RuyaTabirleri.com

Rüyada Mezar Açmak

Rüyada mezar açmak, bulunduğu şehirde ev almaya, evini yenilemeye işarettir. Açtığı mezar ferah ve rahatsa, aynı o şekilde geniş ve güzel bir eve, eğer darsa, yine küçük ve dar bir eve sahip olur. Eğer rüyada mezarı büyük bir zat için açıyorsa dini anlamda gelişmeye, derecenin yükselmesine, din âlimlerinin yolundan gitmeye yorulmaktadır. Rüyasında mezarı kazıp içinde bir şey çıkaran eğer çıkardığı kıymetli ise aynı o şekilde mirasa konar veya değerli bir mala kavuşur.

Rüyada Kendisi İçin Mezar Açtığını Görmek

Rüyasında kendisi için mezar açan kişi, bir ev satın alır, mal sahibi olur. Bazen bu rüya kişinin sıkıntılardan kurtulmasıdır. Kendisi için mezar açan ve buna giren kimse eğer bekârsa evlenerek mutlu olur. Erkekler içinse bu rüya kısa süreli mahpusluklara, hapse girmeye işarettir. Mezarı açıp, tekrar üzerini örtmek ise kişinin oldukça sağlıklı yaşayacağına ve uzun ömürlü olacağına yorulabilir.

Rüyada Mezar Kazıcı Görmek

Rüyadaki mezar kazıcı dünyada insanlara doğru yolu gösteren büyük ve değerli bir kimsedir. Bu rüyayı gören böyle bir kimseden yardım görür ve onun mahiyetine girer. Mezar kazıcı hidayete eren ve insanlara da hidayet yolunu gösteren bir adamdır. Rüyada mezar kazıcı ile konuşan gerçek hayatta böyle bir adamla sohbet eder.

Rüyada Mezarlar Arasında Dolaştığını Görmek

Bu rüyayı gören kimse kendisine fayda vermeyen, bidatle uğraşan kimselerle oturup kalkar ve onların evlerine girer çıkar. Bazen de rüyada mezarların arasında dolaşmak veya kabirlere girip çıkmak hapse düşmeye ve mahkûm olmaya delalettir.

Rüyada Müslüman Mezarlığı Görmek

Rüyadaki Müslüman Mezarlığı o ülkenin ordusuna ve karargâhlarına, savaş meydanlarına, düşmanlara galip gelmeye ve askerlere yorulur. Müslüman olmayan kişilere ait olan mezarlıkları görmek ise haram mal kazanmaya, kötülük yapılan bir eve veya insanlara hile düşünen adi bir adama işarettir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Mezar Açmak Hakkındaki Rüyalar;

 1. melihcan (10 Ekim 2014 saat: 05:41)

  merhabalar ben rüyamda babamın mezarını gördüm güya annem ben ve başka biri büyük ihtimalle mezarcıyla birlikte babamın mezarını kazıyor ve daha derli toplu hale getiriyoruz ama öyle bir şekilde kazıyoruz ki en sonunda rahmetli babamı çıkarıp mezarını biraz daha toprak atarak babamın cenazesini daha yukarıya koyuyoruz öyle bir şekilde koyuyoruz ki yani nasıl bir anne çocuğunu gece kontrol eder üstü açıksa kapatır sadece kafası gözükür bende aynı o şekilde gördüm babamın mezarı vücudu topraklarla örtülü sadece başı ve elleri bileklerinde aşağıya gözükür şekilde gömüyoruz rüyam ne anlama geliyor şimdiden teşekkür ederim.
  Gerçekte de babamı kaybettim 1buçuk ay kadar önce


 2. makbule (26 Ekim 2014 saat: 13:26)

  merhaba annemle ben bir mezarin ustunu aciyorduk icine baktigimizda gorumcem simsiyah giyinmis sikismis bir semilde duruyor yaninda cocuklari bazi insanlarin kemieri var ayrica diylar kiz kardesindr burda mezarin ici katanlik annem acinca uzuluyor ben kaciyorum annem diyo gel bak bunlarin haline ne gunah isledilerki bunlar azab icindeler bende bakmam diyorum korkuytum annem anlarin haline uzulur bunlar nasil bir gunah islediler diyor


 3. Özgür (09 Kasım 2014 saat: 09:47)

  Rüyamda ben annem ve babam sağ olan dedemin ölmüş olarak görüyorum mezarını beton dökmüşüz güya betonun içinde dedemin Sıkacağı kadar bir yer hazırlanmış ve ayak ucunda Çelik kasa gibi bir birde kapı yapılmış bizde açmaya gittiğimizde betonun bir parçasını kırarak bütün bir kalıp halinde mezarı yukarıya çıkarttım. Annemle babam betonun içinden dedemi çıkardılar hala sapa sağlam bedeni duruyordu yüzüne bir şeffaf poşet vardı annem baş ucunda geçip poşeti çıkarttı ve dedemin yüzü gözleri kapalı fakat yeşil bir küf sarmıştı poşeti çıkarınca annem bir toz Bulutu gibi yeşil olan küf annemi öksürüğe boğdu sonra da uyandım.


 4. safa (14 Mart 2015 saat: 09:58)

  rüyamda hala hayatta olan anneannemi gördüm. ölmüştü mezarını hırsızlar açmıştı. anne annemi alıp bizim evimizin balkonuna gömdük sonra anneannem dirildi ve mezarda yaşadıklarını bize anlattı sonrada geri ölmedi.
  anlamı nedir lütfen beni aydınlatın.


 5. hanife (04 Ağustos 2015 saat: 07:45)

  Ben rüyamda uyuyodum evin önünde sesler oldu camdan baktım bi kaçtane mezar bikaçtane adamda mezarları acıyolar amcamın oglunun mezarını acıp hic bozulmamış sapa saglam diyim tahtaları geri koydu ordaki butun mezardaki ölülerin hicbiri bozulmamis ilk oldukler gibi duruyolardi beni aydınlatırmısınız?


 6. Serpil (06 Ağustos 2015 saat: 06:50)

  Rüyamda sağ olan dedemle birlikte ölmüş olan babaannem ve baba. ….mın mezarlarını açıyorduk.gerçekte mezarları Yanyana değil. Babam öleli 4 sene kadar bahanem öleli 2 sene kadar oldu. Mezarda vücutları birbirlerine doğru gitmiş başları birbirine değiyordu. Ve biz dedemle onları mezarlarında düzeltiyorduk.hatta ben babanemi öpü. …yordum.sonra mezarları kapatıyorduk. Ama sanki babanem hareket ediyordu sanki gülümsüyordu


 7. Ümit (11 Ekim 2015 saat: 20:36)

  Rüyamda mezarı kazdım içinden bir kız çıktı ama ölü değildi mezarın içinde patates doluydu hatta bende 3.kattan patates atıyordum mezarın içine bunun ne anlama geldiğini bilemedim ama yorum olarak size danışmak istedim beni bilgilendirirseniZ çok teşekkür ederim allah sizlerden razı olsun


 8. ali (28 Ekim 2015 saat: 05:50)

  Rüyamda annemle mezarlıkta dolaşıyoduk sonra babaannemin mezarına geldik mezarı kazıp içinden cenazeyi çıkarttık babaannemin yüzünde poşet vardı açtık bi baktık yaşıyo sadce dişleri çürümüş bide kafası sanki kesilmiş gibi bir iz vardı sonra bize güldü bişeyler söyledi ama anlamadık annem.on bir kağıt verdi tam o kağıdı açıyodu uynadım babaanemi kaybedeli tam.1 sene oldu rüyayı gördüğüm gece


 9. İbrahim (28 Ekim 2015 saat: 19:39)

  Ruyamda kato calisirken topraka beraber kemik atti.kosarak baktim mezar.mezarin icinde kemikte vardi ayni zamanda su dolu ve altin bilezik yüzük doluydu toplamaya basladim katocuda geldi oda toplamaya basladi ve sonra kosarak kactik ben topladim altinlari sakladim katocuda yakalanmis


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,