RuyaTabirleri.com

Rüyada Hırsız Görmek

Rüyada hırsız görmek, bazı sıkıntılı durumlarla karşılaşacağınıza delalet eder. Bu durumlar bazen bir hastalık şeklinde zuhur edebileceği gibi bazende hoş olmayan olayların yaşanması şeklinde de olabilmektedir. Unutulmamalıdır ki rüya tabirleri ne olursa olsun, yaşanan sıkıntıların bize hayır getirmesi umulmalıdır.

Bir diğer taraftan hırsızın olumlu anlamları da bulunmaktadır. Uzaktan gelen bir misafiri ağırlayabilirsiniz veya evlenmek niyetinde iseniz yakın tarihte bir evlilik yapabilirsiniz.

Rüyada hırsız görmek kurnazlıklarıyla sizi kandıracak biri şeklinde de tabir edilmektedir. Hırsız görmenin bir diğer rüya tabiri ise zina yapan bir kimsedir.

Rüyadaki hırsız bazı zamanlarda sizi kıskanan ve bu kıskançlığından dolayı etrafındaki kimselere sizinle ilgili aslı astarı olmayan şeyler söyleyen sivri dilli birine de yorulmaktadır. Çevrenizde hakkınızda kötü konuşan kimseler olabilir.

Rüyada hırsız görmek, nefsinize yenik düşerek günahlar işleyeceğinizin de habercisi olabilmektedir. Hırsız zinaya bulaşabileceğiniz anlamında bir uyarı da olabilmektedir.

Rüyada hırsız görmek tabirleri

Eve hırsız girmesi

Rüyanızda evinize hırsız girmiş ve onunla cebelleşmişseniz, iç sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Sizi kıran veya kaygılandıran durumlarla karşılaşabileceğiniz gibi, bu kaygı ve üzüntüleri ortada sebep yokken kendiniz de yaratabilirsiniz.

Eğer hırsız evinize girerek eşyalarınızı çalmamışsa, evde yaşayanlardan birinin hastalık geçireceğine fakat iyileşeceğine yorumlanır. Bir başka tabire göre, hırsızın eşyalarınızı çalmadan kaçması, karşılaşacağınız bir sıkıntının daha başınıza gelmeden önleneceğine delalet eder.

Hırsız veya hırsızlar rüyanızda size saldırdıktan sonra eşyalarınızın büyük bir kısmını alıp götürmüşse, değer verdiğiniz bir insanın başına gelen bir sıkıntıya ortak olarak onun için üzüleceğinize delalet eder.

Rüyada eve hırsız girmesi, evinizde bekar bir kız var ise, kıza talip çıkacağına da yorulmaktadır.

Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı sıkıntılar yaşadıktan sonra amaçlarınıza ulaşacaksınız anlamındadır. Kendinizin hırsız olduğunu gördüyseniz, işleriniz ters gidecek. Hırsız kovalıyor ve yakalıyorsanız, hasımlarınıza galip geleceksiniz demektir.

Eşyaların çalınması

Rüyanızda eşyalarınız çalınmışsa ve eşyalarınızın kimde olduğunu bilmiyorsanız, sergilediğiniz davranışlarınızın sonucunda sizden yaşça veya mertebece büyük kimselerden söz işiteceksiniz demektir.

Hırsız

Hırsız eğer bir mal çalarak gidiyorsa ve siz buna şahitlik ediyorsanız, helal olmayan malların elinize geçeceğine işaret eder.

Hırsızlık yapmak

Hırsızla bir olup ortaklaşa olarak eşya çalmak, eğer çalışıyorsanız kovulacağınıza yorulmaktadır.

Bir diğer tabire göre de rüyada hırsızlık yapmak, rüya sahibinin işlerinin ters gideceğine delalet etmektedir.

Başka bir tabire göre ise rüyada hırsızlık yapan kimsenin dostlarından ve yakınlarından kısmetler alacağına işaret eder.

Rüyayı gören kişi öğrenci ise, bu rüya öğrenim yaşamında gelecek başarılı günlerin habercisidir.

Hırsız yakalamak

Hırsızı yakalayarak polise teslim etmişseniz, işlediğiniz bir davranışın yanlış olduğuna karar vererek pişmanlık duyacağınıza delalet eder.

Hırsız yakalamakla ilgili bir diğer tabir ise hasımlarınızı yeneceğiniz ve onlardan üstün seviyeye ulaşacağınız anlamına gelmektedir.

Hırsız öldürmek

Eğer rüyanızda hırsızı yakalayarak öldürürseniz geçireceğiniz bir hastalıktan kurtlacağınıza yorulur. Rüyayı gördüğünüz sırada hastaysanız yakın zamanda iyileşirsiniz.

Hırsızın ezan okuması

Rüyanızda hırsız bir kimsenin ezan okuduğunu görmeniz, çevrenizdeki kişilerin başarılarınız hakkında konuşacağına yorulur.

Rüyada hırsız psikolojik anlamı

Rüyanızda eğer bir hırsız görürseniz kaybetmekten korktuğunuz bazı şeylerin olduğunu simgeler. Sahibi olmaktan mutluluk duyduğunuz şey devam eden bir ilişkiniz, çocuğunuz ya da aileniz gibi manevi şeyler olabileceği gibi kredi ile alınmış yeni bir ev ya da araba da olabilir.

Rüyanızda siz bir hırsız olmuşsanız, yaşadığınız bir ilişkide sınırları aştığınızı düşünüyor olabilirsiniz. İlişkilerinizde karşı tarafa olan davranış ve tavırlarınız sizi pişmanlığa sürüklemiş olabilir.

Rüyanızda bir şeyler çalmanız bazı konularda kendinizi yoksun hissettiğinizi gösterebilir. Alternatif olarak, hırsızlık gerçekleşmemiş hedeflerinizi belirtir. Hedeflerinizi çok üst seviyede tutmuş olabilirsiniz.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+
Rüyada Hırsız Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Yusuf (26 Aralık 2013 saat: 12:57)

  Ben odamda yatıyordum 1.katta oturuyorum balkon kapısıda demir kapı ve güvenliği çokta iyi değil hırsızın ordan kapıyı zorladıgını duyuyorum ve elindeki fenerini görüyorum ve bağrıyorum git git polisi arıyorum diye ama ısrarla açmaya çalışıyor kapıyı ve bende bana zarar vermemesi için evi terk ediyorum içeri giriyor telefonum yatagımın baş ucunda duruyor daha sonra dışarıdan odamın camından bakıyorum içeri doğru telefonuma uzanmaya çalışıyorum ve parmaklıklardan içeri giriyorum normalde kafam sığmaz fakat bi şekilde giriyorum sonra etrafa bakıyorum odamın kapısını kitliyorum sonra uyanıyorum.

 2. Elif (06 Ocak 2014 saat: 16:51)

  Ben odamda uyuyorim ve birden ruyamda kapimin acik oldugunu goruyorum apar topar asagiya solana iniyorum ve bide bakiyorum ev bombos butun esyalari almis hirsiz ve kapiyi acip gitmis evdeki butun yiyecekleri herseyi toplamis ben apar topar arkadasimi ariyorum arkadasim geliyor ama hic umursamiyo gulup duruyo ruyamda ve ben esimi aramasini rica ediyorum esim gayet anlayisli bi sekilde hirsizlari yakalayacagini soyluyor ve boylece uyaniyorum ruyamdan

 3. nazlı (07 Ocak 2014 saat: 09:31)

  ben odamda uyuyordum sonra birden , içerden bir ses geldi ve üşümeye başladım sonra kalktım odamın kapısını açtım ve çıktım sonra hırsızı görünce elim ayağım yerden kesildi sonra kekelemeye başladım annemi çağıracağım sesim bir anda kısıldı bu yüzdende çağıramadım hırsızın elinde hiç bir şey yoktu zaten hırsız beni görünce kaçtı rüyamda kalktım hemen her yere baktım ve hiç bir şey çalınmamıştı ve sonrauyandım

 4. zeynep (12 Ocak 2014 saat: 09:53)

  Ben ruyamda baska bir tanidigimizin evindeydim. Ve uyuyodum sonra hırsız kapıyı zorlamaya başladı aslinda hırsız bir kadındı kapalı bir bayan di sonra iceri girdi ve beni almaya çalıştı ama sonra annem geldi ve beni ordan götürdü disariya çıktık hirsiz bizi takip ediyordu sonra bir mağazaya girdim ve biraz ortaliga bakinip ciktik ama annem benden önce cikti ve bans kapidan elini salladi ve sonra uyandim

 5. berna (13 Ocak 2014 saat: 17:58)

  rüyamda annem eve hırsız girdiğini söylüyor ben hırsızı ve ne çaldığnı görmüyorum hırsız tv ve bilgisayarı çalmış biz sonra evden çıkıyoruz geri geldiğimizde tv ve bilgisayar geri gelmiş oluyor bnden büyük bir ablam var ben bu rüyada çok sıkıntı çekiyorum hırsız önce eşyaları çalmış oluyor sonra ise geri getirmiş oluyor ben hırsızı görmüyorum onunla kavga etmiyorum bunları bana annem söylüyor

 6. Betül (14 Ocak 2014 saat: 03:08)

  Yaa bugün gece öyle bi rüya gördüm kii. Ya annemlerle baya güle güle konustuktan sonra yatıyoruz aradan cok uzun zaman gecmeden bi tıkırtı duyuyorum sonra böyle sanki evin içinde botla yürüyen biri var sanıyorum sonra kapıyı açıp odamdan çıkıyorum. Kapı tam karşımda ve açık oluyor. İki tane 13-14 yaslarında cocuk oluyor kapıda ve kapının tam önü bizim bazı eşyalarımızla dolu oluyor. Noluyo falan derken cocugun elini tutmaya calisiyorum ama cocuklar kaçıyor. Ve gidiyorlar evde bi baskasi falan varmiydi tam göremedim. Ve eşyalarında bir kısmının gitmiş oldugunu gordum. Ve sonra uyandım. Simdi uyuyamıyorum. Hala sesler var sanki. :(

 7. ferhat (17 Ocak 2014 saat: 12:06)

  Ruyamda annemin evine hirsiz girdigini gordum disardan bakiyodum elinde fenerle gezdigini gordum sonra eve giriyim dedim sonra baktımkı biri onu arka bahçe kapısından kaçarken vurmuş omzundan bende onu alıp Bi sandalyeye oturtup yanımdaki kişiye bıçağı getirmesini solesin ve sonra hırsızın bugazına sıktım ce rüya sonra bitti anlamı nedir içim içimi yiyor lütfen cevaplarınızı bekliyorum

 8. mehmet (19 Ocak 2014 saat: 10:44)

  ben ruyamda hırsız gorüyom beni biçaklıyo gerçek hayatada hırsız kapıyı zorluyo rüyamda hırsız gördüm gerçek oluyor bu hastalık mı bu ne oluyo evdeki bilezikler komşuların bilezikleri çalınıyor komşunun kapısını ustundeki gorme sin yere sakız yapıştırmışlar abi kardeş hırsızlık girdi bizim binauya ya gezdigini gördüm sonra beve giriyim dedim sonar baktımki biri onu arka bahçede hırsızlık yaparken vurmuş ölmüş gebermiş bende hırsızı öldürsem bana mı günah yazılır hırsıza mı he söyleyin 2 tane hırsız öldürsem banamı güneh yazılır onlaramı

 9. bahar (26 Ocak 2014 saat: 13:09)

  Ben annemle dışarı çıktım bir yerde bekliyoruz bir 10 20 dakka durduktan sonra annem yürümeye başlamış ben bunun farkında değilim sağıma bakıyorum yok soluma bakıyorum insanlardan göremiyorum bende sağdan gidiyorum araları dönüyorum bulamıyorum sola doğru giderken karşıma bir adam çıkıyor beni almaya çalışıyor ben ona vuruyorum tekme atıyorum anne diye bağırıyorum uyanıyorum :-)

 10. kemal (03 Şubat 2014 saat: 09:27)

  Selamlar ben rüyamda eşimle evimizin girişinde büyük bir holümüz var rastgele orada oluyoruz ben birden anahtarın yerinden geri geri çıktığını gördüm ardından kapının yanına giderek anahtarı yerine tekrar taktım ardından tekrar anahtaar yerinden çıkmaya karşı taraftan itiliyordu fakat yavaş yavaş çıkıyordu anahtar ben bağırmaya başladım kapının dışındaki kişiye bir süre böyle devam etti ardından yatak odamıza gittik yattık ardından dalmışım yani uyumuşum rüyamda sizden rica ediyorum bir yorumunuzu bekliyorum

 11. sultan (30 Nisan 2014 saat: 09:06)

  Ben rüyamda arkadaşımın evini çalışmış oldugum sirketim sokagıdna goruyorum. arkdaşımın evı 1. katta ve guvenlık lı olması ıcın demır korkulıkları var ona ragmen eve hırsızi gırmış bız bunu gormuşuz ve kşi tekrar gırmeye calışıyor. sonra bız evın salonunda otururken o balkonun kapısı sadece anagtarlar ıle oynayarak huzursuz etmeye calışıyor bızı ve daha sonra kaçıyor arka sokaklarda arıyoruz hırsızı ve uzerınde kırmızı tişortlü birini görüyoruz bi anda yuzu korkunc bır hal alıyor sanki bir 3 harflı gıbı. sonra kayb oluyor kulagımda hala o ıgrenc ses …. yorumlarınızı beklıyorum… şimdiden teşekkürler

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , ,