RuyaTabirleri.com

Rüyada Kaplumbağa Görmek

Rüyada kaplumbağa görmek beğenilme ve ün yapma arzusunda olan bir kadın ile tabir edilir. Bu kadın hoş görünümlü, boylu poslu, bakımlı ve çekici bir kadın olarak yorumlanır. Kaplumbağa devlet kurumundaki en yetkili, en tepedeki kişiye de delalet eder. Rüyada kaplumbağa görmek âlim olmaya ve zenginliğe işaret eder.

Rüyasında bir kaplumbağası olduğunu ya da evinde bir kaplumbağa olduğunu gören kişi, ulvi mertebede olan bir kişiden ya da bir din adamından büyük bir destek görerek sıkıntılarından, dertlerinden ve yaşadığı zorluklardan kurtulacak demektir. Rüyada görülen kaplumbağa tabirleri bunlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda dedikoduya, sırra, kurnazlığa, bir şeylerden kaçmaya ve kırılmış ya da bozulmuş şeyleri yeniden kullanılabilir hale getirmeye işaret eder.

Rüyada Su Kaplumbağası Görmek

Rüyada su kaplumbağası görmek vefa olarak tabir edilir. Su kaplumbağası mutlu ve sağlıklı bir yaşam anlamına gelir. Bazen de bu rüya kişinin yapacağı bir deniz yolculuğuna işarettir. Sadece gezmek için yakında bir deniz turuna çıkmanıza ve bu yolculuk sırasında oldukça keyifli ve güzel zamanlar geçirmenize yorulabilmektedir.

Rüyada Kaplumbağa Yavrusu Görmek

Rüyada kaplumbağa yavrusu aile bireyleri ile tabir edilir. Yavru kaplumbağalar aileye yeni katılacak olan bireylere ve evli olmayanlar için mutlu yuvalar kurmaya işaret eder. Bazen de bu rüya gören kişinin küçük bir seyahate çıkması anlamına gelir. Sevdiklerinizle birlikte tatil yapacağınıza veya araba ile yolculuk edeceğinize; bazen de kendinize alacağınız küçük bir eve işaret eder.

Rüyada Kaplumbağa Öldürmek

Rüyada kaplumbağa öldürmek kişinin düşeceği hatalar ve sonrasında yaşayacağı sıkıntılar ve zorluklar anlamına gelir. Bu rüya bazı tabircilere göre ise aynı evde yaşadığınız bir kişi ile yaşayacağınız anlaşmazlıklara, tatsızlıklara ve küçük çaplı küsmelere yorulur. rüyasında kaplumbağa öldüren kimse akrabaları ile arasını açar ya da uzak bir memlekete yerleşerek insanlarla diyaloğunu keser.

Rüyada Kaplumbağa Yakalamak

Rüyada kaplumbağa yakalamak şans anlamına gelir. Kişinin karşısına çıkacak güzel kısmetlere ve işlerin aksamadan düzgün şekilde ilerlemesine delalet eder. Bu rüya yakın zamanda bekar kimseler için evliliğe, evli insanlar için güzel bir çocuğa, hangi dileği varsa gören kişinin onun yakında gerçekleşmesine yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Ölüsü Görmek

Rüyada kaplumbağa ölüsü görmek ticaret hayatında kişinin karşısındaki engelleri kaldırması anlamına gelir. Kaplumbağa ölüsü bazen de ucuz bir mala konmaya ya da yapacağınız bazı çalışmalarda dilediğiniz başarıyı yakalamayacağınıza yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Yemek

Rüyada kaplumbağa yemek büyük bir iş için girişimde ya da atılımda bulunmak anlamına gelir. Kaplumbağa yiyen kimse yeni bir başlangıç yapar. Bu başlangıç özel hayatta olduğu gibi iş yaşamında da olabilmektedir.

Rüyada Kaplumbağa Sevmek

Rüyada kaplumbağa sevmek kişinin iyi niyetlerine, iyi düşüncelerine işaret eder. Rüyasında kaplumbağa seven kişinin güzel ve temiz kalpli biri olduğu tabir edilir.

Rüyada Bir Kaplumbağaya Sahip Olmak

Rüyada bir kaplumbağanızın olduğunu görmeniz yakında salih bir kimse ile arkadaş olacağınız anlamına gelir. Bu rüya herkes tarafından sevilen, güç ve kuvvet sahibi bir kimse ile tanışmaya ve ondan oldukça fazla iyilik ve menfaat görmeye delalet eder. Bazen de bir arkadaşınız sayesinde tüm kötü alışkanlıklarınızdan kurtulup rahata ereceğiniz anlamındadır.

Rüyada Kaplumbağanın Eve Girmesi

Rüyada eve giren kaplumbağa, dost meclisi, arkadaşlarla buluşma veya bir grup ile güzel vakit geçirme anlamlarına gelir. Bu rüya size dost olan birkaç kişi ile birlikte küçük bir seyahate çıkmaya, onlarla birlikte geçireceğiniz birkaç güne veya hiç tanımadığınız iyi huylu insanlardan oluşan bir meclise girip burada sizin faydanıza olacak ve doğru yola erişmenizi sağlayan kimselerle arkadaş olacağınıza yorulabilmektedir.

Rüyada Ölü Kaplumbağa Bulmak

Rüyada kaplumbağa bulan kimse uzun süredir birlikte olduğu bir arkadaşının ihanetine uğrar. Bu rüya siz dost görünen ama içten içe sizi kıskanan ve kötülüğünüzü isteyen bir kişinin varlığına işarettir. Bazı alimlere göre ise böyle bir rüya yapacağınız yanlış hareketler sonucunda size destek veren bazı insanların bu desteklerini kaybedeceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Kaplumbağa İle Konuşmak

Rüyada kaplumbağa ile konuşmak, sürekli süslenip püslenip dışarı çıkan, kendisini yabancı erkeklere beğendirmeye uğraşan bir kadının varlığına delalettir. Böyle bir rüya gören kişi bahsi edilen şekilde bir kadınla tanışır veya onunla bir gönül ilişkisine girer. Bazen de bu rüya kadınlar arasında fitne çıkaran ve insanlarına huzurunu bozan kötü niyetli bir kişidir.

Rüyada Çöplükte Kaplumbağa Görmek

Çöplükte görülen kaplumbağa, dünyada kendisine hiç değer verilmeyen, hor görülen, sözü dinlenmeyen; ama Allah katında derecesi yüksek olup, her duası makbul olan fakir bir adamdır. Bu rüya çevrenizde böyle bir kişi olduğunun habercisidir. Bazen de bu rüya, dışarıdan kötü olarak bilinen bir adamın gerçekte iyi kalpli ve iyi huylu olmasına ve onun elinden insanlara ulaşacak hayırlara işaret eder.

Rüyada Kaplumbağa Eti Görmek

Rüyada görülen kaplumbağa eti, ilim, irfan, ders ve eğitimle ilgilidir. Bu nedenle rüyada kaplumbağa eti yiyen kişi, ilim öğrenmek için yola çıkar. Bu rüya sizin kendinizi okuyarak ve yeni şeyler öğrenerek geliştireceğinize ve hayırlı ilimle meşgul olup insani anlamda derecenizin artacağına işarettir.

Rüyada Yola Atılmış Kaplumbağa Görmek

Rüyada sokağa veya herhangi bir yola atılmış kaplumbağa faydalı ilimden uzaklaşmaya, kendisine hayır getirecek güzel şeyleri terk edip iyi olandan vazgeçmeye işarettir. Bu rüya bazen de eski eşyalarınızdan kurtulup yerine güzel ve yeni eşyalar alacağınıza veya evinizi yenileyeceğinize de yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Ezmek

Rüyasında kaplumbağa ezen kimse eline geçen güzel bir fırsatı değerlendiremez. Bu rüya özellikle çalışma hayatınızda başınıza gelecek birtakım olumsuz olaylar sonucunda üzüleceğinize ve bu olumsuzlukların daha çok sizin yüzünüzden olacağına yorulur. Bu rüya bazen de ilim öğrenmeyi terk etmeye, faydasız işler peşinde koşup hayatını boş bir şekilde geçirmeye de işarettir.

Rüyada Kaplumbağa Çorbası Görmek

Rüyada kaplumbağa çorbası gören, onu yapan veya içen kişi için talihli ve güzel bir dönem başlar ve hem özel hayatında hem de iş yaşamında birtakım başarılar üst üste gelir. Bu rüya genellikle berekete, kısmete ve nimetlere yorulur. Her anlamda elinize geçecek para, mal gibi maddi imkânlar ve uzun süredir umut ettiğiniz müjdeli havadisler anlamına gelmektedir.

Rüyada Uçan Kaplumbağa Görmek

Rüyada görülen uçan kaplumbağa hayatınızda kendinize bazen ulaşılması güç olan hedefler koyduğunuzun ve bu hedeflere ulaşamadığınız içinde hemen üzülüp, moralinizi bozduğunuzun göstergesidir. Bu rüya sizin için hayırlı olmayacak ve imkansız olan şeyler için sürekli dua edip olmasını istemenize rağmen, bu dileklerin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Kaplumbağa Beslemek

Rüyada kaplumbağa besleyen kişi zamanla büyük bir şöhret ve ün kazanarak herkesin tanıdığı birisi haline gelir. Eğer yaşadığınız zorluklara sabredip çalışmaya devam ederseniz yakın zamanda elinize birçok fırsat geçer. Bu fırsatları değerlendirdiğinizde de istediğiniz ve arzu ettiğiniz bir yaşama ulaşır ve daima rahat edersiniz.

Rüyada Kaplumbağa Yumurtası Görmek

Rüyada görülen kaplumbağa yumurtası, bazen çocuğa ve kişinin eşinin hamile olmasına işarettir. Özellikle çocuğu olmasını isteyen kimseler için bu rüya, yakın zamanda bir evlada kavuşacakları anlamına gelir. Bazı tabircilere göre ise bu rüya ele geçecek az miktarda paraya veya menfaate yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağanın Saldırdığını Görmek

Rüyada kendisine kaplumbağanın saldırdığını gören kişinin yaptığı ameller boa gider veya aslında kendisine zarar verecek işler peşine koşar. Bu rüya bazen de yanlış hareketler yapmanız sonucunda dindar ve salih bir grup insan tarafından tahkir edilip dışlanacağınıza veya bu insanların ayıplamasına maruz kalacağınıza işaret eder. Kendisine kaplumbağa saldıran kişi hidayete erdikten sonra sapkınlığa düşer veya faydasız ilim peşinde koşar.

Rüyada Kuyruklu Kaplumbağa Görmek

Rüyada kuyruklu kaplumbağa gören kişi, elde etmek istediği başarılara ek olarak hiç hesapta olmayan nimetlere ve menfaatlere kavuşur. Bu rüya yapacağınız çalışmaların boşa gitmeyip size büyük nimetler olarak döneceğine ve böylece hayatınız boyunca güzel ve hayırlı bir yaşamı süreceğinize yorulur.

Rüyada Kabuksuz Kaplumbağa Görmek

Rüyada kabuksuz kaplumbağa görmek farklı şekillerde yorumlanır. Bazen bu rüya elindeki malı kaybetmeye veya mekan değişikliğine; bazen de kişinin ilim öğrenirken bunu yarıda bırakıp faydası işlere yönelmesine işarettir. Kabuksuz kaplumbağa size ulaşacak hayırların yanında şerli durumlara, iyilikle beraber kötülüğü, sıkıntı ile birlikte ferahlamaya, yanlışlarla beraber doğrulara yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Sürüsü Görmek

Rüyada görülen kaplumbağa sürüsü birden fazla konuda iyiliğe ve menfaate kavuşacağınıza ve size ulaşacak farklı güzelliklere işaret etmektedir. Rüyasında kaplumbağa sürüsü gören kimsenin eline hiç tahmin etmediği ve çok az kişiye nasip olacak bir servet geçer. Bu rüya özellikle maddi anlamda ferahlamaya, para kazanmaya, mal ve mülk edinmeye ve her türlü sıkıntıdan kurtularak dünya hayatında birçok nimet edinmeye işarettir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Kaplumbağa Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. meral (28 Aralık 2013 saat: 12:36)

  Rüyamda evimizin önü masmavi deniz olmuş bende evden manzarayı seyrediyorum ne güzel diyorum denizin üzerinde çok büyük kaplumbağa yüzüyor sonra 2 tane genç kaplumbağayı kafalarının üzerine havaya kaldırıp taşıyorlar rüyamda bi kısımda iki yabanci kız beni dövüyor çimdikliyor kolundan canım çok yanıyor yalnız hangisini önce gördüm denizmi bu dayak rüyasımı sırasını hatırlamıyorum şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin


 2. zehra (06 Ocak 2014 saat: 14:58)

  rüyamda evime tanımadığım hamıle bır kadın geliyor doğum sancısı başlamış yatak odama alıyorum ve doğum ıslemıne gecıyor. bende nasıl yardım edecegımı bılmedıgım ıcın ınternetten doğum yapan bırıne nasıl yardım edebılırım dıye araştırıyorum.neyse sıcak su fellan kadının ılk cocugu dünyaya geliyor o kadar guzeldıkı bır kız cocuguydu sarısın mavı gözlü bır bebektı tam onu kundaklıcakken bırde bır baktım bırtane daha geliyor onu da doğurdu oda dıger elımde tam kadına verecem bır tane daha derken 4 tane çocuk doğurdu ılk dogurdugu kız çocuğunun bacağını yemeye başladı kadın ne yapıyorsun dedım ben bunlara nasıl bakarım dedı ben yardım ederım beraber bakarız dedım gerçekten mı dedı ve cocugun kopmuş bacağını ağzından çıkartıp cocugun bacağını gerı yerlestırdı. bırran korktum ya benım oglumuda yerse dıye bır anda kendı oğlum aklıma geliyor sesı çıkmıyor ne yapıyor dıye odalara baktım goremedım ama rüyamda goya çocuk odasında uyuyormuş(gerçek hayatta bır tane oğlum var).böylece uyandım korkuyla rüyamı yorumlarsanız sevınırım…


 3. murat (24 Ocak 2014 saat: 12:58)

  Ruyamda dere gibi bi vadinin icindeyim yerde karda var karsidan uzerime dogru bi kopek geliyor elimde hicbisey yok korkudan sirtimi bi kayanin arkasina verdim kopek havlaya havlaya kosarak yanindan gecti hemen yukari cikmakicin kayalik bi bolgeden yukari tirmanmaya basladim zor zar yukari ciktim enson bi kayanin uzerine yozu koyun uzandim soluklaniyordum birden uzerinde bulundum kaya hareket etmeye basladi korkudan kendimi kenara attim kaya sandim sey kocaman bi kaplumbamis ama cok buyuk bana dogru bibakti sonra uzaklasip gitti.


 4. burak (02 Mart 2014 saat: 13:44)

  rüyamda bir akşam üzeri vakti evin altından dumanlar çıktığını gördüm.ben telaşla ne yapacağım diye düşünürken birden dumanlar kesildi. dumanın nereden çıktığını kontrol ederken evin alt kat duvarında bir delik açıldığını gördüm. delikten içeri baktığımda kocaman bir boş su kuyusu vardı kuyunun çok eskilerden kalma olduğu belliydi ve yerlerdeki küllere ve içerideki dumana baktığımda burada bir şeyler yanmıştı yani dumanlar buradan çıkmıştı.ama kuyunun içi hiç ateş yanmamasına ve bir yerden ışık almamasına rağmen apaydınlıktı .kuyunun ortasında her tarafı yanmış küllere bulanmış bir kaplumbağa beni kurtar diye bağırarak bana doğru geliyordu ama kaplumbağanın sesi bayan sesiydi.


 5. Yasemin (07 Mart 2014 saat: 20:00)

  Ruyamda 3 yasinda oglumu okula gonderiyordum fakat oglum gitmek istemiyor kapinin yaninda tartisiyoruz sonra tule bakiyorum kapidaki uzerinde kucuk su kaplumbagalari gordum 5 yada 6 tane bunlarin ne isi var burda diye dusunurken ogluma kiziyorum itiyorum hadi okula diye sonra evin arka balkonuna gidiyor bana kizip kendini balkondan asagi atiyor ben bagiriyorum neolur oglum diye bana bi bakis atiyor icim cok uzuluyor neye tabirdir acaba


 6. TUBA (26 MART 2014) (26 Mart 2014 saat: 08:46)

  rüyamda ailemle yeni bir ewe taşınmışız.
  ruyamda evin avlusu bahçegibidi konuşuyoruz annemle orada. o evde bir kablumbaga varmış. görenler dokunanlar ölüyormuş.bir kadın anlatıyordu galiba, bizden önce o ve oturan bir kadın görmüş. işaret parmagındadı galiba bir sivilce gibi yara çıkıp onu zehirleyip ölmüş galiba. bende rüyamda anneme taşınalım oradan diyorum. bahçede bir ağaç vardı kaplumbağa orda saklanıyormuş galiba, agacı gördüm ama hayvanı gördügümü hatırlamıyorum, görmedim sanki. çok merak ediyorum acil cevap yazarsanız lütfen. kötü ise anlamı ALLAH KORUSUN DİYE BAŞLARMISINIZ KORKUYORUM.


 7. irem (04 Nisan 2014 saat: 11:35)

  Iyi gunler. Ruyamda deniz kenari gibi bir yerdeydim ama deniz degildi gol olabilir tam animsamiyorum. Su cok berrakti. Icinde yuzenlerde vardi sadece ayagini suya sokanlarda. Yanimda bir arkadasim vardi. Suya gelmeyecegini soylemisti. Sanirim sevmiyor veya korkuyordu. Suda baliklarin oldugunj duydum birinden hatta tehlikeli baliklar varmis ama aldirmadan hizla suya ilerledim. Su soğuktu ama usumemistim hatta aksine rahatlamistim. Bir suru kaplumbaga gormustum suyun biraz dibinde ve cogu daha yeni dogmustu. Birini yakalamistim sudan disari cikardim sevmeye basladim ama korktuğunu dusunup suya geri biraktim. Ama inanilmaz derecede kucuktu hatta arkadasim o kadar kucuk olmasi cok tuaf diyordu. Ben kaplumbagayi suya birakinca bir iki kisi basina toplandi ve oldu dediler. Nasil olur su disinda yasiyordu suya bıraktığımda da yasiyordu nasil oldu diye itiraz etmistim.


 8. beyza (18 Nisan 2014 saat: 20:57)

  okulda baya uzun sarı saçlı bir kız kantinde her sıraya girdiğimde beni rahatsız ediyor en sonunda sinirlenip saçından tutup çekiyorum. Sonra bizim evin balkonundaymışız. Kıza derdin neyse söyle kavga etmek istemiyorum diyorum. Tam hatırlamıyorum ama güya kızın ölü sandığı bir kaplumbağası varmış. Onu bana veriyor. Ben elime alınca canlı olduğunu görüyorum. Sonra balkondan dışarı bırakmak istiyorum. Ama atmak değil yani yer çekimi yok gibi düşmeyecekmiş. Bırakıyorum ama beni çok sevmiş ben bırakıyorum o dönüyor.. Hatırladığım kadarıyla yazmaya çalıştım. İyi yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.


 9. çağatay (20 Nisan 2014 saat: 11:17)

  Rüyamda büyük bir su kaplumbağasını çamurlu su içerisinden çıkarıyordum kaplumbağa sürekli beni ısırmaya çalışıyordu ,, kaplumbağa ancak iki elle tutulabilecek kadar büyüktü arada ,, kaplumbağa belsitorum ben akvaryumum var rüyamda yine akbaryumumu gördüm ve kaplumbağayı oraya koydum kaplumbağa akvaryuma girmeyecek kadar büyük görünüyordu ama girdi ,, sonra akvaryumun suyu bir anda çamurlu su oldu böyle diğer kaplumbağa deli dana gibiydi etrafa saldırıyor falan sonra benim en yakın arkadaşım cem onu oradan çıkartmak için elini suya soktu kaplumbağa onun elini ısırmış vaziyette dışarı çıktı sonra ben kaplumbağayı tekrar aldım alırken elimi ısırmaya çalıştı ama ısıramadan aldım kaplumbağa sudan çıkınca su tekrar berrak oldu ,kaplumbağayı aldığım çamurlu yere götürdüm , kaplumbağa sinirlenmiş gibi ağzını açıp tısladı hep arkamızdan


 10. ilknur (26 Nisan 2014 saat: 17:12)

  Ruyamda evimin icinde cesitli yerlerde uc yada dort tane kaplumbaga gordum onlari evimde gorunce korktum bi tiksinti geldi ama bi tanesi buyuktu sanki ocakla biseyin arasinda sikismista cikamiyo gibiydi bi yandanda acidim acikmistir dedim dolaptada yesillik olarak sadece taze sogan var taze soganin yesil kisimlarini verdim yedi digerleride orta boyda kaplumbaga esimi cagiriyorum bunlari at cikar dedim cikaramam dedi sonra uyandim


 11. Ebru (02 Mayıs 2014 saat: 18:42)

  Rüyamda manevi ablamın odasına gidiyorum, bana hediye veriyor. Hediye ev içinde giyilen pofuduk ayakkabılar. Hediye hoşuma gidiyor sarılıyorum. Onun sonrasında ablam da kendisine aldığı kaplumbağayı gösteriyor. Ne su kaplumbağası ne kara kaplumbağası, su içinde değildi. Hareketli bir kaplumbağa. Aynı gün içinde kaplumbağa da almış, bebek arabası da almış. Ama bebek arabasının içi boştu. Ardından ablam yatağa yattı, ben de ayak ucuna oturdum, bebek arabası yatağının yanında duruyordu. Bir yandan baş parmağını emip, bir yandan bebek arabasını hafif hafif sallayıp, bir yandan da ağlamaya başladı. Yanına yaklaştım ve önceden boş olarak gördüğüm arabanın içinde bir bebek vardı. Ablanın yanına oturdum “neden ağlıyorsun abla” diye sordum. (ablamın annesi gerçek hayatta yaşamını kaybetmiş, ama ben bunu ablamdan değil başka birinden duydum, bana daha hiç derdini anlatmadı.)
  Rüyamda ağlıyordu ve sorduğum soruya “annemi çok özledim” diye cevap verdi. Ona sarıldım, öptüm, birlikte ağladık. Sonra uyandım.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,