RuyaTabirleri.com

Rüyada Kavga Etmek

Rüyada kavga etmek bir tek şekilde tabir edilmez. Rüyada birini tartaklamak, saçını çekmek, tekme ya da tokat atmak, sopayla dövmek o kişiye destek vermek anlamına gelir, aynı şartlar altında rüyada bir kişiden dayak yemek o kişiden destek ve yardım almak anlamına gelir. Rüyada bir toplumun ayağa kalkıp isyan etmesi ya da kavgaya tutuşması orada baş gösterecek olan ve tüm toplumu alakadar eden sıkıntılara ve zorluklara işaret eder. Rüyada biriyle kavga ettiğini görmek fikir çatışmalarına, alınan kararlarda muhalefete, görüşlerde sorunlar yaşamaya delalet eder. Rüyada kavga etmenin bir başka tabiri de birine karşı kin ve nefret beslemeye ya da nifak tohumları ekmeye işaret eder.

Rüyada Silahla Kavga Etmek

Rüyada silah ya da tüfekle kavga etmek hayırlı bir işe vesile olmaya işaret eder. Bir izdivaç için aracı olmaya ve bu izdivaca vesile olmaya delalettir. Bazen de silahla kavga etmek kişinin gerçek hayatta bazı sorunlar yaşayıp insanlarla tartışmasına, çok sevdiği bir kimse ile arasının açılmasına veya ailesinden bir kişi ile bozuşup küslük yaşamaya işarettir.

Rüyada Kılıçla Kavga Etmek

Rüyada kılıçla kavga etmek, iş hayatındaki rakiplere karşı başarı elde etmek için strateji belirleyeme ya da plan geliştirmeye delalet eder. Eğer bir savaş alanın elinizde kılıç ile dövüştüğünüzü görürseniz bu kulluk anlamında güzel bir yolda olduğunuzun ve her geçen gün ahlaki anlamda gelişip takva kazandığınızın bir göstergesidir. Kılıçla savaşmak bazen de münafıklarla mücadele etmeye, dini anlamda kendini geliştirmeye veya kahramanca hareketlere yorulur.

Rüyada Savaş Alanında Olmak

Rüyada kişinin kendini savaş alanında savaşırken ya da düşmanla omuz omuza dövüşürken görmesi hak yolunda savaşarak güzel ve hayırlı işler yapacağı anlamına gelir. Rüya sahibi Allah katında güzel ve hayırlı bir şey yaparak yüksek bir mertebeye ulaşacak demektir.

Rüyada Elinde Kılıç Tuttuğunu Görmek

Rüyada elde tutulan kılıç da silah da çok hayırlıdır kişinin hem Allah katında hem de toplumda iyi biri olduğu anlamına gelir. Bu kişi güzel niyetleri, düşünceleri ve hayırlı işleri sayesinde toplumda herkesçe tanına, sevilen ve saygı duyulan biri olacak demektir.

Rüyada Ağız Kavgası Yapmak

Rüyada biriyle ağız münakaşası ya da ağız kavgası yapmak sorun anlamına gelir. Rüya sahibi sıkıntılı günler yaşayacak demektir. Bu rüya genellikle üzüntü ve kederdir. Eğer rüyada ağız kavgası yaptığınızı görmüşseniz ve kavga ettiğiniz kişiyi tanıyorsanız o kişiyle aranızda kısa süreli bir husumet olur veya bu rüya, o kimsenin sizden uzaklaşmasına, sizi kızdıracak ve üzecek hareketlerde bulunmasına işarettir.

Rüyada Kavgayı Ayırdığınızı Görmek

Rüyanızda herhangi bir kavgayı ayırdığınızı görmeniz, gerçek hayatta insanların arasını düzelten ve herkes tarafından sevilen bir kimsenin göstergesidir. Bazen de bu rüya sizin insanlar arasında dengeyi sağlayan ve onlara iyilik yapan bir kimse olduğunuzun ve çoğu kişinin takdirini kazandığınızın habercisidir. Rüyada silahlı bir kavgayı ayıran çok büyük bir üzüntüden kurtulur veya üzüntü yaşayan bir kişinin bu sıkıntılarını davranışları ile engeller.

Rüyada Kafa Kafaya Dövüşmek

Rüyasında birisi ile kafa kafaya dövüşen kimse ihtilafa düşeceği bir durum yaşar. Bazen de bu rüya gerçek hayatta yaşayacağınız tartışmaların bir habercisidir. Bu rüyayı gören kimse kendisine oldukça yakın birisi tarafından ihanete uğrar ve bu yüzden çok üzüleceği bir dönem yaşar. Emanete hıyanet etme, dostlarla muhabbetin kesilmesi, akrabalık bağlarının bozulması anlamlarına da gelebilmektedir.

Rüyada Birisine Yumruk Atma

Rüyasında birisine yumruk atan veya bir kişinin yumruk attığını gören kimse toplum içinde nifak ve fitne çıkaracak bir şeyler yapar veya bu rüya gören kişinin yaşadığı toplumun bozulmasına, insanların günahtan kaçınmamasına, doğru yoldan ayrılıp yanlış hareketlerde bulunmalarına işarettir.

Rüyada Kavganın Büyüdüğünü Görmek

Rüyasında çıkan bir kavganın gittikçe büyüdüğünü gören kimsenin yaşadığı toplumda yavaş yavaş bozulmaya başlar ve dine aykırı hareketler artar. Bu rüya bazen de dost gördüğünüz birisi ile aranızın bozulacağına yakında o kimse ile sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Eğer rüyada kavga edenler tanınıyorsa insanlar o kimselerin elinden çıkacak başıbozukluk sebebi ile zarar görür veya o insanların fitnesi sonucu birbirlerine girerler.

Rüyada Halkın Kavga Ettiğini Görmek

Rüyada halkın birbiri ile kavga etmesi o dönem kıtlığın baş göstermesine ve pahalılığın olmasına işarettir. Bu rüya birkaç sene için o yöre halkının çeşitli sıkıntılar yaşayacağına ve bu sıkıntıların da genellikle kendi yaptıkları hatalar sonucunda olacağına delalettir. Eğer rüyada halk kavga ederken birden barışsalar gerçekte de sorunların kısa sürede biteceğinin ve yanlış yollara sapan kişilerin pişman olarak doğru yolu bulacaklarının habercisidir.

Rüyada Savaşta Düşmanla Dövüşmek

Rüyasında bir savaş alanında düşmanla cenk ettiğini ve kavga yaptığını gören kimsenin değeri Allah (CC)’ın katında yüksek ve şanı büyük bir kimse olur. Bu rüya gerçek hayatta da kötülüklerle mücadele eden, daima iyilik için çalışan, herkesin saygı duyduğu bir kimsenin göstergesidir. Düşmanla savaşan kimse dini anlamda yücelir ve dünyada şan, şöhret sahibi olup daima insanlar tarafından güzel sözlerle anılır.

Rüyada Dövüştüğünü Görmek

Birçok âlime göre rüyada dövüşmek gerçek hayatta yaşayacağınız galibiyetin bir göstergesidir. Bu nedenle rüyada dövüşen kimse dünyada istediği ve arzu ettiği şeylere kavuşur veya sıkıntılarından kurtularak feraha erer. Gerçek hayatta çekindiğiniz ve korktuğunuz bir kimse varsa, bu rüyayı görmüşseniz korktuğunuz her şeyden emin olursunuz. Bazen de bu rüya güç ve kudret sahibi olmaya ve dünyada insanların saygı duyacağı bir karaktere sahip olmaya yorulmaktadır.

Rüyada Bir Başkasına Küfretmek

Rüyasında küfreden kimse gerçek hayatta sıkıntı çeker ve bu sıkıntılar genellikle onun kendi hatalarından kaynaklanır. Bu rüya kişinin kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini hatırlatan uyarıcı bir rüyadır. Davranışlarınızla ve sözlerinizle insanların tepkisini topladığınızın ve toplum içinde saygınlığınızı yitirdiğinizin bir göstergesidir.

Rüyada Dünya İçin Kavga Etmek

Rüyasında dünya menfaatleri için kavga eden gerçek hayatta da yüzünü daima dünyevi olana döner. Bu rüya, ahret için yaşamayı bırakmaya, sadece dünyevi olanla ilgilenmeye, kendini düşünüp zevk ve sefa içerisinde gününü gün etmeye işarettir. Rüyada ahiret için kavga eden ise her anlamda yücelir ve değer kazanır. Bu rüyayı gören kimse çevresinden saygı ve sevgi gördüğü gibi hem dünyada hem de ahirette güzel bir mevki ile ödüllendirilir ve daima iyi bir insan olarak anılır.

Rüyada Bir Topluluğun Hücum Ettiğini Görmek

Rüyasında bir topluluğun başka bir topluluğa hücum ettiğini görmek eğer hücum edilen kişiler kötü ise rüya sahibinin içinde bulunduğu toplumun her anlamda yücelmesine, birkaç sene boyunca oldukça büyük mükâfatlar almalarına ve bu yüzden de şan şöhret sahibi kişilerin toplum içinde artmasına işarettir. Eğer hücum edilen topluluk iyi kimselerse bu sefer de rüya tam tersi ile yorumlanır.

Rüyada Bir Kadınla Kavga Etmek

Rüyasında bir kadın veya bir çocuk ile kavga eden kimse gerçek hayatta zayıf insanların haklarını gasp eder veya onların üzüleceği davranışlarda bulunur. Bu rüya genellikle bir kimsenin hakkına gireceğinizin ve bu sebeple büyük bir günah işleyeceğinizin göstergesidir. Bir kadınla ağız dalaşı yapan ise o kadını tanıyorsa ona kötülükte bulunur veya o kadın eliyle kendisine bir zarar ulaşır.

Rüyada İnsanların Yumruk Yumruğa Dövüştüklerini Görmek

Rüyayı gören kimse eğer gerçek hayatta bir şeyden korkuyorsa bu koktuğu şeyden emin olarak güç ve kuvvet kazanır. Bazen de tanınmayan kişilerin yumruklu kavgası o bölgede çıkacak fitnenin, kötülüklerin bir habercisidir. Rüyada yumruk atmak bazen de eğer attığınız kimseyi tanıyorsanız ondan menfaat sağlamak ve bir iyilik görmek anlamına gelmektedir. Eğer birisi size yumruk atmışsa siz o kişiye iyilik yaparsınız.

Rüyada Kavga Edenleri İzlemek

Rüyasında kavga edenleri izleyen kimse gerçek hayatta da yapılan haksızlıklara, kötülüklere gözlerini kapar ve bu haksızlıkların sona ermesi için hiçbir şey yapmaz. Eğer kavga edenleri izleyip ayırmaya çalışıyorsanız bu sizin iyi bir insan olduğunuzun ve elinizden geldiğince kötülükleri önlemeye çalışan hayırlı bir kimse olarak saygı ve sevgi kazanacağınızın bir göstergesidir.

Rüyada Sevgilisi İle Kavga Etmek

Rüyasında sevgilisi ile kavga eden kimsenin sevdiği ile arası daha da güzel olur veya yakında ondan güzel bir söz işitir. Bu rüya genellikle tersi ile yorulmaktadır. Yani bu rüyayı gören eğer sevdiği kimse ile tartışmışsa en yakın zamanda barışarak muhabbetleri eskisinden de iyi olur. Bazen de bu rüya ondan çok önemli bir teklif alacağınızın habercisidir.

Rüyada Anne Baba İle Kavga Etmek

Rüyasında anne babası ile kavga edip onlara kötü sözler söyleyen kimse büyük bir günah işler. Bu rüya bazen de anne babanıza davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini zaman zaman onları üzecek ve kıracak davranışlarda bulunduğunuzu gösterir. Annesi ile rüyasında kavga eden kimse gerçek hayatta da onu üzecek bazı hareketlerde bulunur.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Kavga Etmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. cerennn (04 Ocak 2014 saat: 07:40)

  rüyamda yeni yapılmıs bir bina vardi biz arkadaslarimla bir kac kez bu binanin cevresinde gectik sonra biri geldi bizi uyardi gecmeyin yeni yapilmis
  bir bina pirinc tanesine benzer , gelin beraber gecelim dedi gectik sonra o bina yikiliyor kacin dedi bn kuzenimle kactim ama tanimadigim insanlardan 3-5 ksi binanin altinda kalmisti. ben yardim edin yardim edin! diye ciglik atiyodum birileri geldi bir iple binayi cekerek kaldirdik altindan oluler alindi.sonrasinda uyandim. sizce bu yorum neye isaret ?


 2. kadir can (07 Ocak 2014 saat: 20:39)

  rüyamda uzaktan bi akrabamın kızıyla bir düğün çıkısında geç saatlerde konuşuyordum. bir süre sonra babası geldi beni aramaya başladı. hakkımda ileri geri konuşuyordu onun uzaktan akrabamızın oldugundan eminim ancak ve bende gittim yanına bana bağıran öz amcamdı rüyada bile neden amcam diye düşündüm ve ağlamaya başladım daha sonra amcam bağırarark çağırarak bırakın yer diyer üstüme üstüme geliyordu babam amcamı tutuyor du karışmasın diye amabirşey demiyordu sadece yeter babam en buyukleri yani amcamlardan kardeş olarak babam en büyük olanıdır ve saygınlığıda vardır sözü dinlenmesine rğmen yine beni dövmesi .. abimde uzaktan ağlayarak sadece karışma diyordu. bana vurdugunda ise hiç bir karşılık vermiyor ve sadece ağlıyordum sadece düşünüyordum rüyanın içinde bile çelişkiler yaşıyordum bana bağıranın uzak akrabam olmasına rağmen yakın akrabam çıkması kavgayı onunla yapmam.


 3. rüyanur (04 Şubat 2014 saat: 12:33)

  rüyamda vampirler beni kovalıyordu sonra bu vampir bir insana dönüştü 3 kişiydik riüyada vampir sadece bebi istiyordu ben kaçıyordum ve sonra beni yakaladı onla dövüştüm ve ben kazandım bunun anlamı ne ?stüme geliyordu babam amcamı tutuyor du karışmasın diye amabirşey demiyordu sadece yeter babam en buyukleri yani amcamlardan kardeş olarak babam en büyük olanıdır ve saygınlığıda vardır sözü dinlenmesine rğmen yine kalmisti. ben y


 4. neşe (26 Şubat 2014 saat: 04:53)

  bir eğlencenin ardından biraz sarhoşmuydum değilmiydim emin değilim işe gireceğim yerin sahibinin arkadaşımın eşinin kumar borcu yüzünden rencide edildiği için bağırmak ve tutlması sebebi ile saldırmak ama dokunamamak (başkaları tutuyordu ama o bağırdığım kşileri) üzüntü duyarak oradan ayrılıp eve giderken bir yere geçmek için uğradım o sırada ruhsatsız olduğu için basıldı toplarlarken onları kaçtım ve tam içimden söylenirken ruhsata bu kadar para istemeseniz diye bir adamla karşılaştıım elindeki çamtayı o istemesede rampa aşağı yardım etmek için aldım içine bir çeyrek altın koydu görmediğimi düşündü bu sırada yolda bir oyukta birçok çeyrek gördüm onları cwcime aldım 25 kuruşlarda vardı şaşırtmak için onları avuçladım ama orada atalira altınlar gördüm bir deste kadar onları aldım tam gideceğim arılar basmış heryeri ama yerde birçoğu ölü (beni soktumu hatırlamıyorum ama sanırım sadece kalçamda bir acı hissettim emin değilim) çatılardan asit gibi bir şey saçılıyor kafamı örterek ara yoldan rampa aşağı koşarken 4 yada beş yaşlarında bir erkek çocuğuda benle kaçarken düşmemesi için göbeğinden tampon olarak tutuyordum uyandım


 5. esra (02 Mart 2014 saat: 07:52)

  Rüyamda en yakın arkadaşım ve sevgilimle beraber yemek yiyecektik. En yakın arkadaşım ben ısmarlarım diye tutturdu. Bende sinirlendim yüksek sesle biz iki kişiyiz biz ödeyeceğiz falan diye sonra bu bana trip atmaya başladı bende sinirlendim ve kalktım masadan eve dönmek için yola çıktım. Daha sonra yolda bırak ısmarlasın ya diye düşündüm ve geri döndüm. Bu tripe devam etti sevgilime ve kendine yemek ısmarlamıs bana ise surat yapıyordu. Nasıl oldu anlamadım ağız dalaşına başladık sonra da saç baş kavga ettik o bana ağır küfürler etti. Onun elini yüzünü dağıttım kan içindeydi her yeri sonra çekip gittim. Niye dönüyorsun ki diye kendi kendime söylenirken uyandım


 6. kübra (18 Mart 2014 saat: 12:54)

  erkek arkadasimin evindeyim kendi ailemden bi kac kisiyle birlikte yemekler yeniyo oturuyoruz sonra ben elimde tepsiyle salona bisey goturuyorum yagli bi yiyecek ama goturdugum yerde yanlis hatirlamyosam kendi ailemden kimse yok yada varlar olaya mudahale etmiyolar.olay da erkek arkadasimla ben tam salona girerken tartsyoruz sacimdan tutuyo saka yapyo zannediyorum ama bana vuruyo felaket sekilde biz kavga ediyoruz o bana vuruyo ben ona tepsiyle kafasina vuruyorum defalarca bicak yere dusuyo alyo oldurcem bunla kendimi diyo ben alyorum bicagi orda oturan birine veryorum sakla diye kimse mudahale etmiyo ama ! . sonra ben aglaya aglaya odaya gidiyorum cok uzuluyorum sevgilimin annesi geliyo bana uzunca bi altin zinciri dolayip bilegime takmak istiyo ama ben ‘bundan sonra nasil takarim ben onu ‘diyorum istemiyorum ama cok seviyorum boyle bisey yapcak insan degil diyorum ruyamda bana hakaretler ediyo ..sonra biz cikyoruz ben bi yere giriyorum orda baya kalyorum beni bekle diyorum sonra cikyorum ama bulamiyorum yolun ortasinda oturup kalyorum .sonra uyanyorum


 7. sibel (10 Nisan 2014 saat: 11:37)

  Rüyamda mezarlıgın yanından geciyordum icimde korku vardi tanimadigim bir kız ben sana yardım ediyim geciriyim diyordu ama bende korkuyorum diyordu sonra bi anda bir mezarin basına bos bir kova koyuyorum daha sonra , arkadasimla yolda yururken bi kac kisi bizimle tartisma yaratiyor ve kavga ediyoruz ben cok sinirleniyorum ve dovuyorum birini yerden yere carparak diger arkadsim korkuyor ve ona yollarimizi ayaralim diyorum o aradn kacip gidiyor benim icime cok kucuk bir korku dusuyor cunku ben arkami dondugum sira ve arkadasimin o an gitti sıra arkami donuyorum ama arkamda olduklasrini biliyorum snra gene kavga ediyorum ve uyaniyorum


 8. Tuğçe (21 Nisan 2014 saat: 12:23)

  Rüyamda yataktan uyanıyorum eşimde uyanıyor soruyorum ona başka biri var mı hayatında benden başkasını seviyor musun diyorum. Birinden hoşlanıyorum diyo ben çok ağlıyorum sonra bütün aile ikna edemiyoruz eşim o kıza gidiyor ama ben yıkılıyorum.sonra bi otobüse biniyorum bizi denize götüren bir otobüs deniz dalgalı. otobüste bir kadın benimle saç başa kavga ediyor. Ben onu dövüyorum bayılıyo. Uyandığımda ağlıyordum çok etkilendim kedere soktu rüyamda eşim beni.şimdiden teşekkürler


 9. Dogan (28 Nisan 2014 saat: 02:40)

  Isyerımızdekı kopegı arkadasım tutuyo ama gevsk tutuyo zıncırını ortam karanlık
  Telefonumun ışığını yakmaya çalışıyorum Bıryandanda kaçmaya çalışıyorum bıranda boslugumdan yarararlanan köpek elımı ısırır sonra kurtulup arkadaslar bagrısıp sınırlı bı sekılde dısarı çıktım bu seferde dışarıdaki kopeklerın saldırısına uğradım bıtanesının sahıbı geldı geçitim ama bu seferde kuma saplandım dere kenarında çıkmaya çalışırken uyandım


 10. dertli (09 Mayıs 2014 saat: 18:39)

  ruyamda sevmedigim nefret ettigm biriyle kavga ediyoruz ve ben onu öldürmek için cok ugrasıyorum ama ne kadar bogazınıda sıksam öldüremyorum ve ona her vurdugumda gücüm iyice düsüyorr halsiz kalıyorum ama asla onunla ugrasmaktanda vazgecmiyorum ve son anda o benim bogazımı sıkıyor ve ben nefes alamayınca uyanıyorum….

  Not: bu kavga ettigim kisi benim birzamanlar canımdan cok sevdigim karımla yatmıstı o yüzden halen daha onu bulma pesndeyimm…


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,