RuyaTabirleri.com

Rüyada Ölü ölüm Görmek

Rüyada ölü ölüm görmek biraz can sıkıcı olsa da yorumu pek de öyle değildir. Bu rüyanın yorumu olumludur. Rüyada ölü görmek, sevdiğiniz bir kimsenin yakın zamanda geleceğinin habercisidir.  Halk arasında yaygın olan tabiri ise ölen kişinin ömrünün arttığına yöneliktir.

Rüyada ölü görmek tabiri

Bir kimsenin öldüğünü görmek

Rüyanızda bir kimsenin öldüğünü görmüşseniz, bu rüya etrafınızda olumsuz yorumları ve olumsuz tavırlarıyla enerjinizi çalan birisi olduğunun işaretidir. Bu kimselerin size nazar değdirebileceği gibi, işlerinizle ve hayatınızla ilgili olumsuz yorumlarının etkisi altında da kalabilirsiniz. Bu tarz kişilerden mümkün olduğu kadar uzak durmak gerekir. Olumsuz bakış açısına sahip kişiler enerjinizi aşağıya çektikçe, işleriniz de rast gitmemeye başlayacaktır.

Rüyada ölen kişinin tanımadığı bir kadın olduğunu gören kimsenin işlerinde biraz sıkıntı gözükebilir. Gelirinizi kaybetmeyeceksiniz ancak kısa süreliğine gelirinizde azalma olacaktır.

Eşinin öldüğünü görmek

Rüyanızda ölen kişi eşinizse ve öldükten sonra dirilirse, bu rüya, alım satım işleriyle ilgili gelir artışının müjdecisidir.

Rüyada oğlunun öldüğünü görmek

Rüyasında oğlunun öldüğünü gören bir kimse düşmanlarından kurtulur.

Rüyada ölen kişi görmek

Rüyanızda ölmüş olan bir kimseyi görmüşseniz bu rüya hayra yorulmaktadır. Alacağınız haberler sizi sevindirecektir.

Bu rüya bir diğer taraftan, ölen kişiyi özlediğinizi de ifade etmektedir.

Rüyanızda ölen bu kimse ile helalleşmişseniz, yaptığınız bazı kötü şeyler yüzünden üzüntü duyacağınız anlamına gelir.

Ölen kişiye bir şey vermek

Ölen bir kişiye rüyanızda bir şey vermeniz elinizde olan maddi imkanların azalmasına işaret eder.

Ölen kimsenin sizi öpmesi

Rüyanızda ölen bir kimse sizi öperse, aile tarafından gelecek paraya delalet eder.

Ölen kimseyi öpmek

Rüyanızda ölen bir kimseyi öpmüşseniz, bu rüya, istediğiniz şeyleri söylemek konusunda çoğu kez tereddüt ettiğinize ve genellikle dilinizin ucuna gelen şeyleri söyleyemediğinize yorulur.

Ölen kimsenin elini tutmak

Gerçekleşmesini istediğiniz hayalleriniz konusunda umudunuzu yitirmişsiniz. Beklemediğiniz bir şekilde hayalleriniz gerçekleşecek.

Ölen kişinin sizden bir şey istemesi

Böyle bir rüya üzerinde durulması gereken bir rüyadır. Bu rüya mesaj taşımaktadır. Ölen kişinin sizden ne istediğine dikkat edin. Eğer elinizden geliyorsa istediği şeyi gerçekleştirin. Eğer ölen kişi sizden onun için bir şey yapmanızı istemişse bunu gerçekleştirmelisiniz. Ölen kişinin sizden istediği şey, çevrenizdeki muhtaçların ihtiyaçlarına delalet eder. Ölen kişi sizden para istemişse, etrafınızda paraya ihtiyacı olan düşkünlere maddi yardımda bulunabilirsiniz. Bu tamamen rüyanızın nasıl devam ettiğine göre sizin yorumunuza bağlı olacaktır.

Ölen kişinin aslında ölmediğini görmek

Böyle bir rüya sizi sevindirecek haberler alacağınıza delalet eder. Eğer ölen kişi, ölmediğini kendi ağzıyla söylemişse, bu onun cennette olduğunu gösterir.

Rüyanızda gördüğünüz bu kişi anneniz ya da babanızsa ve onları diri bir şekilde görmüşseniz, sıkıntı ve kaygılarınızın yersiz olduğuna delalet eder. Bu rüya sevineceğiniz olaylara ve mutluluğa yorulur.

Ölen kişinin hasta olması

Gerçek yaşamda ölen bir kişinin rüyanızda hasta olması, dini bir görevden mesul olduğunuza yorulur.

Ölen kişinin yemek vermesi

Hanenizde bereketiniz artacak ve beklemediğiniz şekilde rızıklandırılacaksınız demektir.

Ölen bir kişiyi dövmek

Rüyanızda ölen bir kişiyi dövdüğünüzü görmüşseniz bu rüya üç farklı şekilde yorumlanmaktadır. Bu rüya, kaybettiğiniz bir eşyanızın geri geleceğine yorulabileceği gibi bir seyahat yaparak hayrınıza olan şeyler elde etmeye de yorulabilmektedir. Rüyada ölen kişiyi dövmenin bir diğer tabiri ise sizin ölen bu kimse için dua ettiğinizdir.

Rüyada birinin ölmesi

Eğer ölen kişi sevdiğiniz bir kişi ise fakat bu kişi aynı zamanda kan bağınızın veya aşk ilişkinizin olmadığı bir kişi ise mali olarak zararlara uğrayacağınıza delalet eder.

Ölü arkasından ağlamak

Rüyanızda ölen bir kişinin arkasından üzüntüyle ağladığınızı görmeniz canınızı sıkacak bir mekana gireceğiniz anlamına gelir.

Rüyada ölen bir kişinin arkasından ağlayan ve bunu gösteriş için yapan kişiler görmeniz, günahlarınızın arttığına işaret eder. Doğru yolu bulmanız için uyarı niteliğinde olan bu rüyayı dikkate almanızda fayda vardır.

Kendisini ölmüş olarak görmek

Rüyanızda kendinizi ölmüş olarak görmüşseniz bu rüya hayırlara vesiledir. Şansınız artacak ve işleriniz yolunda gidecek demektir.

Rüyanızda mezara kadar sizi taşımışlar fakat gömmemişlerse, bu rüya, şan ve şerefiniz artacağının, çevreniz tarafından takdir edileceğinizin habercisidir.

Eğer rüyanızda defnedilmişseniz, bu rüya, dünya hayatınızdan uzaklaşarak günahlarınızdan arınacağınıza yorulur.

Rüyanızda öldükten sonra dirilmiş iseniz bu rüya günahlarınızdan tövbe edeceğinize delalet etmektedir.

Ölen kimseyi çıplak görmek

Ölen bir kimseyi çıplak halde görmeniz, manevi yaşamınızın azalacağına işaret eder. Uyarı niteliği taşıyan bu rüya dikkate alınmalıdır. İçsel dünyanızla ilgili bir analiz yapmalı ve maneviyatınızı kuvvetlendirmeye çalışmalısınız.

Rüyada ölümsüz olmak

Rüyanızda ölümsüz olduğunuzu görmeniz, sabit fikirli olduğunuza ve yeniliklere açık olmadığınıza işaret eder. Bu durum hayatınızda ilerleme kaydetmenizin de önüne geçmektedir. Yeniliklere açık olduğunuzda, yeni kapılar da size açılacaktır. Bu nedenle tabularınızı biraz yumuşatmanızda fayda olacaktır. Böylece yeni fırsatları da rahatlıkla görebilirsiniz. Belki de hoşlanmadığınız bir durum size fayda sağlayacaktır. Bu nedenle bu rüyayı uyarı niteliğinde değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Ölüm haberi almak

Rüyanızda bir kimsenin ölüm haberini almanız, amaçlarınız doğrultusunda verdiğiniz kararların sizi tam tersi yöne götüreceğine işaret eder. Birinin ölüm ilanını görmeniz ise yaşamınızda olan değişimleri ifade eder. Bu değişimler sizin kararınızla olacaktır.

Ölü taşımak

Rüyada ölü taşımak hayra yorulmaktadır. Devlet kapısında olan işlerinizin yolunda gideceğine delalet eder. Bu rüyanın bir diğer tabiri ise memuriyete geçiş yapacağınız şeklindedir.

Ölü hayvan

Rüyada görülen ölü hayvanlar, rüya sahibinin karakterinin bir parçasını temsil etmektedirler. Karakterinizdeki bu parça büyük olasılıkla sizin hoşlanmadığınız bir parçadır. Örneğin birinden nefret ediyorsanız bu nefretinizden vazgeçmeniz gerektiğini kendi kendinize anlatmaya çalışıyor olabilirsiniz. Bir diğer taraftan bu rüya daha dengeli bir kişilik sergilemek istediğinizin de bir göstergesi olabilir.

Rüyada ölü görmek psikolojik yorum

Rüyanızda bir ölü görmeniz veya onunla konuşmanız, negatif insanların etkisi altında kaldığınızı gösteriyor olabilir. Rüyada ölü görmek bir diğer taraftan maddi kayıplarınızın bilinçaltınıza yansıması da olabilmektedir.

Rüyanızda sevdiğiniz birinin öldüğünü görmeniz, sevdiğiniz bu kişinin bazı özelliklerini artık onda bulamadığınızı gösteriyor olabilir. Bu kişiyi özel kılan özelliklerini düşünün. Şu anda hala aynı özellikleri onda görebiliyor musunuz?

Rüyanızda çocuğunuzun öldüğünü görmeniz, onun yaşamıyla ilgili kaygılarınızın yansıması olabilir. Çocuğunuz büyüdükçe kendi yaşamı ile kararları almaya başlar. Bu onun hayatındaki yeni bir yoldur. Çocuğunuzun yetişkin biri olmaya başlaması rüyanızda ölümle, yani yeni bir başlangıçla sembolize edilmiş olabilir.

Rüyanızda kendinizi ölmüş olarak görmüşseniz, hayatınızda bir geçiş döneminde olabilirsiniz. Bu geçiş çoğu zaman manevidir. Bir diğer taraftan yeni bir başlangıç arayışında da olabilirsiniz. Hayatınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

Eğer rüyanızda uzun bir süre önce ölen bir kimseyi görmüşseniz bu kişi aslında etrafınızda var olan bir başka kişi ile aynı özelliklere veya aynı ilişki derecesine sahip olabilir. Örneğin bir kimse rüyasında ölen babasını görmüşse, rüyadaki babası aslında gerçek yaşamında benzer bir ilişkisinin olduğu farklı bir kimsenin yansıması olabilir. Rüyalarınızda gördüğünüz kişiler, o özelliklere sahip olan çevrenizdeki kişilerle çoğunlukla benzerlik gösterebilmektedir. Bir diğer taraftan rüyanızda ölmüş birini yaşıyor olarak görmeniz, o kişiyi hayatta tutmak için bilinçaltınızdaki çabaları simgelemektedir.

Rüyanızda gerçek yaşamınızda hayatta olan anneniz, babanız veya bir sevdiğinizin öldüğünü görmeniz onları kaybetmekle ilgili olan korkularınızı sembolize eder. Bir diğer taraftan onları özlediğinizi ve onlarla olan ilişkilerinizin eski günlerdeki gibi olmasını istediğinizi de temsil eder.

Rüyada zombi görmek

Eğer rüyanızda kendinizi zombi olarak görmüşseniz, bu rüya kendinizi ifade etmek için yetersiz olduğunuzu gösterir. Bir diğer taraftan böyle bir rüya eski bağımlılık ve alışkanlıklarınızın geri döneceğine dair bir sinyaldir.

Başka birinin zombiye dönüştüğünü görmeniz, etrafınızda size karşı olan duygularını belli etmeyen, sevgi ve ilgisini beklediğiniz insanları sembolize eder.

Eşinin öldüğünü görmek

Bu rüya yalnızlık korkunuzun yansımasıdır.

Babanın öldüğünü görmek

Rüyasında babasının öldüğünü gören kişi, babasına karşı içten içe öfke duymaktadır. Böyle bir rüya görmüşseniz, babanıza olan öfkenizin sebebi, ihtiyaç duyduğunuzda babanızın sizi desteklememesi ve gerekli takdiri göstermemiş olmasıdır.

Annenin öldüğünü görmek

Rüyada annenizin ölmüş olduğunu görmeniz, annenizden beklediğiniz ilgiyi alamamış olduğunuzu ifade eder. Bu durum çocukluğunuza ait bir hatıra olabileceği gibi, şu anda da yaşanıyor olabilir. Annenize olan öfkenizi görmek istemeyip bastırdığınızı bilinçaltınız size anlatmaya çalışıyor.

Erkek kardeşin öldüğünü görmek

Bu rüya maddiyatla ilgilidir. Maddi bir kayıp yaşamış olabilirsiniz veya maddi bir kayıpla ilgili kagılarınız olabilir.

Kız kardeşin öldüğünü görmek

Rüyanızda kız kardeşinizin ölmüş olduğunu görmeniz, tek başınalık duygunuzun yansımasıdır.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Üzüntü ve ağlamak ile ilgili daha geniş rüya tabirini Rüyada Ağlamaksayfamızdan okuyabilirsiniz.
Rüyada Ölü ölüm Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. serdal (22 Aralık 2013 saat: 12:22)

  Sayin hocam ruyamda yillar once trafik kazasinda kaybettiyim babami gordum ruya soyleydi babami biir otomobil carpmis hastaneye kaldirmslar bende kosarak oraya giiyorum hastaneye varmadan olum haberini aliyorum kosarak morgun onune variyorum orgun onunde yerde bir suru tabut ve bazi tabutlarin icinde siyah kopeklerin uyudugunu gordum sonra ordaki hesirenin birine babamin nerde oldugunu sorugumda elini uzakta gorunen bir mezarliga uzatti ve bana baban orda dedi bende bagirarak hickira hickira agladim ve hemen uyandim lutfen bu ruyanin ne anlama eldiyini bana yorumlayin


 2. öznur (09 Ocak 2014 saat: 01:18)

  Eşimin annesi yaklaşık 50gün önce vefat etti. Eşim iki gün önce rüyasında annesini görmüş. annesi yine ölüymüş fakat eşim annesine maşa gibi bir şey ile dokunmuş annesi dirilmiş. Daha sonra eşim annesini bir bebeği emzirirken görmüş. Annesine sen hastasın senin hastalığın bebeğe geçmez mi demiş anneside hayır geçmez demiş.

  Gördüğü bu rüya ne anlama geliyor acaba cevaplarsanız seviniriz.


 3. ferdi (21 Ocak 2014 saat: 01:36)

  rüyamda dalga çekmiştim kafam güzeldi kendi düyünümüze gitmiştim annemin yanına gittim ve bana yinemi çektin dedi bunun üstüne düyün salonundan çıktım abim peşimden geldi ve abimle tartışmaya başladık ve amcamı dayımı gördüm abim düyüne geri gitti ve 3 4 kişi tarafından sıkıştırıldım ve beni bıçaklayıp öldürdüler sonrada arabayla düyün salonunun önüne getirip dügün salonunun kapısından içeri attılar ve tüm ailem baş ucumda aglıyordu ( bu kadar teşekkür ediyorum )


 4. Bekir (26 Şubat 2014 saat: 08:56)

  10 ay beraber olduğum ve bir tartışmamız yüzünden ayrıldığım sevgilimin abisinin elinde büyükçe bir yağ tenekesi var,tenekenin içerisinde bir tabanca var ve içerisinde tabanca olduğundan haberi yok . tabanca kendiliğinden ateş alıyor ve 3-4 kez ateşleniyor ve çıkan kurşunla kızın abisi ölüyor. ve kız bunu duyunca ağlayarak benden kaçıyor. arkasından koşuyorum ama bir türlü kendisine ulaşamıyorum çekip gidiyor. ve kız cenazeyle birlikte memleketleri olan muş a gidiyorlar. telefonla arıyorum onada cevap vermiyor. Ve ben uyanıyorum. ( bu arada olayın olduğu yer babamın işyeridir.)


 5. cansel (06 Mart 2014 saat: 15:30)

  Ruyamda halami ölmüş gördüm ama halam sirt üstü yatiyordu ve ayaklari ters dönmüştü ayaklari ise cok igrenc soluk ve farkliydi ve ben aglamiyordum isin ilginc tarafi en yakin arkadasimda bu ruyanin qynisi gordu sadece kisi bizim tarih hocamizdi ben bu ruyayi gordukten sonra cok fazla korktum ama normalde ben pek ruyadan etkilenmem arkadasiminda ayni ruyayi gormesi bizi cok korkuttu lutfen bilen biri varsa cevap versin


 6. Cansel (06 Mart 2014 saat: 15:32)

  Ruyamda halami ölmüş gördüm ama halam sirt üstü yatiyordu ve ayaklari ters dönmüştü ayaklari ise cok igrenc soluk ve farkliydi ve ben aglamiyordum isin ilginc tarafi en yakin arkadasimda bu ruyanin qynisi gordu sadece kisi bizim tarih hocamizdi ben bu ruyayi gordukten sonra cok fazla korktum ama normalde ben pek ruyadan etkilenmem arkadasiminda ayni ruyayi gormesi bizi cok korkuttu lutfen bilen biri varsa cevap versin..


 7. pinar (08 Nisan 2014 saat: 10:04)

  Merhabalar hocam.ben dun aksam bir kiz arkadasimla kavga ettim.onun etkisimiydi bilmiyorum ama cok garip ruyalar gordum rüyam hep ölümle alakali .ve ruyamda olenler gercek hayatta saglar ( cok sukur ).ruyamda dayim baska bir dayimin oglu ve amcam ard arda vefat ediyordu.sonra gercekte hayatta olan baska bir amcamin ölüp sonra dirildigini goruyordum.hatta bize geliyordu cay demliyordu muhabbet ediyorduk. ruyada hep bizdeydi.sonra abimin öldugunu ruyamda ogreniyordum. ben olsam o ölmezdi.ona cok iyi bakardim diyordum.abimde sozde bi hastalktan ölmus.bi hastaliga yakalanmis ve daha tedavi olmaya baslamadn ölmus.ben gidip anne sana aynisi olmasn .senin yaninda ben varim.seni iyilestirmek icin her seyi yapicam diyorum.hatta diyorum ki her gun bir fincan kahve ic iyi gelir diyorum..ayy o kdr karisiktki ruyam anlatamam..ne olur bana yorumlayin ya :(


 8. derya (18 Nisan 2014 saat: 22:54)

  hocam annem 10 gün önce vefat etti rüyamda anneme anne elimi tut seni ordan alıcam diyorum annem hayır olmaz diyo tut seni alıcam diyorum hayır git diyor bana ırmak gibi bi su akıyo yakınlarında çam ağacı var yeşil her taraf annem çam ağacının altına oturuyo yanında 4 sene önce vefat eden yengem var sadece geri dönüp bana bakıp gülümsüyo ve git burdan elini tutamak dedi anne ne olur dedim ama anneme sonra tabi sen yengemle dedikodu edicen değilmi diorum hadi diyorum ama sonra annemde yengemde kayboldu ertesi gün gördüğüm rüyada ise annem elleri açarak beni kucaklıyoo ve sarılıyo anne özledim diyorumm annem sadece sıkıca sarıldı ona sarılacakken kayboldu yakalamaya çalıştığımdada uyandım lütfen rüyamı yorumlarsanız sevinirim


 9. fatma (03 Mayıs 2014 saat: 15:28)

  Ruyamda birbucuk yil once vefat eden annemi hastanede kanser tedavisi icin yattigini goruyorum odasina girip ziyaret etmek istiyorum doktorlar agzima maske takmadan giremiycemi soyluyorlar ayni zamanda da annem hamileymis cok sasiriyorum hayretle hemsireye annemin 69 yasinda oldugunu hamileliginin mucize oldugunu soyluyorum onlarda hayret ediyorlar buarada babam annemin vefatindan sonra kanser oldu tedavi goruyor. Yine ruyama donuyorum annemin yanina ziyarete giriyorum annemin ayak ucunda bir erkek bebek yatiyor annem dogum yapmis hemde normal dogummus sasiriyorum annem beni opmeye calisiyor bende opmek istiyorum fakat ona zarar veririm diye c ekinerek yaklasiyorum sonra annemin evini ablamla temizlemeye basliyoruz duvar falan siliyoruz camdan bakinca bir kucuk ucagin inis yaptigini goruyorum boyle iste.


 10. süheyla Atar (10 Mayıs 2014 saat: 07:59)

  Sayın hocam 5. Sınıflardan bir ogrencimi yüzme programına gidiyoruz ve kaybolduğunu farkettik. sonra suyun içinde boğulmak üzereyken çıkarıyoruz ve beni ölüme hazirliyorlardi diye sayıkliyor bende senin yasında ben de ölmek isterdim simdi tevbe edilecek çok günahım var diyorum ertesi gününssabahı ben ölüm anindayim ama çare yok birde bir ses duyuyorum sana bundan dolayı 30 külçe altın vereceğiz diyorum. Ogrencimin ölecekti yerine ben ölmek üzere oluyorum…ölme anında uyandım…


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , ,