RuyaTabirleri.com

Rüyada Kurt Görmek

Rüyada görülen kurt çoğu zaman hayra ve iyiliğe yorulmaktadır. Kurt gücü ve asaleti temsil eder. Aynı zamanda cesaretinde bir göstergesidir. Rüyada kurt görmek hakkında yapılan açıklamaların tek yönlü olması mümkün değildir. Bunun için rüyanın içeriği de çok önemlidir. Genel olarak rüyada görülen kurt gücü simgeler. Etrafınıza karşı sağlamış olduğunuz itibarın bir göstergesidir. Aynı zamanda rüyada görülen kurt cesaretinde bir yansıması olarak ifade edilebilir.

Bu bazı yorumcular tarafından iyi bir şekilde yorumlanmaz. Kaybedilen bir mala, bazı zamanlarda yakınlarımız tarafından uğrayacağımız bir hainliğe ve düşmanlığa karşı da çeşitli çağrışımların yapıldığını söylemek mümkündür. Genel olarak bir rüya profili çıkarıldığı zaman rüya sahibinin cesur etrafında belirli bir itibar gören güçlü ve tuttuğunu koparan bir kişi olduğunu buna göre rüyasında gördüğü kurt düşünüldüğü zaman hayırlı işlere vakıf olacağı rahatlıkla ifade edilebilir.

Kurt görmek

Rüyada görülen kurt o kimsenin etrafında bulunan suçsuz ve günahsız bir kişiyi yapmadığı bir suçtan ötürü suçlayabileceğine ve karşısındaki kişinin kalbinin kırılacağına delalettir. Aynı zamanda rüyada görülen kurt başarıyı da temsil etmektedir. Görülen kurt rüya sahibinin işinde sağlamış olduğu başarıdan dolayı kendisinden yüksek makamda bulunan kişiler tarafından övgü ve iltifat alabileceği anlamına da gelmektedir. Rüyada görülen kurt aynı zamanda bir sene içerisinde bulunan aylara ve bu ayların dağılımına işarettir. Yapacağınız işleri planlamanız açısından görülen kurt rüyası bir işaret niteliğinde olabilir.

Rüyada kurt avlamak

Rüyada avlanıldığı görülen kurt her zaman için rüya yorumcuları tarafından hayra yorulur. Rüya sahibinin kısa bir süre içerisinde ferahlayacağına ve bu durumda elinin bollaşacağına işaret olmaktadır. Rüyada kurt avlandığını görmek o hane içerisinde rüya sahibinin de vakıf olabileceği sevinçlerin ve heyecanların yaşanılabileceği söylenir.

Rüyada görülen kurt kemiği

Bir kişinin rüyasında görmüş olduğu kurt kemiği ve derisi çeşitli anlamlar yüklenerek açıklanabilir. Bu rüya hem hayra hem de şerre yorulabilir. Rüyada görülen kurt kemiği ve derisi bazen bir malın kaybedileceğine dair sinyaller verirken bazen de yapılan işlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasına ve yeni sevinçlerin yaşanmasına delalettir. Bu durumda iki farklı yorumda bulunulabilir.

Kurt başı

Rüyada görülen kurt başı genel olarak hayra yorulmaktadır. Rüya sahibinin kısa bir süre içerisinde yapmış olduğu başarılı çalışmalar göz önünde alınarak yükseleceği söylenir. Etrafında sevilip sayılan biri haline gelerek aynı zamanda bir makam sahibi olacağı söylenir.

Rüyada kurdun ısırması

Rüyada kurdun ısırması pek hayra yorulmaz. Genel olarak kurt ısırığı kişinin uğrayacağı büyük çaplı bir zarara işarettir. Bu durumda dikkatli olunması gerekir. İşlerinde alacağı başarısızlık ve maddi açıdan uğranacak zarar rüya sahibine bu şekilde önceden bildirilmektedir.

Evcilleşen kurt

Rüyada bir kurdun evcilleştiğini ve artık zarar vermeyecek bir duruma gelmesi tek bir şekilde açıklanabilir. Rüya sahibinin ya da rüya sahibinin çevresinde günahkar insanlar olduğunun ve bu kişinin yakın zamanda tövbe ederek tüm günahlarından arındığı şeklinde açıklamalar yapılır. Evcilleşen kurt artık zarar vermeyen etrafındakileri düşünen ve dinine yönelen bir günahkar olarak ifade edilmektedir.

Rüyada görülen küçük kurtlar

Rüyada görülen küçük boyutlardaki kurtlar çeşitli yolsuzlukları çağrıştırmaktadır. Bu açıdan hiçbir rüya yorumcusu tarafından hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Görülen küçük kurtlar yapılan yasa dışı işleri işlenilen günahları ve haram yoldan kazanılan malları ifade eder. Bu durumda işlenecek bir günahın ve yapılacak olan kötü işlerin varlığı olarak yorumlanabilir.

Rüyada kurt öldürmek

Rüyada görülen kurt ve rüya sahibinin o kurdu öldürmesi özellikle dinimiz açısından hiç hayra yorulmaz. Öldürülen kurt genel olarak rüya sahibinin çeşitli günahlara girerek dininden ayrılacağına dair yorumlanır. Bu durumda kişinin büyük kötülükler yapacağı ve dinden çıkacağı söylenir.

Rüyada kurtla birlikte yatmak

Rüyada bir kimse aynı yatak içerisinde bir kurtla birlikte yaptığını görürse bu rüya onun için pek hayırlı sonuçlanmaz. Rüyada yatılan kurt kişinin eşi yada sevdiği kadının başkaları tarafından başına kötü işler getirileceğine delalettir. Aynı zamanda eşinin ve sevdiği kadının başkalarıyla zina yapabileceği ve bu zina yaptıkları kişilerin makam sahibi kişiler olabileceği ifade edilmektedir.

Evde kurt görmek

Bir kişi rüyasında kendi yaşamış olduğu eve hırsız girdiğini görürse bu rüya onun için pek hayra yorumlanmaz. Evde görülen kurt bir düşmana işarettir. Bu düşman kendisine zarar verebileceği gibi evine de zarar verebilmektedir. Bu açıdan dikkatli olunması gerekir. Bazı rüya yorumcuları eve girildiği görülen rüyanın bir hırsıza işaret olduğunu ve evimize girebilecek eşyalarımızı çalarak bizleri zarara uğratabilecek bir hırsızın varlığına delalettir.

Kurt sütü

Rüyada bir kişinin görmüş olduğu kurt sütü her zaman için hayırlı bir haberi müjdeler. Bu açıdan rüyada görülen kurt sütü hayırlı bir şekilde yorumlanır. Kurt sütü helal yoldan kazanılacak bir mala işaret eder. Zenginliği çağrıştırır. Kişilerin hayatlarında alacağı sevinçli bir haber olduğunu müjdeler.

Genel olarak rüyada görülen kurt rüyanın içeriğine göre çeşitli anlamlar yüklenerek ifade edilebilir. Bu durumda kurt bazen bir dosta bazen bir düşmana bazen de yaşayacağımız büyük bir kayba işarettir. Genel olarak bir düşmanın varlığına, bize gelebilecek olan bir zarara, evimize girecek olan bir hırsıza, helal yollardan kazanılacak mala, zenginliğe, kişilerin işlerinde sağlayacakları yüksek performans ve başarıya, etrafına karşı kazanılacak bir makama, sevdiği insanların zarar görmesine, günaha girmeye, dinden çıkmaya ve güce işarettir. Bu açıdan rüyaların içeriğini iyi bir şekilde analiz etmek gerekir.

Rüyada kurt görmenin psikolijik anlamı

Rüyalar bilinçaltımızın ve isteklerimizin bir çeşit yansıması olarak kabul edilebilir. Bu açıdan rüyaların gerçeklik payı olduğuna inanmak gerekir. Rüyada görülen kurt başı makam ve mevkiye işarettir. Bu durum ise kişinin kısa bir süre içerisinde yükselmek istediğine bu şekilde etrafındakilere karşı ön plana çıkmak istediğine dair bir içsel savaş olarak ifade edilebilir. Rüyada görülen kurt sütü helal yollardan kazanılan mala ve zenginliğe işarettir. Bu durum ise kişinin helal ve haram ayrımını yapabildiği, bu durumda kazandıkları için çabalamak gerektiğinin bilincinde olan biri olarak ifade edilir.

Kurt eti haram malı çağrıştırmaktadır. Bu durumda kişinin günah işleyerek başkalarının rızkına göz dikerek para kazanma hırsı ile gözünün kör olduğu bir yapısı olduğunu söylemek mümkündür. Eve girdiği görülen kurt yakın zamanda gelebilecek bir düşman ya da hırsız olarak ifade edilir. Bu durumda kişinin böyle bir tedirginlik yaşadığını ve etrafındakilere güvenmediğini kolaylıkla anlayabiliriz. Rüyada öldürülen kurt dinden çıkmak olarak algılanır. Bir kişi işlediği günahların fazlalığından dolayı dine olan inancını yitirmiş olabilir. Bu kişinin haram işlemeye meyilli biri olduğunu yansıtmaktadır.

Rüyada görülen küçük kurtlar yasadışı işleri ve haram parayı çağrıştırır. Bu durumda rüya sahibinin yasa dışı işler yapmaya hevesli olduğunu böyle bir durumda günah işleyerek haram mala elini uzatabileceğinden helal haram kavramının oturmadığından ve içsel huzurunun bulunmadığından bahsedilebilir. Rüyaların her zaman gerçeği yansıtmadığını ancak bize bilinçaltımız ve yaşanabilecekler hakkında küçük uyarılar verdiğini unutmamamız gerekmektedir.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+'da Paylaş
Rüyada Kurt Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. yasemin (25 Aralık 2013 saat: 11:55)

  rüyamda öncelikle köpek gördüm bu köpek bana bulaşmak istedi ancak ben uzak bir yere kar topu attım oraya gitti. biraz sonra babamı gördüm önünde köpek vardı ve bir dereye iniyordu. babamın bu tür köpek ve kurtların yuvasına gittiğini gördüm. bir süre sonra yanıma siyah- kırmızı gözlü kurt sürüsü geldi havladılar ancak ısıramadılar. yanımda küçük bebek kardeşimde vardı.

 2. yasin (07 Mart 2014 saat: 12:40)

  rüyamda ailem ve birkaç arkadaşımla kayak yapıyorduk onlar önden karlarda kayarak ilerliyorlardı ben bide kilolu bir sınıf arkadaşım gerideydik o benden daha gerideydi dev bir kurt geldi onunla göz göze geldik daha sonra arkadaşıma baktı ben kayakları çıkartıp kaçmaya çalıştım kurt bana tekrar baktı arkadaşımda kaçmaya çalıştı kurt arkadaşımın peşinden gitti bende polislerin bir aracına indim orada birkaç arkadaşım vardı benle dalga geçiyorlardı ben ağlıyordum polise söyledim kurtarın çocuğu dedim polisler biz gidersek bizi yer dediler sonra kurt arkadaşımı yemeği bitirdi sonra gözlerimin içine baktı ve kaçtı sonra polislerde beni eve ailemin yanına götürdü

 3. berna (23 Mart 2014 saat: 14:35)

  İlk olarak bi doğum günümeydim orda çok sevdiğim insanlar vardı birini kıskandırmaya çalışıyordum ve ikiz erkek kardeşlerin arasında kaldım onlara sarıldım ve birbirlerini kıskandılar kurtlar bastı bunlarda kurta dönecekti durdurdum burda yapmayın ne olur kimse bilmiyor diye yalvarıyordumve bu ikizlerin bi abileri var onada sarıldım sevmediğim aileden biride şarkı söyletiyordu birine bana bakıp gülümsüyordu kurtlar çok vahşiydi ve bir anda karanlık oldu her yer

 4. mehmet (10 Nisan 2014 saat: 11:44)

  iyi çalışmalar

  rüyamda ormanlık ve dağılık bir yolda eski bir arazi arabasıyla rampa tırmanırken aracın sol önü bir ağaca çarptı. yanımda babam ve yüzünü göremediğim bir adam daha vardı arabadan inmek zorunda kaldık daha sonra bir kurt geldi babam arabanın dışında kaldı ben aracın üstüne çıktım diğer adam arabaya girdi kurt babamı görmemişti babama arabaya gir diye bağırdın ancak babam sanki şuurunu yitirmiş gibi etrafta dolaşıyordu kurt onu hala görmemişti o sırada kurt yerden zıplayarak arabanın tavanının üstüne kadar zıpladı ve yanımdan uçarak geçip bana dokunamadan arabanın diğer tarafına düştü o sırada başka bir kurt daha geldi ve babamı kovalamaya başladı yere düşen kurt yerde saldırı pozizyonu alıp (atılacak şekilde) diğer kurdu izlemeye başladı diğer kurt babamın arkasından zıplayarak babamın sol omzunu ısırdı ama babam sırtında kurt varken hala koşuyordu ben hala arabanın tavanın üzerindeydim yerde olan kurtta arabanın yan tarafında hemen altımdaydı kurdun sol tarafında yerde iki tane ağızları kırmızı şerit boyalı balta gördüm o baltalarla kurtları öldürmeyi babamı ve kendimi kurtarmayı düşündüm baltaları alabilmem için baltaların yanındaki kurdu baltasız öldürmem gerekiyordu bu yüzden arabanın üzerinden yerdeki kurdun üzerine atlayarak ayaklarımla ve ağırlığımla kurdu ezdim kurdun ölüp ölmediğini bilmiyorum o sırada uyandım

 5. Yusuf aycı (23 Nisan 2014 saat: 07:50)

  Öncelikle birbahçede dolaşıyordum dalların üzerinde bir karartı görüp kafamı yukarı kaldırdığımda küçük bir kurdun üzerime atladığını benimde onu boğazından tutup kafasına defalarca taşla vurduğumu öte yandan bunu yaparken diğer büyük bir kurdun etrafımda daireler çizerek dolaştığını gördüm sonunda gücüm bitmişti ama o kurdu öldürmüştüm.Ama tekrar aynı senaryo yine başa döndü,sanki okurdu öldürmemiştim yine kafası avuçlarımın içinde ısırmaması için bütün gücümle sıkıp taşla kafasına vurmaya devam ettim teşekkürler

 6. Doğukan (12 Mayıs 2014 saat: 15:50)

  Rüyamda kurda bindim.Elim kılıçlıydı.Arkamdan en az yüz bin börklü Göktürk geldi.Yere mızrak sapladım.Mızrak Çınar ağacı oldu.Avrasya ve Afrika altında kaldı Bulgaristan ve Macaristan ile Bosna-Hersek hariç Avrupa topraklarından kan çıktı.Kurd gelip Ey şanlı böri hakkımı ver dedi.Kaftanımı ve başlığımı verdim.Yere Türk yazdım.Uluyunca yazı kurda dönüştü.Beni göğe çıkardı.Avrasya ve Afrika koyu maviye döndü.

 7. hasan (18 Mayıs 2014 saat: 11:45)

  Ruyamda yazligimizin onundeki bahcedeyim bi anda 2 tane. Kurt belirdi ve cekingen bi sekilde yanasiyolardi daha snra sayilari gittikce artti bitanesi saldirinca digerleride saldiaya basladi ve hepsi birden ayaklari yemege basladilar pencerede biri bunlara ates etmeye basladi bi anda cil yavrusu gibi dagildilar biri gozumun onunde oldu ve istemsiz bisekilde o kisi beni penceden iceriye dogru cekip aldi olay bu yorumlsrinizi bekliyom

 8. merve (13 Ekim 2014 saat: 07:41)

  Rüyamda bilmediğim bir yerden yürüyordum etrafta da birkaç tanımadığım insan var sonra da yanimizdan birsürü keçi sürüsü geçiyordu ondan bir hamile bayan geldi onuda tanımıyorum sonra yanına bir adam geldi ikisi ev gibi bir yere girdiler ama içi görünüyordu bende onları izliyordum o evin içinde başka insanlarda vardı sonra birden bir köpek o eve doğru koşuyordu herkes kurt diye bağırıyordu sonra o kurt gitti o hamile kadina saldırdı sonra Kadın bebeğim diye bağırıyordu kadın hamileydi sonra baktım karnı inmiş bebek yok ama bebek ne oldu görmedim

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,