RuyaTabirleri.com


Rüyada Kedi Görmek


Rüyada kedi görmek çocuk sahibi olacağınıza, eğer kadın iseniz eşinizden dolayı biraz sıkıntı çekeceğinize, etrafınızda düşmanlar olabileceğine işaret etmektedir.

Rüyada kedi görmek, son derece laubalı ve çevresindeki insanları kurnazca kandıran, samimiyetsiz ve iki yüzlü bir erkeğe yorulur.

Bir diğer rüya tabirine göre rüyada kedi görmek anne iseniz, çocuğunuza karşı gereğinden fazla zorlayıcı davranıyor ve onun eğitimini çocuğunuzu sıkacak bir şekilde vermeye çalışıyorsunuz demektir.

Çağdaş ulemaya göre rüyada kedi görmek riyakar insanlarla karşılaşacağınıza veya bir konu hususunda ümitzisliğe düşeceğinize yorulur.

Kedi rüya tabirleri

Dişi kedi

Rüyada dişi kedi bir yandan size faydası dokunurken bir yandan da zararını göreceğiniz bir kişiyi simgeler.

Rüyada dişi kedi görmek kötü karakterli bir kadına işaret eder.

Gördüğünüz dişi kedi eğer ev kedisiyse, rüyanız sıkıntılarınızdan kurtulacağınızın işaretidir. Gördüğünüz dişi kedi eğer sokak kedisiyse, etrafınızdan birinin tavır ve davranışlarının sonucu olarak sıkıntılı bir durumla karşılaşacaksınız demektir.

Dişi bir ev kedisi sizi tırmalarsa, bir yıllık bir süre içinde huzur ve mutluluğunuz kalıcı olacaktır.  Ayrıca hanenize bereket gelir.

Rüyada görülen dişi kedi kurnaz ve iki yüzlü bir kadını da simgelemektedir.

Kedi öldürmek

Rüyanızda kedi öldürmeniz Kirmani’ye göre gerçek yaşamınızda bir hırsızla karşılaşarak onu zaptedeceğinize delalet etmektedir.

Allame Meclisi’ne göre ise kedi öldürmek feraha kavuşacağınızın işaretidir.

Kedi ile kavga

Rüyanızda bir kedi ile kavga etmişseniz bu rüya bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.

Kedi eti yemek

Rüyada kedi eti yemek, haram yiyen birinin ya da bir hırsızın malından fayda sağlayacağının habercisidir. Rüyada kedi eti yemek aynı zamanda sihirbazlık hilelerini öğreneceğinize de delalet eder.

Kediyi ısırmak

Rüyada siz kediyi ısırıyorsanız veya ona zarar veriyorsanız, hastalığınızın biraz fazla zaman süreceğine delalet eder. Eğer hasta değilseniz sağlığınız konusunda dikkatli olmasınız zira uzun süreli bir rahatsızlık geçirebilirsiniz.

Kedi ısırması

Ev kedisinin ısırması

Eğer gerçek yaşamınızda bir dişi kedi besliyorsanız ve kediniz rüyanızda sizi ısırmışsa bu rüya önünüzdeki bir yıl boyunca huzurlu ve rahatta olacağınıza yorumlanır.

Vahşi kedinin ısırması

Rüyanızda gördüğünüz kedi vahşi bir kedi ise ve sizi ısırmışsa; bu rüya önünüzdeki yol boyunca işlerinizin ters gideceğine işaret eder.

Kedi tırmalaması

Rüyanızda kedi sizi tırmalamışsa etrafınızda size olan düşmanlığını saklamayacak kişiler olacağına delalet eder. Bu düşmanlara karşı dikkatli olmalısınız çünkü gerçekten tehlikeli olacaklardır.

Size saldıran kedi eğer erkekse bir hastalık geçireceğiniz şeklinde yorumlanır. Eğer bu kedi yabani bir erkek kedi ise geçireceğiniz hastalık şiddetli olacak demektir.

Kedinin göz çıkarması

Kedinin göz çıkarması aynı kedi tırmalaması gibi yorumlanır. Düşmanlarınız sizden saklanmayacak ve açıkça hasetlerini belli edeceklerdir.

Rüyada kediye dönüşmek

Rüyanızda bir kediye dönüştüğünüzü görmeniz hırsızlığa delalet eder. Hırsızlık yoluyla veya dinen haram olan yollarla geçiminizi sağlayacağınızın habercisidir.

Rüyanızda bir ev kedisine dönüştüğünüzü görmüşseniz ve evde rahat yerinizde uyumuşsanız, bu uzunca bir süre işlerinizin ters gideceğini gösterir.

Rüyanızda kediye dönüştükten sonra başka bir kediyle kavga etmeniz, girişeceğiniz işle ilgili vicdansız bir kimse ile ortaklık yapacağınıza veya bu kişiden yardım alacağınıza fakat, bu kişiyle tartışmak suretiyle iş ilişkinizi bitireceğinize delalet eder.

Kedi satmak

Rüyanızda bir kediyi para karşılığı sattığınızı görmüşseniz, malvarlığınızı harcayacağınız şeklinde tabir edilir.

Kedi ile kavga

Rüyanızda kediyle kavga ederek yenilmişseniz hastalıklarınızdan hızlı bir şekilde kurtulacağınıza delalet eder. Aynı zamanda bu rüya mutlu günlerin yakında olduğun da işaretidir.

Kedi ve fare

Rüyanızda bir kedi ve farenin dostane bir şekilde olduklarını görmeniz ikiyüzlü insanlarla bir araya geleceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.

Kedi kovalamak

Rüyada kedi kovalamak hayırlı olaylarla karşılaşacağınızın işaretidir.

Eve giren kedi

Bir kedinin evinize girdiğini görmeniz, evinize hırsız gireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eve giren kedi evdeki yemekleri yerse, hırsız evinizden bazı malları alıp gidecektir.

Sabah namazından sonra kedi görülmesi, altı gün boyunca devam edecek bir rahatsızlık geçireceğinize delalet eder.

Kedi okşamak

Eğer kedileri seviyorsanız rüyada kedi görmek vefalı bir dosta işaret eder. Kedi okşamak ise onunla olan muhabbetinizin işaretidir.

Eğer kedilerden hoşlanmıyorsanız, rüyada kedi okşamak ikiyüzlü bir insana hak ettiğinden fazla değer vereceksiniz demektir.

Kedinin sürtünmesi

Rüyada kedinin size sürtündüğünü görmüşseniz, etrafınızdaki insanlara karşı safça tavırlar sergiliyor ve onlara pembe gözlüklerle bakıyorsunuz demektir. Gereğinden fazla yardım ve iyi niyet sonrasında nankörce tavırlarla karşılaşacaksınız. Dikkatli olmalısınız çünkü bir konuda sizi kandırabilirler.

Anne kedi ve yavruları

Rüyanızda yavrularıyla birlikte bir anne kedi görmeniz bazı konularda kaygılanacağınızın işaretidir.

Kedi iniltisi

Rüya tabircilerine göre rüyanızda kedi iniltisi duymanız, gıybete gireceğiniz konusunda bir uyarı niteliğindedir.

Misk kedisi

Rüyanızda misk kedisi görmüşseniz, dışarıdan kötü gözüken fakat içi tertemiz olan bir erkekle yorumlanmaktadır.

Kedinin kaybolması

Rüyanızda gördüğünüz kedinin kaybolması rahatsızlığınızın alevleneceğine veya bir konuda sıkıntıya düşeceğinize delalet eder.

Rüyada kedi görmek psikolojik yorum

Rüyada kedi görmek  bağımsız bir ruhu, kadınsı arzuları, yaratıcılık ve gücü sembolize eder. Ayrıca talihsizlik ve kötü şansı da temsil etmektedir. Rüya sembolü, rüyayı gören kişinin bir kedi sever olup olmadığına bağlı olarak ayrı bir anlama sahiptir.  Kedi sevmeyen biriyseniz çevrenizde bulunan bir kişinin karakteriyle ilgili hoş olmayan şeyler farketmiş fakat bunu kabullenmek istemiyor olabilirsiniz.

Kuyruksuz kedi

Rüyanızda kuyruğu olmayan ya da herhangi bir uzvu eksik olan bir kedi görmeniz, yaşamınızda kararlarınızı özgürce veremediğinizi ve bundan dolayı rahatsızlık hissettiğinizi göstermektedir.

Kedi ısırması

Çevrenizdeki kişilere karşı gereğinden fazla ödün veriyor olabilirsiniz ve bunun zararını da en çok siz görüyorsunuz. Yaptığınız fedakarlıklar sizin yaşamınızı olumsuz yönde etkiliyor olabilir.

Kedi kurtarmak

Rüyanızda bir kedinin yaşamını kurtarmışsanız bağımsızlığınızı geri kazanmak istiyorsunuz demektir.

Kara kedi

Rüyada kara kedi görmek endişelerinizi temsil eder. Kara kedinin genel olarak kötülük, yıkım ya da kötü şans getireceği düşünülür. Kara kedinin bu kötü ünü hayatınızdaki olumsuzlukları, kaygı ve korkuları kara kedi şeklinde simgelemenize neden olur.

Ölü kedi

Rüyanızda bir kedi öldürmeniz, öldürülen bir kedi görmeniz veya kedinin kaybolması gibi kediye gelen zararla ilgili her türlü durum; özgürlüğünüzün kısıtlanmasıyla ilgilidir. Hiç de istemediğiniz bir şekilde kendi özgürlüğünüzü kısıtlıyor olabilirsiniz. Üstelik bu sizin seçiminiz de olabilir.

Örnek vermek gerekirse; evlilik arifesindeki bir erkek böyle bir rüyayı görüyorsa evliliğin özgürlüğünü kısıtlayacağını düşünüyor olabilir. Bununla birlikte evlilik bu erkeğin kendi seçimidir.

Hayatınızda özgürlüğünüzü kısıtlayan durumları keşfetmeli ve çözüme kavuşturabileceklerinizin üzerinde durmalısınız.

Yavru kedi

Rüyanda kedi yavrusu görmek  bağımsızlığa doğru bir geçiş aşamasında olduğunuzu temsil eder. Bu bağımsızlık hayatınızın büyük bir kısmını etkileyeceği gibi basit kararlarınızla ilgili de olabilir. Örneğin hayatınızda hayır diyemediğiniz insanlara hayır demeyi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hayatın sunduğu yeni şeyleri keşfetmek için hazırsınız. Bir diğer taraftan böyle bir rüya masumiyeti ve saflığı simgeler.

Bir kedi yavrusunun bir köpek yavrusuna dönüştüğünü görmeniz kişisel hayatınızdaki bir dönüşüm anlamına gelir. Eğer yaşamınızda hali hazırda böyle bir dönüşüm yoksa hayatınızda bir değişiklik arıyor olabilirsiniz.


Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+Rüyada Kedi Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. yelda (21 Aralık 2013 saat: 23:19)

  rüyamda odada uyurken mutfaktan bir ses geldiğini duyup mutfağa doğru baktım o esnada ne büyük nede çok küçük sarı ve beyaz renkli bir kedi üzerime doğru koştu.bende korkup odanın kapısını kapattım kedide kapının altından girmeye çalışıyordu.bir kilim yardımıyla kapının altını kapattım o esnada kedinin kuyruğunu kıstırmışım acı çektiğini görünce hemen çektim kilimi ve o odaya girdi. o girince ben hemen kapıyı kapatıp kapının altında boşluk olmayan odaya girdim. bunlar olurken sürekli eşimi aramaya çalışıyordum eve kedi girmiş çok sinirli diye.ve öylece uyandım.(tabirde fark olabilir diye söylüyorum 5aylık hamileyim)şimdiden teşekkürler

 2. zennube (06 Ocak 2014 saat: 15:00)

  Rüyamda görümcemin bir kediye dönüştüğünü görüyorum.Eline kesici bir şey alıp fırsatkolluyor.Beni öldürmeyi Allah Korusun düşünüyormuş.Ben kaçıyorum o kavalıyor.Hakkımda Bazı dolaplar çevrildiğini hissettim, yine peşimden geldi ben kaçtım sonra bir ağaçlıklı dağ yamacından evlerin bulunduğu aşağı tarafa doğru leğene binip uçtum yere indim. Daha sonra yine koridor gibi bir yerde karşılaştık hemen kediye dönüştü eline yine o aleti aldı bu sefer ben tuvalete girip kapıyı üzerine sürmeledim yorumlarsanız sevinirim Hayırdır İnşeallah

 3. IYY (10 Ocak 2014 saat: 09:04)

  rüyamda akrabamızın oğlu küçük bir yavru sarı kahve tonlarındakı kediyi üstüme atıyordu . kedılerı hıc sevmem yorumlar mısınız ?rüyamda akrabamızın oğlu küçük bir yavru sarı kahve tonlarındakı kediyi üstüme atıyordu . kedılerı hıc sevmem yorumlar mısınız ?rüyamda akrabamızın oğlu küçük bir yavru sarı kahve tonlarındakı kediyi üstüme atıyordu . kedılerı hıc sevmem yorumlar mısınız ?

 4. deniz (12 Ocak 2014 saat: 14:08)

  Ruyamda karsi komsum ulker teyzedeyim kendisi yok o anda esi selehattin amca muslugun altinda mutfakta bir yavru kedi yikiyor aa diyorum benim kedim adla suya girmez bu lavabonun icinde göl gibi olmus diyorum basini seviyorum cesmenin altinda biraz huysuzlanio elimimi bas parmagimin ustunu üç yerden tirmaliyor grimsi renkte gözleri normal kediden büyük yesil turuncu renkte kocamn yuvarlak sonra saliyorlar camdan gidiyor.tuh diyorum salmasaydiniz ya kuduzsa nerden anlayacagiz olmaz sokak kedisi senin evinde zaten kedi var bakamazsin diyorlar ozaman aşı vurunayim diyorum sonra biranda ulker teyze geliyor mutfaga nie mutsuzsun diyor sinav bu senede olmayacak galiba atanamayacagim diyorum kiziyor umutsuzlanma diyor onun mutfagini topluyor bulasiklari yikiyordum uyandim.gercektede kedi sahibiyim evimde dişi kedi besliyorum

 5. elif (21 Ocak 2014 saat: 13:56)

  Rüyamda bir kedinin pencereden evime girmiş olduğunu ve cok sevdiğim bir şalımı agzina aldığını gördüm engel olmaya çalışıyordum fajat faydasız yutmustu. Ve sonra girmiş olduğu pencereden çıkarak gitmişti. Neye işarettir bu bir fikriniz var mıdır ? Kedileri sevmem bunuda sürekli dile getiren biriyim ayrıca. . Bununla ilgisi olabilir mi ?

 6. Nilgün Kaya (26 Ocak 2014 saat: 22:02)

  bugün (26.1.2014) günü saat 15.45 sıralarında rüyamda mutfaktaydım. Yanımda komşumuz vardı. (erkek şahıs) cama sarı bir kedi yanaştı, ikinci kat olduğu için hayret etmiştim, (bu arada mutfak karanlıktı) sonra onun düştüğünü zannettim, sonrasında kara bir kedi geldi cama. Çok büyük değildi. Boğazının altından doğru bir yumru sarkıyordu. Biraz tuhaftı. Camı açtım, yalpalayarak içeri girdi. O anda biraz korktum, sonra yere düştüğünü gördüm. Yere düşünce etrafına siyah bir gölge bıraktı. Sonra gölge kayboldu. Ben onun kedi olmadığını, bir cin olabileceğini düşündüm. Komşumuz mutafaktan uzaklaştı. Ondan yardım istedim ama etmedi. Ben de mutfanın duvarına vurdum, diğer komşu duyar diye. Sonrasında uyandım.

 7. sercan kurt (29 Ocak 2014 saat: 01:20)

  rüyada arkadaşımla yüryodum sonra bana o dedi ki burda kedi çok dikkat et sakın kedilere vurma dedi sonra bir kedi saldırdı kovaladım gitmedi üstüme atladı bende iki tane patlatım arkasından yüzlerce kediler tepelerin arkasından bana bakıyodu yığnlarca kediler üstüme atlamaya başladı ben yıkılmadım hala mücadeleme devam ettim yanımdaki adama bişey yapmadılar sonra uyyandım

 8. sevcan (30 Ocak 2014 saat: 10:10)

  Rüyamda ağzım tavuk eti ile doluydu ve doluluğundan konuşamıyordum bile. Hava karanlıktı ve karşıma o sırada bir kedi çıktı. Çıkmaz bir sokaktaydık ve Konteynırlar vardı. Kedi bana doğru baktı ve ayağının nerdeyse kopmak üzere olduğunu fark ettim. Sonra ağzımda kedi eti olabileceğini düşünüp ağzımdakileri hemen çıkardım. Çıkarıp baktığımda ağzımdaki tavuk etiydi. Kedi o sırada kaçıp gitti ve ayağı düzeldi. Sonrasında gökyüzüne bakıyorum bulutlar şekilden şekle giriyor. Bulut melek şekline girip karşımda duruyor. Ve başka bir bulut da Kuğu olup karşımda duruyor ama o da bir melekmiş. Bu rüya ne ile tabir olunur? Umarım hayırlara vesiledir.

 9. Göksen (31 Ocak 2014 saat: 11:29)

  rüyamda mutfakta bir tabağa meyve suyu koymuştum.
  İçecekken pencereden bir kediyi masanın üstüne çıkmış
  koyduğum meyve suyunu içiyordu.Kedinin rengi turuncu beyaz ya da gri tonlarında olabilir hatırlamıyorum.
  Kediyi balkondan dışarı atmak istedim fakat kedileri
  sevdiğimden ve apartmanın çok yüksek oluşundan kediye acıdım ve atmadım.ama ondan kurtulmak için balkona bıraktım kapıları kapattım yine girdi. Çok hızlıydı,
  sonunda onu dış kapıyı açıp dışarı fırlattım. Hiç ses çıkarmadı ve altını ıslattı sanırım ölmüştü ama kıpırdıyordu.Bu arada rüya boyunca ses çıkarmadı bana zarar vermedi hatta onu kovalamam oyun gibiydi.

  ACABA ANLAMI NE?

 10. Melek (09 Şubat 2014 saat: 19:16)

  Ben rüyamda evın ıcındeydım evın ıcerısınde ablam ve ben vardık ablamın arkasında yanı koltuğun uzerınde kedı goruyodum kedi koltuğun ustunde gezınıyordu ben kedılerı hıc sevmıyorum ve korkarım rüyamda da kedıyı görünce korkuyordum ablamsa arkasına dönerek bakıyordu ve sadece buraya kadar hatırlıyorum budnan sonrada cok gecıslı rüyalar gordum fakat sadece bunu hatırlıyorum anlamı ne ?

 11. yusuf (11 Mayıs 2014 saat: 11:58)

  eğer kadın iseniz eşinizden dolayı biraz sıkıntı çekeceğinize, derken ne demek istiyorsunuz onu anlayamadım o yüzden size sormak istedim bunu uygun bir şekilde açıklayabilirmisiniz zahmet olmazsa lütfen kısa süre içinde cevaplyın çok önemli bir mesele gördüğüme göre siteyle hiç ilgilenmiyorsunuz hadi acele edin lütfen lütfen lütfen lütfen lütfen ğer kadın iseniz eşinizden dolayı biraz sıkıntı çekeceğinize, derken ne demek istiyorsunuz onu anlayamadım o yüzden size sormak istedim bunu uygun bir şekilde açıklayabilirmisiniz zahmet olmazsa lütfen kısa süre içinde cevaplyın çok önemli bir mesele gördüğüme göre siteyle hiç ilgilenmiyorsunuz hadi acele edin lütfen lütfen lütfen lütfen lütfen

 12. nurten (21 Mayıs 2014 saat: 08:34)

  rüyamda kardeşimle ben vardım bizim evin içindeyiz biz kedileri çok severiz bizim kendi dişi kedimiz ve 3 tane yavrusu hepsinin ağzında fare ölüsü vardı ve farelerin hepsi ölmüştü ben diyorum ki hadi anne kedi fareyi yakalamışta yavrular daha çok küçük onlar nasıl yakaladı diyorum kardeşimde bana gülerek anneleri yavruları eğitiyor diyor ve onları seyrediyoruz ve ben aman ağızlarından bırakmasalar evin içine kaçırırlar diyorum

 13. Güler (28 Mayıs 2014 saat: 08:26)

  Kedileri çok severim.Rüyamda önce deniz kenarında bir yerdeydim.Sonra sanki hava kötü olduğu için denize girmekten vazgeçip ara sokaklardan bir yerden biraraçla geçtim.Sonra tam olarak hatırlmıyorum ama benim olmayan bir Kediyi arıyordum.Kediyi bulduğumda başkası tarafından yüksek bir yerden atıldığını ve ölmek üzere olduğunu gördüm.Kedinin ağzından burnundan kan geliyordu.Ayrıca kedinin çenesinden başına geçirilmek üzere yine siyah bir bandana ile çenesinin bağlandığını gördüm.Kedileri çok sevdiğim için oldukça üzüntülüydüm.

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , , ,