RuyaTabirleri.com

Rüyada Kol Kesilmesi

Rüyada kol kesilmesi, kişinin yaşayacağı bir güven kaybına işaret ederken, en yakınında bulunan ve hayatındaki pek çok önemli olaya şahitlik etmiş, kişinin çok sayıda sırrına vakıf olmuş bir dostun yaptığı yanlış neticesinde arada çıkacak olan kavgalara ve ayrılıklara işaret eder. Kol kesilmesi aile içinde de sıkıntılar yaşanacağının habercisidir. Kolunun kesildiğini gören kişiler evliliklerini sona erdirirler veya eşleri tarafından ihanete uğrarlar. Miras ile ilgili konularda saf dışı bırakılmak ya da mirastan mahrum edilmek gibi anlamlara da gelen rüya sıkıntı dolu bir sürecin temsilcisidir.

Rüyada Başkasının Kolunun Kesildiğini Görmek

Tanımadığı birinin kolunun kesildiğini gören kimse, ihtiyaç sahibi olanlara yardım etmediği gibi bencilliği nedeni ile çevresi tarafından sevilmeyen biri olarak anılır. Bu rüya zor durumda kalacak kişilere yardım etme şansı olduğu halde kişinin hiçbir şey yapmayacağını, vicdan muhasebesi içinde kalacağını ve ilerde büyük pişmanlıklar duyacağını da bildirir.

Rüyada Kolunun Kesildiğini Görmek

Beklemediği insanlardan darbe alacak olan rüya sahibinin büyük bir mal kaybına ya da elindeki maddi gücü kaybetmesine işaret eder. Mevcut durumunu koruyamadığı için bakıma muhtaç hale gelmenin ve insanların kendisine sadece menfaat ilişkileri içinde yaklaştığının da alametidir. Kolunun kesilmesi evli kişilerin boşanmaya varacak kadar kötü bir ilişki içinde olacaklarına, güvendikleri kimseler tarafından beklemedikleri ihanetlere uğrayacaklarına ve yalnız kalacaklarına da işaret eder. Aile içinde çatlak seslerin artacağına, anne ve baba ile iplerin kopma noktasına geleceğine ve maddi, manevi anlamda destek görülmeden yaşanacağını da ifade eder.

Rüyada Kol Kesilmesinin Psikolojik Yorumu

Aile desteği görmeyen kişilerin yaşamlarında yalnızlık çektiklerini, cesaretlerinin eksik olması ve kendilerini güçsüz hissetmelerinden dolayı girişimlerini istedikleri gibi yapamadıklarını ifade eder. Güçsüz hisseden ve egosu olmayan, aşağılık kompleksine sahip kişilerin acizliğini de bildiren rüya, sosyal ortamda değer görmüyor olmanın kişiyi ruhsal olarak üzdüğünün de sembolüdür.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Kol Kesilmesi Hakkındaki Rüyalar;

 1. nurevşan (10 Temmuz 2015 saat: 14:26)

  Eski sevgilimle piknikte karılaşıyoruz kolu kesilmiş bende ona sarılıyorum aşkım bunda bişe yok falan diyorum ağlıyo benimle dalga geçme lütfen falan diyo bende ağlıyorum onu öpüyorum teselli etmeye başlıyorum sonra barışıyoruz onu tek bırakmak istemedim beraber birşeyler yapmaya başladık bir yerlere gidiyoruz


 2. Ezel bakta (05 Şubat 2016 saat: 04:02)

  Komşumla bi hastanedeyim onun bebek problemi var onun için gitmişi hastaneye doktor birden panik yaparak çocuğu kaybediyoruz falan diyordu ki düşürdüğü bebek küçük ama yaşıyor hemen arkasından komşuma bişi oluyor bir bakıyoruz ki eli kendiliğinden kesilmiş vaziyette kopuyor doktor acil bi halde komşumu ameliyathaneye götürüyor ve çıktıklarında iki kolu kesilmiş olarak görüyorum ben başkıyorum ağlamaya ama nasıl ağlıyorum anlatamam bu şekilde gördüm yorumlarsanız çok sevinirim


 3. ela (06 Şubat 2016 saat: 13:25)

  Rüyamda yatagimda uyurken annemle beraber benim yaslarimda bir cocuk odaya giriyor.Annem daha sonra cikiyor.Kardesime beyfendinin kim oldugunu soruyorum ve bana verdigi yanit “senin gibi garip sesleri duyanlari iyilestiriyor ” ben bunu duyunca baya korkuyorum.cocuk sakince bana yaklasip bilegimin ustune derin bir cizik atark oturuyor.Ben korkuyorum ve evden kacarak bilmedigim yerlere dogru kosuyorum.Fazlasiyla garipti


 4. özgür (28 Mart 2016 saat: 14:22)

  Rüyamda; Padişah’a en yakın kişiyim.(sağ kolu gibi)Osmanlı Padişahını görmeye gelen bir kişiyi padişahın yanına götürüyor, lakin padişahı karıştırıyorum. Buna sinirlenen padişah benim ve ziyaretçinin bileğini ve dirseğini iki parça şeklinde kesiyor.Bileğim kesilirken Hiç acı hissetmiyorum ve sürekli Allahı zikrediyorum.Bir gün sonra Rahmetli Annem ile yemek yerken kolumu saklıyorum.Annem bana ” sol kolunu niçin kullanmıyorsun ve saklıyorsun diyor ve artık kolun sağlıklı çekinecek birşey yok ” diyor.Ben ise annemin bu olayı duymasın a ve kolumu yerinde olmasına şaşırıyorum. Dikiş izleri belli olan koluma bakıyorum.


 5. yanlız yürek (21 Mayıs 2016 saat: 23:25)

  Rüyamda vefat etmiş olan anneannemin sağ kolumu dilim şeklinde kestirdiğini gördüm o kadar etkileyiciydiki sanki gerçekten hafif acı bile hissettim Sol kolumada birşeyler yaptı ama onu tam net hatırlamıyorum ama tuhaf olan ben bu olaydaolaydan sonra kendimi çok iyi hissettim lütfen riyami yorumlayın


 6. Sultangolet (31 Mayıs 2016 saat: 11:47)

  Merhaba; rüyamda oğlumun kolunun koptugunu gördüm. Ben korku içinde hastane arayisindayken uzaktan tanidigimin onu hastaneye götürüp kolunu diktirip oğlumu sağlam bir şekilde yanıma getirdigini ve kolunu hareket ettire bildiğini gördüm. Tabirini öğrenmek isterim ?


 7. İrem (06 Temmuz 2016 saat: 20:45)

  Rüyamda doktor tarafından ameliyata alınıyorum. Doktor sol kolumun (dirsekten itibaren) işlevini yitirdiğini, kesilmesi gerektiğini, onun yerine protez takılacağını söylüyor. Ameliyata alınıyorum. Uyutuluyorum. Uyandığımda kolumun yerine protez takılmış oluyor. Ama protezi kullanmakta çok zorlanıyorum. Rüyamı yorumlar mısınız lütfen?


 8. azra (30 Eylül 2016 saat: 22:11)

  rüyamda kankamla sol kolumuzu dirseğin yukarısından kesmişler hani kolu ameliyatla kesilmiş olanların ki nasıl görünür bizim de öyle görünüyordu. okuldaydık koridorda kolsuz kankalık diyip birbirimize sarılıyoduk.hani bizim bi sıkıntımız yoktu mutluyduk kolsuz bi şekilde


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,