RuyaTabirleri.com

Rüyada Kuş Yakalamak

Rüyada kuş yakalamak, büyük şans olarak kabul edilir ve rüya sahibinin çok kısmetli olacağı bir dönem geçireceği anlamına gelir. Kişi, ticaretten yana istediği verimi yakalayacak demektir. Rüya sahibinin kazancının artacağına, yaptığı işe gösterilen ilginin çoğalacağına, şansının yaver gitmesi sayesinde uzun süre işlerinin bu şekilde devam edeceğine rivayet edilir. Bu rüya uğur olarak kabul edilir ve halk arasında yaygın bir şekilde hemen bir şans oyunu oynanması gerektiğiyle de açıklanır.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yakalamak

Rüyayı gören kişinin dostlarının artacağı gibi kendisini sevecek ve ömür boyu kadrini kıymetini bilecek birisinin karşısına çıkacağı ve onunla gönül birliği ederek aynı yola baş koyacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin hem özel hem de sosyal hayatında hoş muhabbete olacağına yorulur ve mutluluk olarak kabul edilir.

Rüyada Kuş Yakalamak Kafese Koymak

Bu rüya hayırlara alamet etmez. Rüya sahibinin iyi anlaştığı ve çok sevdiği bir kimse ile arasına nifak tohumları ekileceğine, rüyayı gören kişinin o kimseye karşı içine kurt düşeceğine ve kafasında bazı soru işaretleri uyanacağına yorulur.

Rüyada Kuş Tutmak

Bolluk, bereket ve zenginlik olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin başarılarının artmasıyla birlikte gelirinin de yükseleceğine ve sahip olduğu maddi imkanların fazlalaşacağına delalet eder. Bu rüya aynı zamanda kişinin manevi duygularının da çok yükseleceği günlerin yaşanacağına rivayet edilir.

Rüyada Papağan Yakalamak

Rüyayı gören kişinin gerçek gönül muhabbetini yakalayacağı kişiyi bulacağı anlamına gelir. Gönül işlerinden yana hayırlı bir kısmet bulmaya ve ondan duygularına karşılık görmeye işaret eder.

Rüyada Serçe Yakalamak

Rüya sahibinin çok hayırlı bir izdivaç yapacağına ve başta kendisi için hayırlı olacak sonra da vatana ve millete hayır getirecek, pırlanta gibi evlatlar yetiştireceğine yorulur.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+'da Paylaş
Rüyada Kuş Yakalamak Hakkındaki Rüyalar;

 1. Merve (01 Ocak 2014 saat: 11:31)

  Rüyamda aile bireylerimle kend evimdeydim ve herkesin uğurlu bi taşı vardı o taş senin yanında olduğu sürece istediğin zaman evin içni kuşlarla doldurup arasından bi kuşu tutuyosn sonra kuş elinde çırpınıyo sen bi dua okuyosun ve kuş toz oluyo ve o tozun yerine o anda görmek istediğn insan karşında oluyo ben hoşlandığım birini gördüm ama sadece bir kere değil aynı şeyi defalarca yaptım rüyamın içnde snra taşım kayboldu onu aramaya koyuldum.. Simdiden teşekkür ederim yorumlarınz için

 2. mustafa (07 Ocak 2014 saat: 12:39)

  rüyama göre sarı rekli dişi bir kuş yakaladım daha sonra onun cinsinden bir erkek kuş daha elimle çagırarak yakaladım bunlar öten kanarya gibi kuşlardı ancak onları bir kutuya koymak isterken birisinden poşet aldım ancak sonradan yakalaıgım erkek kuş poşet içerisnden kaçtı bir kafese kondu yanımdaki arkadaşa kafesin üzerindeki kuşu bana getirmesini söyledim oda bana kafesin içerisindeki iki kuşu getirdi .

 3. ali (11 Şubat 2014 saat: 11:35)

  selam rüyamda yüksek bir tepeden oltayla orta boy balık tutum sonrasında o oltayla siyah bir kuş sonra akrabalarım geldi ve beraberce suyun içinde dolaştık dolşırken suyun bentlerle olştu daha içini girdim ayak boyutlarında ama baraj gibi idi sonrasında başka biri balık ve kuş u aldığını fark ettim ve kendisinden geri aldım sonra yine devam ettim ve benden farklı insanlarda vardı şimdiden teşekkür ederim iyi günler dilerim

 4. Fazıl (09 Mart 2014 saat: 12:14)

  Rüyamda bembeyaz ve biraz büyük bir kuş yakaladım, kuş çok güzel bir kuştu, yanımda iki kişi vardı ama onlar bu kuşu yakalayabileceğime inanmıyorlardı, kuşu yakaladıktan sonra elimde okadar çok çırpındı ki kaçmak için elimi ısırmaya çalışıyor kendini kurtarmaya çalışıyordu , o çırpındıkça onu düZgün tutamıyordum, derken elimden uçuverdi ve giderken iki tane büyük beyaz tüy bıraktı ve o tüyler yanımdaki su birikintisinin üzerine düştü,

 5. Servan (02 Nisan 2014 saat: 22:46)

  Salam adim Servan.Bakuden yaziyorm.Uykumda mavi renkde bilinmeyen bir kuşu kovuyordum.aslınds bir deyil 3-4 tane idi.Ben birinin arkasiyca koşuyordum ve tutdum.hec gormediyim bir kusdu.Kuşa bakdigimda kuş vereqe çevrildi ve vereqde ereb dilinde nelerse yazilmişdi.O an vereqin içinde uzu gorulmeyen saqqalli biri ustume kişkiriyordu ve men aglayaraq yalvarirdim.Cok kotuydum sanki her şey gerçek idi.Uykudan kalkdim qorxurdum.Aylarca gunah etdiyimi dusundum.o saqqalli adamin peyger s.a.s oldugunu dusunurdum ama bilen adamlar yorum yapdiginda oyrendimki o hz.Azrail sas imiş.Menasida men hec vaxt tobe etmeden oleceyem.cehenneme gedeceyem

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , ,