RuyaTabirleri.com

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek

Rüyada muhabbet kuşu görmek, haber anlamına gelir. Rüya sahibinin alacağı güzel ve hayırlı bir habere delalet eder. Rüya sahibinin hoş sohbet oluşuna, tatlı diline, insanlarla muhabbette olduğuna tabir edilir. Rüyada muhabbet kuşu görmek hayırlara işaret eder. Rüya sahibinin dileklerinin gerçekleşmesine, işlerinden hayır görmesine, aile içinde keyfinin yerinde olmasına ve arkadaşları ile hoş sohbet kalmasına yorulur.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yakalamak

Büyük bir şans ve kısmet bulmak anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatını olumlu yönde etkileyecek bir fırsat yakalaması şeklinde değerlendirilir. Rüya sahibinin eline büyük bir iş olanağı geçecek ve bu fırsat, kendisini bir ömür ihya etmeye yetecek kadar fayda ve mutluluk getirecek demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Beslemek

Rüya sahibinin sıkı sıkıya uyduğu ve asla taviz vermediği düşünce ve inançları olarak tabir edilir. Rüya sahibi hayattaki değerlerine çok bağlıdır ve her gün bunları hatırlayarak ve bunlara uyarak yaşıyor demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yumurtası Görmek

Rüya sahibinin gelecekte çok varlıklı biri olacağına ve hayattaki tüm hedeflerine ulaşacağına yorulur. Rüyasında muhabbet kuşu yumurtası gören kişi, ileride ununu eleyip, eleğini asma zamanı geldiğinde, hiçbir şey düşünmeden, bacaklarını uzatıp, tüm sorunlardan arınmış ve rahat edeceği bir hayata kavuşmuş olmak için şimdiden bunun alt yapısını oluşturuyor demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Kaçırmak

Büyük uğursuzluk ve kötülük olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin başına en olmadık dertler açılacağı, olmadık musibetler geleceği ve büyük bir yıkım yaşanmasına neden olacağı anlamına gelir.

Rüyada Kuş Görmek

Mutluluk, keyif, ağız tadı, bolluk, bereket ve kısmet şeklinde tabir edilir. Rüyasında kuş gören kişi güzel ve mutluluk verici olaylar yaşayacak, yeni arkadaşlıklar edinecek, sürpriz gelişmeler yaşayacaktır. Rüyada kuş görmek aynı zamanda temiz haberler almaya delalet eder.

Bu Rüya Tabirini Paylaşabilirsiniz:
Google+'da Paylaş
Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. sinem (03 Ocak 2014 saat: 11:08)

  rüyamda annemin evinde sandalyenin üzerinde çok güzel tombul bir muhabbet kuşu var pencereden gelen güneş kuşun üzerine geliyor. bu kuş bizim 6 yıl önce ölen kuşumuz mavişti .rahmetli babam o ölecek dedi bende ölmeden önce yıkayalım rahatlasın dedim.kuşu alarak lavaboya göturdum ben ,rahmetli babam,14 yasındaki oğlum yıkamaya basladık son nefesini vermesiyle birlikte tombul olan kuş balon gibi söndü.babamın rahmetlı oldugunu nasıl gelebildiğini düşündüm şok oldum anneme anlatacakken sesim kısıldı annem herseyı bılıyormus gıbı
  kafa salladı sonra uyandım.ben 2 aylık hamıleyım rüyamı yorumlarsanız cok mutlu olucam .teşekkür ederim

 2. öznur (17 Ocak 2014 saat: 09:03)

  iyi günler rüyamda ailemle mezarlığa gidioduk şehir dışında nedensizce ağaçlık bi yerde yüksek bi mezarlıktı. bnm erkek küçük kardeşim var 3 tane çocuk mezarı vardı yanyana ücünün üzerine gelicek şeklde yanlamasına üzerlerine yattı. annem ölçüsünü aldı. sonra ben etrafa bakıyodum insan mezarlığınn altında hayvanlar için yapılmış mezar vardı. kocaman kocaman her mezarın üzerinde hayvanların heykelleri yapılmıştı. tam ben bakarken onlara haywan mezarınn ordan kocaman çok büyük bir öküz ile fil karışımı simsiyah bi hayvan bize doğru koşarken gördüm kaçtık ordan. ewe gittik bizim kafeste muabbet kuşlarımız var onlardan beyaz renkte erkek olanı çıkıp üzerime kondu elime aldım sewdim sonra uçtu ewde. ama ew bizim ewimiz değildi. sonra bunun kaçan bi yeşil renkte eşi vardı o uçtu geldi kapıdan bn bu nerden çıktı dedim o yere kondu uçmadı hiç ama beyaz erkek olanı hep benim yanımda durdu uçup uçup üzerime kondu. sonra eski erkek arkadaşımı gördüm saçları bembeyaz olmuştu onla sewgili değildik ama yanımızda oda vardı. bu rüyanın bana yorumlamasını yaparsanız çok sewinirim. teşekkür ederim şimdiden.

 3. sevval (19 Ocak 2014 saat: 11:14)

  Benim su anda iki tane muhabbet kusum var ruyamda dort tane muhabbet kusu bir tane tavsan besliyordum ama bu tavsan olen tavsanimdi ve iki kusumu evde iki kusumu sokakta tavsanimi evde besloyordum tavsanimin yavrulari oluyordu ben de elime aliyordum bunun anlami nedirr? Kotu mu iyi mi? Kisa yazdim cunku bu kadar hatirliyorum. Yolun ortasinda besliyordum iki kusu kafes icinde ama sonra beş yavru tavsani annelerinin yanina koyuyordum anneleri yani ölü tavsanim findiga benzeyen tavsan yavrulari emziriyordu. Bu arada eski tavsanim turuncu v acik kahverengi bir tavsan vucudunun yaridi beyaz. Bu pek muhabbet kusuyla ilgili olmadi ama yani yazabildigim kadar yazdim.

 4. Fatma (22 Ocak 2014 saat: 21:25)

  Evimde beslediğim mavi renkte muhabbet kuşum var. Rüyamda pencereden bez sirkeliyordum biranda pencereden kaçtı korkuyla maviş buraya gel dedim ama geliceğini hiç zannetmiyordum ki ani dönüş yaptı ve geri girdi içeri o kadar sevindim ki hemen pencereyi kapıyacaktım ki tekrar pencereye doğru uçtu nasıl bir mantıksa o an aklımdan geçen eğer pencereyi şimdi açmazsam başka zaman unutulup açıldığı anda uçup gidicek ama şimdi ben kendim açarsam az önceki gibi gidip gelicek dedim ve pencereyi sonuna kadar açtım kuşum hemen uçtu ve karşıki mahallede tahta arasına kondu ve gözden kayboldu o kadar üzüldüm ki kendime kızdım kendi ellerinle kaçırdın kuşu ne salaksın falan derken kuşum geri geldi hemen o girer girmez perdeyi çekip pencereyi kapıyacaktım ki bir başka mavi muhabbet kuş perdeye kondu perdeyi çektim ve içeri girmesini sağladım onun ardından 2 tane mavi renkte kuşda girdi. Şaşkınlıkla onlara bakıyordum ve 4 tane kuşu ne yapacağımı düşünerek uyandım. yorumlarsanız çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden

 5. TUBA CEÇ (06 Şubat 2014 saat: 12:45)

  Ben bu gün rüyamda bir muhabbet kuşum varmış. Sonra evin içinde durduğum yerde kuşum kafesten çıkıp kaçıyor.yani kuşum birden kayıp oluyor.Çok korkuyorum ama arıyorum arıyorum bulamıyorum.Birden bakıyorum ki bir ses geliyor cik cik cik cik… diye ciyak bir kuş sesi.Sonradan onu buluyorum ve ona bir sarılıyorum bir sarılıyorum ki hemen onu öpüp koklamaya başlıyorum.İşte ben bu şekil gördüm arkadaşlar anlamını bilenlerin yorumlamasını ister ve şimdiden teşekkür ederim.:) :)

 6. Ayten (10 Şubat 2014 saat: 10:59)

  5 tane ayrı ayrı rüyalar gördüm.

  1. Rüya: Bir büyük pastanede solona girerken yemekler sıralanmış, salonun öbür tarafında karşısında pencere kenarında da pasta ve çeşitleri sıralanmış satışı yapılıyor, ben ve arkadaşım acıkmış olduğumuzdan ve canımız çekmiş olmasından dolayı ikimiz de pasta alamya karar verdik ve ben elmalı tart, arkadaşım ise koca dilim pasta alıyoruz sonra merdivenlerden yukarı çıkıyoruz.

  2. Rüya : Evin bir odasındayım ve sarı bir muhabbet kuşum var ve yeni almışız, ama ben 1 hafta boyunca hiç ilgilenmemişim ders çalıştığımdan, fakat daha sonra ilgilenmeye başlıyorum ve muhabbbet kuşunu omuzuma alıyorum, hem konuşuyorum hem ağzımdan çekirdek yiyip ağzımdan ona yediriyorum ağzımla onun gagasına atıyorum. Arada uçup uçup kafama da konuyor.

  3. Rüya : Evde 2 tane kedi besliyorum, biri dişi biri erkek. Dişi olan hasta ve ona çok iyi bakmak için seferber oluyoruz, fakat bir gün kediyi kaybediyorum evin içinde, ablam ben ve arkadaşlarım kediyi arıyoruz evin içinde, sonra buluyoruz ve evin salonunun kapısını kapatıyoruzi diğer odaların kapısını kapatıyoruz ve kediyi orda sıkıştırıyoruz, ve yakalıyoruz ama tekrar elimizden kaçıyor. bu dişi kedi sarı alacalı renginde, erkek olan kedi de koyu kahverengi renginde.

  4. Rüya : Evden hep bir şekilde çıkıyoruz arkadaşlarımla, bir yere gideğiz ve yetişmememiz gerekiyor, otobüsle gidelim derken birden erkek arkadaşlardan biri markete gidiyor ve elinden poşetlerde alış vriş yapmış bize doğru geliyor biz de otobüs bekliyorduk fakat birden taksiye stlayıp gidelim dedik, sonra ben de bu arada diğer erkek arkadaşla konuşuyorum ve saat kaçta döneceklerin soruyorum, ve akşam saat 20.00 da döneceklerini duyunca beni de dersaneden almalarını söylüyorum. Sonra onlar beni dersaneye bırakıp gidiyorlar. dersane ana caddenin kenarında denize bakıyor. Taksi de sarı büyük minibüs şeklinde.

 7. Ahmet (12 Şubat 2014 saat: 09:38)

  Evimde beyaz bir kedi beslediğimi gördüm bu kedi dedemin başına çıkıp oynuyordu ısırmaya çalışıyordu bende onu aldım yere bıraktım ve yerde küçük bir bez parça sinin üstüne pisledi yatakların içine girdi onu ordan aldım balkona gittim balkonda boş duran kuş kafe sinin içine girdi diğer kafesteki 2 muhabbet kuştan biri ucup kedinin kafesine kondu kedi onu yemesin diye muhabet kuşumu hemen ordan alıp kafesine koydum kedi minde kafesten çıkması için kafesi yan yatırdım kedi çıktı çıkarken kuş yemleri döküldü onları toplarken uyandım

 8. Aydan (28 Şubat 2014 saat: 03:55)

  Normalde muhabbet kuşu besliyorum rüyamda beslediğim muhabet kuşunu gordüm cinsiyeti erkek kafasını temizliyorum rüyamda sonra birden 5 6 tane kuş yumurtası buldum allah allah nerden cıktı bunlar derken birden yumurtadan cıktılar muhteşem renkleri vardı birtanesi sarı ama cok güzeldi biri maviydi birş mavi sarı karışıgı gibiydi ama böle izlerken onları mest oldum kendi beslediğim kuş ve yumurtadan cıkan kuşları kafesten cıkartım hepsi üstüme kondu sesleriyle uyandım

 9. fatos (05 Nisan 2014 saat: 18:12)

  Merhaba rüyamda bir kuran kursundaydım ve uyuyordum sureklı uyandığımda gozlerımı açıp konuşamıyordum gozlerım kapalı gezıyordum sureklı sonra ıkı kız geldı onlarıda aılesı getirdi bırını zorla getırmışler ağlıyordu ben konservatuar 3. Sınıf okuyordum burda ne işim var diye.lavaboya gittim ellerimi yıkamak için gozlerım yıne kapalıydı korkarak çıktım Bi muhabbet kuşumuz var evde onu gördüm bana doğru koşuyordu konuşarak ayna istedi benden Bi odanın kapısının altında görmüş almak için elimi uzattım kapı altından birisi tuttu aynayı Bi dk deyip kapıyı açıp aynayı istedim ama isterken dilim ters dönmüştü zor konuştum tamam dediler aldım aynayı kuşa verdim biraz oynadı bıraktı bende teşekkür ederek geri verdim dilim yine aynıydı . Sonra o gelen kızlarla tanıştırmak için beni çağırdı kurs hocası(bayandı hoca) gittim tanıştım tekrar uyumaya gittim kardeşim odaya birini getirmişti erkek onunla konuşuyordu uyandım beraber konuşmaya başladık bizim ailemiz gece kalmamıza izin vermedi orda biz akşamları geri doncez diyorduk çocuğa gülerek .sonra uyandım lütfen yorumlar mısınız …

 10. dudu sener (26 Nisan 2014 saat: 19:02)

  Ruyamda evin icinde kafesinde muhabbet kusu goruyorum, onceleri istemiyorum kusu, kiziyorum aileme niye getirdiniz bunu diye sonra alisiyorum cok seviyorum elime aliyorm severken kaciriyorum balkondan cikiyor ama geri geliyor aliyorum ve tekrar evin icinde kaciyor sonra kedi goruyorum kusu yemesin diye heyecanla yakaliyorum ve kafesine geri koyuyorum. Ruyam boyleydi yorumlarsaniz cok sevinirim cok tesekkurler.

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Ayrıntıların bilinmesi, rüya tabirinin doğru şekilde yapılabilmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , , ,