RuyaTabirleri.com

Rüyada Parmak Kesilmesi

Rüyada parmak kesilmesi, tek bir şekilde tabir edilmez. Rüyada el parmaklarının hepsinin ayrı ayrı, yine ayak parmaklarının da ayrı ayrı anlamları vardır ve rüyanın en doğru, en net ve kesin yorumu ancak hangi parmak kesilmişse onun üzerinden yapılabilir. Tüm rüya tabirlerinin bu konuda hem fikir olduğunu söylemeyi de ihmal etmeyelim.

Rüyada Parmak Kesilmesi ve Kanaması Görmek

Rüyada kan görmenin rüyayı bozduğu kabul edilir dolayısıyla rüyasında parmağının kesildiğini ve kanadığını gören kişinin rüyasının geçersiz olduğu yorumu yapılır.

Rüyada Baş Parmak Kesilmesi

Rüyayı gören kişinin hayatında bir değişiklik olacağına bunun da her yeni gününün bir öncekinden farksız olan rüya sahibine çok iyi geleceğine işaret eder. Bu değişikliğin rüya sahibinin bir vasıta ile gideceği yerde yaşanacağı öngörülür.

Rüyada İşaret Parmağı Kesilmesi

Rüyayı gören kişinin inancına sıkı sıkıya bağlı olduğuna, Allah’ın emirleri dışına çıkan bir dünya görüşünü ve hayat tarzını benimsemeyeceğine, hiçbir zaman dinini boşlamayacağına, doğruluktan ve hak yolundan da ayrılmayacağına tabir edilir.

Rüyada Yüzük Parmağın Kesilmesi

Rüya sahibi için iyi şeylere işaret etmez. Kişinin maddi imkânlarının azalacağına, geçiminin zorlaşacağına bu nedenle rüya sahibinin lüksünden ve konforundan da fedakârlık yapmak zorunda kalacağına alamet eder. Bu rüya, şanssızlık olarak değerlendirilir.

Rüyada Orta Parmağın Kesilmesi

Uğursuzluk olarak yorumlanır ve herkesi ilgilendiren, kötü bir olayın meydana geleceğine rivayet edilir. Televizyona, gazetelere hatta radyoya konu olacak kadar önemli ve büyük bir şahsiyetin kara haberini almaya alamet eder.

Rüyada Serçe Parmağın Kesilmesi

Büyük bir melanetin yaşanacağı anlamına gelir ve rüyayı gören kişinin ailesindeki ya da ikinci ve üçüncü kuşak akrabalarının ailesindeki küçük bir bireyin vefat etmek sureti ile eksileceğine yorulur.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Parmak Kesilmesi Hakkındaki Rüyalar;

 1. dilek (31 Ocak 2014 saat: 15:17)

  rüyamda işaret parmağım bir yere takılıyor ve kesiliyor ama sanki parmaktaki bir damarım kesilmiş gibi acıyor. hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. ileriden sınıfımızdan 3 tane çocuk geliyor çok iyi anlaştığım çocuk parmağımı hafif sallıyor (kanı süzdürmek için ) ve peçeteyle sarıyor böyle yaparsan acımaz diyor,diğerini yakındaki pastanede görüyorum ,üçüncüsünüde parmağımı saran çocuğa bakarken görüyorum . ben yatılı okuyorum bu yüzden parmağımı saran çocuk valizimi alarak beni otobüse götürüyor ve parmağımdaki peçeteyi çıkarıyorum yara kabuk bağlamış.
  ne anlama geliyor lütfen söylermisiniz.


 2. sibel (12 Mart 2014 saat: 07:38)

  annemle beraber yatıyoruz annem bana sitem edip ağlıyor eşimle ilgili şeyleri anlatmadım diye sonra salona geçiyoruz babam parmaklarının hepsini eşime vermiş babamada farklı farklı ince degşik biride tırnakları üst üste ben annem erkek ve kız kardeşim ağlıyoruz en çok benle erkek kardeşim sonra eşim geliyor parmaklarını göstererek olmadı gibi bişey söylüyor babamda ağlıyor ama bizede teselli veriyor gözyaşını siliyor ağlamak yok diyo sonra parmaklarıyla dalga geçer gibi onu böyle yapmasalarmış şöyle yapsalarmış diyor işaretle baş parmağını gösteriyor uzun incecik sallanıyor bu arada karşı komşum ve ogullarıda yanımızda ben çok ağlıyorum


 3. Sema (12 Mart 2014 saat: 08:43)

  Rüyamda elimin bütün parmaklarını kendim kesiyordum ama parmaklar tek tek ele alınmış anlamadım ve bu rüya beni çok etkiledi yardımcı olursanız sevinirim. Ve korkarak kesiyordum parmaklarımı bundan 2 hafta öncede işaret parmağımı kestiğimi görmüştüm ama o normaldi fakat bu sefer hepsini ben kesiyordum anlamadım gerçekten bana ne gibi bir anlatımı olabilir parmağımı kendim kesmenin yardımcı olursanız sevineceğim şimdiden teşekkür ederim.


 4. eda (10 Nisan 2014 saat: 11:28)

  Merahabalar , Bugün çok net gördüğüm bir rüya ile sıkıntı içinde güne başladım. En yakın arkadaşım şu anda hamile rüyamda kızı 2. yaşındaymış 3 arkadaş ve kızı bir yere gidiyoruz asfalt bir yoldan geçtikten sonra çamurlu bir yola giriyoruz bata çıka yürüyoruz kim olduğunu hatırlamadığım bir bay el parmaklarını kesmezsem bana zarar vereceğini söylüyor ve korku içinde baş parmağını kesiyorum sadece kan görmedim ve diğer parmaklarını kendi kesiyor. Korku içinde uyandım. Lütfen yorumlar mısınız çok etkisinde kaldım. Şimdiden teşekkür ediyorum.


 5. başak (22 Nisan 2014 saat: 15:47)

  Ben rüyamda babamın trafik kazası yaptığını gördüm. Arabanın içinde halam ve babaannem vardı.babaanneme ve babama bişey olmamış halamın parmakları kopmuştu.oradaki kişiler fotoğrafını çekmişler .bende hemşireye halamın durumunu soruyordum.hemşirede burda fotoğrafları var bakın diyor ve bende halamın tırnakları uzun bir şekilde işaret parmağının kopmuş olduğunu gördüm.


 6. ayşe (29 Nisan 2014 saat: 10:43)

  rüyamda yakın akrabalarım beni sıkıştırıp orta parmağımı ve işaret parmağımın yarısını kesiyorlar ve yanımdaki 2 arkadaşımin parmaklarını kesiyorlar
  bıçaklar keskin oluyor ve 6 adam beni tehtit edibip bana yalancı demiyeceksin diyorlar ve ben ağlıyorum eve çıkip babamı cep telefonundan aramak istiyorum eve gldiğimde ise annem bana normal davraniyor.Benim parmaklarım kesildiği halde hiç kan akmıyor .çok korkmuştum.Ben 13 yaşındayım ve bu rüya beni çok etkiledi.Akrabalarımızdan 1 yane benim parmağımı kesen adam babam ve annem ile küs ama diğer 5 adam ile iyi geçiniriz.
  lütfen rüyamı çabuk yorumlar mısınız?


 7. arif KESKIN OĞLU (04 Mayıs 2014 saat: 12:39)

  Rüyamda sol elimin serçe baş parmak sağlam işaret parmağım ince pebek parmağı gibi diğerleri ilk eklem yerinden kesik baya önce olmuş sanki deri kapatmış yara kan yok bşe tutacağım bardak motor gidonu mesela zorlanacağm gibi geliyor böyle devam edeceğim diyorum tutabiliyprum ama öyle işte kuvvetlenmişsanki bişeyi tutabiliyorum sımsıkı avcumu sıkınca güçlü hissediyorum teşekkür ederim


 8. ŞÜKRAN (02 Temmuz 2014 saat: 15:01)

  Merhabalar 3 yıldır inişli çıkışlı olan bir ilişkim var yaşadıklarımdan zaten benim için hayırlı olmadığını düşünüyorum buna rağman kendisinin ısrarı yada yalvarmasına merhamet edip bi noktaya gelene kadar hayır diyemiyorum.çok şiddetli bi kavgamızın üzerine yine geri gelişi tekrar birleşmemiz için yalvarmasında bende bi dua ile Allahtan tekrar istedim Allahım bana hayırlımı değilmi rüyama gönder diye RÜYAMDA kucağımda bir bebek tanımadığım bir ortam adamın biri benim bebeğimin serçe parmağını kesiyor ve ben rüyada çok yıpranıyorum ağlıyorum baba baba diye çağırıyorum…lütfen bana yorumlarmısınız..teşekkür ederim..

  saygılarımla,


 9. nevin aksu (14 Eylül 2014 saat: 12:20)

  rüyamda işaret parmağımın ve ayak baş parmağımın daha önceden kesildiğini ve onu kemirerek yediğimi gördüm.parmaklarımın yenisi çıkmıştı ve oldukça normaldi.kesilmiş parmaklarımı yerken bir taraftanda ne zaman kesildiğini hatırlamaya çalışıyorum,hiç acımadığını düşünüyorum.diğer yandan annemin bir varilin içine girip varille beraber takla attığını görüyorum.sorduğumda rahatsızlığından dolayı namaz kılarken zorlandığından bununda bir çeşit ibadet olduğunu söyledi.korkuyla uyandım.yorumunuz için şimdiden teşekkürler.


 10. ahmet (07 Ekim 2014 saat: 14:35)

  rüyamda eski sevgilimi gördüm yeni sevgilisi filan var ayrı ayrı masalardayız içki içiliyor.eski sevgilim şarkı filan söylüyor.ben onlara bakmıyorum.Sonra cok yakın bi arkadasımı görüyorum onlarda içiyorlar.yanıma geliyorlar benim masama ben eski sevgilimin masasına hic bakmıyorum.sonra bizim eve geçmiş olduk benim yanımda insanlar var.eski evgilim yeni sevgilisi yanlarında büyük birisi var onlar yatıyolar evin bir odasında bende içerde arkadaşlarımla muhabbet ediyorum.bir seyo içeri gidip bakıyorums geli camlar açık olduğu icin rüzgar olmuş rahatsız olmuşlar.camları kapatıyorum sonra eski sevgilimin yanına geliyorum camı kapatmaya, bana parmaklarını gösteriyo hepsi kesilmiş çok üzülüyorum sarılıyorum ağlıyorum sonra uyandım zaten bunu nasıl yorumlarsınız ?


 11. busra (22 Ekim 2014 saat: 06:31)

  Ruyamda sabah okula gitmek icin evden cikmistik ben ve annem arabaya bindik sonra babam arabayi cikardi ve sonra kardesime sen diger arabayi cikar dedi kardesim 11 yasinda ve oda arabayi cikartti ve hiz yapip kaza yapti sonra icinden cikti ve annem noldu sana dedi oda parmaklarim kesildi simdide dedi orta armagiyla isaret parmagi iki elindede kesilmisti ve sonra uyandim iste ama 13 yasindsyim ve bu ruya beni fazlasiyla etkiledi lutfen cabuk cevap verin tesekkurler…


 12. hacer (25 Ekim 2014 saat: 07:36)

  Ruyamda abimin ilk 3 el parmaklarini bilmeden ben kapiya kistiriyorum vede vicdan azabi duyuyorum noolur abi sunu peceteye saralim vede diktirelim diyorum.oda yok diyor bu kendi kendine tutar diyor.o kapiyida bizim buralarda hasta bi kiz var onu disari cikarmak icin kapatmaya calisirken oluyor.bide ayni anda camiinin imaminin yemeginden biraz alip yemek istiyorum ama imama bakiyorum namaz kiliyor almak istemiyorum.insaallh yorumlarsiniz tesekurler


 13. kukyuta (25 Ekim 2014 saat: 10:46)

  Merhaba, rüyamda bir kişiyle birilerinden kaçıyorduk. Küçük bir kız çocuğu bize yardımcı olarak saklanacak yer gösterdi. SAklanacak yerin sahibi ise iri yarı bir adamdı. ertesi gün sol ayak parmağımın tırnaktan itibaren olmadığını gördüm. Arkadaşıma gösterirken de iri yarı adamın almış olacağını düşünüyordum. Adam ondan şüphelendiğimizi anladı, dalga geçti. Ben de yanlış anladığını söyledim. Sol ayak baş parmağımın hemen yanındaki parmağım tırnaktan itibaren yoktu.

  Yorumunuzu heyecanla bekliyorum. Teşekkürler


 14. özlem (27 Kasım 2014 saat: 01:47)

  rüyamda ben teyzem halmın kızı bir yemek masasında oturuyoruz ve teyzem bş parmğını kesiyor bende baş parmağımı kesiyorum ve çok kan aktığını beyz bir bez gibi birşeyle parmağıma bastırdığımı bu esnada kestiğim parmağımın masanın üzerinde olması ve aynı anda peynir salatalık ekmek yiyorum ve halamın kızıda eşiyle sorun yaşamış çok ağlıyodu lütfen tabir edermisiniz


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,