RuyaTabirleri.com

Rüyada Korktuğunu Görmek

Rüyada korktuğunu görmek, her anlamda zafer kazanmanıza ve başarılı olmaya yorulmaktadır. Hadiste de belirtildiği gibi korkmak galip gelmektir. Bazı alimlere göre korktuğunu gören her türlü şerden ve kötülükten emin olur. Bu rüya emniyette olmaya, günahlara tövbe etmeye, bir topluluğa amir olmaya, kahramanca bir harekette bulunmaya, şüpheli olandan uzaklaşmaya, düşmanlarına galip gelmeye ve onların kötülüklerinden emin olmaya işarettir.

Rüyada Korktuğunu Görmek

Rüyada birisini korkutmak, kötü bir amel işlemeye, çok büyük bir hata yapmaya, insanlar önünde rezil düşmeye, korkuttuğu kişinin kendisine galip gelmesine, farklı eylemlerinden dolayı insanların kendisinden uzaklaşmasına işarettir. Bazen de bu rüya, boş işlerle uğraşan insanların sevmediği ve uzak durduğu tembel ve kaypak bir adamdır.

Rüyada Korkutulduğunu Görmek

Rüyada korkutulduğunu gören kişi aşık olur. Bu rüya bazen de dini eksiklikleri, ibadetleri aksatmayı, ahlaki anlamda derecesini kaybetmeyi de ifade eder. Rüyada korkutulduğunu ama neden korktuğunu bilmeyen kimsenin eline hiç ummadığı bir yerden para geçer. Bazen dini eksiklikleri olan kişiler için bu rüya çok fazla günah işleyeceğinin, insanlara birçok kötülük yapacağının habercisidir. Bu nedenle böyle bir rüya gören kişi hareketlerine ve davranışlarına çeki düzen vermelidir.

Rüyada Korkak Bir Adam Görmek

Rüyada sürekli korkan bir kimseyi görmek, bazen tembelliğe bazen hastalıklardan kurtulmaya, bazen de düşmana galip gelip muzaffer olmaya delalet eder. Bazen de bu rüya, insanlara sıkıntı veren ve kötülüğü dokunan iki yüzlü bir kimsedir.

Rüyada Allah’tan Korktuğunu Görmek

Bu rüya oldukça hayırlı ve güzel bir rüyadır. Rüyasında Allah’tan korkan kişi, dini açıdan nadir insana nasip olan bir mertebeye yükselir. Bu rüya tüm isteklerin gerçekleşmesine, her türlü sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya, hem dünyada hem de ahirette birçok güzel nimetle şereflenmeye, şan ve ün sahibi olup, tüm insanların gözünde salih vasıflarıyla güzel bir dereceye yükselmeye, kendisine sevgi ve saygı duyulmasına işarettir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Korktuğunu Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. dgn (19 Haziran 2014 saat: 01:04)

  merhaba iyi günler, geçen gece gördüğüm bir ruyayı, manasını bulmak için sizlerle paylaşmak istiyorum.
  kendimi yeni yapılmış bir apartmanda katında yada dairesinde görüyorum ama binayı dışarıdan yada başka bır acıdan görmedim. gündüz olduğundan yeni yapılmış olduğunu farkedibiliyordum. yeni yapılmış katta bir odada görerek başlıyorum sonra korkmaya başlıyorum hemen diğer odaya geçiyorum orada da korkmaya devam ediyorum sonra diğer odayada korkarak geçiyorum. sonra uyanıyorum. Rüyada başka herhangi bir kişi yada nesne yok.
  bu ruyayayı bana yorumlamada yardım edebilir misiniz, teşekkür ederim.


 2. zzz (03 Ocak 2015 saat: 10:59)

  Merhaba ben ruyamda ailemi ve beni oldurmek isteyen bir kadını gordum kadın bunu para kazanmak icin yapıyordu fakat kadın anneme bir sey yapamıyordu en son cok parası olan kisi yani amcam herseyi anlayıp o kadını ve yardımcılarını evden kovuyor yolun ortasında duruyor oyle bakınıyor ben burda uyandım fakat hala korkuyorum


 3. nazmiye (24 Şubat 2015 saat: 21:21)

  Babam , abim, yengem ve annem biz evde ayakta birseylerle ugrasiyoduk .sonra gunes birden beyazladi ve bize dogru bir cizgi geliyodu sonra melek gibi birsey ama erkege benziyordu bizim eve girdi o cizgi .sonra o cizgi kucuk canli beyaz bir at oldu . Sonra o at bizim tv. Dolabina girdi sonra o at bir erkek oldu bizim yapmak isteyipte yapamadigimiz seyleri o yapiyodu bize iyilik yapiyodu. Sonra bizim komsu sesizcenemi iceri girdi ve ben korktum sonra ruyam bitmemisken uyandim


 4. Leyla (01 Mart 2015 saat: 10:02)

  Merhaba üniversite öğrencisiyim ve bir kyk yurdunda kalıyorum rüyamda kaldığım öğrenci yurdundaki odamdaydım benim yatağımda bi arkadaşım oturuyordu önünde de bir Laptop vardı film falan izleyeceğini konuşuyorduk güzel bi filmse beraber izleyelim falan gibi muhabbet ediyorduk o oturuyordu ben ayaktaydım odadaki diğer arkadaşımın yatağında da bi kaç kız çocuğu vardı sanırım yüzükoyun uzanır vaziyete benzer şekilde bişeylerle uğraşıyorlardı odada ayakta olan benden başka bi arkadaşım daha olsa gerek yürürken falan yerlerin ayak izleri olduğunu gördüm ve heryerede dağılmıştı bi anda temizlemeyi düşündüm paspasla o sırada birinin yerleri süpürdüğü gözüme çarptı bir an bende içimden geçirdim daha iyi olur o süpürsün bende paspas atayım dedim odamızdaki lavaboya gittim ordan içeridekilere seslendim yerleri paspaslıycam kuruyana kadar kimse basmıycak diye her neyse o sırada benim yatağımda oturan arkadaşım lavabonun kapısına gelmişti sesi yüksek bi şekilde bu oda kime doğuruyor biliyor musunnn dedi gözlerimdeki endişeyi hissediyordum çok korkulu şekilde kime dedim bu oda sana doğuruyor leyla diye bağırdı bana bende çok korktum çığlık attım atar atmaz üstüme yürümeye başladı lavabodaki tuvaletteki ve odadaki tavanlardan su damladığını farkettim aklıma da yerler buraya basıp ayaklarımız ıslandığı için çamur oldu düşüncesi geldi ama saliselik bi zamandı bu düşünce üstüme gelince ıslandık birazcık ben şehadet getirmeye başladım ilk ikisinde üstüme yürüyordu ama bana o kadar kzıgındı ki şehadet getirdiğim için getirme falan diyordu sonra ben onun üstüne yürüyerek şehadet getirmeye devam ettim boğazına sarıldım ellerimle acı içinde bağırmaya başladı böylece tam dört kez şehadet getirdim ilk ikisinde endişeli bi şekilde son ikisinde o kadar güçlüydüm ki o sırada kalbim uyandı sakince ama gözlerim kapalıydı normalde korktuğum bi rüyadan sıçrayarak uyanırım fakat bundan o kadar sakin uyandım ki gözlerimi bile açmadım sadece sonradan kalbim ı kadar hızlı attı ki iki üç dakika sonra göğüs kafesime sığmadığını düşündüm Allah rızası için yorumlar mısınız şimdiden teşekkür ediyorum


 5. Leyla (04 Mart 2015 saat: 13:11)

  Merhaba üniversite öğrencisiyim ve bir kyk yurdunda kalıyorum rüyamda kaldığım öğrenci yurdundaki odamdaydım benim yatağımda bi arkadaşım oturuyordu önünde de bir Laptop vardı film falan izleyeceğini konuşuyorduk güzel bi filmse beraber izleyelim falan gibi muhabbet ediyorduk o oturuyordu ben ayaktaydım odadaki diğer arkadaşımın yatağında da bi kaç kız çocuğu vardı sanırım yüzükoyun uzanır vaziyete benzer şekilde bişeylerle uğraşıyorlardı odada ayakta olan benden başka bi arkadaşım daha olsa gerek yürürken falan yerlerin ayak izleri olduğunu gördüm ve heryerede dağılmıştı bi anda temizlemeyi düşündüm paspasla o sırada birinin yerleri süpürdüğü gözüme çarptı bir an bende içimden geçirdim daha iyi olur o süpürsün bende paspas atayım dedim odamızdaki lavaboya gittim ordan içeridekilere seslendim yerleri paspaslıycam kuruyana kadar kimse basmıycak diye her neyse o sırada benim yatağımda oturan arkadaşım lavabonun kapısına gelmişti sesi yüksek bi şekilde bu oda kime doğuruyor biliyor musunnn dedi gözlerimdeki endişeyi hissediyordum çok korkulu şekilde kime dedim bu oda sana doğuruyor leyla diye bağırdı bana bende çok korktum çığlık attım atar atmaz üstüme yürümeye başladı lavabodaki tuvaletteki ve odadaki tavanlardan su damladığını farkettim aklıma da yerler buraya basıp ayaklarımız ıslandığı için çamur oldu düşüncesi geldi ama saliselik bi zamandı bu düşünce üstüme gelince ıslandık birazcık ben şehadet getirmeye başladım ilk ikisinde üstüme yürüyordu ama bana o kadar kzıgındı ki şehadet getirdiğim için getirme falan diyordu sonra ben onun üstüne yürüyerek şehadet getirmeye devam ettim boğazına sarıldım ellerimle acı içinde bağırmaya başladı böylece tam dört kez şehadet getirdim ilk ikisinde endişeli bi şekilde son ikisinde o kadar güçlüydüm ki o sırada kalbim uyandı sakince ama gözlerim kapalıydı normalde korktuğum bi rüyadan sıçrayarak uyanırım fakat bundan o kadar sakin uyandım ki gözlerimi bile açmadım sadece sonradan kalbim ı kadar hızlı attı ki iki üç dakika sonra göğüs kafesime sığmadığını düşündüm Allah rızası için yorumlar mısınız şimdiden teşekkür ediyorum (diğer hesabıma erişemiyorum buraya gönderir misiniz :/)


 6. Dilara (28 Haziran 2015 saat: 02:54)

  Merhaba. Annanemin evi babamın bekar evi oluyor. Babam benden bisey istiyo hatirlamiyorum ama onu, iceri gidiyorum. Ölen dedemin odası babamın odası oluyo. Dolapları karıstıriyorum, parfumleri kokluyorum falan babam geliyodu hemen bayilmis taklidi yaptim, bi tane adam balkondan geldi susu verdim.onu merak ettigimi sanmasin diye. Telaslaniyo yanima kosuyo ben ayilmis numrasi yapiyorum. Salona gidiyoruz odadan cikinca annemde titriyo babam falanda korktu bi yandan balkona bakmak istiyo oda korkuyo, babama diyorum ki baba oturdugumuz evin benim odama o korkuluktan yaptiralim diyorum 11 katta oturuyoruz ama site guvenlikli. anlamsiz bi sekilde korku geldi icime. İceri gittik oturma odasina orda da kucuk balkon var annanem orda oturuyo hic takmadi olay olmamis gibiydi sonra soyledigim yalan gercek oldu adamin teki cikti balkona geldi o ara bi obur tarafa gittim geldim. neyse adam bana bakiyo sanki beni taniyomus gibi bagirdim cagidim en son guzelce konustum dedim sen beni nerden taniyosun lutfen soyle dedim o da durdu durdu kiz arkadasim var kaciyorum ben dedi konustu biraz annanem de bisi dicem ama neyse yeri degil dedi bende soyle dedim senin bi ara kiz vardi oyle hatirliyorum falan dedi cocukta balkondan olendedemin odasindaki balkondan arka bahceye atladi sonra davulcularin sesiyle uyandim, bu ruyayi bana yorumlarmisiniz, gercekten cok korktum.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,