RuyaTabirleri.com

Rüyada Helikopter Görmek

Rüyada helikopter görmek, rüya sahibinin cesaretine ve bilgin kişiliğine işaret eder. Rüya sahibi, topluma öncülük etmeyi kendine ilke edinmiş, toplumu içindeki karanlıklardan aydınlık günlere çıkarmak için azmetmiş, bu sayede de kimsenin konuşmaya ve yapmaya cesaret edemediklerini yapan, bazen toplumda ters tepecek ama toplum yararına olacak şeyleri yapabilecek kadar yiğit kişi olarak ifade edilir. Rüyada helikopter görmek, değişim, gelişim ve yenilik olarak tabir edilirken aynı zamanda da radikal ama hayırlı değişiklik anlamına gelir.

Rüyada Uçan Helikopter Görmek

Rüya sahibinin gerçekleştirmek istediği iş için adım atarak, çalışmalarına başlamasına ve projelerini tek tek hayata geçirmesine delalet eder. Rüya sahibi inancı ve hırsı sayesinde her işini sonuna kadar götürmüş ve tatmin edici sonuçlar almıştır.

Rüyada Helikopterle Uçmak

Başarı elde etmek anlamına gelir. Rüyada helikopterle uçtuğunu gören kişi, imkânsızı başaracak ve çevresindekilere de büyük bir örnek olacak demektir. Rüyasında helikopterle uçtuğunu gören kişinin artık bundan sonrası için başaramayacağı hiçbir şey olmadığı anlamına gelir.

Rüyada Helikopter Düşmesi

Rüya sahibi için umutsuzluk, karamsarlık ve düş kırıklığı şeklinde tabir edilir. Rüya sahibinin çok istediği bir işten olumsuz bir yanıt ya da sonuç almasına ve bu nedenle de içine kapanıp, kendini eve hapsederek geçireceği günlere delalet eder.

Rüyada Helikopter Kullanmak

Bir işin yönetimini almaya ve işin planlayıcısı konumuna gelmeye tabir edilir. Rüya sahibi başarıları ve azmi sayesinde önderliği eline alacak ve bundan sonra tüm işleri kendi yönetecek, kararları tek başına alacak demektir.

Rüyada Helikopter Kazası Görmek

Rüya sahibinin yaşayacağı olumsuzluk nedeniyle bazı planlarından vazgeçmesi gerekeceği anlamına gelir. Hedefleri ve hayalleri bir süre ertelemek ve en asgari seviyede tutmak şeklinde tabir edilir.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+'da Paylaş
Rüyada Helikopter Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. yonca (08 Şubat 2014 saat: 09:43)

  rüyamda kendi evimin bahçesinde halamla sohbet ediyoruz yastığın altında silah buluyorum ben silahı incelerken birden silah sesi duyuyorum kafamı kaldırdığımda helikopterin içinde iki polis bana ateş ediyor ama ben sadece sesini duyuyorum bana isabet etmiyor sonra helikopter bahçede duruyor ve bana silahı soruyor ben saklıyorum silahı bende yok diyorum sonra bakıyorum ki elimdeki silah tüfek olmuş ateş ediyorum kuru sıkı oluyor çok şaşırıyorum. ( sonrada uyandım )

 2. merve (19 Mart 2014 saat: 07:18)

  Rüyamda evimde otururken bir telefon alıyorum çalıştığım kurumdan arkadaşım bir arkadaşının bindiği helikopterin bizim evim yakınlarında düşmek üzere olduğunu söyledi. Koşarak Evimin arkasındaki göle baktım ve bakmakla helikopter kafa üstü göle çakıldı ama patlama olmadı. Birden içine baktığımda uzun zamandır gorusmedigim bir akrabami içinde gördüm. Koşarak yanlarına gittim çamurlu yerin içine girdim dizlerime kadar ve akrabama elimi uzattım elimden tutarak boynuna kadar çamura batmış olan akrabam o çamurdan çıktı ve evime davet ettim. Sonra diğer kızı kurtarmislardi kalabalikta onu da buldum evime davet ettim.

 3. Dursun Karakoç (08 Nisan 2014 saat: 13:08)

  Merhaba ben askeri personelim rüyamda skorski tipi bir helikopterin uçmaya çalıştığını ancak havalanamadıgını gördüm. Akabinde bölük komutanımız ve yanında başka bir asker ile yanımıza geliyor sonra yine aynı tip başka bir helikopter geliyor ve arızalı helikopteri tamir ediyor. Sonra bölük komutanımızı başka bir subay arıyor ancak bölük komutanımız konuşmak istemiyor. O sırada arızalı helikopter tekrar havalanıyor ancak sağa sola hareket ederek tekrar düşüyor.

 4. m.d (09 Nisan 2014 saat: 12:21)

  Rüyamda bir kaç arkadaşla helikopterle sanki hacca gidiyormuşuz.helikopterin sahibi bir arkadaşım imiş sonra bana kullanmam icin veriyor kaldırmaya uğraşıyordum.bi ara kalkmadı kollarla uğraşiyordum.
  Kalktimı bilmiyorum.ondan öncesi miydi bilmiyorum çok alcaktan gittiğimizi göruyorum.yine hatırladığıma göre ayağimda sandalet gibi veya terlik gibi birşey var ayağım üşüyordu.bununyani helikopterle 2.5-3 saatte nasil varacak diyorum,(daha önce gittim gerçekten bukadar sürüyor bundan aklımda kalmış)yolu nasil bulacagimi düşünuyorum,yollari takip etmek aklıma geliyordu.uçakların çok yüksekten gittiğini hatırlıyorum vs.onlarin 700-800 km hızda giittğini hatırlıyorum.bi ara o arkadaşlar bir yerler de rakadaşlar araın da misafirliğe gidiyorlar ben de bize gelmemeleri için bizim evdeki yaşli bayanları uzaktan gösteryorum(hakikatende orada evin yaninda oturuyorlardı) 7-8 tanede çocuk var diyorum.gelmemediler.(not.bi ara dairimizde sanki görmezlikten gelinmişim gibi orada yöneticilerle arası cok iyi olanin yaninda allaha arzediyorum diye şikayet ediyordum.) Yorumlarsanız memnun olurum.selamlar

 5. burcu (29 Nisan 2014 saat: 08:41)

  Ruyamda evdeyim birkac akrabamiz var.ve eski esimde var yeni evlenmis yeni karisida var.ben yanlarinda durmuyorum mutfakta is yapiyorum.sonra oglumu annemi alip disari cikiyorum.gece olmus.sokak isiklari renkli renkli.bir ses duyuyorum.gokten yesil siyahli bir helikopter dusuyor.hizli degil agir dusuyor.sonra ben oglumj korumaya calisiyorum.helikopted patliyor alev alev.parcalari sirtima geliyor.sonra uzaklasiyoruz.sonra karsimda bir grup insan goruyorum.beyaz giymisler ama lekeli kiyafetleri.saclari siyah goz halkalarida.kadin erkek karisiklar.iclerinden biri cin olduklarini soyluyor.hangi cin turu olduklarini falan soyluyordu.

 6. F.A (30 Nisan 2014 saat: 07:18)

  sağlık personeliyim. rüyamda genel kurmay başkanı kocaman bi helikopterle gelmiş. o arada annemle telofanla görüşüyorum.annem eve gelmem geektiğini söylüyor. bende helikopterle genelkurmay başkanı gelmiş helikopter kalkınca gelcem diyorum. o kocaman helikopterin kalkışını görüyorum. sonra uçan daire gibi küçük çok hızlı uçan araçlar var. onlara binip eve gitmeyi düşünüyorum.gidip gitmediğimi hatırlayamıyorum ama?

 7. sk (02 Mayıs 2014 saat: 16:28)

  Sevdiğim birinden benim için istihare ye yatmasını rica ettim.Rüyasında düşen bir helikopter gördüğü, helikopterden siyah dumanlar çıktığını anlattı.Helikopterin içinden yuvarlak şeyler çıkıp sonrasında yağmur yağmaya başladığını anlattı.Rüyayı gören arkadaşım ben yorum yapmak istemiyorum dedi. Yorumlarsanız memnun olurum.(Hayatım için önemli bir karar vermek için istihareye yatmasını rica etmiştim. Açıkçası anlattıktan sonra iyice karamsarlığa düştüm.)

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , ,