaşaya işaret eder.

Rüyada Ameliyathanede Olmak

Önemli bir soruna çözüm bulmak için her yolu deneyen rüya sahibinin kendisine verilen bir öneriyi dikkate alarak hareket edeceğine ve bu sayede sorunundan kökten kurtulacağına, kısa süre içinde rahata ererek yoluna devam edeceğine delalettir. Ameliyat edildiğini görmek ise düşmanlardan zarar görmeye, başa gelen bir felaketten sonra akıllanmaya yorumlanır.

Rüyada Hastaneye Yatmak

Kişinin hurafelerden uzaklaşacağına ve daha doğru bilgiler edinerek İslami kuralları öğreneceğine, kendisine el uzatan mümin bir tanıdık sayesinde yanlışlardan kısa sürede kurtulacağına, hayırlı olmayan işlerden uzak durarak, Allah yolunda ilerleyeceğine yorulur. Hastaneye yatıp ameliyat olmak ise kötü bir olayın neticesinde akıllanacak olmak manasındadır.

Rüyada Birini Hastaneye Götürmek

Bir mevki değişikliğine veya istenmeyen bir tayine yorumlanır. Rüya sahibinin hayat düzenini kökten sarsacak gelişmelerin habercisi olan rüya, bir tanıdık yüzünden mahkemelik olmak, alacaklı iken borçlu duruma düşmek anlamına da gelir. İyi huylu olmak yüzünden kötülüğe aynı şekilde karşılık veremeyen rüya sahibinin çevresini kırmamak için kendisini ve ailesini zor durumda bırakacağına delalet eder.

Rüyada Hastanede Uyumak

Bir hastalığın gündeme geleceğinin ifadesi olan rüya, sağlık sorunları yüzünden işlerin de aksayacağını, geçici bir krizin kapıda olduğunu ifade eder. Hastanede uyumak gerçeklere gözünü kapamak, kendisine verilen öğütleri dinlememek ve yanlış insanlarla arkadaşlık etmek anlamına da gelir. Kişinin her duyduğu söze inanması yüzünden sevdiklerinin kalbini kırdığına dikkat çeken rüya, doğru yoldan ayrılmaya, kötülüklere açık hale gelmeye ve günah işlemeye de yorumlanır.

Rüyada Hastanede İşe Girmek

Merhamet görmek demektir ve kişinin dua ettiği bir konuda Allah’ın yardımını göreceğine, günahlarının affedileceğine, hak yemeden, dürüst bir şekilde yaşayacağına alamet eder. Hastanede çalıştığını gören kimsenin ahiret hayatı iyi olur ve dünyadaki kazancı artar. Gönül gözünün açılacağını bildiren rüya, dostla düşmanı ayırt edecek hale gelmenin ve sırları ortaya çıkarmanın, yalancı birini ifşa etmenin de tabiridir.

Rüyada Hastanede Öldüğünü Görmek

Büyük bir sınav verileceğini bildirir ve kişinin yaşayacağı bir kötülüğün sonucunda aydınlanma yaşayacağını, hayatıyla ilgili önemli bir sırra vakıf olacağını, kolaylık elde edeceğini, işlerini düzene koyacağını bildirir. Fakirleşen kimselerin yeniden eski hallerine, güçlerine kavuşarak maddi imkanlarını yükselteceklerine işaret eden rüya, yardım görmeye ve şansın açılmasına da tabir edilir.

Rüyada Hastanede Ağlamak

Kötü sonuç beklenen bir durumdan esenlikle cevap almak, şaşırtıcı olaylar yaşamak ve hasta birinin iyileşmesine yardımcı olmak demektir. Kötü şansın uzaklaşacağına yorumlanan rüya, her açıdan iyileşmenin, bolluğun ve bereketin, anlayışlı bir eşin de tabiridir. Yapılacak işlerde hayırlı sonuçlar alınacağını ifade eder.

Rüyada Hastanede Kan Vermek

Emeklerin, çabaların sonucunda yüz güldürecek haberler alınacağını, Allah’ın merhametinin kişinin üstünde olacağını ve çok büyük bir iyilikte bulunarak ahiret kapılarını en hayırlısıyla açacak olmayı bildirir. Hayat kurtarmak, düşene yardım etmek suretiyle alınacak sevaba ve hayır duasına, ömür boyu sıkıntı yüzü görmeyecek olmaya, kalan ömrün sağlık içinde geçeceğine ve rüya sahibinin sevdiklerinin de iyi bir yaşam sürdüreceğine yorumlanır.

Rüyada Hastanede Hasta Görmek

Rüya sahibinden aman dileyecek birine yorumlanır ve özellikle geçmişte kişiye kötülüğü dokunan ve sonrasında pişmanlık duyan bir kimsenin kendi ayağıyla gelip af dileyeceğini tabir eder. Duyulacak üzücü bir habere, başkasının acısına tanıklık etmeye de yorumlanır. Doğruluktan ayrılmayan, duasını dilinden düşürmeyen kişilerin kötülüklerden korunacağına ve başlarına gelen felaketlerden sıyrık almadan kurtulacaklarına delalet eder.

Rüyada Hastanede Tedavi Olmak

Mükafat almak ve yapılan bir işin neticesinde ödüle layık görülmek demektir. Olumsuz faktörleri hayatından çıkaracak olan rüya sahibinin, yakın bir arkadaşından alacağı destek sayesinde hayatını kolaylaştıracağına, pürüzleri ortadan kaldırarak daha sakin bir yaşama kavuşacağına, hasta ise kısa sürede atlatacağına yorumlanır.

Rüyada Hemşire Görmek

Kişiye sunulacak olan çok farklı fırsatların, ömürlük şansın ifadesi olan rüya, aile içinde anne tarafından alınacak maddi desteğin kişiyi mutlu edeceğini, borçların silineceğini ve iflastan, iş kapatmaktan kurtulmayı ifade eder.

Rüyada Hastanede Olmanın Psikolojik Yorumu

Yoksunluk duyulan durumların işareti olan rüya, geçmişte kişinin içinde kalan hayallere de yorumlanır. Gençliğinde veya çocukluğunda yaşadığı mutsuzlukları bugüne taşıyan kimselerin hala kendilerini yalnız ve çaresiz hissettikleri zamanlar yaşadıklarını tabir eder.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Hastanede Olmak Hakkındaki Rüyalar;

 1. özlem (29 Aralık 2014 saat: 11:28)

  Ruyamda ben hastaneye yatmisim sonra bi bakiyorum ayni hastanede ayni odada kiz kardesimde yatiyo ben ortada kardesim sagimda sol yanimda yasli bi adam toplam uc kisi bi odadayiz adam yaptigi bi hareketten dolayi ben cok sinirleniyorum hemsireyi cagiriyorum adami adadan almalarini isyiyorum ama nasil oluyor bilmiyorum beni engelli sandalyesiyle hastahanenin bahcesinden beri baska hastahaneye goturuyo burasi neresi ben neden buraya geldim diye soruyorum burda kalmaniz gerekiyor diyorlar


 2. merve (05 Mart 2015 saat: 03:38)

  Ben 20 yasindayim genc kizim. Ruyamda polistim dogru hatirliyorsam . baska polislerle birlilkte bir kapiyi gectik bi odaya girdik uc agir hasta yatiyodu. Birisi cok acayipti aciklayamiyorum resmen sanli karninda parmak gibi bir sey vardi onu emiyordu. Baska bir hasta daha vardi o hastananin vucudu acikti nakil yapacaklardi ona . Ve en garibi odadaki tum hemsilere cok egleniyorlar televiziyon izmiyorlar guluyorlar . Ve cok acayip bir ses vardi. Hani bir makine varya kalbin durdugu zaman oten makine o ses vardi ama cok ses cikartiyodu birbirimizi duymuyoduk o ses yuzunden


 3. aslı (14 Nisan 2015 saat: 21:50)

  Rüyamda hastane koridorunda bir odanın önündeyiz iş arkaşımla birlikte üzerimizde iş yeri formalarımız var benim elimdeiçi bir şeylerle dolu bir kese var büyük bir kese onun önünde durduğumuz odanın içine atıyor kaçıyoruz çamurlu yokuş bir yolun önüne geliyorum biraz durduktan sonra o yolu çamurlara basarak hızlı bir şekilde kolayca geçiyorum ve uyanıyorum


 4. balım (17 Nisan 2015 saat: 08:45)

  rüyamda kız arkadaşlarımla birlikte hastane koridorunda beklerken önce eski sevgilimin kocasını erkek çocuğuyla birlikte gördüm. Farkinda olmamış gibi davrandım. Ancak yanıma oturunca mecburen selamlaştık,çocuğu sevdim,konuştuk. Daha sonra eski çalışma arkadaşlarımla birlikte eski sevgilim de geldiler. Elini sıktım birbirimizin elini birakmadan epeyce konuştuk. Derken uyandım. Yorumlarsanız sevinirim.


 5. eylem (24 Ağustos 2015 saat: 10:10)

  rüyamda hastanenin bir odasındaymışım ve doktora problemimi anlatıyomuşum doktorda bir an kadın bir an erkek oluyormuş.o da bana kendisiyle ilgili şeyler anlatıyormuş ve sonunda hastalağıma cevap vermiomuş.ücretde fazla alıyomuş 60 tl ymiş.sonra akşam olmş ben odadan çıkmışım korkarak.akşam sokakta dolaşırken babamı görmüşüm.


 6. meral (01 Eylül 2015 saat: 10:06)

  Rüyamda eşim hastanede anadan doğma çırılçıplak yatıyor ben annem ve çocuklarimda yanımda hemşireye en azından iç çamaşırı giydireyim çocuklarım annem var diyorum Hayır Dr bey kızar ateşi çıkar diye izin vermiyor eşim kendide değildi


 7. mehmet (12 Eylül 2015 saat: 07:13)

  Rüyamda kuru agaclarin oldugu biryerdeyim yanindan elektrik direkleri geciyor ama aktif degil calismiyor onkarin kablolarindan tutup sallaniyorum derken yandaki dereye görüyorum arkadaşımla akan derenin yanına gidip balık varmı diye bakıyoruz derenin suyu az akiyor ve icindeki baliklar gorunuyor balik tutmak istiyorum ama malzemem yok o sırada Tavuklar falan dere kenarında yemleniyor onları görünce yamaçtaki evi goruyorum ama tanimiyorum onlari oturmus cay falan iciyorlar herhalde uzaktan oyle gorunuyor sonra beni cagiriyorlar işyerinden gidiyorum kendimi bir markette buluyorum ben uzman cavusum sivil çalışıyorum bir kumarhane deşifre etmeye çalışıyorum aynı zamanda hem bir köşkten supheleniyorum gizlice girmem gerekiyor onun yollarını arıyorum köşk e giriyorum birsey yok marketin arka tarafina girmeye çalışıyorum bu durumdan çok yorulup hastaneye gerçek hayatta ölmüş olan annemi ziyarete gidiyorum hatsanede yatiyormus sonra ben tabiki çok yorgunum bana uyu biraz diyor bende olmaz isim var diyorum yatagindan kalkıp benim oturduğum sandalyenin yanına gelip sarılıyor bana bende Ağlıyorum o arada bir araç sesi geliyor dışarı bakınca şu tankerinin yolları suladigini görüyorum annemin vefat ettiği sene güvenlik sertifikası almıştım rüyamda bana gulumseyerek ağlama oğlum sen koskoca guvenliksin ustesinden gelirsin diyor ben bir an durup kendi kendime ben güvenlik değilim ki ben uzman cavusum diyorum ama anneme soyleyemiyorum. sonra ağlayarak uyandım gerçekten aglamisim. Yorumlarsaniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.


 8. Zeliha nur (20 Eylül 2015 saat: 20:19)

  Rüyamda hastanede yatıyorum ailem falan yanımda sonra çıktık b ba sk bir hastaneye gittikten beni ayırıp kan aldilar.Beyaz bir hastane odasında. Hemşire bana a sakin ola diyo ör diyordu.4 tüp kan aldilar sonra ailemi gördüm. büyük yuvarlak koltuklar oturmuş konusuyorlardi


 9. Mualla (07 Ekim 2015 saat: 13:13)

  Rüyamda hastanedeydim ama hastane güzel perdeleri olan konak tarzında döşenmişti.Bu tarz döşemeyi görünce neden bu şekilde döşendiğini düşündüm.Hastanenin dışına çıktım karşımda ağaca bağlanmış bir tilki ve yavrusunu gördüm.Ayrı bir tarafta başka bir tilki daha gördüm.Sonra karşı taraftan kurt sürüsü geldi yalnız tilkiyi parçaladı çok korktum.Yavrusu olan tilkiyi korumak için elimdeki sopa ile kurtları kovaladım.


 10. sukran (27 Ekim 2015 saat: 14:30)

  Ruyada dayimin sevdiģimdi ve baska birisini istemeye gitmisti ben buna uzulu Benin uzuluy gurunce yanima geliyordu sonra bir kiz beni ariyordu sevdiģimde bas ediyardu sen onu sseviyorum sun dedi sonra 2Nissan yuzuk girdum biri tektas biri nisan yuzu sonra onu bir kombu nun kapina goturdum bir demir rafin uzerinde ruyam Neanlama geliyor


 11. ssayil (23 Kasım 2015 saat: 07:10)

  Ruyamda bi asansorden cikiyorum. Hadtane koridoruna geliyorum. Oyle uzun bi sure boyunca o bitmek bilmeyen koridorda yuruyorum.sonra bi arkadasimin abisni goruyorum.belinde bi valiz var ve kulaklikla telefonundan muzik dinliyodu. Herneyse sonra ben ona sordum nereye gidiyosun oda bana bi yer soyledi. Hic sesi cikmadi sadece agzini oynatti ama ben yinede anladim aman sakin soyleme ona (arkadasima) oda tabikide soylemem dedi. Sonra bi baktim yanda biraz daha uzakta eskiden hoslandigim cocuk her elinde kocaman tablet gibi alet yanina gittim nedense bu telefon buda tablet dedi bende telefon daha guzelmis dedim sonrada bi baktim yanindada simdi hoslandigim cocuk oda aynen dedi ama ben hersey nomalmis gibiydim. Sonra en yakin arkadasim geldi asansore tekrar bindik. Iki tane tus vardi bi tane hastane tusu diger tusun ustune kuru kafa resmi var arkadasim gidelimmi dedi heycanlanarak bende hayir lan malmisin dedim. Biz biseye basmadan sonra asansor kapandi hemen baska bizi baka bi kata goturdu. Catiya geldik orda uzun sure boyunca oturduk konustuk gulduk falan ama gece yani. Sonra asansor CATIYA geldi bizde ingilizce KILISEE diye bagirdik ve icine girdik tam o andada alarmim caldi canim alarmim senden nefret ediyorum kirildiginda mezarina isicem


 12. Ali (24 Şubat 2016 saat: 10:32)

  Rüyamda kendimi bi arkadaşımın yanında hastanede gördüm. Bu arkadaşın annesi ameliyat olacak. Ameliyattan önce anneni görme fırsatı var dedim ve onu annesinin geçebileceği yere götürdüm (normalde yıllar önce ben bu hastanede yatmıştım). Koridoru geçip bi yere geldik. Nasıl desem..hastaların bulunduğu kat ama hastaların odaları olduğu yer değil. Orada yataklarda yatan hastaları gördüm. Kendi kendime odalarda yer yokmuş, insanlar koridorda bile yatıyorlar, ben de ameliyat olduğumda burada yatacağım, dedim. arkadaşa da, biz bunları rahatsız etmeyelim gidelim burdan gibi bişey dedim, gitmeye başladık ve uyandım.


 13. Tugba (08 Ağustos 2016 saat: 22:07)

  Rüyamda hastanede koridorda Babam bi odanın kapısının önünde durup hüngür hüngür ağladığını gördüm odayı felan görmedim içeride birinin olup olmadığını da görmedim koridor uzun du ve karanlık değil di ama çok ışık ta yoktu sanki öğle sonuna doğru ydu koridordaki ışık o kadar di lütfen yorum yapar mısınız acaba


 14. Esra (18 Ağustos 2016 saat: 15:33)

  Rüyamda bir hastahenedeyim, sedyenin üzerinde yatiyorum, bir hemşire geliyor ve değişik bir cihaz takıyor göğsüme , ağzima da bi cihaz yerleştiriyor ve nefesimi tutmamı söylüyor nefesimi tutuyorum ve artık dayanamayacakken uyandım. Yorumlarsaniz sevinirim.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,