RuyaTabirleri.com

Rüyada Namaz Kılamamak

Rüyada namaz kılamamak, sıkıntı içinde olmak demektir ve kişinin kendisini eksik hissetmesi yüzünden mutsuz olduğuna delalet eder. İslami açıdan yorumlanması gereken rüya, vecibelerini ve sorumluluklarını çok önemseyen ancak bu konuda bir türlü istediği düzeni ve disiplini sağlayamayan kişinin çok üzüleceğine işarettir. Geçmişte adanan bir adağın, dileğin yerine gelmesinden sonra dahi kesilmediğine de işaret eden rüya, dini açıdan kişiye verilen bir uyarıdır ve hayatını düzeltmesinin, inancına uygun yaşamasının, haramdan uzak durarak kendi rızkını elde etmesinin altını çizer. Ailesinin uyarılarına maruz kalacak olan kişinin yanlış yollara sapmaktan vazgeçmesine neden olacak bir olayla karşılaşacağını ve bu yaşadığı olumsuzluktan ders çıkararak yoluna daha iyi bir şekilde devam edeceğini de bildirir.

Rüyada Hastalıktan Dolayı Namaz Kılamamak

Engellere takılan kişinin ayağının tökezletecek gelişmeler yaşamasından dolayı aile hayatının sıkıntıya düşeceğini, özellikle yanlış iş ilişkileri nedeni ile para kaptırarak geçimini ve ailesinin kısmetini düşünmeden hareket edeceğini bildirir. Bu rüya gerçek yaşamda da kişinin geçireceği bir rahatsızlık dolayısı ile dini ibadetlerini yapmakta zorluk çekeceğini ve manevi açıdan bu durumun kendisini çok üzeceğini, sürekli eski haline gelmek için çabalayarak, dua edeceğini de işaret eder.

Rüyada Unuttuğu İçin Namaz Kılamamak

Nefse yenik düşmek anlamına gelir ve kişinin hayat düzenini bozacak bir kimseyle yaşayacağı yakınlaşmanın hem inançlarına ters düşeceğine, hem de ailesi tarafından hoş karşılanmayacağı için probleme dönüşeceğine alamet eder.

Rüyada Namaz Kılamamanın Psikolojik Yorumu

Gündelik yaşamında dini ibadetlerinin çok yer kapladığı kişilerde genellikle inançlarına uygun olmayan haller yaşadıklarında duydukları pişmanlık ve üzüntünün rüyada ortaya çıkmış halidir ve psikolojik açıdan rüya sahibinin kendisini engelleyen koşullardan duyduğu rahatsızlığı da ifade eder. Tüm yaşamını inancına uygun şekilde düzenlemeye gayret eden, çevresine de inancına dair fikirler ileten ve her koşulda kendisine farz olan ibadetleri yerine getirmek için gayret sarf eden dindar kimseleri işaret eder.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Namaz Kılamamak Hakkındaki Rüyalar;

  1. Fatma (12 Ağustos 2016 saat: 09:27)

    Karanlık bi yerde küçük bi balkondaa namaz kılarken önümden bi arkadaşm geçio sonra kıldığım balkonun altına mı giriyor ne görmüyorm namaz da öyle düşünüyorm tabii bi yemek kaşığı ayağımın üstüne gelio atıyorm ki böcek oluverdi tabii ben bağırıyormnm zıplıyırm böcek var die bi bakıyırm toprak hep böcek küçük küçük yılanlar tabiii koşarak hastaneye gidiyorm ailemlemde yanımdaa bi bakıyorm ki vucudumda dolaşan böcek var atamıyorm öyle uyandm ..yorumlarsanz sevinirim.


  2. Güler (15 Ağustos 2016 saat: 09:47)

    Rüyamda yurt gibi bir yerde bir mescide namaz kılmak için çıkıyorum. Bu namaz yatsı namazı. İçerisi çok kalabalık. Namaza başlıyorum ama doğru düzgün kılamıyorum namazımı. İlla bir şeyler oluyor ve bozuluyor namazım. Ya da oradaki insanlar bozuyor hep de. Gayret ediyorum namazımı kılmaya ama kıldığım namaz içime sinmiyor. Hatta karşıma baktığımda erkekler de namaz kılıyor fakat kıbleye ters durarak kılıyorlar çünkü denizin üzerinde kılıyorlar denizde kıble tam ters tarafta olurmuş. Sonra aklım karışıyor ben de yatsı namazımın son iki sünnetini kıbleye ters durarak kılıyorum.


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,