RuyaTabirleri.com

Rüyada Kan Görmek

Rüyada kan görmek veya damardan kan aktığını görmek varlık içerisinde iken yokluğa, yokluk içerisinde iken varlığa delalet etmektedir. Rüyada her hangi bir uzuvdan kan aktığının görülmesi akraba tarafından gelecek bir kötülüğe ve kedere işaret edilmektedir. Burundan çok az bir kan gelmesi ise başından geçen bir olumsuzluğun bertaraf olmasına işaret olunur. Fazla kan akması elde olan malların kaybedilmesine, Giyilen bir elbise üzerinde kan görülmesi ise ticarette yapılmış olan haksız kazanca delalet etmektedir. Vücudun her hangi bir bölgesinden iltihap şeklinde çıkan kan ise sağlık, afiyet ve huzura işaret etmektedir. Genç bir kızın kan görmesi hayırlı bir evliliğe, hamile bir bayanın kan görmesi ise düşük yapmaya yorumlanır. Arka taraftan kan çıkması ise mevcut kötülükten kurtulmaya delalet etmektedir.

Kanın görülüş biçimine göre rüya yorumları

Rüyada kan görmek

Rüyada kan görmek genel hatlarıyla haram bir işe bulaşma olarak yorumlanmaktadır. Eğer kişi yaptığı bir kötülükten dolayı kendini suçlu hissediyorsa bu kan onun vicdanının dışa vurumudur. Çok fazla kanın çıktığının görülmesi anne, baba veya evlattan gelebilecek bir yardımın kesilmesi manasına gelmektedir. Her hangi bir yaradan dolayı olmamak koşulu ile vücuttan kan çıktığını gören kimse eğer fakir ise zengin olmaya, zengin ise fakir olmaya doğru gideceği şeklinde yorumlanmaktadır. Arka taraftan temiz kan çıktığını gören kimse, girdiği bir günahtan kurtulmuştur. Eğer arkadan çıkan kan üzerine bulaşıyor ise harama devam ettiğini ve kötülüklere bulaşmaya devam edeceği manası ortaya çıkmaktadır.

Rüyada kan kusmak

Rüyada kan kusmak genellikle vicdan azabına işaret etmektedir. Her hangi bir sebepten dolayı kan kustuğunu gören kişi aslında içindeki acıları ve pişmanlıkları dışa çıkarmıştır. Bu sebeple geçmişte yapılmış olan bir kötülüğün bertaraf edilmesi gerektiği düşünülmektedir. Bazı tabircilere göre ise rüyada kan kusmak kötü bir hastalıktan kurtularak sağlık ve huzura delalet etmektedir.

Rüyada kan aldırmak

Rüyada vücuttan kan alındığının görülmesi birilerinin sizin hakkınızda kötü sözler sarf ettiğine yorumlanırken, koyu renkte siyaha çalan bir kan görmek manevi olarak güçlü olmaya ve zorluklar karşısında dirayet göstermeye işaret etmektedir. Sağ koldan kan alınması kaybedilen bir eşyanın bulunacağına, sol taraftan kan alınması ise kaybedilen bir aile ferdinin veya akrabanın bulunacağına delalet etmektedir. Rüyada eğer kan aldırıyorsanız ve kan bir türlü çıkmıyor ise işlerin bozulacağına ve kötüye doğru gideceğine delalet ettiği söylenmektedir.

Rüyada kan vermek

Rüyada kan vermek içinde bulunulan kötü bir durumdan yardımlar ile kurtularak refaha ereceğine ve güzel günlerin geleceğine işaret eder. Eğer kişi kanı bir başkasına veriyor ise kötü bir vaziyetten iyi bir vaziyete geçeceğine veya zenginliğe işaret etmektedir.

Rüyada kan tükürmek

Rüyada kan tükürmek veya kanın ağızdan çıktığını görmek biri hakkında kötü sözler işiteceğinize arkanızdan kötü sözler konuşulduğuna işaret eder. Eğer tükürmüş olduğunuz kan gömlek veya pantolonunuza bulaşmış ise kadınlar hakkında genel bir yargı belirteceğinize delalet etmektedir. Çokça kan tükürüldüğünün görülmesi ise kişinin mal varlığının azalmasına işaret etmektedir.

Rüyada kan içmek

Rüyada kan içmek ile ilgili iki farklı söylem bulunmaktadır. Birincisi rüyada kan içmek haram yolla kazanılan para ile geçinmek ve onu çoluk çocuğuna yedirmek olarak yorumlanırken bazı rüya tabirleri ise rüyada kan içmeyi bir yakına yapılan yardımın yerine gitmemesi olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada kan akması

Rüyada kan akmasının görülmesi zengin olan biri için mallarının azalmasına ve düşüşe geçmeye yorumlanırken, fakir olan kişi için ise zenginliğe ermesine ve yükselişe geçmesine delalet etmektedir. Bedenin muhtelif yerlerinde yara şeklinde görülen kan ise kazaya ve kötü bir şeyin başa gelmesine işaret etmektedir. Eğer kan koyu bir renkte akıyor ise genel itibarı ile iyi şeylere yorumlanırken açık renkte olması ise kötülüğe yorumlanmaktadır.

Rüyada kan işemek

Rüyada kan işediğini görmek ile ilgili bir ok anlam bulunmaktadır. En çok yapılan yorumlar ise çok büyük ve amansız bir hastalıktan kurtularak rahata ermek şeklindedir. Rüyada kan işendiğinin görülmesi uzun bir yolculuk yapmaya, hapisten kurtularak özgür olmaya, iyilik bulmaya, cami abdesthanesinde kan işemek ise sevinç ve mutluluğa işaret etmektedir. Eğer bir yangın içerisinde kanlı bir biçimde işeniyorsa bu ya hırsızlık yapmaya ya da hırsızlığa maruz kalmaya işaret edilmektedir. Az miktarda kanlı işemek ise elde bulunan malın azalması anlamına gelmektedir.

Rüyada kan ağlamak

Rüyada kanlı bir biçimde ağlandığının görülmesi ele geçen çok önemli bir fırsatın kaçması anlamına gelmektedir. Bu sebeple kişi kaçan fırsattan ötürü çok pişman olmuştur. Bu anlamda kan ağladığının görülmesi kişinin çok büyük bir vicdan azabı ile baş başa olduğunu da delalet etmektedir. Aynı zamanda rüyada kan ağladığının görülmesi bir kişi hakkında kin beslenmesi ve düşman olarak görülmesi manasına da gelmektedir.

Rüyada kan akıtmak

Rüyada kan akıtmak kişinin içerisinde beslediği kin e nefreti temsil etmektedir. Uzun zamandır akılda yer etmiş ve planlanmış bir kötülüğe yorumlanmaktadır. Rüyada çok kan akıtıldığını görmek elde edilmiş olan malların bir bir yok olacağı ve iflası işaret etmektedir. Rüyada az kan akıtıldığını görmek ise basit bir hastalıktan kurtulmak olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada kan alma

Rüyada bir kişiden kan alınmasını görme veya kan alma o kişinin yönetici olacağı manasına gelmektedir. Yöneticiliğin yanında üzerine bir kişi tarafından önemli bir emanetin verileceği de söylenmektedir. Eğer kan alan kişi yani iğneyi elinde bulunduran kişi yaşlı biri ise bu onun atalarından bir tanesidir. Eğer kan sizden alınıyorsa ve kanı alan işi genç ise muhtemelen sizin düşmanlarınızdan biridir. Eğer kanı alan kişi rüyayı gören kişi ise düşmanına karşı biz zafer ilan etmiştir. Eğer vücudundan kirli bir kan alındığını görüyorsa, çok önemli bir hastalığın biteceğine delalet edilmektedir.

Rüyada kan bağışlamak

Rüyada kan bağışladığını gören kişi kötülüklerden kurtulur ve rahata erer. Üzerindeki bir sırrı dışarı atmış olur. Eğer bu kişi orta halli ise zenginleşir, fakir ise önüne başka kapılar açılır.

Rüyada burunda kan gelmesi

Burundan gelen kan koyu renkli ve katı ise bu düşük çocuk yapmaya işarettir. Eğer kan akıcı ve bol ise kişinin harama bulaştı manası çıkar.

Rüyada kan görmek psikolojik analiz

Rüyada kan görmek ile ilgili genel yorumlara baktığımız zaman kanın kötülük ve savaşın habercisi olduğu söylenmektedir. Eğer kanın görüntüsü koyu ve katı ise bu olumsuz bir durumun göstergesidir. Kanın su şeklinde akışkan ve yoğun olduğunu gören bir kişi ise haram mal sahibi olmuştur. Bir kişinin kendi üzerinde gördüğü kan ise atılan yalana ve iftiraya işaret edilmektedir. Yara olmaksızın vücuttan kanın akması çok büyük bir hastalıktan kurtulmak olarak yorumlanırken, yaralı bir irin şeklinde kanın akması ise ölüm ve kötülüğün göstergesidir. Bir kişi kan ile dolu bir çukura düşer ise çok heyecanlı ve aktif günlerin onu bekleyeceği düşünülmektedir. Kanın vücutta görülüş şekline göre çok değişik şekillerde yorumlandığını görüyoruz.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+'da Paylaş
Rüyada Kan Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. gülçin (14 Ocak 2014 saat: 14:24)

  merhabalar,

  hayır olsun, rüyamın ilk görüntüleri aklımda silik ama silahlar hatırlıyorum ateş ediliyo bir tanesi eşimin kafasının arkasına isabet ediyo. oluk oluk kan akıyo. nasıl bir mantık bilmiyorum ama serum hortumu gibi bir hortum takarak kocamın kafasından akan kanı ben içiyorum oda damar yolu ile benden kan alıyo. rüyamda kocama bişi olmuyo ama çok zor kurtarıyorum.

  bir kaç yerde kazanılan haram mal yazmışlar. rabbim korusun. ben ev hanımıyım eşimde gecesine gündüzüne kadar çalışır haramdan ve birine borçlu kalmaktan çok korkar.namazında dürüst birdir.

  hayırlısıyla yorum yaparmısınız

 2. Abdulkadir (24 Ocak 2014 saat: 09:36)

  karmaşık bir rüya gordum yorumlarsanız cok sevınırım; öncelikle düşük maliyette bir bilgisayar aldım sonra
  çalışmadıgını ögrendim ancak bu halde iken bilgisayarı sattım
  sonra birisi ustumu yoklamaya benı soymaya calıstı onu farkettıgımde
  bıçağını çekti benıoldurmek ıstedı ancak bıçağı alınden alıp
  onun boğazını kestım sonra elımde bıcakla pencereden atladım
  bez arıyordum bı agac gordum ve yeşil yapraklarından 2 sını kopardım
  ve bıcagın ustundekı kanı tamamen temızledım ve onu olece yere attım
  beyaz gomlegımkan olmustu cıkardım ve 3 sıvıl polıs memuru karsıdan
  gelıyordu gomlegı arkama gızlıyerek yavasca yanlarından gecıp gıttım
  sonra dayımı gordum ve bana 1 tisort verdı sonra sabah ezanını duyduk
  ve camıye yoneldık

 3. nesrin (29 Nisan 2014 saat: 09:10)

  Tanımadığım bir evin odasında tanımadığım birkaç kişi ve eşimle ayaktayız, kapıdan oğlum giriyor garip bir ifade ile ben panikle ne oldu diye soruyorum,yaklaşıyorum oğluma ve gözünün beyaz kısmında bariz bir şekilde okuyorum Arapça La ilahe illallah Muhammeden Rasulullah yazısını sonra o yazıyı okuduğum gözü hafif hafif kan doluyor ve sızıyor göz yaşı gibi gözünden..
  Yorumlayabilirmisiniz lütfen

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,