RuyaTabirleri.com

Rüyada Kurbağa Görmek

Rüyada görülen kurbağa rüyanın içeriğine göre çeşitli anlamlar ile ifade edilmektedir. Bu durumda rüyada kurbağa görmek genel olarak hayra ve güzelliğe yorumlanır. Rüyada görülen kurbağa kişinin hayırlı bir insan olduğu kulluk görevlerini her zaman tam bir şekilde yerine getirdiği ve bu durumda Allah katında mutlaka ödüllendirileceğine işarettir. Bazen kişinin çevresiyle olan ilişkileri şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda rüyada görülen kurbağa uzun zamandır görmediğiniz ancak yakın zamanda göreceğiniz bir dostunuz olduğuna işaret eder. Kurbağa görmek bir haber almaya da işarettir. Rüyanın içeriği en iyi şekilde analiz edildiği takdirde kişinin rüya yorumları da en doğru şekilde yapılacaktır.

Rüyada Görülen Kurbağa Topluluğu

Rüyada görülen kurbağa topluluğu büyük bir kalabalığa işaret eder. Rüya sahibinin çevresinin oldukça kalabalık olduğuna ve bu kalabalığın hilekar ve oyun sever bir kalabalık olduğuna işarettir. Bu durumda rüya pek hayırlı şekilde yorumlanmaz. Kişinin yakın çevresinden uzaklaşıp kendisi için daha hayırlı olacak kişiler ile muhatap olmasının kendisi için daha hayırlı olacağı ifade edilir.

Rüyada Kurbağalar ile Birlikte Olmak

Bir kişi rüyasında kurbağalar ile birlikte olduğunu görüyorsa rüya hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin dostları ve ailesi ile birlikte mutlu bir ilişkisinin olduğu bu ilişkinin bu şekilde uzun yıllar devam edeceğine ve mutlu bir sosyal hayatı olacağına işarettir. Kişi rüyasında kurbağalar ile birlikte mutlu bir şekilde gördüyse sağlam dostluklarının olduğuna ve her durumda arkasında durup kendisine destek olacak bir ailesi olduğuna işarettir.

Kurbağa Eti

Rüyada yenildiği görülen kurbağa eti hayırlı bir sonuca işarettir. Genel olarak aileden ya da yakın bir çevreden size kalacak küçük boyutlardaki bir malı ifade etmektedir. Kalacak olan bir miras olarak da söylenebilir. Ancak miktar olarak oldukça küçüktür. Bu durumda kurbağa eti gören bir kimsenin yakın zaman içerisinde kısa süreli olacak şekilde olsa da rahat bir maddi açıdan rahat bir dönem geçireceği söylenir.

Rüyada Kurbağa Avlamak

Bir kişi rüyasında kurbağa avladığını görürse bu rüya o kişi için güzel sonuçlanır. Kişinin kurbağa avlaması kendi yaşıtları arasında kendisini kıskanan yükselmesini engelleyen ve bu nedenle sürekli planlar yapan kişileri kolaylıkla alt ederek ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha göstereceği anlamına gelmektedir. Rüyada kurbağa avlamak bu yüzden hayırlı bir haber ya da hayırlı bir mücadeleyi müjdelemektedir.

Rüyada Kurbağa İşgali

Rüyada rüya sahibi yaşadığı bölgenin kurbağalar tarafından işgal altına alındığını görürse bu rüya kötülüğe ve şerre yorulur. Kişinin yakın zamanda oldukça ağır şeyler yaşayacağına acı ve azap çekeceğine bu nedenle bütün olumsuzlukları beraberinde getirip üzüleceğine delalettir.

Rüyada Kurbağa İşgalinin Son Bulması

Bir kişi rüyasında yaşam alanının kurbağa işgali altına alındığını ve kısa bir süre sonra tüm kurbağaların alanı terk ettiğini görmek duaya işarettir. Her zaman için hayra yorulur. Kişinin büyük bir yükten ya da sıkıntıdan kurtulacağına bu nedenle rahat ve huzurlu bir hayata kavuşacağına işarettir.

Rüyada Kurbağa ile Karşılaşmak

Rüyada kişinin karşısına bir kurbağa çıkması hayırlı bir kişi olarak müjdelenir. Bu rüya sahibinin karşısına çıkacak amel defteri iyilikler ile dolu hayırlı bir kişiye işaret eder. Bu durumda rüyasında bir kurbağa ile karşılaştığını gören bir kimsenin karşısına çıkacak bu hayırlı kişi tarafından doğru yola götürüleceği söylenir.

Rüyada Zıplayan Kurbağa Görmek

Rüyada zıplayan bir kurbağa birileri tarafından takip edildiğinize işaret eder. Bir kişi rüyasında sürekli olarak zıplayan bir kurbağa olduğunu görüyorsa bu rüya o kişinin kendisini kıskanan ve kendisi gibi olmak isteyen kişiler tarafından sürekli olarak takip edildiğini ve izlendiğini gösterir. Bu durumda kişilerin etrafındaki insanlara karşı temkinli davranarak dikkatli olmaları gerekir.

Rüyada Duyulan Kurbağa Sesi

Bir kişi rüyasında sürekli olarak kurbağa sesi duyuyorsa bu iyi bir şekilde yorumlanır. Kurbağa sesinin aynı zamanda dost sesi olarak yorumlandığı söylenir. Bu durumda rüyanız size dostunuzdan gelen bir sese kulak vererek onu dinlemeniz gerektiğini anlatır. Yakın çevrenizde bulunan dostlarınıza göz gezdirerek genel olarak ne anlatmak istediklerini ve sizinle ne paylaşmak istediklerini anlamanızda fayda vardır.

Rüyada Kurbağa Öldürmek

Bir kişi rüyasında kurbağa öldürdüğünü görüyorsa bu rüya kişinin yakın zamanda bir düşmanından kurtularak rahat bir nefes alacağına işarettir. Uzun zamandır kişiye rahat nefes aldırmayan bu yüzden çeşitli zorluklar yaşatan bir kişinin artık kendisinden uzaklaşacağına herhangi bir olumsuz durum yaşamayacağına işarettir. Rüyada kurbağa öldürmek etrafımızda kötülüğümüzü isteyen tüm insanlara hadlerini bildireceğinize işarettir. Bu açıdan hayırlı bir şekilde yorumlanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Rüyada Kurbağa Yavrusu Görmek

Rüyada görülen kurbağa yavrusu iyiliği ve güzelliği temsil etmektedir. Bazen savunmasız ve masum bir insanı ifade ederken bazen de aranması gereken bir hakkı ifade eder. Bir kişi rüyasında kurbağa yavrusu gördüyse bu rüya o kişi için aranması gereken bir hakkı olduğu şeklinde yorumlanır. Olaylar karşısında sessiz kalıp kendisiniz ezdirmemesi gerektiği hakkını sonuna kadar arayarak her yönden kendini ifade etmesi gerektiği söylenir.

Genel olarak rüyada kurbağa görmek rüyanın içeriği doğrultusunda çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Düşmanlarımızı alt etmeye ya da hakkımızı arayacak cesareti kendimizde bulacağımıza işaret eder. Rüyada kurbağa sesi yakın bir dostumuzun veya sözünü dinlememiz gereken bir büyüğün bize vermiş olduğu öğüt ve telkinler olarak ifade edilmektedir. Rüyada birden fazla kurbağa görmek büyük sıkıntı ve yaşanılacak acı anlamına gelmektedir. Birçok kurbağanın birden dağılması ise dua ve şükür olarak ifade edilir. Aynı zamanda alınabilecek hayırlı ve sevindirici bir haber olarak da müjdelenmektedir. Kurbağalar ile birlikte olduğunuzu görmek dostlarınızın ve yakın çevrenizin ne kadar güvenilir olduğunu onlarla birlikteyken ne kadar huzurlu olduğunuzu ifade etmektedir.

RÜYADA KURBAĞA GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Rüyalarımızın bizlerin psikolojisi hakkında çok fazla şey anlatmaktadır. Rüyalarımızı dinleyerek aslında neler istediğimizi bilinçaltımızın altına gizlediklerimizi ve tüm duygularımızı kolaylıkla anlayabiliriz. Ayrıca rüyalarımız bizlerin karakter analizleri hakkında da bazı ipuçları vermektedir. Rüyada kurbağa görmek hayırlı ve amel defteri güzellikler ile dolu olan bir insan işaret etmektedir. Bu durumda kişinin Allah’a karşı yerine getirmesi gereken kulak vazifelerini en iyi şekilde getirdiğini ve iç huzur hesaplaşması yaşamadan büyük bir mutluluk ile hayatına devam ettiğini söyleyebiliriz. Zıplayan kurbağa takip edildiğinin bir işaretidir. Bu durumda kişinin etrafında bulunan insanlara güvenmediğini bu yüzden sürekli olarak takip edildiğini düşündüğünü söyleyebiliriz. Ya da tam tersi bir şekilde etrafındaki insanlar tarafından takip edilmekten sıkılan bir kişinin bilinçaltını gözlemleyebiliriz. Ayrıca kalabalık bir kurbağa sürüsü rüya sahibinin etrafında bulunan sürekli bir oyun içerisinde bulunan kalabalığı ifade eder. Bu durumda kişinin bu kalabalıktan uzaklaşmak isteyen iç huzurunu yakalayıp oyun ve hilelerden uzak kalmak isteyen birinin olduğunu söylememiz mümkündür. Rüyada kurbağa görmek aynı zamanda kişinin karşısına çıkacak olan iyi niyetli biri olarak ifade edilebilir. Bu durumda rüya sahibi hakkında kendisini doğru yola sevk edecek bir kişi ile karşılaşmayı istediği bu konuda çeşitli arayışlara girdiği yorumu yapılabilir.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+'da Paylaş
Rüyada Kurbağa Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. gülşah (28 Aralık 2013 saat: 03:02)

  Ormanın içinde yemyeşil yaprakların arasında eğilip ellerimle yaprakları yer yer açarak yürüyorum yukardan bir şeyin yaprakları hışırdatarak beni takip ettiğini farkediyorum bunun bir yılan olabileceğü geliyor aklıma ama sincap olması için içimden dua ediyorum derken bi an yerde yanıma minicik bi kurbağa zıplıyor dönüp bakıyorum ona, gülümsüyorum, kadar sevimli ki elime almak istiyorum sonra boşver diyip tam yokuma devam edecekken yukardan beni takip eden şey iniveriyor önüme, bi yılan önce telaşa kapılıyorum kaçmayı düşünürken eğilip sağ elimle ağzından sol elimle kuyruğundan yakalıyorum geldiğim yoldan geri dönüyorum yılan ağzıno açmasın diye sıkıca tutarken aklımdan acaba onu incitiyor muyum elimi biraz gevşetsem mi diye geçiriyorum. Yapraklar açılır açılmaz sağ tarafta boş bi kanal görüyorum başında da bi kurt.yılanı kanala fırlatıyorum.kurta bakıyorum.duman rengi aslan gibi kocaman yine aynı renkte yeleleri ve kafasının üstünde çadır gibi dik yelesi olan ihtişamlı bi hayvan.derken anında 3 tane olduklarını farkediyorum bi anda yanımda annem beliriyor güya benimleymiş.bu hayvanlar bize bişi yapar mı yoksa boşuna mı korkuyorum diye düşünürken üstümüze yürüyorlar can havliyle annemi kapıp koşuyorum çok yakında ahşap bi ev var. Orta yaşlu bi kadınmış evin sahibi bize yardım etmek için kapıyı açmış dışarda bizi bekliyor üçümüz de içeri kaçıp tahtadan kapıyı kapıyoruz… Çok fazla rüya görürüm ama bu rüya o kadar takıldı ki kafama beni çok rahatsız etti lütfen yorumlayın

 2. dursun (31 Aralık 2013 saat: 11:02)

  rüyamda ıslak bir yerde yürüyordum yanımda da tanıdığım birileri vardı birden ayağımdan yüzüme doğru zıplayarak gelen minik ve ıslak bir kurbağayı fark ettim bir anda yanağımın sol tarafında durup karnı ile beni ıslatmaya başladı çok korktum ve yanımda kilere onu yüzümden alım diye bağırmaya başladım 4 yaşındaki kızım onu yüzümden çekti ama çekerken kurbağa yüzüme şefaf uzun bir tel bıraktı telin bitimini t harfi şeklinde idi onu da aktım ve rahatladım

 3. bahar (01 Ocak 2014 saat: 23:20)

  rüyamda deniz kenarında sırasıyla yan yana fazlasıyla düzenli hem de dizilmiş bir sürü kurbağa vardı. hepsinin yüzünde gülümseme vardı. denizden çıkmak istiyorum kurbağaları görüyorum çıkamıyorum onlar olduğu için . korkuyorum da. sonra çıkmak için üzerlerinden atlıyorum. üzerlerine basmaktanda korkuyorum. benim gibi herkes üzerlerinden atlayıp kuma çıkıyor. yorumlarsanız sevinirim. teşekkürler.

 4. Arzu (05 Ocak 2014 saat: 11:22)

  Oldukça büyük bir kurbağa idi. Gözlüklü, parmağında şahmeran tarzında oldukça gösterişli gümüş bir yüzük vardı.ilk farkettiğimde korktum ama ilgimizde çok çekti ve ben anlatırsa bi tuvalette oturuyorum ve kalkarkende ayağım kaydı düştüm. Arkasında bi kalabalık vardı ancak şuan onlarında kurbağa olup olmadıklarını hatırlamıyorum. Yalnız çok özel bir duruşu vardı. Aslında iyiye yorumladım ama tuvalet ve düşmem konusunda endişelerim var. Cevap yazarsanız çok sevinirim, teşekkürler….

 5. elif (11 Ocak 2014 saat: 11:51)

  ya iyi bir rüyaydı ama çok korkunçtu. bn kurbağa oldum ve arkadasım da yanımdaydı oda bir kurbağaydı ve arkadasımla bn takip ediliyorduk .
  sonra beni gördüler bn saklandım yine ama yine gördüler ama arkadasım o sırada yanımda deildi.arkadasım kendine iyi bir yer seçmisti. sonra arkadasım kendini tehlikeye attı yanıma gelerek sonra arkadasımla birlikte kaçmaya basladık sonra işte arkadasım bni uyandırdı kalktım kardesim düşmüstü onu düzellttim sonrada ilk işim leptaba geçip ruyada kurbaga görme tabirlerini actım sonrada faceme gectim işte rüyam biraz korkunçtu birazda güzel

 6. Emre (25 Ocak 2014 saat: 14:08)

  Rüyamda trenlegiderken yerde birşey buluyordum ve bir müddet o bulduğum şeyi gezdirirken kurbağa olduğunu fark ediyordum daha sonra hafif tiksinerek o kurbağayı trenden aşşağıya fırlatıyordum .Rüyamda trenlegiderken yerde birşey buluyordum ve bir müddet o bulduğum şeyi gezdirirken kurbağa olduğunu fark ediyordum daha sonra hafif tiksinerek o kurbağayı trenden aşşağıya fırlatıyordum ÖZET VE GERÇEKTE OLAN RÜYAM ; Sadece trende giderken sağ arka cebimden çıkardığım bir kurbağayı tren camından fırlatıyordum …

 7. ozge (29 Ocak 2014 saat: 04:59)

  İkidir ruyamda bir kurbaga ile ugrasiyorum.aslinda ilk olarak kendi ewimin kapisinin onunde gordum yawru bir kurbagayi.hamile oldgm icin tiksindim ve esim onu uzaklastrdi.ayni gun gece ruyamda ayni kurbagayi gordum.ben yine tiksindim ve uzaklastim.suan uykudan uyandim.ve ruyamda yine kurbaga gordum.bu defa iri ve siyaha yakin renkte bir kurbaga gordum.daha da tiksindim.uzerime geldginden dolayi kacmaya basladim.bu kadarini hatrliyorum:-(

 8. Ali (29 Ocak 2014 saat: 07:25)

  Rüyamda küçük bi civciv yavrusu besliyorum evin yakınında bi boş arsada dolaştırıyorum sonra eve getiriyorum binaya giriyorum elimde taşıyorum eve çıkmak için 3,5 merdiven çıktımtan sonra binanın içinde 3,4 tane kurbağa çıkıyo karşıma yeşil sarı renklerde elimdeki civcive bi bakıyorum oda kurbağaya dönüşüyo korkuyolar benden sag sola kaçıyorlar 2 tanesi merdivenlerden eve dogru kaçıyor ses çıkartarak kaçışıyolar bende korkuyorum donup kalıyorum oldugum yerde.

 9. göksel (09 Şubat 2014 saat: 11:50)

  rüyamda 2007 yılında kanserden ölen kayınvalidemin tuvalette olduğunu tuvaletini yaparkan ondan 2 tane çok pis kurbağanın çıktığını gördüm kurbağalar evin salonuna kadar geldiler ben onlardan çok korktum hemde tiksindim bu yüzden çocuklarımın odasına girip saklandım daha sonra odadan çıktığımda 2008 yılında ölen kayınpederim tam hatırlamıyorum ne olduğunu ama güzel birşey veriyodu bana

 10. yasemen (18 Mart 2014 saat: 21:21)

  Rüyamda sevgilimle biyerdeydk sonra karsidan küçük busuru bcklari olan böcek geliyordu snra BN korknca sevgilim böceği sirtima koydu o anda. Uyndim korkmustm sonra tekrar yatim snra rüyamda BN bi odadamsm disarisi karanlikti kapiyi actimta busuru sirayla yerler kurban doluydu snra yengem disari cikti gidiyordu ona kurbalari gormuyomsn dedim oda ne kurbasi dedi giti bnde kapiyi kapatiyodum bitanesi ziplayark içeri grmeye calisiyodu snra kardeşim kapiyi kapati onu oldurdusnra bitanesi duvara zipladi küçük onu da BN oldurdm ama çok korkmustum

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,