RuyaTabirleri.com

Rüyada Perde Görmek

Rüyada perde görmek sevilmeyen, istenmeyen ve rahatsızlık verecek birinin gelmesine işaret eder. Bu istenmeyen ve sevilmeyen davetsiz misafir nedeni ile bir takım tatsızlıklar yaşanarak, ağız tadının bozulacağı anlamına gelir. Rüyada perde görmek bir takım kuşkular nedeni ile önlem almaya ya da bazı şeyleri kapatmaya çalışmak için verilen çabaya delalet eder. Rüyada perde çekmek, kişinin ailesini tehlikelerden korumasına ve aile bireylerini güven altına almasına işaret eder. Rüyada evini kapısında bir perde olduğunu gören kişi maddi anlamda zarar edecek demektir. Kişinin rızkının azalacağına, kazancının düşeceğine ve hane içinde bir darlık yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Desenli Perde Görmek

Rüyada desenli perde görmek evlada işaret eder. Aynı zamanda zenginlik sayesinde kişinin gördüğü saygınlığa ve hürmete işaret eder.

Rüyada Siyah Perde Görmek

Rüyada siyah perde görmek iyi değildir, kişinin variyetini kaybetmesine ve fakirliğe düşmesine işaret eder.

Rüyada Yırtık Perde Görmek

Rüyada yırtık perde görmek çok hayırlıdır. Ağız tadına, huzura, mutluluğa, bolluk ve berekete işaret ederken aynı zamanda kişinin sıkıntılarından kurtulup rahata ermesi anlamına gelir.

Rüyada Eski Perde Görmek

Rüyada eski perde görmek, önemsiz ve gelip geçici olan bir sıkıntıya işaret eder.

Rüyada Yeni Perde Görmek

Rüyada yeni perde görmek iyi değildir, kişinin omuzlarından ve sırtından hiç inmeyecek olan bir yükümlülüğe ya da dinmeyecek olan bir kedere işaret eder.

Rüyada Açık Perde Görmek

Rüyada açık perde görmek, kişini toplum içinde utanacağı, mahcup olacağı ve başını önüne eğeceği bir hata yapması anlamına gelir.

Rüyada Kalın Perde Görmek

Rüyada kalın perde görmek kişinin derinden etkileneceği ve uzun süre atlatamayacağı bir üzüntü yaşayacağı anlamına gelir. İnce perde ise endişe ve kuruntu anlamına gelir.

Rüyada Perde Diktirmek

İş hayatında güven duyulmayan bir kişiye karşı önlem almaya ve bu kişiden gelebilecek zararları en aza indirmeye çalışma anlamına gelir. Rüyada yeni perde diktirmek, sorunların daha da artmasına ve işlerin çok kötü bir almasına sebep olacak bir kişi ile muhatap olunacağına, bu yüzden bazı tartışmalar yaşanacağına, stres ve sinir sahibi olunacağına ve ilham kaybına sebep olacak bir durumun yaşanacağına tabir edilir. Rüyada perde diktirmek ve takmak, büyük bir sıkıntının ardından sıkıntıya sebep olan kişiyi haneden çıkarmaya, bu sayede içinde bulunulan ve birçok probleme sebep olan bir olaydan kurtulmaya ve hem aile hem iş hayatında rahat nefes almaya tabir edilir.

Rüyada Perde Değiştirmek

Rüyayı gören kişinin, uzak bir akrabasından göreceği bir ihanetin ardından çok büyük engellerle karşılaşacağı, kendisini evine kapatacağı, yaşayacağı bir sağlık sorunu yüzünden neredeyse kendisini kaybedeceği ve güllük gülistanlık yaşanan hayatın gittikçe kötü bir hal alacağı anlamına gelir. Rüyada perde değiştirmek ve beğenmemek, alınacak borcun ödenemeyeceğine,  yakın bir akraba tarafından girilen bir işte yarı yolda bırakılınacağına ve çok büyük bir üzüntü duyulacağına işarettir.

Rüyada Perde Yıkamak

Rüya sahibinin, kendisini pek dinlemeyen ve işleri sürekli olarak savsaklayan bir kişi yüzünden maddi olarak çok sıkıntılı bir dönem geçireceğine, bu yüzden kendisini bir türlü toparlayamayacağına, sevdiği ve yardım istediği kişilerden de yardım göremeyince uzun süreli bir depresyonun ortasında kalacağına ve çok kötü günler geçireceğine alamet eder. Rüyada tül perde yıkamak, işlerin önüne engel olarak çıkacak bir çalışma ya da bir durum yüzünden yanlış kararlar verileceği ve bu söylentiler yüzünden sağlıkla ilgili olarak verilen bir karara güvenilemeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Perde Hediye Almak

Aile hayatı içinde güzel ve eğlenceli bir dönem geçirileceğine, kötü kişilerin haneden uzak tutulacağına, sevinçli bir haber alınacağına, bu sayede çok büyük bir mutluluk yaşanacağına, eşler arasındaki tartışmaların yakın bir zaman içinde sona ereceğine, kardeşlerden biri ile kurulacak bir ortaklık sayesinde rakiplerin bir kez daha yenilgiye uğratılacağına ve mutlu olunacağına yorulur. Rüyada anneye perde hediye almak, sevilen bir kişi ile gidilecek bir yolda çok hayırlı karar verileceğine, değer verilen bir aile dostunun tavsiyesi ile bir yola çıkılacağına, sağlıkla ilgili bir konuda verilecek bir kararın ardından kısa sürecek bir operasyon geçirileceğine ve ferahlığa çıkılacağına alamettir.

Rüyada Perde Astığını Görmek

Kazancın azalması yüzünden işlerin aksayacağı, maddi ve manevi olarak çok zor bir döneme girileceği, hane içinde bazı huzursuzlukların yaşanacağı, çok sevilen bir kişi ile fikir olarak ters düşüleceği ve eğitimle ilgili olarak verilen bir kararın ardından hiç beklenmeyen bir sorun yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada perde asan birini görmek, problemlerin giderilmesi için destek olan ve gerektiğinde kendi kazancını da ortaya koyan bir kişinin varlığına, yakın bir zaman içinde bu kişinin vereceği büyük bir desteğin ardından işlerin toparlanacağına tabir edilir.

Rüyada Perde Taktığını Görmek

Evlilik hayatında bazı kişilerin eşler arasında dedikodu yapması ve ortalığı karıştırması yüzünden tartışma yaşanacağına, bu kişilerin haneden çıkarılması gerektiğine ve eğer çıkarılmazsa tartışmaların sonunda ayrılık yaşanacağına delalettir. Kişi, bu rüyayı gördüğü zaman hanesine girip çıkan kişileri iyice gözlemlemeli ve eşine karşı sabırlı olmalıdır. Rüyada perde takan birini görmek, yeni bir ilişkinin ardından kıskanç bir kişinin çıkardığı bir söylenti yüzünden bir türlü düzgün bir karar verememeye, iş hayatı içinde kafa karışıklığı yaşamaya, büyük çabalarla kurulan işyerinde personellerle sorun yaşamaya ve araya giren kişilerle anlaşamamaya rivayet edilir.

Rüyada Perde Temizlemek

Kişinin, hanesine gelecek bir akrabası ile yaşayacağı bir tatsızlığın sevdiği kişilerden laf işitmesine ve üzüntü duymasına sebep olacağına, yapılacak olan birş seyahatinin iptal edileceğine, yapılmak üzere olan bir anlaşmanın taraflardan birinin itiraz etmesiyle askıya alınacağına, komşularla ters düşüleceğine ve beklenen bir haberin bir türlü gelmeyeceğine işarettir. Rüyada kalın perde temizlemek, sahip olunan zenginlik sayesinde büyük bir başarıya imza atılacağına, ancak bazı kişilerin bu başarıya gölge düşürmek için çaba göstereceklerine ve şimdi olmasa bile yakın bir zamanda kötü bir durumla karşılaşılabileceğine işaret eder. Yakın bir arkadaşın başının altından çıkabilecek bir tartışmaya karşı dikkatli olunmalıdır.

Rüyada Perde Takılması

Anne baba duasının alınması ile çıkılan yolda kurulan bir haneye bazı kişilerin nazarının değeceğine, eşlerin birbirlerinden çok soğuyacaklarına ve bu durumu ortadan kaldırmak için araya giren bazı kişilerin işlerin daha da içinden çıkılmaz bir hal almasına sebep olacağına delalettir. Rüyada kapıya perde takılması, haneye bolluk ve bereket getirecek bir ortaklığın bozulacağına, kalp kırıklığı ve hayalkırıklığı yaşanacağına, çok uzun zamandan beri hayali kurulan şeyin bir türlü gerçekleştirilemeyeceğine ve büyük bir parasal sorun yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Perde Çıkarmak

Rüyayı gören kişinin, iş hayatını ve aile hayatını düzene sokabilmek ve yaşadığı tartışmaları ve sürtüşmeleri tatlıya bağlayabilmek için attığı adımların başarılı olacağı, yapılan hamlelerin ardından daha iyi bir duruma gelineceği, haber beklenen bir yerden olumlu haber geleceği ve kaçırılan fırsatların yakında çok daha iyi bir şekilde tekrar ele geçirileceğine alamettir. Rüyada sandıktan perde çıkarmak, eskiden beri tanışılan ve samimi olunan bir kişinin önayak olması sayesinde bir işe girileceğine, çekilen sıkıntıların bu sayede sona ereceğine, rahat bir hayata sahip olunacağına, dertlerin biteceğine ve dostlukların daha da pekişeceğine tabir edilir.

