RuyaTabirleri.com

Rüyada Nişanlanmak

Rüyada nişanlanmak hem iyi şeylere hem de kötü olan şeylere işaret eder. Kişi rüyasında eğer tanıdığı biriyle nişanlandığını görürse bu pek hayra alamet olarak görülmez. Kişinin rüyasında tanıdığı biriyle nişanlanması, yaşayacağı bir üzüntüye ve sıkıntıya işaret eder. Kişinin tanımadığı biriyle nişanlanması da öyle iyi şeylere işaret etmediği gibi daha fena şeylere delalet eder. Rüyasında tanımadığı bir kişi ile nişanlanan rüya sahibi muhtemel bir tehlike ile burun buruna gelebilir ya da bir tehlikeye düşebilir.

Rüyada kişinin tanımadığı bir çiftin nişanlaması görmesi iyi bir şeydir. Bu rüya sahibinin yaşayacağı güzel ve mutlu haberlere işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin huzur içinde yaşayacağı anlamına gelir. Bekar bir kimsenin rüyasında nişanlandığını görmesi o kişinin evleneceğine yani kısmetine işaret eder. Ama evli bir kimse rüyasında nişanlandığını görürse bu onun zor bir duruma düşeceğine işaret eder. Rüyada nişan atmak ya da nişanın bozulması hiç de iyiye yorulmaz.

Rüyada nişanlanmak, güzel ve sevindirici bir haber almaktır. Rüyada tanımadığı kimseyle nişanlanan kişi gerçek hayatında mutlu olur ve karşısına hayırlı bir kısmet çıkar. Nişanlanmak genellikle hayırla yorulan bir rüyadır. Nişanlanmak sevinmeye, mutlu olmaya, önünüze çıkacak güzel imkânlara ve iş hayatınızda yaşayacağınız mutlu günlere işaret eder. Rüyada tanınmadık birisi ile nişanlanmak tanıdık bir kişiden daha iyidir.

Rüyada Nişan Yüzüğü Görmek

Rüyada nişan yüzüğü görmek hayırlara işaret eder. Rüyada nişan yüzüğü gören kişi evlenir, evliyse bir evladı olur ve mal mülk edinir. Fakat nişan yüzüğü bir yandan da bekar olan kişinin daha bir süre bekar kalacağına işaret eder. Eğer kişi rüyasında yüzüğü parmağına takıyorsa ve o kişi bekarsa daha uzun süre evlenemeyecektir. Rüyada nişan yüzüğü satın almak da aynı anlama gelmektedir. Eğer yüzük takan ya da satın alan kişi bekar değil de evliyse o zaman bu onun eşiyle bazı problemler yaşayacağına işaret eder. Evli bir kadının rüyasında bekar birine yüzük vermesi eşiyle problemlerinin uzayacağına, yüzüğü kaybetmesi ise dul kalacağına işaret eder.

Rüyada Nişan Törenine Gitmek

Bir kimsenin rüyasında bir nişan törenine gitmesi hayırlı işlere işaret eder. Nişan törenine giden kişi yeni kişilerle tanışacak ve yeni şeyler görecek, öğrenecektir. Rüyasında kendi nişanlanan kişi beklediği bir fırsatı yakalama ihtiyacı elde edecektir. Rüya tabirlerine göre rüyada iki kişinin nişanlandığını görmek mutluluğa ve huzura işarettir.

Rüyada Tanımadık Biriyle Nişanlanmak

Rüyada tanıdık olmayan biriyle nişanlanmak güzel ve iyi haberlere işaret eder. Rüyasında tanımadığı bir kişiyle nişanlandığını gören kişi yakında güzel ve sevindirici haberler alarak mutlu olacaktır.

Rüyada Tanıdık Biriyle Nişanlanmak

Rüyada tanıdık biriyle nişanlandığını görmek, tanımadık biriyle nişanlanmanın tam aksine pek de iyi olmayan haberlere işaret eder. Bu rüya kişinin yaşayacağı bir üzüntüye ve sıkıntıya delalet eder. Rüyasında tanımadığı bir kişiyle nişanlanan rüya sahibi kendini tehlikeli ya da zor bir durumun içinde bulabilir. Buna karşın kişinin birbirini tanımayan iki kişinin nişanlandığını görmesi güzel haberlere ve o kişinin mutluluğuna, huzuruna işaret eder.

Rüyada Madalya Nişanı Görmek

Rüyada nişan olarak madalya benzeri şeyler görülmesi ya da takılması kariyere, yüksek makama ve saygınlığa işaret eder. Bir hayvan ya da her hangi bir şey üzerinde görülecek olan nişan o şeyde köklü bir değişim meydana geleceğine işaret eder. Vücudunda bir nişan görmek nişanın görüldüğü yerde bir ayıbın meydana geleceğine eğer vücudun görünmeyen yerinde bir nişan görülürse de güzel şekilde anılıp, takdir edilmeye layık görülecek şeyler yapmaya işaret eder.

Rüyada Nişanın Bozulduğunu Görmek

Bu rüyayı gören kişi sözünden geri döner. Emanete hıyanet etmek, kendi eliyle kurduğunu bozmak, sıkıntıya girmek anlamlarına da gelmektedir. Rüyada nişanı bozan rüya sahibi ise bu rüya sıkıntıdan sonra ferahlamaya, mutlu olmaya ve sevinmeye işarettir.

Rüyada Nişana Gittiğini Görmek

Rüyasında güzelce hazırlanarak bir nişana gittiğini gören, insanların takdirini ve sevgisini kazanacak hareketlerde bulunur. Bu rüya sevindirici, müjdeli bir haberdir. Rüyada nişana giden kişi hiç ummadığı yerlerden kendisini mutlu edecek havadisler alır. Bu gelecek güzel günlerin habercisidir. Rüyada tanıdık biri ile nişanlanmak; sıkıntı ve üzüntü yaşayacağınıza, tanımadığın biri ile nişanlanmak; bir tehlike ile karşı karşıya kalacağınıza, tanımadığınız iki insanın nişanlandığını görmek; mutlu ve huzurlu olunacağına işarettir.

Rüyada Zorla Nişanlandırıldığını Görmek

Bu rüyayı gören kişi hiç beklemediği yerlerden nimetler kazanır, bereketli ve bolluk dolu günlerin geleceğine, sıkıntıdan sonra feraha erileceğine işarettir. Rüyasında zorla nişanlandırılan kişi geleceğe dair planlarını gerçekleştirir. Yine kısa sürede ulaşacak müjdeli bir haberdir. Bazı yorumculara göre de bu rüya sıkıntıya işaret eder. İstemediği bir şey yapmaya, hatalar işlemeye ve sonra bu hatalardan dönerek pişman olmaya yorulur.

Rüyada Kız Veya Erkek Çocuğunun Nişanlandığını Görmek

Rüyasında çocuğunu nişanlanıyor gören kimse hastalıklarında şifa bulur. Bu rüya sağlık konusunda problem yaşayanların kısa sürede eski sağlıklarına kavuşacaklarına işarettir. Yine bazı yorumculara göre bu rüya hayırlı evlattır.

Rüyada Zorla Nişanlanmak

Sürekli nükseden bir hastalığın yakın bir zaman içinde tedavi edileceğine, zorluklarla geçen bir dönemin kısa süre içinde atlatılacağına, ayrı düşülen bir kişi ile biraraya gelineceğine, yeni iş fırsatları elde edileceğine, atılan adımların hayırlı haberleri ve kişileri beraberinde getireceğine, verilen sözlerin yerine getirileceğine ve tartışmaların sona ereceğine yorulur. Rüyada yabancıyla zorla nişanlanmak, aile hayatına adım atmak için bir karar verileceği, eğitimle ilgili olarak yarım kalmış bir işin tamamlanacağı, bir yanlış anlaşılmadan ötürü kalbi kırılan bir kişiden özür dileneceği, eşler arasındaki soğukluğun ortadan kaldırılacağı, yeni bir eve taşınılacağı ve değişen çevre sayesinde hem aile hayatında hem iş hayatında olumlu gelişmeler yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Sevdiğinle Nişanlanmak

Rüya sahibinin, uzun bir zamandan beri sağlık sorunları ile uğraşan bir akrabasına maddi ve manevi açıdan yardımcı olacağına, iş kurmak için kardeşiyle biraraya geleceğine, hayırlı  ve bol kazançlı bir işe girip zenginliğe sahip olacağına, sıkıntılarından bir kuş gibi kurtulacağına, ferahlığa çıkacağına ve kendisiyle birlikte bütün ailesini rahata erdireceğine yorumlanır. Rüyada sevdiğinle kaçarak nişanlanmak, kısa süreli bir sıkıntının ya da zarar edilecek bir işin ardından bol kazanç ve yüksek bir makam getirecek bir işe girileceğine, hane halkını çok mutlu edecek ve sevinçten havalara uçuracak bir haber alınacağına ve çocuk sahibi olunacağına tabir edilir.

Rüyada Ölüyle Nişanlanmak

Sonunda pek hayır getirmeyecek bir işe girileceğine, bu işte bir süre sorun yaşanacağına, ardından konu üzerinde düşünüleceğine, bazı araştırmalar yapılıp sorunun kaynağının bulunacağına, hemen ardından yeni bir kararla birlikte işlerin yoluna gireceğine ve sıkıntıların çözüleceğine alamet eder. Rüyada tanıdık bir ölüyle nişanlanmak, güzel giden ve parasal olarak bol kazanç getiren bir işin kısa bir süreliğine sekteye uğrayacağı, birçok engelin ve sorunun aşılması ve tecrübeli bir kişiden destek alınması sayesinde çalışmaların devam edeceği ve dertlerin aşılacağına yorulur.

Rüyada Nişanlanmak İstememek

Rüya sahibinin, bir aksilik sonucu canını sıkan bir durumla karşılaşacağına, aile bireylerinden biri ile büyük bir tartışma yaşayacağına, kendisini çok üzecek bir durum yüzünden uzunca bir süre boyunca insanlarla arasına mesafe koyacağına ve can sıkıntısı yaşayacağına tabir edilir. Rüyada akrabayla nişanlanmak istememek, bir sorunun çözümü için adım atmaya, sağlıkla ilgili olarak bazı kararlar verip en uygun şekilde uygulamaya, aksiliklerin üstesinden gelmeye ve deyim yerindeyse rakiplerin ekmeğine yağ sürecek bir duruma engel olup rahata ermeye işarettir.

Rüyada Dayı İle Nişanlanmak

Anne tarafından bir akrabadan gelecek olan bir zarar yüzünden uzunca bir süre borç ödemeye devam edileceği, eğitim hayatında ayağa kadar gelen bir fırsatın istemeden de olsa tepileceği, zararlı bir alışkanlıkla muhatap olunacağı, yakın bir arkadaştan ihanet görüleceği ve bu yüzden ruhsal olarak büyük bir sıkıntıya girileceği anlamına gelir. Rüyada amca ile nişanlanmak, rüya sahibinin, baba tarafından bir kişi yüzünden çok büyük maddi zarara uğrayacağına, bu kişi yüzünden bazı tartışmaların ortasına düşeceğine ve uzun bir süre boyunca sorunlarla boğuşacağına yorumlanır.

Rüyada Sözlenmek Nişanlanmak

Fazla birşey beklenmeyen bir işte bir anda yaşanacak bir patlama sayesinde çok büyük aşarılar elde edileceğine, bu sayede çok yüksek bir mevkiye terfi alınacağına, sıkıntıların ve sorunların biteceğine, yeni bir iş konusunda yakın bir arkadaşla ortaklık kurulacağına, eğitim konusunda yeni bir sayfa açılacağına ve mutlu olunacağına yorulur. Rüyada nişanlanmak evlenmek, büyük başarılar getirecek ve hem rüya sahibini hem ailesini mutlu edecek bir proje gerçekleştirileceğine, moral ve motivasyon açısından çok iyi bir hale gelineceğine ve ferahlığa çıkılacağına işarettir.

Rüyada Habersiz Nişanlanmak

Yeni bir şehre taşınılacağı, bu şehirde yeni bir arkadaş çevresine girileceği, yapılan işte daha iyi bir noktaya gelineceği, kısa süre içinde sevilen bir kişinin gelmesi ile mutlu olunacağı, birlikte iş kurma yolunda adım atılacağı, sorunların ve dertlerin kısa zamanda ortadan kalkacağı ve sevinileceği şeklinde yorumlanır. Rüyada haber vererek nişanlanmak, hayırlı ve güzel bir işe girip sorunların ve sıkıntıların aşılacağına, kurulan ortaklıkların yeni kapılar açacağına ve mutlu bir birliktelik yaşanacağına yorulur.

Rüyada Sevmediğin İnsanla Nişanlanmak

İstenmeyen ve hane halkına zarar getirecek bir kişi ile muhatap olunacağına, bu kişi yüzünden bazı tartışmalar yaşanacağına, hemen ardından uzun bir ayrılık yaşanacağına, eşler arasında bir soğukluk olacağına ve huzursuzluk yaşanacağına delalet eder. Rüyada sevmediğin insanla zorla nişanlanmak, can sıkan ve moral bir durumun destek verecek akrabalar ya da arkadaşlar sayesinde ortadan kalkacağına, sağlıkla ilgili yaşanan bir sorunun düzeleceğine ve rahat  bir nefes alınacağına işarettir.

Rüyada Evliyken Başkasıyla Nişanlanmak

Rüyayı gören kişinin, hayırlı bir şekilde ilerleyen bir işte bazı aksaklıklarla karşılaşacağı, ardından zor bir duruma düşeceği, işine çok yarayacak bir makinede bir arıza yaşanacağı, girdiği işte bir bocalama dönemi yaşayacağı ve sevdiği birisi ile ters düşüp ayrılacağı anlamına gelir. Rüyada nişanlıyken başkasıyla nişanlanmak, arıza veren bir durumun uzun uğraşlar sonucunda düzeltileceğine, yeni bir konuda bazı kararlar verileceğine, borçlu olunan bir kişiye uzunca bir süreden beri yapılamayan ödemeler için stres yapılacağına ve bu konu ile ilgili olarak ceza ödemesi için bir belge alınacağına tabir edilir.

Rüyada İsteksiz Nişanlanmak

Rüya sahibinin, çok kötü geçen bir dönemin ardından kendisine aile büyüklerinden birinin yapacağı bir yardım sayesinde iş hayatına geri döneceğine, aile hayatı ile ilgili olarak çok önemli bir adım atılacağına, aranın bozuk olduğu bir arkadaşla oturulup konuşulacağına ve aradaki buzların kısa süre içinde eriyeceğine rivayet edilir. Rüyada kendi isteğiyle nişanlanmak, okul hayatında arkadaş olunup uzun bir zaman sonra biraraya gelinemeyen bir kişi ile ortak bir kişinin daveti ile biraraya geleceğine ve konuşmalar ve toplantılar sonunda birlikte bir işe girileceğine alamettir.

Rüyada Kuzenle Nişanlanmak

Birçok kişi tarafından yadırganacak ve uzun bir zaman boyunca sorun yaşanmasına sebep olacak bir durumla karşılaşılacağına, ardından sevinçli bir haber alınacağına, bu haber üzerine maddi açıdan kazanç getirecek bir alana hızlı bir giriş yapılacağına ve zorlukların kolaylıkla aşılacağına tabir edilir. Rüyada abi ile nişanlanmak, kötü bir işe girmek zorunda kalınacağı, zor geçecek ve çetin tartışmalara sebep olacak bir görüşmeye girileceği, binbir türlü zorlukla kurulacak olan bir işyeri ile birlikte ticaret hayatında zarara düşüleceği ve gereksiz yere çok fazla harcama yapılması yüzünden büyük bir parasal kriz yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Küçük Yaşta Nişanlanmak

Kişinin, beklemediği bir yerde beklemediği bir kişiden darbe alacağına, bu yüzden uzun bir süre boyunca kendisini toparlayamayacağına, sevdiği bir kişinin sağlık durumu ile ilgili olarak kötü bir haber alacağına, kendisini çok zorlayacak ve toparlanmasına bir türlü izin vermeyecek bir durumla karşılaşacağına rivayet edilir. Rüyada ihtiyar olarak nişanlanmak, sorunlarla dolu ve çok sıkıntılı geçecek bir döneme girileceğine, maddi ve manevi olarak kötü bir hale düşüleceğine ve hem aile hayatında hem sosyal hayatta sıkıntı çekileceğine yorulur.

Rüyada Nişanlanmanın Psikolojide Anlamı

Gönül işleriyle haşır neşir olan ve hali hazırda sevgilisiyle dünya evine girmek isteyen kişilerin rüyalarında nişanlandıklarını görmeleri  gayet normaldir. Çünkü bilinçaltında sevdiği kişiyle birlikte mutlu bir evlilik ve çocuk sahibi olma hayalleri vardır. Rüyalarında sık sık nişanlandıklarını gören kişilerin muhtemelen planları hep bu yöndedir. Bu da bilinçaltının bu konuyla çok meşgul olduğunu gösterir.

Bunun tam tersi olarak gönül işlerinden yana mutsuz olup, aşk hayatında mutsuz olan veya istediğini bulamayan ya da aradığı aşkı bulamayan kişilerin, bu arayışlarının ya da özlemlerinin bir yansıması olarak da değerlendirilebilir. Sevdiği kişiyle evlilik hayalleri kuran birinin bir ayrılıkla yıkılan hayalleri sebebiyle bilinçaltını buna kurması, rüyalarında sürekli ayrıldığı sevgiliyi, onunla nişanlanmayı ya da evlenmeyi görmesine neden olabilir. Yani rüyasında nişanlandığını gören kişiler ya aşk hayatlarında çok mutlu olanlardır, ya çok mutsuz olanlardır ya da mutlu bir beraberlik ve ardından gelecek olan mutlu bir evlilik hayalinde olanlardır.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Nişanlanmak Hakkındaki Rüyalar;

 1. mine (04 Ocak 2014 saat: 17:06)

  Ruyamda tanimadigim bir adamla nisanlaniyordum.nisan olduktan bir hafta sonra yeni ariyordu beni bu kisi.bayagi uzuluyordum nasil sorumsuz sevgisizsin sen bi hafta boyunca nerdeydin. Diye sitemler ediyordum.islerini bahane ediodu hep boyle surecek diyordu.ben de bagiriyordum ilgi istiyorum artik yeterr diye.senle nisanlanmam hataydi evet ama bu kadar agir sonuc verecegini ummuyordum keske diger dim talibimle olsYdim diyordum.yasim 21 uni mezunu bi genc kizim evlenmedim hic.sizce ruyamin anlami nedir?


 2. ayten (06 Ocak 2014 saat: 19:40)

  Ruyamda tanimadigim bir kadin parmagima nisan yuzugu takti ve oglum yurt disinda gelecek dedi aradan bir haftadan fazla zaman gecti arayan soran yok bende anneme kiziyorum niye izin verdin nisan takmalarina hic tanimadigim gormedigim arayip sormayan birine verdiniz agliyorum sonra yanima amcam gibi sevdigim biri geldi bana ne oldugunu sordu ben iyiyim diyorum biseyim yok diyorum yuzuyumu saklamaya calisiyorum ama yuzuyu goruyor tebrik ediyor bende olanlari anlatiyorum cok mutsuz oldugumu soyluyorum sonra komsunun oglu geliyor duyununun bir ay sonra olacagini soyluyor onun icin mutlu oluyorum acaba ruyamin anlami nedir


 3. hasret (31 Ocak 2014 saat: 04:17)

  Eşimle ayrılma aşamasındayız ve rüyamda eşimle tekrar nişanlandığımızı ve kalın bir alyans aldığını gördüm neden bu şekilde yüzük aldığını sordum ve bana birdaha hiç ayrılmamak için olduğunu söyledi bulunduğumuz yer çok huzurlu biyerdi ve çok mutlu olduğumu gördüm kayınpederimle küs ve kavgalı olarak ayrılmıştık gerçekte fakat rüyamda kayınpederim beni çok güler yüzlü olarak karşılıyodu acaba rüyamın anlamı nedir şimdiden teşekkür ederim.


 4. Seyma (04 Şubat 2014 saat: 11:41)

  Ruyamda resmen suan hayatimda olan 1 senelik sevdigimle nisanlaniyodum yalniz gelinlik vardi uzerimde bu nasil nisanlanma oluyor nisanlandigimizi soyle anladim ailem artik nisanlisin deyip duruyordu ordan biliyorum o kadar gercekciydi ki o kadar mutluydum ki annemin babamin bakislari falan hla gozumun onunde insallah kotu biseye gelmez ama tekrar tekrar gormek istiyorum o ruyayi bir yanda da korkuyorum hani kotu biseye mani olmasin diye :(


 5. Büşra (07 Şubat 2014 saat: 09:46)

  Merhaba arkadaşlar Ben rüyamda önce herkes tarafından tanınan bi çift nişanlanıyodu sonra bi anda ben nişanlanıyo oluyorum ama nişanlandığım kişiyi tam olarak hatırlamıyorum . Sonra dayım , babam , anneannem bide annem var nişanımızda onların elini öpüyorum .
  Bana lütfen tabirini söylermisin . Başka bi yerde güzel bişeyler yazıyo farklı yerde kötü şeyler yazıyo .
  Hem korkuyom hem seviniyorum .
  Sizden Çok Rica Ediyorum Lütfen Açıklarmısınız Lütfen Ya :( :(


 6. belgin (10 Şubat 2014 saat: 12:02)

  üyamda sözlümle nisanlandim ve aksamina nisanimiz icin bir eglence vericektik. Eglence baslamadan öncede bi pazar gibi bir yeri dolastik ve ben uzun bir abiye ariyordum.yůzükleri takmadan önce sevgilim bana evlenme teklifi yapti ve ben sevincten agladim ve kabul ettim sonra o bana bende ona yüzügü taktim ama kurdale kesilmedi biz öyle kurdalesiz nisanlandik. Iki hafta sonra gercekten nisanimiz var allahin izniyle, ondan cok korkuyorum kötü bir yorum olabilmesinden. Hem iyi hem kötü seyler yaziyor aciklamalarda, lüften bir dogru aciklama yazin bana. Simdiden tskrl. :)


 7. elif (18 Şubat 2014 saat: 15:03)

  Ruyamda gorustugum kisiyle nisanlanmisim fakat nisan yuzuklerim yani alyansim ve tek tasim cok kotu sanki tenekeden kararmis bir yuzuk gibi. Bunun uzerine etrafimdakilerden cok tepki aliyorum sana ala ala bu yuzuklerimi almis iste kendin bulursan boyle olur gibi.. Ve bu duruma cok uzuluyorum neredeyse pisman oluyorum onunla nisanlandigima ama bunlari dusunurken bi yandan da onu cok sevdigimi hissediyorum. Lutfen yorumlar misiniz cok onemli ;(


 8. defne (15 Mart 2014 saat: 11:03)

  sevgilimle kısa süre önce ayrıldık. hala birbirimizi seviyoruz fakat çok tartışıyoruz. rüyamda beni istemeye geldiklerini gördüm daha sonra nişanlanmak için hazırlık yaptığımızı. nişan yüzüğü almaya gittiğimizde bir türlü yüzük seçemedim seçtiğimin de bana uygun olanı yoktu. nişan törenini görmedim fakat nişanlıydık. sürekli yan yana idik. acaba bunun yorumu nedir?


 9. hayriye (20 Mart 2014 saat: 21:55)

  rüyam da kocam cisimsiz biriyle nişanlanıyordu kocamın yanında insan çok güzel bir kız benim yanımda cisimsiz bişey oluyordu kocamı uyarmaya kalkıyordum bir türlü söyleyemiyordum beni korkutuyordu kocama sürekli kendini yakma demeye çalışıyordum ama çok güçlüydü beni yere vurdu ve bardı felaket derecede yüksek ve çirkin bir sesi vardı ama kocamın yanında sanki bir melekti vede çok güzel bir kızdı


 10. seda (29 Nisan 2014 saat: 08:31)

  ben eşimden ayrıyım ve bir kızım var rüyamda biriyle nişanlanıyordum nişanımız aile içinde oluyordu ve bana tek taş altın alyans da vardı galiba bilezik baya bir altın takılıyordu ve bu tarz şeyler benim hep gözümde kaldığı için çok mutluydum karşı taraftan değer kıymet görüyordum o kadar etkilendim ki rüyadan sabahın köründe uyanıp rüya tabirlerine baktım sizde beni aydınlatırsanız çok sevinirim :)


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,