Rüyada Mezar Görmek


Rüyada mezar görmek kişinin günahlarının affolunması için verdiği çabaya işaret eder. Kişinin rüyada kendisini ölmüş olarak mezarlıkta görmesi uzun ömre delalet eder. Bu kişinin rüyasının tam aksine ömrü uzun olacaktır. Eğer kişi ölüyü mezarlıktan kaçarken görüyorsa bu da yine aynı anlama yani uzun ömre işaret eder. Rüyada ölüyü mezarlıkta ağlarken görmek iyi olmayan, kötü ve üzücü haberlere işaret eder. Rüyada mezarda ağlayan kişi imanıyla ölen kişi olarak değerlendirilir. Bunun tam tersi olarak, rüyada ölünün gülmesi, alınacak olan güzel, hayırlı ve sevindirici haberlere işaret eder. Örneğin sevdiğiniz birinin kötü ya da ölümcül bir hastalıktan kurtulması gibi. Eğer mezar eskiyse ve etrafında kimseler yoksa o halde bu bir ayrılığa ya da terk edilişe işaret eder. Rüyada mezar görmek aynı zamanda dünyadan el etek çekmeye işarettir. Mezar zina eden kadın anlamına da gelir.

Rüyada Mezar Taşı Görmek

Bekar bir kişi rüyasında mezarlık ziyareti yapıyor ve mezar taşlarına bakıyorsa bu o kişinin ömrünün uzun olacağına işaret eder. Eğer bu rüyayı bekar bir kişi görürse o zaman rüyası anlamsı ve boş bir hayat anlamına gelir. Rüyada mezarlık ziyareti sırasında mezar taşlarının üzerindeki yazıları okumak da aynı şeylere işaret eder.

Rüyada Mezar Yaptırmak

Eğer bir kişi rüyasında mezar kazdığını ya da mezar yaptırdığını görüyorsa bu bulunduğu yerde bir ev yaptıracağına işaret eder. Mezar örtmekse ömre işaret eder, kişinin sağlıklı ve uzun bir ömrü olacağı anlamına gelir. Eğer bir kadın rüyasında mezara giriyorsa bu bir izdivaca eğer bir erkek rüyasında mezara giriyorsa bu da işte yaşanacak bir sıkıntıya veya bir hapse delalet eder. Mezarlıkta toprak kazmak uzun bir yaşama, üzerinde yeşil otlar bitmiş bir mezar, o mezarda yatan kişinin rahmet içinde olduğuna işaret eder.

Rüyada Mezar Sulamak

Rüyasında mezar sulamak bir evlat sahibi olmaya işaret eder. Rüyasında bir mezarı sulayan ya da mezarın üzerine çiçek eken kişinin bir çocuğu olacağına delalet edilir. Eğer kişinin rüyasında mezarın üzerinde kuşların su içmesi için yapılan oyuk boş ise ve kuşlar su içmeye geldiyse o mezardaki kişinin ruhunun dua istediğine işaret eder.

Rüyada Temiz Mezar Görmek

Rüyada temiz mezar görmek geçmişe işaret eder. Rüyasında temiz bir mezar gören kişinin geçmişteki bir işiyle ilgili eline bir miktar toplu para geçeceğine delalet eder. Yani geçmişte kalan ve alınmamış olan paraya işaret eder. Bu bir kişiye yapılan bir işten ya da eskiden çalıştığı bir işyerinden alamadığı para olabilir.

Rüyada Mezarlıkta Olduğunu Görmek

Rüyasında kişinin kendini mezarlıkta bulması o kişinin yaşadığı bir pişmanlığı işaret eder. Kişinin işlediği bir suç ya da yaptığı bir hata dolayısıyla yaşadığı pişmanlık anlamına gelir.

Rüyada Mezar Almak

Rüyada mezar almak, bir izdivaca işaret eder. Kişi rüyasında ölmeden önce kendisi için bir mezar satın alır ve onun olduğu belli olsun diye üzerine adını ve soyadını da yazdırırsa bu o kişinin tanıdığı bir kadınla evleneceği anlamına gelir.

Rüyada Mezar Açmak

Rüyada mezar açmak için kürekle toprak kazmak, o kişinin, kazdığı mezarda yatan kişinin hayattayken yaptığı işi rüya sahibinin yapacağına işaret eder. Yani rüya sahibinin kazdığı mezarda yatan kişi eğer hayatta iyi ve yüksek mevkide biriyse rüya sahibinin de mevki sahibi biri olacağına delalet eder. Eğer mezar sahibi hayattayken bir alim ise bu rüya sahibinin de alim olacağına işaret eder.

Rüyada Mezar Görmenin Psikolojik Anlamı

Mezarlar ve mezarlık hepimiz için soğuk yerlerdir ve kederi, elemi, sevdiklerinin kaybetmenin acısını ifade eder. Mezar bizler için çok iyi bir şey olmasa da rüyamıza giren mezar, bilinçaltımızda ölüm karşısındaki korkumuzu ve sevdiklerimizi kaybetmenin tedirginliğini ifade eder.

Rüyada görülen mezar iç dünyamızda her ne kadar ölmekten ya da sevdiklerimizi kaybetmekten korkuyorsak, yine de ölümü kabullenmiş olduğumuzu ve ahret için bir şeyler yapma çabası içinde olduğumuzu işaret eder. Rüyada sık sık mezar görülmesi ise kişinin ölen yakınlarına duyduğu hasreti ve özlemi sembolize eder. Bu kişi çok büyük olasılıkla sürekli olarak kaybettiği yakınlarını düşünüyordur.

Etiketler: , , , , ,
Rüyada Mezar Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Pelin (22 Aralık 2013 saat: 13:17)

  Dedem 40 gun kadar once vefat etti.Erkek arkadasimin da dedesi yasiyor fakat bu aralar cesitli rahatsizliklar yasiyor. Ruya soyle idi, erkek arkadasim beni arayip sevincli bir sekilde, “ilerisi icin satilik mezar bulduk acikta kalmicak dedem vefat ederse.” Diyordu. Daha sonra mezari ziyarete gormeye gidelim dedi. Ben onun ailesiyle gidecegimi sanarken, kendimi birden annem ve anneannem ile baska bir mezar yerinde buldum. Megersem dedemin mezariymis orasi ama gomuldugu yer degildi. Burasi tastan orulmus bir bina ve odalarinda 3 4 kisilik mezar yeri vardi. Binanin bir odasina girdik. Gri parlak , kaya gibi taslardan orulmus minik havuzlar gibi mezar yerleri vardi. Anneannem tam uzulecekken, annem anneanneme “anne bak uzulme bizim sulamamiza gerek kalmamis, bak mezarlarin ici su dolu” dedi. Mezarlara baktigimizda hepsinin basinda cesme vardi. Ve o gri taslardan orulu mezarlarin icine su doluyordu. Bazi mezarlar agzina kadar suyla dolmustu. Dedeminki hala doluyordu. Su cok berrakti. Havuz gibi tertemiz ve duruydu. Daha sonra bir kadin,oluler adina alinan muhabbet kuslari satiyordu. Kuslar koyu gri renkliydi. Kuslarin arasindan en cok dikkatimi cekeni sectim. Muhabbet kusuydu fakat upuzun kuyrugu vardi. (1m kadar) Dedem icin bunu almak istiyorum bizim icin ayirin bunu dedim ordaki mezarci kadina. Arka tarafta baska bir kafes daha vardi o kafeste at vardi. Bize kafesten kafasini uzatiyordu. Basini sevdik. Daha sonra mezardan icimiz rahat sekilde ciktik. Yorumunu gercekten merak ediyorum. Ilginiz icin tesekkur ederim.

 2. Zehra (12 Şubat 2014 saat: 02:49)

  Anneannemi bi kaç önce kaybettik rüyamda bi yerden gelip bi yakınımızın evine gidiyorduk bu insanlar Bahçeli bir evde yaşıyordu ve bahçelerinde en az 4-5 mezar vardı sonra bize (ben annem teyzem ve yengem ) bu evden taşınacaklarını evin yıkılacağını dolayısıyla mezarları da başka yere taşıyacaklarını söylediler ben elime bi kürek aldım ve bi mezarı kazmaya başladım mezarı kazdım kazdım tam ölüye ulaşınca birden ürperdim ve küreği bırakıp ağlamaya başladım bi kadın elimden küreği aldı ve ölüyü mezardan çıkarıp diğer mezarı kazmaya başladı ikinci mezardaki ölü de çıktı ve ayağını gördük canlı bir insanın ayağı gibiydi ben bi an hiç ölü gibi değil demekki ameli iyiymiş diye söyledim sonra anneannemin ne durumda olduğunu merak ettim ve gidip onu mezarından çıkarıp getirdim sonra annemi çağırdım bak dedim onun cesedi de çok taze annem kefeni açtı ve bi bebek gördük sanki yeni doğmuş bi bebek canlı kanlı biraz irice annem kefeni açıp canım Annecim diyerek o bebeği öptü.Daha sonra ben ordan çıktım.
  Bu rüyayı yorumlarmısınız şimdiden teşekkürler.

 3. dilek (12 Şubat 2014 saat: 12:01)

  Dedem ben 1 yaşındayken vefat etmiş halam ise ben 8 yaşındayken hatırlamıyorum bile doğru düzgün rüyamda ailemle dedemin mezarını ziyaret etmek için mezarliga gidiyoruz ama mezarlık daha farklı dedemin mezarına dogru gidiyoruz yanina vardigimizda mezar tasinda halamin adi yazıyor ama adi tam olarak o değil sonra babama dönüyorum baba bu nasil olmuş diye babam bi sey diyemiyor halamin mezarinin başına gidiyorum öyle bitiyor rüya.

 4. serhat yenice (12 Mart 2014 saat: 11:10)

  Rüyamda daha once hic tanımadığım kapalı bir kadin bana fatma cevsenimi zatlarin birinin mezarinda düşürdum. Bulmam için bana yardim eder misin dedi

  Bende tabi dedim

  Bir mezarliga gittik. Gittiğimiz mezarlikta baslarinda yesil sariklar olan mezarlar vardi

  Sonra kadin hocaya benzer biriyle konuşuyordu. O sira bana fatma bak cevsenimi gördüm surdaki zatin mezarinin uzerinde bana getirirmisin dedi. Bende tamam dedim

  Cevsen gümüş kare bir tabakanin icinde mezarin üstünde duruyordu

  Almak icin egildim o sıra da nir ses duydum

  Mezarda yatam zat bana seslendi

  Kızım sirtimin altinda bir kuran-i kerim var onu alip başımın altina koyar misin dedi

  Once korktum korkma dedi sirtim cok aciyor onu başımın altina koy sadece

  Ama nasil dedim

  Ben bu mezari acamam

  Acacaksin dedi tabut bu turbelerde olan bir hale geldi nasil bilmiyorum

  Kapagi actim kefenliydi ama yuzu de bir bezle sariliydi

  Yuzunu gormedim ama yüzünün iskeleti basinin yan kismina düşmüştü

  Once dedigi gibii sirtinin altindaki kuran-i kerim i alip basinin altina koydum

  Daha sonra da bir zata yüz noyle olmaz deyip o iskeleti yuzunun sarılı oldugu bezin uzerine koydum. Tabutu kapattim

  Sonrra mezar tekrar uzeri toprakla kapli hale geldi

  Sağol kizim dedi. Gulumsedim ama cok da korkuyordum cevseni aldim hemen kadinin yanina gittim

  Arkami dönüp mezara bakarken uyandim.

 5. sibel (14 Mart 2014 saat: 09:53)

  Rüyamda 13 yıl önce intihar ederek vefat eden dayımın mezarına gitmişim kazmışlar. dikdörtgen bir tünel gibi yan tarafından bakıyorum. karşı taraf görünüyor karşısı aydınlık. Mezarda dayımı göreceğimi umarak bakıyorum dayıma dair bir şey göremiyorum. sonra mzera kürekle toprak serpildiğini görüyorum. tane tane topraklar dökülüyor. mezarın zemini beton hertarafı betondu.

 6. sevgi kanbur (14 Mart 2014 saat: 14:32)

  Rüyamda birisi beni ölmüş olarak biliyo.O birisi sonra beni sokakta görür gibi oluyo.bende o beni görmesin diye hemen kaçıyorum.sonra bi mezarın üstünü azıcık eşeleyip(zaten mezarın yarısından fazlası toprakla doluydu)içine giriyorum.üstümede elimle toprağı koyuyorum.mezarın içinde olmama rağmen çok az korkuyorum.sonra beni takip etmeyi bıraktığını anladığımda geri çıktım.

 7. melisa (24 Mart 2014 saat: 06:20)

  Kolay gelsin… rüyamda karanlık bomboş açık bir alandayim geyik var önümde ve koklayarak yeri kazıp bana mezar açıyor. Mezardan geyik kemikleri çıkıyor ben onlardan lazım olanı seçip bir şeyin yerine koyacağım emanet olarak sonra mezarları kapatacagım. Amacım bu… Sonra nişanlım da geliyor yanıma geyik kazmaya devam ettikçe sol tarafımızdan ruhlar çıkıyor kötü kötü siyah siyah. Nişanlıma ne olduğunu anlatmaya çalışırken birden çığlık atıyor nişanlım. Karanlık yüzümüzün önüne kadar gelmiş sadece nişanlım yere bak diyor. Bakıyorum ki mezarları kazdikca garip bir böcek ordusu takip etmiş bizi. Geyik de ortadan kayboldu. Ben de o korkuyla uyandım. Ne olabileceğini söylerseniz çok sevinirim. Iyi çalışmalar.

 8. Emel (09 Nisan 2014 saat: 20:29)

  Rüyamda kendimi karanlık boş bir arazide görüyorum.Kalabalık bir gurubun bir yerde toplandığını görüp merak edip yanlarına gidiyorum.Bu gurubun sadece erkek olduğunu farkediyorum.Hepsi sabit bir şekilde yere bakıyor.Bir bakıyorum 2 adet boş yan yana mezar kazmışlar.Etrafta başka mezarlık yok.Kimin cenazesi diye sorduğumda kimse bana cevap vermiyor.Birden bire boş mezarı kapatmaya başlıyorlar.Neden cenaze gelmeden mezarı kapatıyorsunuz diyorum.Yine bana cevap vermiyorlar.Etrafa bakınmaya başlarken 10 ay önce kaybettiğim rahmetli babacığımı görüyorum.Senin burda ne işin var diyorum cevap vermiyor.Hiç konuşmuyor.El kol hareketleriyle kimin cenazesi demek istediğini anlıyorum.Bende bilmediğimi söylüyorum.Mezar kapatıldıktan sonra dağılan guruptan biri cenazenin gelmesine gerek yok o gideceği yere gitti zaten diyor ve ben haykırarak ağlamaya başlıyorum.Rüyanın etkisinden hala kurtulamadım.İnşallah rüyamı yorumlarsınız.Şimdiden çok teşekkürler.

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.