RuyaTabirleri.com

Rüyada Korkmak

Rüyada korkmak, sevinç verici bir durumdur ve iyiye işarettir. Rüyada korku, itimat ve imanla tabir olunur. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada korkmak, diğer insanlardan üstünlüğe ve bazı şeyleri kazanacağına, zafere işarettir. Rüyada korkan kişi dindar olmayan günahkâr bir kişi ise yapmış oldukları günahlara yenilerini eklediği anlamına gelir. Rüyada korkmak, işlemiş olduğu günahlardan tövbe etmesi anlamına da gelmektedir. Bazen de rüyada korktuğunu ve korkudan kaçabildiğini görenler başkanlığa erişecektir anlamına gelir.

Rüyada korkmak, rüyanın aksine güzel günlerin geleceği sevinçli, güven ve huzur içerinde geçirebilecek zamanlara kavuşacağına delalettir. Rüyada bir kişinin korktuğunu ve birinin kendisine “korkma’’ dediğini görürse şayet o zaman gören kişi gözleri ile ilgili problem oluşacağı hatta zamanla kör olacağına işarettir.

Rüyada Korkutulmak

Rüyada kendisinin Allah Teala (C.C) ile korkutulduğunu ve kendisinin de korkmadığını görse, o kimse kurtulmuş ve hayra vesile olmuştur. Korkutanın da başına kötü ve zararlı şeyler gelir. Bir kişiden korktuğunu görmek ama o kişinin kim olduğunu bilmeyip, bir kişiden korktuğunuza o korktuğunuz kişiden dolayı sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Korkak, ürkek birini görmek kahramanlığa; korkaklık olaylara karşı temkinli olmaya, Müslüman kardeşini korkutma ise çirkin kötü bir iş yapmaya işarettir.

Rüyada Cinden Korkmak

Rüyada cinden korkmak, düzenbaz birine, cini ise çok yakından görmek ve korkmak hayatta umduğun şeyin gerçekleşmemesine işarettir. Rüyada cinden korktuğunu gören biri, hilesi, üç kâğıtçılığı ve oyunu çok olan bir kişiyle tanışır. Cin görmek birkaç karadan veya denizden yolculuk edeceğine işarettir. Rüyada cinleri yere düşürdüğünü gören, cinler tarafından zarara maruz kalmasına işarettir

Rüyada Kaçmak

Korkarak kaçmak bir şeyi yöneteceğine ya da hiç beklemediği şeyin gerçekleşmesine işarettir. Rüyada korkutulup koşmaya başladığını gören korkutan kişinin zarar göreceği ve korktuğu kişinin gözlerinden akan her damla gözyaşının hesabını çekeceğini, o kişinin gam ve kederlerini dağıtıp hepsini kendi üzerinde toplanmasına işarettir. Korkutulan kişi sevinç ve huzurlu günler beklediği anlamındadır.

Rüyada Denizden Korkmak

Ortaya konacak projeler ve gerçekleştirilecek çalışmalar sayesinde çok başarılı olunacağına, büyük bir zenginliğe ve üne kavuşulacağına, sıkıntıların ve sorunların ortadan kaldırılacağına, yapılan hataların kısa sürede telafi edileceğine, kırgınlıkların ve küslüklerin sona ereceğine ve mutluluk verecek bir konuda adım atılacağına işaret eder.

Rüyada Köpekten Korkmak

İş hayatı ile ve eğitim hayatı ile ilgili olarak atılacak adımların pek hayırlı olmayacağına, yarar sağlamayacağına, verilen emeklerin boşa gideceğine, ancak daha sonra yakın bir arkadaştan alınacak destek sayesinde zorlukların aşılacağına, dertlerin, üzüntülerin ve tartışmaların biteceğine yorulur.

Rüyada Çok Korkmak

Kişinin sorunlarının çözümü için elini taşın altına koyacağı, düşündüğü birçok şeyden feragat edeceği, kendisini sadece elindeki işe odaklayıp diğer şeylerden elini eteğini çekeceği, bu şekilde kısa bir süre devam etmesi sayesinde iş hayatında çok büyük bir itibara sahip olacağı ve birçok konuda kendisini ispatlayacağı anlamına gelir.

Rüyada Birinden Korkmak

Çok sevilen bir kişi ile ilgili olarak yapılan planların çok hayırlı ve güzel sonuçlar ortaya çıkartacağına, kırılan kalplerin barışacağına, girilen bir yolda çok doğru bir noktaya girileceğine, edilen duaların Allah katında karşılığını bulacağına, zorlukların bir anda biteceğine ve rakiplerin yenilgiye uğratılacağına tabir edilir.

Rüyada Şeytandan Korkmak

Çok uzun bir zamandan beri üzerinde çalışılan bir projenin hayata geçirilmesi ile birçok insanın mutlu olacağı, kazancın günden güne daha da artacağına ve zararlı bir alışkanlığın bırakılacağına delalet eder. Ayrıca, kazanılacak olan başarılar sayesinde yakın zamanda üst bir makama terfi alınacağına yorulur.

Rüyada Ölüden Korkmak

Sıkıntı yaratacak bir durumla baş başa kalınacağına, bu durumdan kurtulmak için birçok yolun deneneceğine, fırsatların en iyi şekilde kullanılacağına, sorunların tez zamanda çözüm bulacağına, fırtınalı bir havanın sakinleşeceğine, tartışmaların sona ereceğine ve kalp kırıklıklarının barışla noktalanacağına rivayet eder.

Rüyada Uçağa Binmeden Korkmak

Sevinçli bir haber alınacağına, bu haberin ardından bol kazançlı bir işe girileceğine, huzurlu bir aile ortamına kavuşulacağına, iş hayatında makam sahibi olunacağına, sağlık sorunlarının ortadan kalkacağına, ferah bir eve geçileceğine ve sabır gösterilmesi sayesinde sosyal hayat içinden biri ile dünyaevine girileceğine işaret eder.

Rüyada Fareden Korkmak

Kişinin, iş hayatında rakipleri arasından birinin ya da akrabalarından birinin kendisi ile ilgili olarak kötü planları olduğu, bu kişinin amacına ulaşmaması için önlem alınması gerektiğine, eğe bu kişinin önüne geçilmezse aile bireylerinin arasına nifak sokacağına ve maddi ve manevi olarak çok önemli bir işin içinde bir sorun çıkartacağına delalet eder.

Rüyada Kertenkeleden Korkmak

İşlerin kötü gitmesine sebep olacak bir durumun yakın arkadaşlardan birinin destek vermesi sayesinde çözüm bulacağına, sevilen iki kişinin dünyaevine gireceklerine dair haber alınacağına, sağlıklı bir insan olunacağına ve yeni bir gayrimenkule sahip olunacağına ve ferahlığa çıkılacağına işarettir.

Rüyada Attan Korkmak

Kişinin, yapacağı bir çalışmanın meyvesi olarak büyük bir maddi kazanca sahip olacağı, hayal ettiği kişi ile evlilik yolunda adım atacağı, sıkıntılarının sona ereceği, eğitim hayatında geçirdiği zor günlerin biteceği, zorlukların üstesinden geleceği ve kendisine uygun bir kişi ile ortaklık kurup işlerini büyüteceği anlamına gelir. Aynı zamanda, sıcakkanlı bir insan olunduğuna, bu sayede iş hayatında insanların zor dediği işleri kolay bir şekilde düzene soktuğuna ve bu sayede birçok başarı kazanacağına yorulur.

Rüyada Örümcekten Korkmak

Mutlu aile hayatını bozmaya çalışan bir kadının varlığına, bu kadının yakın bir zamanda haneden uzaklaştırılacağına, huzursuz geçen bir dönemin son bulacağına, bolluk ve bereketin haneye hâkim olacağına, sorunların kısa süre içinde çözüm bulacağına ve hiç olmadığı kadar doğru adımların atılıp işlerin en iyi noktaya çıkarılacağına yorumlanır.

Rüyada Deveden Korkmak

Çok uzun bir zamandan beri iş hayatını etkileyen bir borca çözüm bulmaya, sıkıntılı bir durumdan kurtulmaya, sevilen bir kişiden alınacak sevinçli bir haber ile karamsar düşüncelerden uzaklaşmaya, girilen işte kazancı arttıracak hamleler yapmaya ve bu sayede büyük bir projenin başına getirilmeye alamet eder.

Rüyada Kızdan Korkmak

Huzur ve mutluluğa kapı açmak demektir. Kaçırılan fırsatları tekrar elde etmeye, çalışmaları çok kazançlı bir şekilde sonlandırmaya, hayır getirecek bir işte başı çekmeye, yardıma muhtaç kişilere yardım etmeye ve dertleri ve sıkıntıları çözüme kavuşturacak bir girişimde bulunmaya işaret eder.

Rüyada Yabancı Adamdan Korkmak

Uykusuz geçen gecelerin ve sıkıntılı günlerin meyvesini vereceğine, hayal edilen her şeye kısa süre içinde kavuşulacağına, yaşanabilecek bazı sorunların çok hızlı bir şekilde çözüleceğine, istenmeyen bir problemin çözümü için tecrübeli birinden destek alınacağına ve mutlu olunacağına yorulur. Stres yaratan bazı durumlardan ötürü yardım almaya, zahmet çekmeye, zor duruma düşmeye ancak yapılan işlerde sabır göstererek zorlukları alt etmeye delalet eder.

Rüyada Civcivden Korkmak

Beklenmedik bir durumdan ötürü sıkıntı çekileceğine, bu durumun çözümü için en doğru yolu bulmak adına iş arkadaşları ile bir araya gelineceğine, hayırlı bir karar verileceğine, bu karar doğrultusunda hareket edilmesi sayesinde zorluğun aşılacağına ve rahata erileceğine delalettir. Ayrıca, yeni bir işe girilmesi sayesinde maddi ve manevi olarak çok kazançlı bir dönem geçirileceğine işaret eder.

Rüyada Mezarlıktan Korkmak

Asap bozucu bir durumun çözümlenmesi ile aile bireyleri arasında tekrar kaynaşma yaşanacağı, eğitim konusunda verilen bir karar doğrultusunda başka bir şehre gidileceği, zor bir dönemin biteceği, eşlerin barışacağı, evlat sahibi olunacağı, yeni ev eşyaları alınacağı ve rahata erileceği anlamına gelir. Aynı zamanda, varlık içinde yokluk çeken bir kişi için yardımcı olmaya ve başarılı bir iş insanı olmaya delalet eder.

Rüyada Korkmak Ve Dua Etmek

İş hayatı ve kazanılacak başarılar konusunda hayırlı anlamlara gelen bir rüyadır. Kişinin, kazanç sağlamak için yaptığı bir işi alacağı destek sayesinde büyüteceğine, ardından yeni bir işe gireceğine, yaşadığı sağlık sorununun tedavi edileceğine, yaşadığı bir hayal kırıklığını telafi edeceğine, dertlerinden ve sorunlarından kurtulacağına alamettir.

Rüyada Eşinden Korkmak

Maddi ve manevi olarak rahat edilecek bir döneme girileceği, dertlerin teker teker çözüme kavuşacağı, hayırlı bir adımın atılacağı, yeni bir eve taşınılacağı, rahat edileceğine, kırılan kalplerin onarılacağı, zorlukların son bulacağı, ters giden her şeyin yoluna gireceği ve sevinçli bir haber alınacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kaçırılmaktan Korkmak

Anne babanın dualarının alınması ile hayal edilen şeylere kavuşulacağına, hayırlı bir kısmetle dünyaevine girileceğine, ev sahibi olunacağına, iş hayatında yeni bir sayfa açılacağına ve zengin olunacağına rivayet edilir.

Rüyada Korkmanın Psikolojik Yorumu

Rüyalarda korkmak, üzüntülü, huzursuz ya da korkmuş olunan zamanlarda değil aslında tam tersi olarak rahat olunan ve huzurlu dönemlerde görülür. Kişinin rahat olma durumuna göre rüyasında gördüğü nesneler farklılık gösterir. Bu durum da aslında rüyayla ve rüyayı gören kişi ile ilgili birçok ipucu barındırır içinde. İstenen şeylere kavuşmak, hayallerin gerçekleşmesi, sorunların çözümü ya da özlenen birine kavuşmak gibi durumlar bu rüyanın görülme sebebi olabilir.

Aynı zamanda, görülen bazı başka sembollere bağlı olarak olumsuz ve huzursuzluk verici olayların ardından görülebildiği de bir gerçektir. Rüyanın görüldüğü döneme de çok dikkat etmek gerekir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Korkmak Hakkındaki Rüyalar;

 1. maraz (26 Aralık 2013 saat: 10:17)

  slm bugun sabah namazini kildiktan sonra yattim ve ürkütücü bir ruya gordum. Bir tanidigin yerine gitmis oluyoruz ve kalabaligiz. yatili kaliyoruz. ÓNCE yatacak yer bulmakta zrlansakta yanimda yatanlara cay kahveyi ben dolrurup ikram ediyorum.sonra sicak su almak icin oturma salonuna gidiyorum. orda 6-8 tane buyügümüz oturuyor bende yanlarina oturuyorumki suyun kaynamasini beklerken. ve iclerinden biri cinleri cagiralim diyor ve kuran okumaya basliyor sanki. sonra allahu ekber allahu ekber diye ayaga kalkip sag uste köseye bakiyor. banada bak diyorlar ben korkudan bakmasamda gozum kayiyor ve birseyler goruyorum. sonra orda gordugum kiz yani üc harfli yi daha önce oyuncak bebek olarak gordugumu hatiriyorum. daha sonra oyuncak bebek olarak degil gercektende gordugumu hatiriyorum,hemde o anoldgumuz evin icinde. derken birden ne sebeble hatirlamiyorum ama baska bir eve gidiyorum ve orada teyzemler var. ellerini opuyorum ve sonra burda yat dyorlar. zaten orda yer yok diye yatiyorum ve arkamdan bana sarilan bir bayan var yatakta. tam olarak kim oldugunu hatirlamiyorum. derken wc ihtiyacim gelmis oluyor kalkiyorum. v kendimi yeniden ilk yatili oldugumuz evde buluyorum. wc ararken evin hanimi cikiyor karsima elinde bir tpsi cay. al cay ic diyor bende wc gidecem diyom. sonra wc giriyorum ama korkuyorum. arkamdan bana sarilip yatani acaba omuydu diye ( yani uc harfli ) korkudan sanirim uzerime de sicriyor kucuk abdestim.bir an once bitirip ordan kaacmak istiyorum ama bitmiyor sanki. sonra agzimda balgam dolu oluyor ve ellerimle cekip cekip temizliyorum korku icinde helada. öyleki nefes alamayacak gibiyim. temizledikce az rahat nefes almaya basliyorum.bu arada ilk evde sicak su almak icin gittigim zaman annemide görüyorum orda. böyle bir karisik ürkütücü ama aslinda icinde annemle teyzemi ve tanidik kisleride goruyorum. cok etkilendim bu ruyadan hayrami yorali serrremi .yorumlarsaniz sevinirim.
  saygilarimla.


 2. kübra (01 Ocak 2014 saat: 12:48)

  Arkadaslarla “elcin “diye bi film izledik etkisinden cikamadim biraz kortum etse sonra uyudum ruyamda arkadasima cin musallat oldu falan diyorum beni tek birakma yanima gelir filan diyom oda yanimda duruyor biraz boyle suruyor sonra ben diyorum ki lutfen yarkadasima en iyisi ben onunla konusayim bu boyle olmaz nereye kadar kacacagım o sira zaten uyandim sabah olmustu hemen yasin okudum. Luften aciklama bekliyorum . Sirf filmin etkisinde kaldim ondan dimi


 3. tuba (28 Ocak 2014 saat: 11:18)

  Merhaba;
  bu rüyayı ben en az 10kez gördüm. Ama hep aynı insanlarla aynı şekilde görüyorum. Yolda gidiyorum arkadaşımla yolda bir el yazması cevşen gibi bir şey buluyorum. Sevinerek alıyorum yaşasın zengin oldun bu bir eski harita diye sonra bunu yanımdaki arkadaşım görüyor ve suratını asıyor. İlk başta onun böyle davranmasına anlam veremiyorum. Onun babasının yanına gidiyoruz giderken bana bir ağırlık bir korku basıyor. Daha sonrasıda babasının yanına gittiğimizde aradaşım anlatmaya başlıyor ondan kurtulmalıyız o cinlerle alakalı bir muska ben kaç zamandır bu yazıyla ilgili araştırma yapıyorum diyor. Sonra yanımızda bir adam geliyor hiç kıpırdamıyor cin onun içinde ben gözüne sivri bir cisim batırmaya çalışyorum cin i çıkartmak için sonra boşuna uğraşma kurtulamazsın artık o senin içinde diyor ve uyanıyorum. Yani bu rüyayı en az 10 kere görünce artık korkmaya başladım.


 4. Mavi (05 Şubat 2014 saat: 11:24)

  Merhaba. Ben rüyamda yapmadığım birşeyden ötürü baya üzülüp telaşlanmıştım. Yapmadığım birşey için suçlanmak istemedim ve bir anda ağlamaya başladım. Yüksek sesle bağırarak ağlamıyorumdum. Ama göz yaşlarım arttıkça ben hafif hafif ağlama sesleri çıkardım. Ama bağırmadım hiç. Sonra annem ve 2 kardeşim sanırım beni sakinleştiriyorlar. Ben bi anda sakinleştikten sonra kendimi bir yerde yürüyüp kare şeklinde olan simsiyah karanlık bir odaya giriyorum. Oda sadece, yani odanın içi 4 büyük siyah kapıdan oluşuyor. Bir tanesinin önüne gidiyorum. Bu arada bu kapıların alt tarafı o kişinin altını/elini görebilecek kadar açık çok değil ama. Ben odadaki benim solumda kalan en sondaki 2 . kapının önüne gidiyorum. Kadınların hepsi simsiyah giyinmişti. Benim önünde durduğum kadının elinde, sol elinde bana doğru uzatılmış bir boş mendil kutusu vardı. Sağ elinde ise o mendil kutusundan çıkan son mendildi. Diğer tüm kadınlar sessizken benim önünde durduğum kadın, çok korkutucu bir şekilde ağlamaya başladı. Ama sanki ağlamıyordu sadece. Çığlık benzeri sesler ve daha korkutucu sesler çıkarıyordu. Bu odada ilk bulunduğumda korkup kaçtım. Ikinci kez bu odaya girip gene bu kadının karşısına geçince, elinde bana uzattığı mendil kutusunu tekmeledim ve mendil kutusu uzağa gitti. Kadın hala ağlayıp ve daha da bağrınca ben mendil kutusunu attıktan sonra gene korkup annemle babamın odasına gittim. Garip olan şey ise bu rüyayı daha öncede görmüş olmam. Birden fazla görünce bana mesaj vermeye çalışıyor olabilir dedim. Lütfen, bana yardım edip yorumlayınız.


 5. özlem (24 Şubat 2014 saat: 09:44)

  slm biz evde yokken evsahibimiz buz dolabını satıp yerine eski buzdolabı koymus ve ben bunu ögreniyorum ona söylüyorum oda kızgın ve utanıp evine gidiyor aksam olmus asagıda küçük oglumu arıyorken kapıların önünde beklıyen adam ve kaynayan lav kazanı sen özlemmisin dedi evet dedim sen namazda ölmek istiyodunya seni bununla öldüregim dedi bende ev sahibinin camına vurdum çıkmadılar ben yukarı eve kostum anneme ben artık ölücem anne diye aglarken birde mutfaktan kadın kaynayan su getirdi bunu dökücem sana diye ben o anda evliyalardan himmet dua isterken uyandım ama cok korktum hammımızda hayırlısı iygünler


 6. zeynp (27 Şubat 2014 saat: 20:37)

  arkadaslar ben rüyamda çok korkuyorum ama neden oldugunu bilmiyorum ve kendimi merdivenlerin üstne atyorum ve ölüyor muyum bayılıyor muyum blmyrm bi anda gözüm aralıklı acılıyor ve aynı rüyadaki gibi kapnıyor snki grcekten atmş gbi olyrum. Uyanıyorum ve tekrar yattım yine çok korkutuldum ailemden 2 kişiyi gördüm ve beni korkuttular rüyamda ben cok korkttum uyanmaya calıstım fakat uyanamadım zorladım gözlerimi sıktım uyanamadım ve snnda uyandım fatiha ve Ayetel Kürsi yi okuyup tekrar yattım ama cok kormuştum .Ve daha 13 yaşındayım. Allah hiç kimsenin başına böyle seyler getirmesin hayırlı günler.


 7. Demir (12 Mart 2014 saat: 14:20)

  Merhaba.Bu gece 2-3 arası uykuda tanıdığım ve hayatta da vesvesinden korktuğum,bir kadının rüyada beni kovduğunu ve vurub yıktığını gördüm.kapı arkasından beni vurarak yıktı ve bu zaman kapı açık oldu haman kadın kapı önündə yüzü tam aydın görünməməktə konuşmadan bana bakıyodu.kışkırarak uykudan oyandım.nasıl yorumlanır


 8. zeynep (13 Mart 2014 saat: 20:46)

  rüyamda arkadaşımla gidiyoruz ve sonra konuşmadığım bir kuzenimi görüyorumm ve birbirimize sarılıp ağlıyoruz ben hçkıra hıçkıra ağlıyorum..ve aradan biraz zaman geciyor ben arkadaşımla gülüyorum..bir kaç yere baktımm diyolar falan ecelinin yaklaştığına işrettirr..işte böyle.buna benzer bir rüya daha gördümm ve tabirlere baktım onlarda diyor ecelinin yaklaştığına iarettir.hayırlı günler


 9. İLHAN (17 Nisan 2014 saat: 15:34)

  rüyamda ilk önce denizi gördüm yani dikkatimi çekti tusunami oluyor sandım deniz suyu yükseliyordu ilk önce deniz suyu insanların üstüne geldi sonrasında kaçmaya başladılar bir gemiden roketle atış yapıyorlardı anlamadım önce insanlar kaçıyordu tanımadığım birisi başını aşa eğ dedi kafamı çevirdim roket üstüme geliyordu ondan kurtuldum arkama baktım sonra denize baktım gemidekiler roketleri denize ateş ediyorlardı denizden yükseliyordu sular gene geliyordu ailem aklıma geldi korku içinde onlara koşmaya başladım koşarken bir füze daha geliyordu üstüme son anda kurtuldum solumdan geçti bir an da kendimi evde buldum kimsenin birşeyi yoktu ama ben kanter içindeydim böyle bitti bu rüya.


 10. beyza (20 Nisan 2014 saat: 10:09)

  inerRüyamda denizdeyiz ve fazla derinde degiliz sonra birden dalgalar hızlanıyor bir deniz varken biri önce biri arkada olmak üzere 2 tane deniz oluyor dalgalar hızlanıyor ve annemle birlikte zaten annemle ben variz annemle Denison days derin yerllerine gidiyoruz AMA denizn içine doğru yürüyoruz ben anneme anne ben korkuyorum diyorum ve. Annem de elimden sıkıca tutup yürümeye devam ediyor ve zaten buradaki tabirede bakarsak fazla sevap işliyor değilim burada da günahları çoksa gunahlarinin yenilerinin ekledigi one suruluyor AMA isallah hayirlisi olsun


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,