Rüyada Perde Satmak

Rüya sahibinin, hayatını çok değiştirecek ve hem okul hem iş hayatında diğer kişilerin önüne geçmesine olanak sağlayacak bir karar vereceği, bu karara her zaman bağlı kalacağı, sorunlarını bu sayede çözeceği ve hayırlı bir kısmetle dünyaevine gireceği anlamına gelir. Rüyada pazarda perde satmak, yakın bir arkadaşın getireceği bir haberin ardından büyük bir tartışmanın içinde çıkılacağına işaret eder.

Rüyada Perde Kapatmak

Kardeşler arasında yaşanan tatsız bir durumun konuşarak ve aile büyüklerinin yönlendirmesine uyarak çözüm bulacağına, zararlı bir alışkanlığın bırakılacağına, anne baba hayır dualarının alınacağına, evlat sahibi olunacağına ve dürüst bir kişi olunması sayesinde birçok kişinin güveninin kazanılacağına tabir edilir. Rüyada perde kapatmak ve dışarıya bakmak, kötü işlerle uğraşan bir kişinin akrabalar sayesinde haneden uzak tutulacağına ve böylece rahat bir nefes alınacağına yorulur.

Rüyada Perde Görmenin Psikolojik Yorumu

Perde rüyalar için önemli bir objeyi temsil eder. Mahremiyeti simgeler ve bireyin ahlaki yönünün çok kuvvetli olduğu anlamına gelir yani bireydeki edep duygusunun ne denli yüksek olduğunu gösterir. Bireyin kültürel, toplumsal ve yöresel değerlere çok sadık olduğuna, özellikle gelenekleri ve görenekleri yaşatmanın önemini bildiğine ve bunun gelecek nesillere aktarılması konusunda toplumsal ve ulusal ritüelleri yerine getirdiğine ve onları yaşatmanın devamlılık gerektirdiğine inandığına dikkat çeker. Birey bağımsız yaşayan ya da kendi doğrularını yaşamayı tercih eden kimse değil demektir. Tam aksine gerek aile hayatında gerekse toplum hayatında atalarından öğrendiklerine bağlı olarak yaşayan kimsedir.

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada Perde Görmek Hakkındaki Rüyalar;

 1. Mehmet Ünlüer (11 Ocak 2015 saat: 12:25)

  Merhaba kolay gelsin..Benim gördüğüm rüyada kayınvalidem bizim evin perdelerini değiştiriyor.Fakst perdeler çik cirkin eski ve kıvrışık ben hiç beğenmiyorum eşimde bana kızıyor nesi varmış cok güzel cok begendim diyerek teşekkür ediyor annesine. Perdeler kalın altın sarisi güneşlikler pembe beyaz ama kıvrışık ve eski .. Tabiriniz icin tesekkürler.


 2. GULTEN (02 Haziran 2015 saat: 08:24)

  Annemlerdeyim salonda hic esya yok sadece sandaliyeler var akrabalar var camlarda bordo kadife perdeler asili annem koridorda yerde oturuyor temizlik yapmis cok yorulmus onu anlatiyor misafirler bu geceden sonrada onlarla beraber memlekete gidecegini soyluyor bana ama mwcburen gitmesi gerekiyor


 3. özcann (13 Temmuz 2015 saat: 15:10)

  köy gibi biyer 2 ev var tek.katli iki evinde arasindaki mesefa 10 15 metre kadar ben evin icindeim elimde isler falan var onlarla ugrasiorum karsi evde ailesi tarafindan istenmedigim kiz arakadasim oturyormus kız arkadaşımı goruyorum disari filan cikiyor bakiyoruz falan birbirimize sonra babasi cikio disari annesinide goruyorum babasi telefonda biriyle konusuyo sonra kiz arkadasimi iceri sokuyo perdeyide kapatio gene de gorunebiliyor beyaz desenli bir perde babasida pencereye gecio perde arkasindan birbirimize bakioruz telefonla konusmayada devam ediyor sonra benim eve gelio benim ev cok daginik kusura bakmayin isten güçten firsat bulamadim.daginik.biraz diorum…


 4. Merve Ayaz (28 Temmuz 2015 saat: 23:02)

  Rüyamda işyerindeydim, uzun beyaz tüller ve perdeler vardı. İlk başlarda kapalıydılar, nedense onları açmaya çalışıyordum. Hatta şefimin masanın ordaki dolabın oraya sarkab uçlarını da sıkıştırmaya çalıştım. Ama sonra baktığımda camın hala bir kısmında perdenin kapalı olduğunu gördüm. Anlamadığım bir şekilde canım sıkıldı ve yeniden perdeyi çekiştirip açmaya çalıştım. Tam emin değilim ama rahatladığımı hissettim sanırım sonrasında.


 5. Aycen (29 Temmuz 2015 saat: 21:29)

  Rüyamda arkadaşımın mekanına gidiyorum ordaki perdeyi beğenmiyorum ve ona yeni siyah bir perde aliyorum perde takılmış halde kapalı pozisyonda gördüm çok yuksekti arkadasim eşine perdenin benim hediyem olduğunu soyluyor mutlu bir şekilde bana tesekkur ediyorlar bende onaylayan bir ifade ile ortamı terk ediyorum


 6. Aysegul (01 Ağustos 2015 saat: 13:51)

  Ruyamda imam nikahli esimle bir los buyuk cokta duzenli olmayan bir otel odasindaydik.
  Pencerede normalde iki kanat olmasi gereken kalin perdelerden cami kapatacak sekilde acilmamis halde en az 7 yada 8 kanat halinde asilmis gordum.
  Oerdeler kirmizirenkte ve kalin.
  Bir bakiyorum perdelerden biri cikmis esim cikartmis guya.
  O gormeden iceri isik gelmesin diye takmaya calisirken kendisi yaninda bir kadinla birlikte geliyor ve neden astigimi soruyor.
  Bende icimden bu kadin kim diye gecirirken kadina Ahmet ismiyle hitap ediyor ve gordugum o kadin birden 30 yaslarinda kilolu bir erkek oluyor.
  Resmi nikahli esinden olan oglu ahmet oldugunu anliyorum.(gercek hayatta oglu 19 yaslarinda felan)


 7. bilge (02 Eylül 2015 saat: 11:32)

  Rüyamda on oniki yaşlarda bir kız çocuğu satıcı olarak kapma geliyor yatak örtüsü istediğimi söylüyorum elindekini yatağımın üstüne koyuyor içini açıyorum kıpkırmızı saten etrafı ve üstümüze örttüğümüz tarafı beyaz bir yorgan görüyorum ve çok hoşuma gidiyor sırf o organ için alıyorum sonra kızla nasıl ödeyebileceğimi konuştum taksitle aldım her ay gelip taksidi alacak ayarladık kız gitti sonra detaylı baktım takıma ve içinde perdeler olduğunu gördüm yerinden çıkarmadan baktım hepsine çok seviniyordum sonra eşimin yanına gittim aldığım takımı perdeyi ve alma koşullarımı anlattım onayladı sonra tekrar yorgana baktım yerinden çıkardım yorgana resmen aşık olmuştum öyle sevinerek bakıyordum gülümseyerek o ara uyandım. Bu arada ben gerçek hayatta evli ve bir çocuk annesiyle. İlginize teşekkür ederim iyi günler


 8. serpıl (11 Ekim 2015 saat: 13:29)

  ruyamda annem ve akrabam perde dıktrmıs bn karsıdan bakyodum asılı oerdelere sonra ıse geldım patronum benımle konusmak ıstedı yanına gıttım ve bna guzel gıyınmıyorsun zaten dıe benı ısten cıkarmk ıstedgını soyledı bende kendı ıcımden konuyordum bu sebepten benı cıkardgına ınanmıyorum dıee uzulmstum ama umursamamıstım ole kırık bır ruya


 9. salih aksu (21 Ekim 2015 saat: 07:20)

  Rüyamda yeni aldığımız eve perde diktirmis. Salonda eşim ben ve perde firmasından kadın var perdeleri asmislaR perdeler yere kadar bembeyaZve odanın 3 cephesini kapsıyor. Yanlarında da mavi fonluklar var. Ama perdeler istediğim gibi olmamış satıcı kadınla kavga ediyorum sizi mahkemeye vereceğim diyorum hatta kücük bi parça mavi fonlugu kadına fırlatıyorum. Esimde beni sakinleştirmeye çalışıyor


Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar tüm sitemiz kullanıcılarına açık olarak yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , ,