Rüyada Karabasan Görmek


Rüyada karabasan görmek, rüya sahibinin, geçmişte yaşadığı, ailevi olarak ya da ruhsal olarak çok büyük zararlar gördüğü sıkıntıları hatırladığına, o günkü acıları tekrar yaşayacağına, bu sorunların bazen gözlerini kapattığı anda tekrar tekrar karşısına çıkacağına işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin duygularından kaçmak ile bir yere varamayacağına ancak korkuları ve sorunları ile yüzleşirse bir yere varabileceğine tabir edilir.

Rüyada Karabasan Gelmesi

Rüyayı gören kişinin, eskiden başına gelen ve onu çok yıpratan bir durum ve sorun ile ister istemez tekrar yüzleşmesi gerektiğine eğer bu yüzleşmeyi gerçekleştirmezse çok daha zor ve kötü durumlara düşeceğine ve çok zor zamanlar geçireceğine alamet eder.

Rüyada Karabasan Yakalamak

Rüyayı gören kişinin, geçmişi ile ilgili bir hatıradan çok etkilendiğine, bu yüzden çok duygulandığına ve daha sonra çok büyük bir üzüntü duyduğuna alamet eder. Ayrıca rüya, sahibinin, kafasına çok taktığı bir olaydan ötürü çok kötü durumlara düşeceğine ve endişe ve üzüntüden başka bir şey düşünemeyeceğine işaret eder.

Rüyada Karabasan Çökmesi

Geçmişinde çok zor zamanlar yaşayan rüya sahibinin, aklına gelen kötü şeylerden ötürü bir anda içine kapandığına, kimselerle konuşmayıp insanlar ile bağını kopardığına, neredeyse hastalıklı bir duruma geldiğine ve bu yüzden artık profesyonel bir yardım alması gerektiğine tabir edilir. Rüyayı gören kişinin, eğer sağlığını kaybetmek istemiyorsa kendisi ile daha az çatışması ve daha az üzülmesinin gerektiğine rivayet eder.

Rüyada Karabasan Geldiğini Görmek

Yaşanmış olan kötü olayların hatırlanmasının ve rüya sahibini etkilemesinin hastalık boyutuna varmasından ötürü artık bir doktor ile görüşmesi gerektiğine alamet eder. Yani artık, içinde bulunduğu üzüntüden biraz ayrılma, yaşananları geride bırakma ve sorunları farklı şekilde çözmeye çalışma zamanının geldiğine delalet eder.

Rüyada Karabasan Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. bahar (23 Mart 2014 saat: 03:43)

  rüyamda anemi görüyorum içine şeytan girmiş bana bağrıyor bana zarar vermek istiyor ve karşılıklı bağrıyoruzsonra bilmediiğim bir güç beni yatırıyor ve annem ocakta bir ocak kafasını kızdırdığını ve vücuduma yapıştırmak istediğini görüyorum ve o esnada dua okuyorum zar zor sonra annemden bir şekilde kurtuluyorum ve yastığımın altından kara kuru uzun parmaklı bir el kafamı bastırıyor ve felaknas okumaya başlıyorum zorda olsa sonra o eli çekiyorum ve ısırıp parçalıyorum elime alıp aşakata iniyorum ve tam komşumu cağrıcam kendim kapıdayım fakat suretim mutfak tezgahında içine şeytan girmiş hareketler yaptını görüyorum ve onu aşaya indirip dövmeye baişıyorum ve kulağını koparıyorum sonrada o okapardığım kara kuru eli bıraktığım yerde göremeiyorum arıyorum fakat koyduğum yerde değildi sonra kapıyı açıp hafız olan karşı komşumu çağrıyorum gelll oku bu evi acilll oku diyorum başlıyo okumaya ve diyorumki evi iyice oku komşumun yanında arkadaşı vardı tanımadığım biri ve diyorki diyorlarki biz okuyalım tamamda bunu bilen daha derin hocalar var onlara okut hani biz adlandırmayalım ama dulsunya işte böyle bir karabasan yorumlarınızı bekliyorum tşk

 2. doğan (02 Nisan 2014 saat: 19:11)

  rüyamda orta okuldaymısım ve din ögretmenim benden kitap ıstedi ve biraz aradıktan sonra ne oldugunu biledim bir kitap verdim ardından sag tarafıma dogru yattım ve basımı dizine koydun ve normal takım elbisesi olan öretmenim normal camii hocası kıyafeti giymiş gördüm ve yüzüde değişmisti cizgi filimlerde canlandırılan seytan yüzü gibiydi dudagının altında civi gibi bir sakal ve gözleri cinliler gibi cekikti ve bana dedi seninle dua edecegiz duada su zeytınburnundan geldik ve sag tarafıma yattıgım için sol kulagımdan kalemle oto ban seridi gibi kesik kesik cizmeye bassladı ve dediki düşün bende tamam dedim ve dediki tam düşünmüyorsun ve bende gözlerimi kapatıp tam olarak düşünmeye basladım ama ne düşündügümü bilmiyordum ardında elindeki kalemle kafamın üstünden sol kulagıma kalemi götürdü ve sanki kulagımın üstüne sert bir tokat yemişgibi oldum ve gözlerim kapalı ve göz kapaklarımda cok süratlı ve şeffaf rüzgarımsı gibi bişiler gördüm ve ardından kendi sesimi duydum inek mölemsi gibi yarı uyanık yarı uykulu ve kolumu oynatmaya çalıstım oynatamadım ama cok uzun sürmedi ve uyandıgımda sanki sol tarafıma tokat yemiş gibi bir ince sızı vardı ve şokta gibiydim hepsi bu dinlediginiz için teşekkür ederim.

 3. tuba (27 Nisan 2014 saat: 11:31)

  ben rüyamda karabasanı gördüm.rüyamda uyumadan önce karabasan bana hiç bişey yapamaz dedim. sonra uyudum.karbasan bana dediki rüyamda uyuyunca : demek öyle görürsün artık seni her 2 saatte bir boğmaya geliceğim dedi
  arandan 2 saat geçince boğmaya geldi. sonra tekrar kulağıma seni 3 saat sonra boğmaya gelcem dedi. 3 saat sonra ben arkadaşlarımla rüyamda balık tutuyodum birden nefes alamadım. sonra tekrar 4 saat sonra gelcem. dedi o sırada uyandım. ve uyumadan önce televizyon izlerken kendi kendine ütü masası düştü. sonra yatmaya gidiyodum tekrar bulunduğum odada bu sefer halılar düştü bu ne anlama geliyor?

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , ,